in , ,

Dil Öğrenme Uygulamaları – 5 En İyi Dil Öğrenme Uygulaması

Dil Öğrenme Uygulamaları

Bugün sizler için dil öğrenme uygulamaları adlı bir yazı yazmaya karar verdik. Yakın geçmişte dil öğrenmek isteyen bir kimse, en kötüsünden YouTube’da dünya kadar zaman harcayıp o dilin özelliklerini öğrenmek için kafa patlatması gerekirdi. Ama son zamanlarda dil öğrenme uygulamaları hayatımızın içine iyice yerleşti. Size bu yazımızda bu uygulamaların adlarını, özelliklerini, kullanıcı yorumlarını ve olumlu olumsuz yönlerini ele alacağız. İyi okumalar 🙂

Bugün bizim sizler için seçtiğimiz 5 tane en popüler dil öğrenme uygulaması önereceğiz. Bu uygulamalar bazıları tamamen ücretsiz olup sadece uygulama içi premimum paket satın almanız dahilinde para ödeyeceksiniz. Diğerleri ise deneme sürümünü kullandıktan sonra para ödemek zorunda kalacaksınız. Bu dil öğrenme uygulamaları öğrenmek istediğiniz dilde bir üst seviyeye çıkarabileceği gibi üstellik size nasıl dil öğrenilir ve dil öğrenme manteritesini kazanma babında sizlere çok yardımcı olacağını düşünüyorum. 

 

En İyi Dil Öğrenme Uygulamaları

Babbel

Dil Öğrenme Uygulamaları

Babbel

Babbele kayıt olup, Babbel, ilk dersi ücretsiz olarak deneyebileceğiniz abonelik tabanlı dil öğrenme uygulamarı arasında yer alıyor. Bu demek oluyor ki para yatırmadan deneme sürümünde bile, 14 farklı dilden birini size profesyonel bir şekilde sunar. Babbel, önceden kaydedilmiş içeriklerle eğitim vermektedir ve canlı etkileşim imkanı yoktur. Babbel sınıf sistemi ile eğitim vermektedir. Her sınıf, resimler yardımıyla kelime dağarcığının adım adım geliştirilmesini amaçlar. Daha sonra kelimeler, konuşma becerilerini hızlı bir şekilde geliştirmeye yardımcı olmak için öğrencinin seviyesine göre ayarlanmış ilgili ifadeler de ve kısa diyaloglar da kullanılmaktadır.

Kısacası, uygulama size bir dili öğretmek için, boşlukları doldurma ve çoktan seçmeli sorular sorduğundan, kullanıcı deneyimi Rosetta Stone veya Duolingo ile öğrenmekten çok farklı değildir.  Bir de şu var ki her dil kendine ayrı bir önem sıralaması var mesela Fransızca dili Norveççeden daha kaliteli ve daha fazla derse sahip olabiliyor. En önemli eksiği konuşma geliştirme için herhangi bir canlı ders deneyimi veya ana dili İngilizce olan kişilerle etkileşim de sunmuyor.

Genel başlangıç ​​kurslarının yanı sıra Babbel’in dilbilgisi veya kelime bilgisi gibi belirli becerilerini geliştirmeye yönelik ayrı paketleri de vardır; Zaten belirli bir dilde deneyiminiz varsa ve zayıf yönlerinizin nerede olduğunu biliyorsanız, seçilen becerileri geliştirmeye odaklanabilirsiniz. Babbel’in dersleri daha sonra çevrimdışı eğitim için indirilebilirdir. Uygulama günlük hatırlatmalarınızı kaçırmamanız için size bildirim gönderir.

Uygulama ücretsiz değildir ve sınırlı sayıda dil vardır (14), ancak “konuşma deneyimi oluşturmak için” kullanışlıdır.
Fiyat: Bir yıl boyunca, ay başına 6,95 $ gibi bir ücreti var. Ayrıca, 20 günlük para iadesi mevcut.

Android için
Apple için  indir

Memrise

DiL Öğrenme Uygulamaları
Memrise

İçinde binlerce kursu bulunan memrise eğlenceli bir şekilde kelime pratiği yapabilme imkanı sunar sizlere. Memrise ile 90 farklı dil öğrenebilirsiniz bu da diğer dil öğrenme uygulamaları arasındaki en fazla olanıdır. Dili oyunlar oynayarak öğrenirsiniz, böylece dili Duolingo’da olduğu gibi eğlenceli bir şekilde öğrenirsiniz. Başka bir gezegene casus olarak seyahat ediyorsunuz ve yol boyunca doğru cevaplar için puan topluyorsunuz Memrise’ı diğerlerinden farklı kılan da bu özelliğidir. Uygulama, uzun soluklu dersler sunmaz, kısa tutar. Eğer yabancı bir dil öğreniyorsanız eğlenmeyei unutmamalısınız. Diğer öğrencileri takip edebilir ve onlarla rekabet edebilirsiniz, ayrıca belirli bir kurs sıralamasında ne kadar başarılı olduğunuzu görebilirsiniz.

Bu yüzden Memrise, çevrimiçi bir dil kursundan daha çok bir oyun gibidir. Verdiği komik ve eğlenceli resimler ile sizi usandırmaz ders esnasında. Her daim yeni kelimeler ve cümleler öğrenirsiniz ve size bunu öğretene kadar tekrarlatır. Ders esnasında kaç kelime öğrendiğinizi görebilir ve sınav yaparaktan kendinizi test edebilirsiniz. Bu yönüyle birçok kişinin favori uygulamasıdır Memrise. Web, iOS ve Android için kullanılabilirdir. 

