in , , ,

CS:GO Güven Faktörü Yükseltme – Güven Faktörünü Ne Etkiler

csgo güven faktörü yükseltme - csgo trust factor boost

Merhaba bu yazımızda sizlere CS:GO güven faktörü yükseltme ile alakalı uzun ve detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz. Makalemizi okuduktan sonra karşınıza hile ya da smurf oyuncular gelmeyecek. Bu oyuncular yerine sesli iletişime önem veren takımıyla oyun oynayan oyunlar ile oyun oynayacaksınız. Ve oyundan daha çok keyif alacaksınız.

Öncelikle “Güven Faktörü” dediğimiz şey nedir bunu bir anlatalım. Güven faktörü, CS:GO üzerinde maç arattığınızda karşınıza ve takımınıza gelecek oyuncuları seçen bir puanlama sistemidir. Bu puanlama sistemine göre karşınıza gelecek oyuncular bir yapay zeka sizin için seçer. Eğer güven faktörünüz düşük olursa karşınıza sizin gibi güven faktörü düşük oyuncular gelir. Eğer güven faktörünüz yüksek olursa karşınıza sizin gibi güven faktörü yüksek oyuncular gelir. Bu makalede sizlere güven faktörünüzü nasıl yükseletebileceğinizi ve güven faktörünü etkileyen şeylerin neler odluğunu anlatacağız.

 • Güven Faktörünüzü Etkileyen Şeyler Nelerdir ?
  • Oyun İçi Etkenler
  • Oyun Dışı Etkenler
 • CS:GO Güven Faktörü Yükseltme
  • Valve İle İletişime Geçme

 

Güven Faktörünüzü Etkileyen Şeyler Nelerdir ?

Güven faktörümüzü nasıl arttırabileceğimizden önce güven faktörünü etkileyen şeylere bakmak daha mantıklı olacaktır. Güven faktörümüzü pek çok şey etkiler fakat Valve bunları birkaç sebepten dolayı paylaşmaz bizde sizlere bu makalemizde Valve’ın paylaştığı ve birçok kullanıcının fark ettiği etkenlerden bahsedeceğiz. Güven faktörü hemen ve kolayca etkilenen değişen bir şey değildir bundan dolayı düzelmesi biraz zaman alabilir. Oyun içi etkenlerden başlayacak olursak;

Oyun İçi Etkenler

 • Övgüler, Övgü almak güven faktörümüzü olumlu etkileyecektir bundan dolayı oyun içerisinde iyi iletişim kurun ve övgü almaya çalışın. Ya da internet üzerinden övgü satın alabilirsiniz, internet üzerinden alacağınız övgülerde işe yarayacaktır. Övgüler birçok oyuncunun güven faktörünü büyük ölçüde etkileyen bir faktördür. Bundan dolayı övgü almaya çalışın.
 •  Tek başınıza oynayın, Eğer maçları tek başınıza oynarsanız ve maç içerisinde olumlu hareketlerde bulunursanız güven faktörünüz yükselecektir. Eğer tam tersi şekilde oyun içinde toxic bir oyuncu olursanız güven faktörünüz düşecektir. Tek başınıza yoldaş oyunları oynayabilirsiniz.
 • Overwatch izleyin, Eğer CS:GO topluluğuna overwatch izleyerek katkıda bulunursanız Valve sizin güven faktörünüzü yükseltir. Burada birçok kişinin bilmediği detay şu; overwatch izlemek sizin güven faktörünüzü yükseltmez overwatch izleyip doğru kararlar vermek güven faktörünüzü arttırır. Bundan dolayı overwatchları sonuna kadar izleyip doğru kararlar vermeye çalışın.
 • Oyun saatiniz, Oyunu oynadığınız süre Valve’ın gözünde çok önemlidir. Örneğin benim 1500 den fazla CS:GO saatim var bu şekilde yüksek saatlere sahipseniz güven faktörü yapay zekası sizin bu oyunu hile ile oynamadığınızı düşünecektir ve güven faktörünüzü arttıracaktır. Sadece hile olmadığınızı değil, smurf bir oyuncu olmadığınızı da düşünecektir.
 • Oyun içi iletişim, Oyun içi iletişiminiz iyi olursa yapay zeka bunu anlar ve güven faktörünüz yükselir. Eğer sürekli oyun bozanlıktan raporlanıyorsanız bu sizin için iyi olmaz. Bundan dolayı oyun içinde pozitif olun ve takımla iyi anlaşın eğer anlaşamıyorsanız ya da takım içerisinde toxic bir oyuncu varsa onu susturun. Bu güven faktörünüzü yüksek seviyede etkileyecektir.
 • Raporlar, Eğer çok fazla raporlanıyorsanız ya da çok fazla kişiyi raporlıyorsanız güven faktörünüz kötü yönde etkilenecektir. Eğer bir oyuncuyu etkili yönden raporlamak istiyorsanız oyun içinden değil onu Steam hesabı üzerinden raporlayın.

