in , ,

CS:GO Crosshair Kodları – En İyi Crosshair Nasıl Ayarlanır?

Merhaba, bu makalede sizlere CS:GO crosshair kodlarını göstereceğim, ve en iyi crosshair nasıl ayarlanır bundan bahsedeceğim. Makaleyi okuduktan sonra büyük ihtimalle birdaha crosshair (nişangah) değiştirmenize gerek kalmayacak.

CS:GO’da Crosshair ayarı yapabilmek için birkaç farklı yöntem var bunlardan birisi bu makalede vereceğimiz kodları kullanmak. Bir diğer yöntem atölye haritası indirerek haritadan ayarlamak. Bunların dışında başka bir yöntem daha var fakat bunu neredeyse kimse kullanmıyor, diğer yöntem ise oyun ayarlarından ayar yapmak. Crosshair ayarlarımızı bu 3 farklı yöntem ile değiştirebiliriz. Bana kalırsa en iyi yötem bir ölüm maçına girip ölüm maçında kodlar ile beraber ayar yapmak olacaktır. Bu sayede kendimize uygun olan crosshair’ı kolay bir şekilde bulabiliriz.

CS:GO Crosshair Kodları Ve Açıklamaları

Aşağıdaki kodlar sayesinde kendi cross ayarlarınızı konsolu açarak yapabilirsiniz. Eğer konsolu nasıl açacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Öncelikle her komutumuz zaten gördüğünüz gibi “cl_crosshair” şeklinde başlıyor bu yüzden bunu kopyalayarak sürekli aynı kısmı yazmaktan kurtulabilirsiniz. Şimdi crosshair’ı ayarlamaya geçebiliriz.

Crosshair Renk Ayarları

cl_crosshairalpha “255”

Crosshair’ın ne kadar saydam olacağını belirler bunu herkes 255 de kullanır. Çünkü en fazla 255 yapabilirsiniz eğer daha düşük olursa daha saydam bir crosshair olacağından dolayı kötü bir ayar olacaktır.

cl_crosshaircolor “5”

Bu crosshair renginizi belirler, bu komutu kullanırken 5 yerine 1 de yazabilirsiniz. (1 = yeşil, 2 = sarı, 3 = mavi, 4 = açık mavi) Eğer bu renkler dışında farklı bir renk seçmek isterseniz RGB komutlarını kullanabilirsiniz. Bunun için 255 üzerinden değerlendirilen 3 farklı RGB komutuna ihtiyacınız var buraya tıklayarak renk oluşturma sitesine gidebilirsiniz istediğiniz rengi palet üzerinden seçtikten sonra R, G ve B kısmında yazan rakamları aşağıdaki komutlarda eşleşen kısımlara yazın ben sizin için kırmızı rengini oluşturdum ve kırmızı için geçerli kodları buraya koydum.

rgb renk paleti

Palet Üzerindeki Beyaz Yuvarlağı İstediğiniz Yere Sürükleyin Sağ Kısımdaki Renk Paletinden De İstediğiniz Yere Tıklayabilirsiniz

cl_crosshaircolor_r “255”;
cl_crosshaircolor_g “16”;
cl_crosshaircolor_b “16”;

Crosshair Görünüşünü Ayarlama (Kodlar)

Bu sekme altında sizlere verdiğimiz csgo crosshair kodları ile beraber crosshairın görünüşü değiştirebilirsiniz. Ve kendinize uygun crosshair şeklini buradaki kodlar sayesinde ayarlayabilirsiniz.

cl_crosshairdot “X” (Orta Nokta)

Bu komut sayesinde crosshairın ortasına bir nokta ekleyebiliyoruz bunu ortası fazla açık crosshair kullanıyorsanız bu komutu da kullanabilirsiniz bu sayede kafaya nişan almanız yakın mesafede kolaylaşacaktır. X yerine 1 yazarsanız bu nokta aktif olur 0 yazarsanız noktayı kapatmış olursunuz.

