in , , ,

CS:GO Kan Silme Kodu – (Tek Tuşla Kanları Silme)

csgo-kan-silme-kodu-tek-tuşla-kanları-silme

Merhaba CS:GO kan silme kodu rehberimize hoş geldiniz bu rehberde size oyun içerisindeki kan ve mermi izlerini nasıl silebileceğinizi göstereceğiz. Aslında işlem çok basit aşağıda zaten videolu bir şekilde de sizlere nasıl yapacağınızı gösterdik onu da inceleyebilirsiniz.

CS:GO kan silme kodu zaman zaman unuttuğumuz bir konsol kodu olsa da kodun kendisi tam olarak şu: “r_cleardecals” bu kodu konsolu açıp oraya yapıştırabilirsiniz sonrasında enter tuşuna basarak kodu direkt olarak aktif edebilirsiniz. Eğer bu koda nasıl “bind” atayacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

 

CS:GO Kan Silme Kodu İçin Bind Atama

Peki CS:GO kan silme kodu için nasıl bind atayabiliriz? CS:GO’nun kendisinde olan bind atama özelliğini kullanarak tek tuşla beraber kanları silebilirsiniz. Sadece kanları değil, mermi izleri gibi farklı oyun içi izleri de bu kodla beraber silmiş olacaksınız. Bind atamak için aşağıdaki kısa videoyu izleyebilir veya adımları takip edebilirsiniz.

Kan Silme Kodu İçin Bind Nasıl Atılır?

  1. CS:GO’yu açın.
  2. Ayarlardan oyun kısmına gelip yukarıdan “Geliştirici konsolunu” aktifleştirin. (Konsolu açmanızı sağlar)
  3. Oyun içindeyken konsolu açın. (Konsolu ESC’nin altındaki tuşa basarak açabilirsiniz)
  4. Konsolu açtıktan sonra “bind h r_cleardecals” kodunu konsola yapıştırın.
  5. Bu sayede her H tuşuna bastığınızda kanları ve mermi izlerini silebilirsiniz.

*Not: H tuşu yerine başka bir tuş atamak isterseniz aynı kodu tekrar yazın fakat bu sefer H yerine istediğiniz tuşu yazın. “ĞÜŞİÖÇ” gibi karakterleri kullanamazsınız.

CS:GO’da Kanları Silme (Videolu Anlatım)

Eğer video sizde gözükmüyorsa CS:GO kan silme kodu videosunu buraya tıklayarak YouTube’dan izleyebilirsiniz.

Shift ile beraber kanları silmek isteyenler için hazır konsol komutu: [bind “shift” “+speed;r_cleardecals”]

Yararlı Bazı Konsol Komutları (Kodları)

csgo-yararlı-konsol-komutları-ve-kan-silme-kodu

Rekabetçi Maçlarda Kullanabileceğiniz Bazı Konsol Komutları

Eğer CS:GO kan silme kodu rehberimiz hoşunuza gittiyse konsol komutlarıyla beraber vakit geçirmeyi seviyor olabilirsiniz. Yararlı konsol komutlarını merak ediyorsanız aşağıdakilere göz atabilirsiniz tüm makale için buraya tıklayabilirsiniz.

Rekabetçi Maçlarda Kullanılabilecek Komutlar

net_graph 1 : LAN ya da internet ortamında oynarken o andaki bağlantı durumunuzu ve fps değerini (ping, loss, vs.) gösterir.

cl_showfps 1 : FPS değerinizi ekranın sol üst köşesinde gösterir

scr_conspeed : Konsolun acılış hızını değiştirir en yüksek değer “9999” dur.

scr_centertime : Oyun esnasında ekrana gelen “C4 Kuruldu” gibi yazıların ekranda kaç saniye kalacağını belirler.

hud_centerid 1 : Silahınızı bir oyuncuya doğrulttuğunuzda o oyuncunun kullanıcı adının ekranın tam ortasında gösterilmesini sağlar.

hud_saytext_time : Ekranın sol alt köşesinden akan yazıların her bir satırının kaç saniye boyunca görüntüleneceğini belirler.

hud_fastswitch 1 : Herhangi bir slottaki silahı hızlı seçmek icin kullanılır

setinfo_ah : Oyun içi yardım özelliğini açıp kapatır.

hud_deathnotice_time : Ekranın sağ üst koşesindeki kimin öldüğüne dair çıkan silah ikonlarının ve yazıların kaç saniye ekranda kalacağını belirler.

con_color :  Konsol ve ekranda akan yazıların rengini değiştirmek için kullanılır. (RGB) formatında bir değer vermeniz gerekiyor. Örnek: con_color “36 455” (Renk ayarlamak için bir site)

drawradar : Radarı açar.

gamma : Varsayılan olarak gelen parlaklığı az buluyorsaniz bu değerleri yükseltebilirsiniz. Örnek: gamma 4.5 brightness 7.9

hideradar : Radarı kapatir.

Özet

CS:GO kan silme kodu rehberimizim sonuna geldik. Basit bir konsol komutu ile beraber nasıl kanları silebilirsiniz hatta bunun için nasıl bind atarsınız bunları gösterdik. Umarız rehber işinize yaramıştır ve aradığınız sorunun cevabını bulmuşsunuzdur eğer aradığınız soruna çözüm bulamadıysanız yorumlarda sorununuzu belirtebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler 🙂


Önerilen Diğer İçerikler

CS:GO Uçma Kodu

Windows Gereksiz Dosyaları Silme

CS:GO Wallhack Kodu

Facebook Hesap Dondurma

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

csgo başlatma seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri (En İyi Ayarlar ve Komutlar) – 2021

csgo crosshair kodları ve ayarları

CS:GO Crosshair Kodları – En İyi Crosshair Nasıl Ayarlanır?