in , , , ,

Arka Planda Çalışan Programları Kapatma – 2021

Arka planda çalışan programları kapatmak aslında zor değil. Düşündümde bu uygulamalar gerçekten bilgisayarımızda çok fazla boş iş yapıyor internet olsun işlemci olsun ram olsun boşuna bilgisayarı kullanıyorlar ve boşuna çalışıyorlar hadi gelin bu uygulamaları kapatalım.

Aslında bu makale için sizlere bir video hazırladık çünkü video sayesinde uygulamalı ve kolay bir şekilde görmüş olacaksınız videoya geçmeden önce. Arka planda çalışan programları kapatmak için yapabileceğiniz üç farklı yol var bunlardan hepsini yapmışsanız zaten yapılacak birşey kalmadı demektir. Ve ayrıca hala bilgisayarınız kasıyorsa aslında pekde yapılacak birşey kalmamıştır çünkü kullandığınız bilgisayar artık öldü diyebilirz

 

Arka Planda Çalışan Programları Kapatma

Videoya YouTube üzerinden ulaşmak için tıklayın

Hala Kasan Bilgisayarı Düzeltme

Eğer videodakileri yapmanıza rağmen hala kasmalar yaşıyorsanız asıl sebep az sonra söyleyeceğimiz sebeplerden dolayı olabilir. 1. Seçenek bilgisayarınız içini temizlemiyor olamanız laptop kullanıyorsanız laptoplar hızlı pislenir isterseniz içini açıp kendiniz temizleyebilirsiniz yada içini açmadan bilgisayrcıda temizletebilirsiniz tahminen macunlamayıda dahil ederseniz 20-30 ₺ arası bir fiyat ödeyeceksiniz demektir. 2. Seçeneğimiz bilgisayarda virüs olması eğer hala kasmaya devam ediyorsa bilgisayarınıza tam tarama yapmanızı öneririz çünkü virüsler bilgisayarı kastırıp yavaşlatabilirler. 3. Seneçenek ise başlangıç ayarlarınız eğer başlangıç ayarlarınızda gereksiz birşey açıksa bundan dolayı olabilir. 4. Seçenek ve son seçenek bilgisayarınızın windows sürümü bilgisayarınıza fazla geliyor olabilir.

Eğer yukarıdaki işlemlerden sonra hala kasmaya devam ediyorsa yada kasacağını yavaş olmaya devam edeceğine düşünüyorsanız bilgisayar almanın vakti gelmek demektir kısacası her bilgisayarın bir ömrü vardır ve sizin bilgisayarınız ömrünü tamamlamış olabilir.

Düşüncelerim

Keşke herkes istediği zaman çok iyi bir bilgisayar alabilse ama malesef herkesin bütçesi yada ülkesinin durumu buna el vermiyor olabiliyor bunların dışında konuşmak gerekirse işlemlerin hepsini yapmış bile olabilirsiniz. Windows programları arka planda çalışması ve bunun varsayılan bir özellik olarak gelmesi çok saçma. Çokda denilecek birşey yok aslında arka plandaki programları kapatmak zor değil ama kesin çözümde değil diyebiliriz. Bu kısımdan diğer haberleri okuyabilirsiniz


Önerilen İçerikler

Bilgisayar Hızlandırma FPS Arttırma

Format Nasıl Atılır

CS:GO FPS Arttırma

Dizi İzleme Siteleri

Spor Dalları

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayın Karanlık Yüzü Ve Bilinmesi Gereken Gerçekler

instagram da keşfete nasıl çıkılır

Instagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır (Keşfet Taktikleri) – 2021