cl_crosshairgap “-3” (Crosshair Boşluğu)

Bu crosshairın ortasının ne kadar boş olacağını ayarlar genelde -2 ile 2 arasında kullanılan bir seçenektir, kendinize uygun şekli bulmak için denemeniz gerekiyor.

cl_crosshairsize “3” (Crosshair Uzunluğu)

Bu kod da crosshairın boyutunu değiştiriyor bu komutu genelde 1-4 arasında kullanırlar fakat yeni başladıysanız ya da oyunda çok iyi değilseniz küçük bir size kullanmanızı önermiyorum çünkü küçük size küçük crosshair demektir ve küçük crosshair ile oynamak daha zordur bundan dolayı bunu 2-3 civarında kullanabilirsiniz.

cl_crosshairusealpha “1” (Crosshair Saydamlığı)

Bu kod sayesinde daha önce yukarıda belirttiğimiz Alpha ayarının kullanılmasını aktifleştirmiş olacaksınız. Eğer bunu kapatırsanız büyük ihtimalle crosshairınız direkt olarak 255 değerinde olacaktır. 1 Yazarsanız aktif 0 yazarsanız devre dışı olacaktır.

cl_crosshairthickness “1” (Crosshair Kalınlığı)

Bu da crosshairın kalınlığını belirleyen ayardır eğer kalın bir crosshair kullanmak isterseniz bunu yükseltebilirsiniz. Ortalama ayarlar genelde 0.5 ile 1 arasında gidip gelir.

cl_fixedcrosshairgap “-7” (Crosshair Ara Boşluğu)

Yine bir boşluk ayarı bu ayar ile beraber varsayılan haldeki crosshair açıklığınızı ayarlayabilirsiniz. Ne kadar yüksek yaparsanız içi o kadar açılacaktır, ortalama ayarlar 0 arasında olabilir örneğin 1-2 ya da negatif değerler de kullanabilirsiniz -1 veya -2 gibi.

cl_crosshair_outlinethickness “1” (Crosshair Dış Çizgi Kalınlığı)

Bunu eğer crosshairınızda drawoutline ayarı açıksa kullanabilirsiniz. Bu ayar crosshairın etrafındaki çizginin kalınlığını belirleyecektir ne kadar yüksekse o kadar kalın olacaktır hem pozitif hemd e negatif değerler kullanabilirsiniz.

cl_crosshair_drawoutline “0” (Crosshair Dış Çizgi Ayarı)

Bu konsol kodu sayesinde crosshairi çizgileyen bir dış hat kullanabilirsiniz rengi siyah olan bu hat crosshairı görmenizi kolaylaştıracaktır. 1 Yaptığınızda aktfileşecektir eğer 0 yaparsanız devre dışı olacaktır.

Crosshair Stilleri (Style)

cl_crosshairstyle “4” (Sabit Crosshair)

Crosshair stili oyuncudan oyuncuya değişen bir ayardır genellikle birçok prosofyonel oyuncu bu kodu 4 yaparken diğer büyük bir kısmı ise 5 yapacaktır. 4 Yaptığını zaman crosshair siz ateş etmeye başlayınca sabit kalacak ve hiçbir tepki vermeyecektir. Fakat 5 yaptığınız zaman crosshairınız silahın sekmesine duyarlı bir hale gelecektir. Koştuğunuz zaman yürüdüğünüz zaman ve ateş ettiğiniz aman içi açılmaya başlayacaktır ve size silahın sekip sekmeyeceğini göstermiş olacaktır. Ben bu ayarı 4 de kullanıyorum eğer birine alıştıysanız ayarınızı değiştirmenizi önermem ama eğer yeni başladıysanız 5’i bir deneyin hoşunuza gitmezse 4 ile devam edebilirsiniz.

