+30 Hangi Ülkenin Kodu – Telefon Kodları

+30 Hangi ülkenin kodu +30 telefon kodu aslında çok uzaklardan bir ülke değil. Geçenlerde bir arkadaşımı +30 kodlu bir numara mesaj attı ve bana bu soruyu sordu. Bende cevabını ona söyledim aslında bana sormadan Google’a sorsa öğrenebilirdi ama neyse.

+30 aslında oldukça basit bir tahmin sayesinde bilebileceğimiz komşumuz Yunanistan’ın telefon kodudur. Yani sizi arayan ya da size mesaj atan kişi aslında çok uzakta değil. Cevabımız Yunanistan, şuan ne yazacağımı düşünüyorum ve makaleyi direkt olarak böyle yayınlamak istiyorum ama yapamayacağımız için devam edelim ve Avrupa Birliğindeki ülkelerin kodlarına bakalım.

  • Avrupa Birliğindeki Ülkeler

  • Avrupa Birliğindeki Ülkelerin Telefon Kodları

30 hangi ülkenin kodu

Avrupa Birliğindeki Ülkeler

Avrupa birliği oldukça geniş ve büyük bir birlik içinde toplamda 27 tane ülke var. Bu ülkeleri saymadan önce Avrupa Birliği’nin resmi dillerine ve başkentine bakalım. Avrupa Birliğinde 3 farklı resmi alfabe vardır bunlar latin alfabesi, kiril alfabesi ve yunan alfabesidir. Aynı zamanda başkenti Brüksel’dir en büyük şehir ise Paris’dir Avrupa Birliği hakkında az da olsa bilgilenmiş olduk. Şimdi Avrupa Bilriğin’deki üyelere yani ülkelere geçelim.

Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’dır. Avrupa Birliğin’de olan ülkeler bunlardır 31 Ocak 2020 tarihinde brexit ile Avrupa Birliğinden çıkan İngiltere artık listede yer almıyor. Aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi olmayı bekleyen bazı ülkelerde şunlardır. Arnavutluk, İzlanda, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan ve Türkiye. Bu ülkelerde bir tanesi Türkiye olmak üzere Avrupa Birliğine katılmayı bekleyen ülkelerdir.

Avrupa Birliğindeki Ülkelerin Telefon Kodları

Almanya +49

Avusturya +43

Belçika +32

Bulgaristan +359

Çek Cumhuriyeti +420

Danimarka +45

Estonya +372

Finlandiya +358

Fransa +33

Hırvatistan +385

Hollanda +31

İrlanda +353

İsveç +46

İtalya +39

Kıbrıs +357

Letonya +371

Litvanya +370

Lüksemburg +352

Macaristan +36

Malta +356

Polonya +48

Portekiz +351

Romanya +40

Slovakya +421

Slovenya +386

Yunanistan +30

 

Benim Düşüncelerim

Son zamanlarda +30 hangi ülkenin kodu adlı arama fazlalaşmaya başladı bende +30 kodunun kullanıldığı Yunanistan’da yaşayan biri olarak bunun hakkında makale yazmak istedim hemde Avrupa Birliği hakkında ufak bilgiler vermiş olduk. Hemde Avrupa Birliği içindeki ülkelerin telefon kodlarının olduğu tüm listeye tek yerden ulaşabilir oldunuz. Bu sayede biz para ay şey pardon sizi kazanacağız sizde bilgilenmiş olacaksınız. Şakalar bir yana çok açız arkadaşlar bir ekmek su için bize bağış yapmayı unutmayın. Abartmaya gerek yok herneyse umarım istediğiniz bilgiye kavuşmuşsunuzdur ve bizde size istediğiniz bilgiyi sağlayabilmişizdir. Avrupa Birliği Vikipedi Burada


Önerilen İçerikler

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

YouTuber’lar Ne Kadar Kaznaıyor Ayda 100.000 Dolar

Dünya Düz Mü Yuvarlak Mı ? İddiaları Ve Kanıtları İle

Öncekini Oku

Web Tabanlı Oyunlar Listesi & Küçük Bir Rehber

Sonrakini Oku

İnternetten Para Kazanma Yolları – Mümkün Mü ? – 2021

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir