in , ,

CS:GO Uçma Kodu – Bir Tuşla Beraber Haritalarda Uçma

CSGO UÇMA komutu

Merhaba bu makalede size CS:GO’da nasıl uçacağınızı göstereceğiz kısaca CS:GO uçma kodu ile alakalı bir makale olacak. Oldukça basit bir işlem olduğu için çok uzatmadan makaleye geçmek istiyorum.

CS:GO’da uçabilmek için yapacağınız 3 tane işlem var bunları şu şekilde sıralayabiliriz. İlk olarak konsolu açın ve “sv_cheats 1” yazın bunu yazdığımızda uçma kodunu yazabilir hale geliriz. Sonrasında “noclip” yazın ve konsolu kapatın. Artık haritada duvarların içinden geçebiliyor ve uçabiliyorsunuz. CS:GO uçma kodunu aktif etmek ve uçmak bu kadar kolay.

csgo uçma kodu
Uçtuğunuzda Olan Görüntü

CS:GO Uçma Kodu – Tek Tuşla Açıp Kapatma

Makalenin en başında CS:GO uçma kodunun nasıl aktif edeceğinizi gösterdik ama eğer bunu bir tuşa atamak istiyorsanız yani bind atamak istiyorsanı buraya bakabilirsiniz. Tek tuşla uçmayı açıp kapatmak istiyorsanız işlem sanıldığı kadar zor değil oldukça basit. Aşağıdaki adımları takip ederekl “noclip” için nasıl bind atayabileceğinizi görmüş olacaksınız.

 • Önce Konsolu Açıyoruz Kullandığımız Tuş (“) – ESC’nin Hemen Altında.
 • Sonra “sv_cheats 1” Yazıyoruz Ve Hileleri Açıyoruz.
 • Ardından “bind c noclip” Yazıyoruz Bu Sayede (c) Tuşuna Bastığımızda Uçabiliriz.
 • Eğer Uçmayı Kapatmak İsterseniz Tekrar (c) Tuşuna Basmanız Yeterli Olacaktır.

İşte uçmayı bir tuşa atamak bu kadar kolay tek yapmanız gereken bind komutunu kullanmak ve (c) yerine istediğiniz tuşu yazmak burada shift gibi tuşları ekstra tuş olarak kullanmak isterseniz alt+c yazabilirsiniz bu sayede alt ve c ye aynı anda bastığınızda aktif olacaktır. Kapatmak için belirlediğiniz tuşa tekrar basmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bunu yaptığınızda tekrar yapmanıza gerek kalmaz yani her CS:GO’yu açtığınızda bunu yazmak zorunda kalmazsınız.

Hile Kodu sv_cheats 1 Ne İşe Yarar ?

Uçma kodunda olduğu gibi birçok kod için önceden “sv_cheats 1” yazmamız gerekiyor peki bu “sv_cheats 1” ne işe yarıyor ? Bu kod bir hile kodu sayılabilir sunucuda oyunu etkileyecek temel faktörlerin değiştirilmesini sağlar örneğin bu makalede gösterdiğimiz uçma kodu gibi veya ölümsüzlük kodu olan “GOD” komutu gibi birçok kodu yazabilmek için önceden “sv_cheats 1” yazmanız gerekir.

Bütün kodları tam olarak göstermek için tırnakları (“) kullanırız fakat siz konsola yapıştırırken bunu yazmanıza gerek yok. Yani konsola yazarken “sv_cheats 1” şeklinde yazmayın. sv_cheats 1 Şeklinde yazınız. Bütün websiteleri bunu tırnakla gösterir ama bunun sebebi kodun neredey bitip nerede başladığı göstermektir. Şimdiden kolay gelsin.

CS:GO Antreman Kodları

CS:GO uçma kodu en çokda antreaman yapan oyuncuların kullandığı bir kod peki antreman yapan oyuncular başka hangi kodları kullanabilirler. Kullanabileceğiniz tüm konsol kodlarına buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi size antreamanda kullanabileceğiniz bir kod listesi sunacağız bunu kopyalayarak sizde antreaman yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki linkten kodları .txt dosyası şeklinde indirebilirsiniz bu sayede her seferinde buraya gelip kopyala yapıştır yapmak zorunda kalmazsınız ve bu iğrenç reklamları görmezsiniz. :d. Şaka bir yana taş mı yiyelim bizde her neyse linki editörlerimizden birisi hazırlayacak reklamlı bir linkse AdBlock kapatmanız gerekebilir tüm antreman kodlarını aşağıdan indirebilirsiniz.