Atölye Haritası İndirme Yöntemi

Bu linkten crosshair ayarlama haritasına giderek kendi crosshairınızı oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken atolye haritasına giriş yapmak ve crosshairınızı ayarlamak. Aynı zamanda harita içinde profesyonel oyuncuların crosshairları da bulunmakta profesyonel oyuncuların crosshairlarını da bu harita sayesinde kullanabilirisniz.

Oyun Ayarlarından Crosshair Ayarı Nasıl Yapılır

Ayarlar sekmesinde oyun ayarları kısmına geliyoruz ve nişangah sekmesini seçiyoruz en alt kısımda bulunan bu sekmeden crosshairın önizlemsini görecek şekilde yeni ayarlarımızı yapabiliriz. Çok basit bir yöntem yeni gelen güncellemeler sayesinde bu kısmı kullanan oyuncu sayısı yükseldi eskiden berbat bir görünüşe sahip olan bu kısım son csgo güncellemeleri sayesinde geliştirildi.

csgo nişangah ayarı
Oyun İçinden Ayarlama

En İyi Crosshair Hangisidir ?

Aslında en iyi crosshair ayarları diye bir şey yok arkadaşlar crosshair kişisel bir ayardır ve herkes kendi ayarını yapar başka bir oyuncunun crosshairını beğenebilirsiniz onu kullanabilirsiniz. Ama bu onun crosshairını kullandığınız zaman onun gibi oynayacağınız anlamına gelmez. CS:GO’da crosshairlar ile alakalı bilindik bir kaç şey vardır, küçük crosshair zordur yeni başlayanlara ya da rütbesi düşük olanlara tavsiye edilmez.

Çok büyük gap kullanmak kötüdür tam ortasını görmeniz zorlaşır alpha değeri 255 de kullanılır renkler ayırt edici olmalıdır. Gibi basit temel şeyler dışında herkes için geçerli bir ayar yoktur kendi ayarınızı kendiniz bulmalısınız ve hiçbir zaman değiştirmemelisiniz crosshair sensivity gibidir değiştirilmemesi gerekir. Bundan dolayı bu ayarı değiştirmenizi önermem.

Profesyonel Oyuncuların Crosshair Kodları

CS:GO Crosshair kodları makaleimize Profesyonel oyuncuların corsshair kodları ile devam ediyoruz. Aşağıda bazı profesyonel oyuncuların Crosshair kodları yer almakta beğendiğiniz crosshairların kodlarını kopyalarak konsola yapıştırabilirsiniz veya özel kodla beraber direkt uygulayabilirsiniz. Hepsini tek seferde kopyalayıp yapıştırmanız yeterli teker teker yapmanıza gerek yok. Ayrıca istediğiniz oyuncular varsa bunları yorumlarda da belirtebilirsiniz.

Özel Crosshair Kodunu Kullanma

Konsolu kullanmak yerine özel kodları kullanmak isterseniz aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekecektir.

 1. Oyun ayarlarınızı açın.
 2. Ayarlarda “Oyun” kısmına gelin.
 3. Oyun kısmında “Nişangah” bölümüne gidin.
 4. Nişangahın örneğini gösterdiği kısmın sağ alt köşesinde “crosshair paylaşma” yazısını göreceksiniz.
 5. Ona tıkladıktan sonra özel kodu açılacak pencereye yapıştırıp “içerik aktar” diyebilirsiniz.
özel-crosshair-kodlarını-kullanma-paylaşma-crosshair-kodları
Crosshair kodu paylaşma veya içerik aktarma ekranı

*Başlamadan önce not: Crosshair’ların ekran görüntüleri 1920×1080’de alındığından dolayı tam olarak gördüğünüz gibi olmayabilir bundan dolayı direkt olarak oyunda test etmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

