in ,

Call Of Duty Modern Warfare Sistem Gereksinimleri – Kaç GB ?

call of duty moden warfare sistem gereksinimleri

Bu makalemizde Call Of Duty Modern Warfare sistem gereksinimleri nelerdir. Modern Warfare serisi ülkemizde Call of Duty’i popüler yapan oyunlardır. Ancak oyunun oyuncu sayısı rakiplerine göre daha az sebebi ise yüksek sistem gereksinimleri istemesi ve boyutu çoğu kişi boyutunu duyunca yüklemekten vazgeçiyor çünkü kimisinin interneti yetersiz geliyor kimisinin depolaması. Bizde bundan dolayıdır size hangi sistem gereksinimlerine ihtiyacınız olacağını yazdık ve tahmini kaç FPS alabileceğinizi anlattık. İyi okumalar!

Call of Duty: Modern Warfare, bilindiği üzere Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı video oyunudur. Call of Duty serisinin 16. yapımı olması yanı sıra Modern Warfare alt serisi de yeniden başlatılmış oldu, 25 Ekim 2019’da Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü.  

Call of duty modern warfare
Call of duty modern warfare

Call Of Duty Modern Warfare Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i3 4340 / AMD FX 6300
 • Bellek (RAM): 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB / GTX 1650 4 GB / AMD Radeon HD 7950
 • Depolama: 175 GB
 • İşletim Sistemi: 64 Bit Windows 7 / Windows 10
 • DirectX 12 Desteği

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5 2500K / AMD R5 1600X
 • Bellek (RAM): 12 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB / GTX 1660 6 GB / AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
 • Depolama: 175 GB
 • İşletim Sistemi: 64 Bit Windows 10
 • DirectX 12 Desteği

Call Of Duty Modern Warfare Kaç GB ?

Call Of Duty Modern Warfare depolama bakımından hepimizi korkutan bir oyun herkesin aklında oyunun kaç GB olduğu ve acaba internetim yetermi, diskimdeki alan yetermi, kaç saate iner gibi sorular var bunun cevabınıda ancak oyunun kaç GB olduğunu bilirsek öğrenebiliriz oyunun net olarak kaç GB olduğunu açıklayamayacağım sebebi ise her oyun gibi Call of Duty Modern Warfare da güncellemeler almakta bu yüzden size diyeceğim oyunu yüklemek için 175 GB boş alan yetecektir.

Call Of Duty Modern Warfare Tahmini FPS Değerleri

Call Of Duty Modern Warfare Tahmini FPS Değerleri (Minimum Sistem Gereksinimleri İçin)

Call Of Duty Modern Warfare oyununu oynamak için gerekli sistem gereksinimlerinden bahsettik. Şimdi ise sırada minimum sistem gereksinimleri için tahmini FPS değerleri var. Bilgisayarınız minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor veya bir üst seviyede ise oyunu düşük ayarlara çekip sabit olarak 40 50 FPS ile rahatça oynayabilirsiniz bu FPS bağzı optimizeler ile arttırılabilir ancak çok fazla değişmez sebebi ise bilgisayarınızın özellikleri buna yetmekte bilgisayarınızı özellikleri iyi olsaydı ve oyunu orta ayarlardan düşük ayaralra çekseydiniz işte ozaman FPS artışı gözle görülebilir olurdu ancak düşük olan bir şeyi daha düşüğe çekiyorsun bu yüzden fazla etikilemez.

Call Of Duty Modern Warfare Tahmini FPS Değerleri (Önerilen Sistem Gereksinimleri İçin)

Call Of Duty Modern Warfare oyununu oynamak için gerekli olan sistem gereksinimlerine yukarıda bahsettik şimdi ise Call of Duty Modern Warfare önerilen sistem gereksinimlerinden ve tahmini FPS değerleri hakkında konuşacağız. Bilgisayarımızın sistem gereksinimi önerilen sistem gereksinimlerine yakın veya daha üst seviyede ise oyunu orta ayarlarda rahat bir şekilde sabit olarak 60 FPS de oynayabiliriz bu değerleri düşüğe çekersek bu sefer FPS’imiz 80 civarlarına gelecektir tabiki önerilen sistem gereksinimlerinde çok daha üst seviye bir bilgisayarınız varsa bu FPS değerleri ve FPS değişiklikler farklılaşır.

 

Özet

Yukarıda Call Of Duty Modern Warfare sistem gereksinimleri nelerdir, kaç GB, tahmini FPS değerleri nelerdir bunlarla ilgili bilgilerimizi size aktardık umarım beğenirsiniz.

Benim Düşüncelerim

Call of Duty Modern Warfare oyunu genel olarka baktığımız zaman vakit geçirmek ve arkadaşlarınla eğlenmek için güzel bir oyun olabilir ancak kapladığı alan çok büyük 🙁

Oyunu burdan inceleyebilirsiniz.


Önerilen İçerikler

En Çok Para Kazandıran Meslekler – 2021

Starbucks İçecek Önerileri – 2021 Fiyat Listesi

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Açıklandı ! – Kaç GB

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Para Kazandıran Meslekler – 2021

Pomodoro Tekniği – Pomodoro Tekniği Nasıl Uygulanır ?