in , ,

2020’de Discord’da Banlanan Kullanıcı Sayısı 4 Milyon

discord 4 milyon kişiyi banladı

Sitemizde artık aktif haber yayınlamaya karar verdik ve bu haberlere Discord’da banlanan 4 milyon kullanıcı ile başlayalım dedik bu haberleri aynı sosyal medyada olduğu gibi haberler ile alakalı görüşlerimizi paylaşarak yayınlayacağız yani haberi yazan yazar görüşlerini haberin alt kısmında belirtmeye devam edecek.

 • 2020’de Discord’dan Banlanan Sunucu Sayısı

 • 2020’de Discord’da Kullanılan Report Seçenekleri

 • 2020’de Discord’dan Banlanan Kullanıcı Sayısı

2020’de Discord’dan Banlanan Sunucu Sayısı

Discord’da 2020’nin ilk çeyreğinde banlanan sunucu sayısı 19,642 peki bu sunucuların banlanma sebepleri neler diye soracak olursanız onlarıda size rakamları ile sunabiliriz. İşte 2020’nin ilk yarısında banlanan sunucuların banlanma sebepleri.

 • Siber suç: 2.481
 • Hack’ler ve Hileler: 5.682
 • Doxxing: 291
 • Taciz: 3.355
 • Dolandırıcılık: 5.420
 • NSFW: 386
 • Kötü Amaçlı Yazılım: 68
 • Other: 564
 • Platform: 51
 • Spam: 1.035
 • Saldırı: 309

İşte toplam 19.642 sunucu bu sebeplerden dolayı 2020’nin ilk yarısında banlanmış ve toprağa gömülmüş oldu. Sunucuları nasıl reportlayacağınızı bilmiyorsanız buradan reportlayabilirsiniz verdiğimiz linkte email adresinizi discord email adresiniz olarak kullanmanız daha iyi olacaktır. Buradan Discord’a özel report gönderebilirsiniz.

2020’de Discord’da Kullanılan Report Seçenekleri

2020 Yılının ilk yarısında Discord toplamda 235.000 report olmuş yani 235 bin defa report seçenği kullanıcılar üzerinde kullanılmış. Önceki yıllara göre oldukça büyük bir rakam Discord’da bunun farkında ve bu reportlar üzerinde başlıktada okuduğunuz gibi milyonlarca kişiyi banladılar. Gelelim bu kullanıcılar için kullanılan report seçeneklerine yüzdelik olarak vereceğimiz bu tablo Discord tarafından hazırlanmış bir tablo aynı zamanda tabloya bu linktende ulaşabilirsiniz.

discord reportlamalar 2020

Reportlanırken Kullanılan Seçeneklerin Yüzdelik Dilime Ayrılmış Halleri

2020’de Discord’dan Banlanan Kullanıcı Sayısı

2020’nin ilk yarısında yani (H1 (Half 1)) toplamda 4.000.000’dan fazla kullanıcı banlandı ve banlanmalarda kullanılan en büyük sebep spam’di yani kullanıcılar en çok spam sebebi ile Discord’dan banlanmış ondan sonra gelen banlanma seçeneği ise dolandırıcılık. Yine bu banlamalar ile alakalı detayları bu linkten inceleyebilirsiniz. Reportlamaların %65’lik oranı zaten spam olduğu için bu sayıların oldukça normal olduğunuda belirtmekte fayda var. Bu arada hala Discord sunucumuza gelmediyseniz bekleriz onada buradan ulaşabilirsiniz.

 

Özet

Özet olarak geçtiğimiz aylara göre ve yıllara göre Discord’da banlanan kullanıcı sayısı ve report kullanımı oldukça arttı bu artışı zaten Discord kendi blogu üzerinde de gösterdi ve bununla alakalı banlamalarıda görebilirsiniz yani Discord bu konuda iyi çalışıyor yakın zamanda Discord sunucularına gelmiş olan topluluk özelliğini ise yakında inceleyip nasıl kullanıldığınıda sizlere sunacağız.

Benim Düşüncelerim

Discord’un bu transparan blogları benim çok hoşuma gidiyor devamlı olarak yaptıkalrı bir şey ve güvenlik ekiplerinin gerçekten güzel çalıştığına inanıyorum kişisel olarak spam dışında hiçbir report seçeneğini kullanmaya ihtiyaç duymadım. Büyük ihtimallede uzun zaman boyunca ihtiyaç duymayacağım gelen özellikler ve yaptıkları çalışmalar ise gerçekten çok güzel. En iyi oyuncu topluluğu Discord’dur bence!.

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

csgo ping düşürme ve internet hızlandırma 2020

CS:GO Ping Düşürme & İnternet Hızlandırma 2021

subtember twitch ucuz abonelik indirimde

Twitch’de Subtember Zamanı – Abonelikler Daha Ucuz