Oleksandr “s1mple” Kostyliev Crosshair Kodu

s1mple’ın crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. s1mple ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

s1mple’ın özel crosshair kodu: CSGO-sqzPu-c4CUM-EfR8s-iMYtc-TUzfF

 • Rolü : AWP
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 3.09
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1280×960 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.00
csgo-s1mple-crosshair-kodu
s1mple’ın Crosshair’ı
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 5; cl_crosshairdot 1; cl_crosshairgap -1; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 5; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshaircolor_r 255; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_b 255;

Nikola “NiKo” Kovač Crosshair Kodu

NiKo’nun crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. NiKo ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

NiKo’nun özel crosshair kodu: CSGO-oduoV-ykntM-Qfnwr-GEyBz-YnW5F

 • Rolü : Rifler
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 1.35
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1280×960 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 0.90
csgo-niko-crosshair-kodu
NiKo’nun Crosshair’ı
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 5; cl_crosshairdot 1; cl_crosshairgap -4; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshaircolor_r 27; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_b 180;

Benjamin “blameF” Bremer Crosshair Kodu

blameF’in crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. blameF ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

blameF’in özel crosshair kodu: CSGO-KYwJc-hcFuk-9CQAA-REiuf-VBWzE

 • Rolü : Rifler
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 1.65
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1280×960 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.20
blamef-in-crosshair-kodu-kodları
blameF’in Crosshair’ı
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -4; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_outlinethickness 1; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshaircolor_b 0; cl_crosshaircolor_r 255; cl_crosshaircolor_g 255;

Kenny “kennyS” Schrub Crosshair Kodu

kennyS’in crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. kennyS ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

kennyS’in özel crosshair kodu: CSGO-s8NyW-mfkd6-FAU5X-bEOxD-2bVvD

 • Rolü : AWP
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 2.20
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1152×864 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.00
kennys
kennyS
cl_crosshairalpha 200; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -2; cl_crosshairsize 2; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshair_outlinethickness 1; cl_crosshair_sniper_width 1;

Marcelo “coldzera” David Crosshair Kodu

coldzera’nın crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. coldzera ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

coldzera’nın özel crosshair kodu: CSGO-yZykR-CptaP-QA5ns-7WkpN-XKk9Q

 • Rolü : Rifle
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 1.55
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1280×960 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.00
coldzera crosshair kodları
coldzera
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshaircolor_r 0; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_b 165; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -3; cl_crosshairsize 3; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_sniper_width 1; 

Can “XANTARES” Dörtkardeş Crosshair Kodu

XANTARES’in crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. XANTARES ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

XNTARES’in özel crosshair kodu: CSGO-4B6xt-PjHrh-3nQTX-wM2sS-xvkbN

 • Rolü : Rifle
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 2.00
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1024×768 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.10
xantares crosshair ayarları 2021
XANTARES
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshaircolor_b 50; cl_crosshaircolor_r 50; cl_crosshaircolor_g 250; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap 0; cl_crosshairsize 3; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0.5; cl_crosshair_drawoutline 0;

Özgür “woxic” Eker Crosshair Kodu

woxic’in crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. woxic ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

woxic’in özel crosshair kodu: CSGO-fy4Af-tVcH6-oLGV4-PymtB-q4QRO

 • Rolü : AWP
 • Mouse DPI : 1600
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 1.50
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1024×768 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.00
woxic crosshair kodu
woxic
cl_crosshairalpha 200; cl_crosshaircolor 5; cl_crosshaircolor_b 129; cl_crosshaircolor_r 250; cl_crosshaircolor_g 50; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -1; cl_crosshairsize 3; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshair_drawoutline 0;

Mathieu “ZywOo” Herbaut Crosshair Kodu

ZywOo’nun crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. ZywOo ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

ZywOo’nun özel crosshair kodu: CSGO-b6MYq-tjvKa-n6VVv-rW6fc-K2qRP

 • Rolü : AWP
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 2.00
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1920×1080 (16:9)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.10
zywoo crosshair ayarları
ZywOo
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -4; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_sniper_width 0*; cl_crosshaircolor_r 255; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_b 255;

