in , ,

Among Us Kazanma Taktikleri – Önemli Stratejiler

Among Us Kazanma Taktikleri

Merhaba, bu makalede sana Among Us kazanma taktikleri hakkında bazı şeyler anlatacağım bu tarz oyunlarla alakalı bazı klasik şeyler vardır. Pekii Among Us nasıl kazanılır kazanmak için ne yapmamız gerekir bunlardan bahsedeceğim, her iki taraf içinde yani hem masumlar hem de katiller için ayrı ayrı detaylar sunacağım. Öyleyse makaleye geçelim.

Among Us aslına bakıldığında büyük bir strateji oyunudur çünkü bu tarz oyunlardaki ana mantık şudur, iki farklı grup vardır ve roller değişir roller değiştiği için davranış biçimleride değişecektir. Bu oyunları kazanmanın en kolay yolu kendinize bir rol benimsemektir ve devamlılık sağlamaktır. Among Us ve benzeri oyunlar nasıl kazanılır taktikleri ve stratejileri nelerdir bu makalede.

amon us kazanma taktikleri among us win tactics

Among Us Kazanma Taktikleri

Among Us Ve Benzeri Oyunlar Hakkında Klasik İpuçları

Bu tür oyunlar oynarken en önemli şey konuştuğunuz ortamda oluşturduğunuz hislerdir, birçok kişi bu tür oyunlarda oyunun heyecanı ile beraber duygularına yönelik karar verir yani akıllıca oynayamazlar. Eğer iyi düşünür ve rahat olursanız daha isabetli karalar verirsiniz, aynı zamanda kararlarıda bu şekilde etkileyebilirsiniz. Diğer oyuncuların kararını etkilemenin en etkili yolu sizin davranış biçiminizdir ve yapacağınız oyun içi stratejilerdir.

Saymayı Unutmayın

İlk round başladığında herkesin ne tarafa dağıldığına karar verin burada size verilecek en büyük ipucu yönünü değiştirenlerdir, eğer bir koridora doğru ilerlerken geri dönüp yönünü değiştiren biri varsa bunun katil olma ihtimali diğerlerine göre daha yüksektir özelliklede az kişinin gittiği yere giderse onu şüpheliler arasına koyabilirsiniz. Eğer masumsanız görevlerinizi hızlıca yapmaya çalışmayın ilk roundu iyi izleyin.

Herkes görevleri ile meşgul olurken siz oyunu izlerseniz daha çok bilgi toplarsınız kimin nereye gittiğini unutmayın ve kimin nerede öldüğünüde unutmayın. Oyuncular haritalarda ortalama 5-8 saniye arasında koridor değiştirebilir eğer rapor ilk 10 saniyede gelirse o taraf gidenlerden direkt olarak şüphelenbilirsiniz. Hatta oraya sadece 2 kişi gittiyse ikinci kişiyi asabilirsiniz.

Görevlerin kaç saniyede yapıldığını aklınızda tutun bu biraz oynadığınızda kafanıza oturacaktır eğer çok uzun sürede yapılan bir görebi bir anda yapan birisinim görürseniz onun taklit yaptığını anlayabilirsiniz. Sadece yanınızdakilere odaklanın aynı anda çok fazla şey düşünmeyin bu kafanızı karıştırır.

Ayrıca katiller genelde ona en yakın koridora giderler bu genelde orta taraflar olur kesin olmasada genelde böyledir. Bu bilgi biraz kişisel benim oyunlarım ve arkadaşlarımın oynadığı oyunların tekrarını izlediğimde sürekli olarak en yakın kısımdan ilerlediklerini gördüm. Bir diğer ipucu ise şudur katiller genelde görevler için koşturmazlar ve rol yaparlar bu yüzden sürekli aynı yerde olan birisini görürseniz oda katil olabilir demektir.

Davranışlarını Değerlendirin

Eğer sürekli arkadaşlarınızla oynuyorsanız onların katil olduklarında verdikleri tepkileri ölçün kısaca onların oynayış biçimlerini çözün. Katillerde en sık görülen şey şudur sürekli üste çıkmak isterler ya da hiç konuşmazlar yani hiçbir zaman arayı bulamazlar. Eğer sürekli susan birisi varsa veya sürekli olarak konuşan ondan da şüphelenebilirsiniz. Ayrıca katiller (şey, orada, şurada) gibi net ifade belirtmeyen kelimeleri daha fazla kullanır. Eğer bir şeyi tane tane net bir şekilde açıklayamıyorsa üzerine gidin daha fazla sorun siz sordukça cevap veremeyecektir zaten o zaman sizde onun katil olduğunu anlarsınız.