İndir

Antreman Kodları

 • bot_kick – Botları Atar
 • sv_cheats 1 – Hileleri Açar
 • mp_limitteams 0 – Takım Limitini Kaldırır
 • mp_autoteambalance 0 – Ototmatik T veya CT Atmaz
 • mp_roundtime 60 – Süreyi Uzatır
 • mp_rountime_defuse 60 – Süreyi Uzatır
 • mp_maxmoney 16000 – Paranın En Fazla Hali
 • mp_startmoney 16000 – Başlangıç Parası
 • mp_buytime 999 – Satın Alma Süresi
 • mp_buy_anywhere 1 – Satın Almayı Heryer Yapar
 • sv_infinite_ammo 2 – Mermileri Sınırsız Yapar (Reload Edilebilir)
 • amoo_grenade_limit_total 5 – Tüm Bombaları Alabilirsiniz
 • sv_grenade_trajectory 1 – Bomba İzlerini Gösterir
 • sv_grenade_trajectory_time 10 – Bomba İzini 10 Saniye Sonra Siler
 • sv_showimpacts 1 – Mermi İzini Gösterir
 • sv_showimpacts_time 5 – Mermi İzlerini 5 Saniye Sonra Siler
 • bind c noclip – Uçmayı C Tuşuna Atar

CS:GO Uçma Kodu Hakkında Diğer Detaylar

Uçma kodunu nasıl bind yapacağınız ve noclip kodunu nasıl açacağınızı gösterdik. Sırada bu kodun bilmeyenler için ne işe yaradığına geldik. Bu kod sayesinde haritalarda duvarların ve diğer tüm yapıların içinden geçerek hızlıca uçabilirsiniz uçarken shift tuşuna basılı tutarsanız daha yavaş uçarsınız. GOD komutunu yazmayı unutmayın çünkü havada uçmayı iptal ederseniz yere düşünce ölürsünüz. Bundan dolayı hileler açıkken GOD komutunu yazın.

Kısaca noclip uçmak için oluşturulmuş bir konsol komutudur. Buradan CS:GO konsol komutlarına ulaşabilirsiniz. Ve artık CS:GO uçma kodu makalemizin sonua geldik.

 

Özet

Bu makalede sizlere CS:GO’da uçma kodu nasıl aktif edilir ve nasıl uçulur bunu kısaca göstermiş olduk. Ayrıca bunu bir tuşa atayarak açıp kapatılabilir bir hale getirdik. Umarız işe yaramıştır ve uçabilir hale gelmişsinizdir. Biraz değişik bir cümle oldu ama her neyse. Antreaman kodlarını indirerek kendi sunucularınızda yeni smoke taktikleri keşfedebilir ve farklı şeyler deneyebilirsiniz. Şimdilik görüşürüz diğer makalelerden bilgi almak için sol alttan bildirimleri açmayı unutmayın.

Benim Düşüncelerim

Uçma kodu CS:GO içinde en önemli kodlardan bir tanesi bizde bu makalede bunu ele aldık ve size CS:GO’da nasıl uçabileceğinizi göstermiş olduk. Umarım anlaşılır bir makale olmuştur hepinize makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdilik görüşürüz sonraki makalelerde yine burada olacağız.


Önerilen İçerikler

CS:GO Sistem Gereksinimleri Tahmini FPS Değerleri

CS:GO FPS Arttırma

Bilgisayar Hızlandırma

CS:GO Ping Düşürme

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar

CS:GO Wallhack Kodu

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

patlıcan sapı kürü tarifi

Patlıcan Sapının Faydaları – Patlıcan Sapı Nasıl Kullanılır ?

call of duty warzone sistem gereksinimleri

Call Of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri & Kaç GB