Adil “ScreaM” Benrlitom Crosshair Kodu

ScreaM’ın crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. ScreaM ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

ScreaM’ın özel crosshair kodu: CSGO-9BrfJ-snw3b-BPPx9-EROTS-mC43L

 • Rolü : CS:GO’yu Bıraktı
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 2.50
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 800×600 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.00
scream crosshair
ScreaM
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshairdot 1; cl_crosshairgap -999; cl_crosshairsize 3; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0.5; cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshair_outlinethickness 1; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshairgap_useweaponvalue 0; cl_crosshaircolor_b 250; cl_crosshaircolor_r 250; cl_crosshaircolor_g 250;

Ömer “imoRR” Karataş Crosshair Kodu

imor’un crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. imor ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

imoRR’un özel crosshair kodu: CSGO-wcnSq-KjykQ-dccRc-Qj3FB-sMchQ

 • Rolü : Rifle
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 2.20
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1280×960 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.00
imorr crosshair kodu
imor
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -3; cl_crosshairsize 2.5; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0.5; cl_crosshair_drawoutline 0;

Patrik “f0rest” Lindberg Crosshair Kodu

forest’ın crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. forest ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

forest’ın özel crosshair kodu: CSGO-6DvZ5-GduwK-vH55P-mrcbH-jTiLJ

 • Rolü : Rifle
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 3.20
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1280×960 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.00
forest
forest
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap 0; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 5; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshaircolor_b 0; cl_crosshaircolor_g 0; cl_crosshaircolor_r 250;

Jake “Stewie2k” Yip Crosshair Kodu

Stewie2k’in crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. Stewie2k ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

Stewie2K’in özel crosshair kodu: CSGO-4QwTR-ZrKuj-REVxG-hCvJm-JhYHK

 • Rolü : IGL (Kaptan)
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 1.80
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1024×768 (4:3)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.20
stewie2k crosshair
Stewie2k
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 5; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -2; cl_crosshairsize 2.5; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshair_outlinethickness 1; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshaircolor_r 255; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_b 255;

Jonathan “EliGE” Jablonowski Crosshair Kodu

EliGe’in crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. EliGe ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

EliGE’in özel crosshair kodu: CSGO-w6jDa-VheD6-dSDrK-qGDTW-mRXXC

 • Rolü : Rifle
 • Mouse DPI : 1600
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 0.74
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1680×1050 (16:10)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 0.80
elige
EliGe
cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 5; cl_crosshaircolor_b 200; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_r 255; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap 0; cl_crosshairsize 1.5; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairthickness 0; cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshair_outlinethickness 0.5; cl_crosshair_sniper_width 2; 

Olof “olofmeister” Kajbjer Crosshair Kodu

olofmeister’ın crosshair kodlarını aşağıdan kopyalayabilirsiniz. Ayrıca crosshairın örneğini aşağıda görebilirsiniz. olofmeister ile alakalı bazı bilgilerede aşağıdan göz atabilirsiniz. Crosshair’ı tam görebilmek için resmin üstüne tıklayıp büyük ekranda açabilirsiniz.

olofmeister’in özel crosshair kodu: CSGO-hue8z-z7K4f-KvuGv-G4AQZ-6shrM

 • Rolü : Rifle
 • Mouse DPI : 400
 • Oyun İçi Hassasiyeti : 2.00
 • Windows Hassasiyeti : 6
 • Çözünürlüğü : 1920×1080 (16:9)
 • Yakınlaştırma Hassasiyeti : 1.20
olof
olofmeister
cl_crosshairalpha 200; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshaircolor_r 0; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_b 165; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -2; cl_crosshairsize 2; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairthickness 0; cl_crosshairusealpha 1;

Profesyonel Oyuncuların Crosshair Koldarını Kullanmak İşe Yarar Mı ?