Haritalardaki İlerleme Süreleri

Eğer haritada nereye kaç saniyede gidilebileceğini bilirseniz kimin nereye gittiği hakkında daha çok bilgi sahibi olursunuz, yoğunluğun olduğu yerde kolay kolay öldürmeler olmaz bu yüzden odaklanacağınız alanlar yoğunluğun az olduğu yerlerdir. Buraya gidebilirsiniz ama gittiğinizde durmayın çünkü her an ölebilirsiniz. Kimseyle yalnız kalmayın bu yüksek bir risktir, bazen yapmak zorunda kalabilirsiniz ama mümkün oldukça yapmayın. Acil durum çağrısını oyunda kullanmaya çalışın ama abartmayın, eğer katilseniz acil durum butonunu her 2 oyunda 1 defa kullanırsanız hem çok dikkat çekmez hemde katillerin çok kullanmadığı bir araç olduğu için güven kazanırsınız çünkü hiçbir katil durduk yerde oylama açmak istemez. Bunu yaparken dikkatli ve orantılı olun.

Among Us Kazanma Taktikleri Katiller

Bu youndaki en büyük taktik sakinliğinizdir çünkü elenen birisi varsa acil durum konuşmalarında veya bir ölü bulunduğunda yapılan konuşmalarda olur. Kendinize hazır cevaplar biriktirin ne kadar hızlı cevap verirseniz ve ne kadar net cevap verirseniz o kadar az dikkat çekersiniz. Çok fazla konuşmayın her zaman ortasını bulmaya çalışın, çok konuşanlar için sabit sorular belirleyin ve onlara klasik sorular sorun bir katile çok fazla yüklenirseniz elinde sonunda cevap veremeycektir ya da vereceği cevaplar çok saçma olacaktır.

Eğer katilseniz birini öldürdüğünüzde onu direkt olarak raporlayın ama birini öldürmeden önce kesinlikle etrafta biri olmadığından emin olun. Öldürdüğünüz anda onu rapor edin fakat sakinliğinizi koruyun soğuk kanlı olun ve o şekilde oynayın. Ne kadar soğuk kanlı oynarsanız o kadar az dikkat çekersiniz. Öldürdüğünüz kişiyi raporladığınız zaman hem diğer öldürme için zaman kazanacaksınız hemde o anda daha az dikkat çekeceksiniz. Ama sürekli olarak aynı arkadaşlarınız ile bu oyunu oynuyorsanız yaptığınız hareketleri değiştirmeniz gerekir.

Çünkü bir şeyi sürekli yaparsanız yani oyunu ezbere oynarsanız daha çok dikkat çekersiniz bunun olmaması için elinizden geldiğince her oyunu farklı oynayın. Koruyacağınız tek şey sakinliğiniz ve soğuk kanlılığınız olsun. Eğer duygularınızı yansıtmazsanız konuşmanıza göre karar veremezler ve daha stabil bir oyun oynamış olursunuz bu sayede güven kazanırsınız. Çünkü hem katil olduğunuzda hemde masum olduğunuzda aynı duyguları yansıtacaksınız, bundan dolayı diğer oyuncular sizin hakkınızda böyle bir şey düşünemeyecek. Katiller kendilerini en çok iki şekilde ele verirler bunlardan ilki oyunda yapılan hatalar diğeri ise konuşmalardaki duyguları öne çıkarmadan kaynaklanan hatalar.

5 oyunda da rahatken bir anda heyecanlanırsanız bu diğerlerinin gözüne batar bu yüzden sürekli aynı oyunu oynayın. Suç atın ve inandırın diğerlerine iftira atmazsanız oyunu kazanamazsınız. Başkalarına suç atın fakat bunu size suç atılmadan önce yapın çünkü size bir şey dendiğinde başkaları hakkında konuşmaya başlarsanız bu sefer daha kötü olur. Size bir şey denmeden önce siz başkalarını suçlayın.

among us katil taktikleri katil kazanma murder impostor tactics
Katil Taktikleri

Kısaca dikkatleri başka yere çekin, yaptığınız sayımları aynı bir masum gibi paylaşın ne kadar çok bilgi verirseniz sizden o kadar az şüphelenirler. Hızlı olun ama çok hızlı olmayın, diğerlerini öldürmeye ilk rounddan başlamayın bırakın ilk kişiyi partneriniz yani diğer katil öldürsünüz. Ve bu konu hakkında tarafsız olun partnerinizi deşifre etmeyin ama tarafsız davranın. İlk öldürme gerçekleşmeden önce güven kazanın görev yapıyormuş gibi davranın ve cevabınız hazır olsun. Ve mümkünse tek birini bulun ve onun yanında durun ve onu öldürmeyin onu oyunun en sonuna saklayın.

Kendinize bir beyaz liste oluşturun bu listedeki kişiler ile beraber dolaşın ve güven kazanın. İlk iki round boyunca bunları yapın bunların yaparken mümkünse bir defa da acil toplanmayı sebepsice kullanın ve birinin sizi kovaladığını iddia edin ama bu gerçekten olursa bunu yapın. Ortada hiçbir şey yokken yapmayın ufak şeyleri çok büyütmeyin buda göze çarpar. 2. round sonunda başkasını suçlayın ama kanıtlarınızıda gösterin yani içi boş iftiralar yapmayın bu daha kötü olacaktır.