Oyun içinde güven faktörümüzü etkileyen şeyler bunlardı şimdi oyun dışında yani Steam üzerinde güven faktörümüzü etkileyen durumların ne olduğunuza bakalım. Sonuç olarak güven faktörü sadece CS:GO içinde değil CS:GO dışında yaptığınız şeylerede bakacaktır. Aslında güven faktörü yapay zekasının sizden asıl istediği şey iyi ve olumlu bir oyuncu olmak. Kısaca takım içinde örnek bir oyuncu olmazsanız önünüze gelene hile diyerek oyunu kötü yönde etkilerseniz ve herkesi raporlarsanız güven faktörünüz kötü yönde etkilenecektir. Bundan dolayı iyi ve örnek bir oyuncu olun.

Sırada oyun dışında güven faktörümüzü etkileyen durumlar var.

Oyun Dışı Etkenler

 • Steam Level, Steam seviyeniz güven faktörü yapay zekasının gözünde oldukça önemlidir. Sadece CS:GO oynamak için oluşturulmuş bir hesap şüpheli bir hesap olacaktır. Ama farklı oyunlar oynarak o oyunlarda başarımlar kazanarak Steam seviyenizi arttırabilirsiniz. Bu sayede güven faktörünüz iyi yönde ilerler.
 • Steam yorumları, Steam üzerinde profilinize gelen yorumlar ne kadar fazlaysa güven faktörünüz iyi yönde ilerler burada hesabınıza -rep yazılması bir şeyi değiştirmez. Önemli olan oldukça fazla yorum yapılmasıdır fakat bunun doğal hali daha etkili olacaktır. Yani yorum satın almak yerine doğal bir şekilde yorum yorum alırsanız daha çok işe yarayacaktır. Aynı zamanda profilinize yorum yapan hesapların güven faktörü ve Steam üzerindeki değerleride burada çok önemlidir. 10 tane 40 seviyeye sahip onlarca oyunu olan kaliteli hespaların yorum yapması güven faktörünüzü çok fazla arttırır. Fakat 100 tane 0 seviye hiçbir oyuna sahip olmayan ya da 2-3 tane oyuna sahip olan kötü hesaplar güven faktörünüzü yükseltme. Aynı zamanda VAC cezası almış kullanıcıların hesabınıza yorum yapması da profilinizi kötü yönde etkileyebilir.
 • Arkadaş Listeniz, Arkadaş listeniz CS:GO yapay zekası için önemlidir arkadaşlarınızın Steam hesapları yüksek seviyelere sahip aktif hesaplarsa ve güven faktörü yüksek hesaplarsa bu sizi olumlu etkiler. Fkat arkadaş listenizde VAC cezası almış oyunlardan yasaklanmış toxic oyuncular varsa sizinde Steam hesabınız kötü yönde ilerler. Çünkü yapay zeka sizinde arkadaşlarınız gibi olabileceğinize inanır.
 • Kütüphaneniz, Steam kütüphanenizdeki oyun sayısı yapay zeka önünde çok önemlidir. Eğer hesabınızda sadece CS:GO varsa yapay zeka sizin smurf ya da hileci olabileceğinizi düşünür ve güven faktörünüzü düşürür. Bundan dolayı Steam kütüphanenizi genişletin ve 25 tane oyundan daha fazla oyuna sahip olmaya çalışın. Mümkünse ücretli oyunlar satın alın, ve bu oyunları oynayın kütüphanenizdeki oyunları oynamak güven faktörünüzü arttırır. Bundan dolayı CS:GO dışında farklı oyunlar oynayın. Hatta zaman zaman birçok oyunu bir hafta içinde oynayın ve yapay zekaya kendinizi CS:GO bağlı bir oyuncu olmadığınızı gösterin. Bu sayede güven faktörünüz artacaktır.

Oyun dışında Steam üzerinde olan ve güven faktörümüzü doğrudan etkileyen diğer etkenler bunlardı. Şimdi daha önce hile kullanmış oyuncuların güven faktörlerini yükseltmek için ne yapabileceklerini anlatacağım. Öncelikle oyunu tamamen silin ve tekrar yükleyin bu daha önce hile kullanmış oyuncular için yapılması gereken şeylerden birisidir. Çünkü Steam bilgisayarınızı haftalık olarak ya da günlük olarak taraycaktır. Bundan dolayı oyunu silip tamamen yüklemeniz sizin için iyi olacaktır. Eğer daha önce hile kullanmamış olsanız bile bir defa oyun dosyalarını doğrulamanız iyi olacaktır.

csgo steam güven faktörü - steam csgo trust factor what is it - nedir

CS:GO – Steam

CS:GO Güven Faktörü Yükseltme

Sizlere hesabınızın güven faktörünü nelerin etkilediğini anlattık. Sırada hesabınızın güven faktörünü yükseltmek için yapmanız gerekenlere kısaca değineceğiz ve hala güven faktörünüz düzelmezse ne yapmanız gerektiğini anlatacağım. İlk olarak oyunu silin ve tekrar yükleyin sonrasında tek başınıza yoldaş modunda oyun oynamaya başlayın ve övgü toplamaya çalışın takımınızdaki oyuncuya sizi övmesini isteyin bu şekilde övgü toplayabilirsiniz. Steam hesabınızı düzenleyin ve seviyesini 10’un üstüne çıkarmaya çalışın ardından Steam hesabınıza yorum toplmaya çalışın. Sonrasında overwatch yapmaya başlayın eğer overwatch yapamıyorsanız bu kısmı atlayabilirsiniz.