CS:GO Crosshair Kodları makalemizin sonuna gelmeden önce minik ama önemli bir konuya daha değinmek istiyoruz. Crosshair her oyuncunun kendisine özgü ve tamamen kendi zevklerine göre yapılan kişisel birşeydir. Bundan dolayı başka bir oyuncunun crosshairını kopyalamak sizi oyunda ileri bir seviyeye taşımaz. Bundan dolayı başka oyuncuların crosshairlarını kopyaladığınızda daha iyi bir oyun sergileyeceğinizi düşünüyorsanız bunu unutun. Kendi isteklerinize ve kendi zevklerinize göre kendi crosshairınızı oluşturun bu başka bir crosshairı kopyalamaktan 10 kat daha iyidir.

Başka bir oyuncunun crosshairı sizede güzel geliyorsa ve o crosshair ile beraber rahat edeceğinizi düşünüyorsanız kopyalayın ve onu kullanın ama oyunu daha iyi oynayabilmek için bunu yapıyorsanız yanlış bir şey yapıyorsunuz. Herhangi bir profesyonel oyuncunun crosshair veya başka bir ayarını kopyalamak oyunda sizi başka bir seviyeye taşımayacaktır aksine onların ayarları kendilerine özgü olduğundan dolayı siz o ayarlarla rahat edemeyeceksiniz ve daha kötü oynamaya başlayacaksınız.

Özelliklede hassasiyet ayarları yukarıda birçok profesyonel oyuncunun hassasiyet ayarını gördünüz birbirinden farklı birçok ayar var fakat bu woxic’in hassasiyetini kopyaladığınızda ve uzun bir süre onun ayarları ile oynadığınızda oyununuzda bir gelişme oluşturacağı anlamına gelmiyor. Bundan dolayı kendi configinizi oluşturun ve başkalarının ayarlarını kullanmayın. Elbette bu size kalmış fakat yukarıdaki başlığın cevabı bu. Bunu bir profesyonel oyuncuyada sorsanız size aynı şeyleri söyleyecektir. Sizin reflekslerinizin alışmış olduğu ayarlardan vazgeçmeyin ve antremanlarınızı sürekli devam ettirin o zaman oyun içi gelişmeyi kendinizde fark edeceksiniz.

Vurduğunuz headshot olsun başka bir makalede görüşmek üzere!

Özet

Bu makalede sizlere CS:GO Crosshair Kodları ve bir crosshairın nasıl oluşturulabileceğinden bahsetttik. Profesyonel oyuncuların Crosshair kodları ve crosshair örnekleri makale boyunca yer almakta. Eğer sizde kendi crosshair ayarlarınızı yapmakta zorlanıyorsanız bu makalemize göz atabilirsiniz. Crosshair kodları ile alakalı her türlü detay yukarıda bulunmaktadır.

Benim Düşüncelerim

CS:GO Crosshair Kodları ve en iyi crosshair hakkında yazmış olduğumuz bu makalede sizlere crosshair kodlarının ne işe yaradığını gösterdik ve crosshair ayarlarınzı yapabilmeniz için 3 farklı yöntem gösterdik. Bu yöntemlerden istediğinizi kullanarak kendinize uygun olan crosshair ayarını bulabilirsiniz. Umarım aradığınız kodları bulmuşsunuzdur.

Makalenin Sorusu : CS:GO Crosshair Kodları ile alakalı sevmediğiniz özellikler neler ? Veya olması gereken ama olmayan özellikler.


Editörün Seçtikleri

CS:GO Konsol Komutları

CS:GO Sistem Gereksinimleri

Dünya’da En Çok Oynanan Oyunlar

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Kan Silme Kodu

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

2.7k Puan
Upvote Downvote

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

csgo-kan-silme-kodu-tek-tuşla-kanları-silme

CS:GO Kan Silme Kodu – (Tek Tuşla Kanları Silme)

Logo Yapma Programları

Logo Yapma Programları & En İyi 6 Logo Yapma Programı