Birilerini öldürmeye 3. rounda başlayın ve öldüreceğiniz ilk kişi size güvenen kişiler olmasın sizi savunacak her zaman birilerini bulun. Bu sayede çok dikkat çekmezsiniz. 4. rounda ise sizi savunan birini öldürün burada ise şunu öne sürün sıranın size geldiğini iddia edin ve birini o konuşmada asın, oyunun kırılma noktası burasıdır sadece oyun içi öldürmeler yaparak oyunu kazanmanız çok zor olur diğerlerinide konuşmalarda astırmanız gerekir. Asılan kişiler ise size güvenmeyen kişiler olsun kısaca iki yüzlü olun ve bunlar yaşanırken duygularınızı stabil bir şekilde yansıtın.

Eğer birisi sizi asmaya çalışırsa kanıtını sorun ve söylediği şeylere göre sizde tam tersi kanıtları ona söyleyin tabii ki bunlar yalan olacak işte burada sizin yeteneğiniz devreye giriyor eğer yalan söyleyebilen birisi iseniz bu oyunda daha kolay başarılı olursunuz. Mümkünse yalanlarınızı hazırlayın, oyun içinde geçmişten bahsedin ve oyuncuları önceki roundalara götürün. Bir masum taklidi yapın her konuşmada görevlerin yapılması gerektiğini hatırlatın buda size güven kazandıracaktır. Ve her rounda farklı yerlere gitmeye çalışın burada dikkat edeceğiniz şey şu olsun eğer konuşmada şu görevi yapıyordum yarıda kaldı gibi şeyler söylediyseniz yine aynı yere gidin ve bunu sonraki konuşmada kendinizi savunurken kullanın.

Kısaca, soğuk kanlı olun, konuşmalarda da öldürün, destekçi kazanın, iyi yalanlar söyleyin ve hazır cevaplar bulundurun. Bu noktalara dikkat ederek katili oynayın bunların hepsini yaparken en önemli şey soğuk kanlı olmanız.

Among Us Kazanma Taktikleri Masumlar

Bir masum olarak kazanmak çok daha kolaydır çünkü rol yapmanıza gerek yok ve ölüykende görevlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Masumken en önemli olan şey şudur bilgi toplamak ve bunları sürekli paylaşmak. Aklınıza gelen her şeyi söyleyin gerekli ya da gereksiz. Ama çok konuşup dikkat çekmeyin görevlerinizi bitirmeye çalışın ama ilk roundda değil. İlk round en kolay bilgi toplayacağınız round olduğundan dolayı katili bulmaya çalışın katili bulmaya çalışırken yukarıda yazdığımız şeylere göre hareket edebilirsiniz.

Masumsanız en önemli bir diğer şey ise her konuşmada mümkünse birilerini asmak fakat burada katile inanmamaya çalışın. Masumken en önemli şey zamandır 2. rounddan itibaren mümkün oldukça hızlı bir şekilde görevlerinizi tamamlayın ve konuşmaları hızlı bitirtin bu sayede katil ilk öldürmesini yaptıktan sonra öldürme dondurması devam edecek. Sizde bu sürede görevlerinizi yapın masumların en büyük avantajı zamandır katil birini öldürdüğünde 2. kişiyi öldürmek için belli bir süre bekler sizde bu süreden yararlanın ve görevleri yapın.

Masumlar hakkında çok fazla detay yok aslında çünkü avantajlı taraf zaten onlar tek yapmanız gereken zamanı iyi kullanmak. Ve yukarıdaki katil taktiklerini tersine çevirip kendinize uyarlamak. Eğer birisi durduk yere size suç atıyorsa katil olma ihtimali yüksektir. Ayrıca başta yazdıklarımızıda okursanız onlarda katili tespit etme konusunda size yardımcı olur fakat dediğim gibi, masum iseniz en önemli olan şey görevlerdir katili bulmak yerine görevleri tamamlarsanız katil size yetişemeden oyunu kazanırsınız.

 

Özet

Bu makalede sizlere Among Us nasıl kazanılır kazanmak taktikleri nelerdir bunlardan bahsettik. Eğer sizde özellikle katil yeteneklerinizi geliştirmek ve oyunu katil ikende kazanmak isterseniz Among Us kazanmak taktikleri makalemizi hemen yukarıdan okuyabilirsiniz.

Benim Düşüncelerim

Bence taktikler dışında en önemli şey rahat olmaktır bu tarz oyunlarda ne kadar rahat ve soğuk kanlı davranırsanız o kadar az dikkat çekersiniz. Bu sayede katil olsanızda olmasanızda asılan son kişi olursunuz. Ayrıca ezbere oyun oynamayın her zaman aynı şeyi yapmayın bunu yapanlar varsada onların oyunlarını ezberleyin ve daha isabetli kararlar alın. İletişimde önemli şeylerden bir tanesi. Oyun oldukça güzel ve gereçekten çok pahalı değil sizde oyunu buradaki linke tıklayarak satın alabilirsiniz.


Önerilen İçerikler

Ücretsiz Steam Oyunları

Steam Random Key Kullanma

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Hayatta Kalma Filmleri

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum

english names

İngilizce İsimler Ve Anlamları & İngilizce Soy İsimler

ip adresi nasıl değiştirilir - how to change ip adress

Telefondan IP Adresi Nasıl Değiştirilir – IP Adresi Değiştirme ?