in ,

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Açıklandı ! – Kaç GB

cyberpunk sistem gereksinimleri

Cyberpunk 2077 güç, gösteriş ve vücut modifikasyonu çılgınlığına kapılmış Night City kümekentinde geçen bir açık dünya aksiyon macera hikâyesidir. Kanun kaçağı paralı asker V olarak oyna ve ölümsüzlüğün anahtarı olan eşsiz bir implantın peşine düş. Şeklinde oyun açıklaması verilen Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri konusundan bahsedicez

Cyberpunk 2077 bu yılın en çok beklenen oyunlarından birisi 3 kere oyunun çıkma tarihinin değişmesi üzerine oyun kesin olarak 2020 10 aralık tarihinde piyasaya sunuldu CD PROJEKT RED in oyunu olan Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri oyunun yeni nesil bir oyun olması sebebi ise birazcık yüksek  yani oyunu oynayabilmeniz için yeni nesil bir bilgisayara ihityacınız var

cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri

cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Cyberpunk 2077 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi : Windows 7 veya Windows 10
 • İşlemci : Intel Core i5-3570K veya AMD FX-8310
 • RAM Bellek : 8 GB
 • Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 780 veya AMD Radeon RX 470
 • DirectX : Versiyon 12
 • Depolama : 70 GB boş alan

Cyberpunk 2077 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi : Windows 10
 • İşlemci : Intel Core i7-4790 veya AMD Ryzen 3 3200G
 • RAM Bellek : 12 GB
 • Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon R9 Fury
 • DirectX : Versiyon 12
 • Depolama : 70 GB boş alan

Cyberpunk 2077 Kaç GB

Cyberpunk 2077 oyunu yeni nesil bir oyun olduğu için haliyle kapladığı alan da eski oyunlara göre bir tık yüksek olucak ancak oyunun yapımcıları bu alanı indirebildikleri kadar indirmişler vey yeni teknolojiler sayesinde böyle bir oyunu tamı tamına 70 gb gibi bir alana sığdırmışlar hatta daha az bir alan 70 gb oyunu yüklemeniz için gerekli olan yer güncellemeler vsyle için bu alanın belli bir kısmı boş bırakılır yani oyunun yapımcıları Cyberpunk 2077 oyununu 70 gb tan daha az bir alana sığdırmışlar oyunu yüklemek için ihtiyacınız olan alan 70 gb ve bizim tavsiyemiz ssd ye bu oyunu kurmanız çünkü oyunun açılışı oyuna giriş hızlarınız ssd yardımı ile baya bir artıyor bu tabikide sizin kararınıza kalmış.

Cyberpunk 2077 Tahmini FPS Değerleri

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri & Tahmini FPS Değerleri (Minimum İçin)

Cyberpunk 2077 oyununu oynamak için gerekli sistem gereksinimlerinden bahsettik şimdi ise sırada minimum sistem gereksinimleri için tahmini FPS değerleri var. Bilgisayarınız minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor veya bir üst seviyede ise oyunu düşük ayarlara çekip sabit olarak 40 50 FPS ile rahatça oynayabilirsiniz bu FPS bağzı optimizeler ile arttırılabilir ancak çok fazla değişmez sebebi ise bilgisayarınızın özellikleri buna yetmekte bilgisayarınızı özellikleri iyi olsaydı ve oyunu orta ayarlardan düşük ayaralra çekseydiniz işte ozaman FPS artışı gözle görülebilir olurdu ancak düşük olan bir şeyi daha düşüğe çekiyorsun bu yüzden fazla etikilemez.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri & Tahmini FPS Değerleri (Önerilen Ayarlar İçin)

Cyberpunk 2077 oyununu oynamak için gerekli olan sistem gereksinimlerine yukarıda bahsettik şimdi ise Cyberpunk 2077 önerilen sistem gereksinimlerinde tahmini FPS değerleri hakkında konuşacağız. Bilgisayarımızın sistem gereksinimi önerilen sistemm gereksinimlerine yakın veya daha üst seviyede ise oyunu orta ayarlarda rahat bir şekilde sabit olarak 60 FPS de oynayabiliriz bu değerleri düşüğe çekersek bu sefe FPS’imiz 80 civarlarına gelicektir tabiki önerilen sistem gereksinimlerinde çok daha üst seviye bir bilgisayarınız varsa bu FPS değerleri ve FPS değişiklikler farklılaşır.

 

Özet

Yukarıda sırasıyla Cyberpunk 2077 minimum ve önerilen sistem gereksinimlerinden kaç GB alan kapladığından minimum sistem gereksinimlerinde ve önerilen sistem gereksinimlerinde tahmini FPS değerlerine değindik.

Benim Düşüncelerim

Cyberpunk 2077 oyunu 10 aralık tarihinde piyasada olucak ve ön kayıtlar çoktan başladı oyunu henüz oynamadım ancak anladığım kadarıyla oyun fazlasıyal güzel oyunu burdan inceliyebilirsiniz.


Önerilen İçerikler

Bilgisayar Hızlandırma

Arka Planda Çalışan Gereksiz Programları Kapatma

CS:GO Ping Düşürme

CS:GO FPS Arttırma

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Ali Rıza Kılınç

Merhaba, ben Ali Rıza boş zamanlarımda oyun oynamayı seviyorum genelde çevrimiçi oyunlar oynuyorum. Bunun dışında teknolojiye de merakım var sayılır siber güvenlik gibi konular da ilgimi çekiyor umarım içeriklerimi okurken eğlenirsiniz veya aradığınız şeye ulaşırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram canlı yayın

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır – Yayınlarını Herkes İzlesin !

En Çok Para Kazandıran Meslekler – 2021