Arkadaş listenizi inceleyin ve temizleyin uzun süredir aktif olmayanları VAC cezası almış olanları listenizden çıkarın. Kütüphanenizi genişletin ve 1-2 hafta boyunca başka oyunlar üzerine saat harcayın. Oyunları açık bırakmanız bile yeterli olacaktır. Ama benim tavsiyem oyunları oynayıp başarım kazanmanız yönünde olacaktır. Eğer VAC yemiş bir hesapla beraber kütüphanenizi paylaşıyorsanız ya da VAC yemiş bir hesabın oyunlarını kullanıyorsanız bunu yapmayın.

Bunlardan sonra oyun içerisinde toxic bir oyuncu olmayın örnek iyi bir oyuncu olmaya çalışın insanlar tarafından övgü almaya çalışın. Sadece tek bir haritada dğeil farklı haritalarda da oyun oynayın. Aynı zamanda sadece rekabetçi değil diğer oyun modlarında da oyun oynayın. Steam’de gruplara katılın ve Steam üzerinde hesabınızın değerini arttırın bunları yaptıysanız yapmanız gereken bir şey kalmadı. Bundan sonra oyunu oynarken örnek bir oyuncu olmaya çalışın ve herkesi raporlamayın. Eğer raporlayacaksanız 1 defa raporlamanız yeterli olacaktır.

 Valve İle İletişime Geçme

Eğer hale hesabınızın güven faktörü düzelmediyse Valve ile İngilizce dilinde olacak şekilde CSGOTeamFeedback@valvesoftware.com bu e-posta adresi üzerinden iletişime geçin. Birçok platformada (Reddit, Facebook…) oyuncuların bu e-posta adresine mail attıktan sonra cevap almadıklarını ama güven faktörlerinin düzeldiğini söylüyorlar. Bunu anlamanın yolu ise rekabetçi modunda bir maç oynamak ve hilecilerin gelip gelmeyeceğine göz atmak. Eğer İngilizce bilmiyorsanız Discord adresimize gelerek bizden yardım alabilirsiniz. Ya da destek servisimize başvurabilirsiniz.

Aynı zamanda Overwatch ve Güven Faktörü hakkında Valve’ın (CS:GO) kendi blogunda yayınladığı resmi yazılara buradan bakabilirsiniz.

 

Ne Oldu ?

Yukarıda sizlere CS:GO güven faktörü yükseltme ile alakalı detaylı ipuçları ve birçok bilgi sunduk. Güven faktörünüzü ne tür etkenler etkiler ve güven faktörünüzü nasıl arttırabilirsiniz. Bu konular üzerinde detaylı bir şekilde konuşmuş olduk. CS:GO güven faktörü yükseltme adlı makalemizin de bu şekilde sonuna gelmiş olduk.

 

Benim Düşüncelerim

CS:GO hileler ile en çok karşı karşıya kalan oyunların başında geliyor fakat hilelere karşı oyun oynamaktan bıkanlar için yapılabilecek 10 farklı yöntem var. Bunları yaptığınız zaman güven faktörünüz ileri seviyede yükselecek ve bu sayede hile olma olasılığı çok daha az oyuncularla oyun oynayacaksınız ve oyundan çok daha fazla keyif almaya başlayacaksınız. CS:GO güven faktörü yükseltme adlı makalemizde sizler için detaylıca bunlardan bahsettik.


Editörün Seçtikleri

CS:GO Rank Atlama Sistemi

CS:GO Kasa Açma Siteleri Ve Bu Tarz Sitelerin Algoritmaları

Dünya’da En Çok Oyanan Oyunlar

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

2.2k Puan
Upvote Downvote

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum

 1. CS:GO üzerindeki güven faktörünü arrtırmayla alakalı yazdığınız yazınızı atlamadan tamamını okudum ve dediklerinizi yaptım 1 ay geçti ve kırmızı ile sarı arasında gidip gelen leş gibi olan güven faktörüm yem yeşil oldu son 8 maçımıda kazandım hatta 2 rank atladım mg1 den mge ye kadar yükseldim gerçekten güzel bir makale yazmışsınız gelip teşekkür etmeyi borç bildim 🙂

what is blogger - blogger nedir

Blogger Nedir – Blog Sitesi Açmak & Blogger Olmak ?

kornea hastalıkları katmanları nakli - corneal diseases layers and transplantation

Kornea Nedir – Kornea Nakli Katmanları Ve Hastalıkları