Öğrencilere, öğrenemek istedikleri dilin aksanı ve kültür hissiyatını yaşamaları için yerel konuşmacılar Memrise’a kısa filmler ekleyebilirler. Bu da uygulamayı görsel ve işitsel olarak öğrenciler için ideal hale getirir. Negatif yönleri; memrise da bir dili bütün incelikleriyle öğrenemezsiniz. Pratik yaptığınız konu ile ilgili herhangi bir açıklama almıyorsunuz. Kullanıcılar tarafından oluşturulmuş kurslar istikrarsızdır, mesela bir kullanıcı kursuna başladınız ama fark ettiniz ki sizin dil gelişiminize fayda sağlamadığını ve aynı şeyleri tekrar ettiğinizi görebilirsiniz. En son olarak memrise sürekli karşınıza ücretli versiyonunu satın almanız için pop-up’lar çıkartır bu da can sıkıcı olabilir bazılarımız için.
Fiyat: Abonelikler ayda 8,99 $ ‘dır. Abone olunduğu andan itibaren 30 gün içerisinde, memnun kalınmaması durumunda para iadesi mümkündür.

Android için 
Apple için  indir

Dualingo

Dil Öğrenme Uygulaması
Dualingo

Artık bilmeyen kalmamıştır ama Duolingo şüphesiz en popüler yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında bir numara denilebilir. Memrise gibi, Duolingo da size oyun. Oynarken size yabancı bir dil öğreten bir oyun. Duolingo temel bilgilerle başlar, farklı bir dil öğrenmenize yardımcı olmak için metin, resim ve ses kullanarak yavaş yavaş dersler oluşturur ve dersleri öğrenme stilinize uyarlar. Duolingo dersleri senin öğrenim tarzına uyarlanır. Alıştırmalar, kelime hazineni etkili bir şekilde öğrenip gözden geçirmene yardımcı olacak şekilde özelleştirilir.

Ücretsiz, tek atımlık dersleri ile -kendi tabirlerince- bir ders kitabından daha çok oyun oynuyormuş hissiyatı uyandırıyor. Ama Duolingo bir oyundan ibaret değildir. Duolingo uzun süreli devamlılığı sağlayacak bir metodolojiye ve uluslararası standarda uygun bir ders programına dayanır. Yapılan bir araştırma, 34 saatlik Duolingo çalışmasının, üniversitede 1 dönem dil kursu almaya eşit olduğunu gösterdi.
Duolingo’yu herkesin ücretsiz dil eğitimi şansına sahip olması için yaptık. Gizli ücretler ve paralı içerik yok. Dualingo da aynı anda birçok farklı dili öğrenebilirsiniz. Bununla ilgili herhangi bir kısıtlama yok.
Fiyat: Duolingo Plus, aylık 9,99 dolar’dır ve kullanıcılara reklamsız dersler ve çevrimdışı erişim sunuyor.

Android için
Apple için  indir

Rosetta Stone

Aplikasyon
Rosetta Stone

Rosetta Stone “pay to learn” mantığı ile çalışan 30 farklı dili öğrenebileceğiniz dünyaca ünlü gezginler için geliştirilmiş en iyi dil öğrenme uygulamaları arasında yer almaktadır. Rosetta Stone ilk giriş ekranında size seviyenizi ardından da hangi amaç doğrultusunda dili öğrenmek istediğinizi sorar. Rosetta Stone. görüntü, metin ve ses kullanarak kelime ve dilbilgisi öğretir. Rosetta Stone basit ara yüzü ile her temayı birbirinden ayırarak adım adım size öğrenmek istediğiniz dili aşılar. Rosetta Stone Dil kursları Yurtdışında çalışacaksanız  ya da Yurtdışında yaşayacakınız çok uygundur. Çünkü eğitimlerini, kıyaslandığı Dualingo’dan ziyade daha profesyonel olarak vermektedir. 

Rosetta Stone, dil öğrenmek için doğuştan gelen yeteneğinizi kullanır. Yeni konuşma tanıma, sezgisel öğrenme yolu ve gerçeğe yakın konuşmalar, size yabancı dili kısa sürede konuşmayı, okumayı ve yazmayı öğretmek için doğru bağlamlar sunar. Rosetta Stone’un interaktif öğretme yöntemi sayesinde, öğrenme sürecini geleneksel bir dil kursundan yaklaşık %30 daha hızlı bir şekilde atlatırsınız. Bu kadar kaliteli öğretme yöntemleri ile NASA, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Barış Gücü tarafından neden kullandığını bizlere açıklamaktadır açııkça.
Fiyat: Rosetta Stone paralı bir aplikasyondur. En güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Android için
Apple için  indir

Mondly

Dil Öğrenme Uygulamaları
Mondly

Mondly, 33 yerel dilde 33 farklı dili öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir dil öğrenme uygulması. Mondly’de favori web tarayıcınızla, iPhone veya Android akıllı telefonunuzdaki bir uygulama ile yeni diller öğrenebilirsiniz. Mondly dili konuşmayı ve yazmayı öğreten bir uygulamadır. Uygulamalar temel olarak ücretsizdir, ancak uygulamanın tam sürümünü kullanmak isterseniz  abonelik almak zorundasınız. Mondly’de her dilin kendi uygulaması vardır. Bu uygulamada öğrenebileceğiniz her ders belirli bir temayla ilgilidir. Bu tema bir yer, kampanya veya durum ile alakalı olabilir. Yolu sormak, bir restoranda öğle yemeği yemek vb. konular hakkında konuşmak gibi. Mondly ile tamamen yeni bir dil öğrenmeniz pek mümkün degilse bile, Mondly ile umut verici bir başlangıç yapabilirsiniz.
Fiyat: Bir dilin bir aylık fiyatı 9.99 euro, 12 aylık premimum bir dil için 47.99 euro’dur.

Android için
Apple için  indir

Özet

Bugün 5 tane en popüler dil öğrenme uygulaması önerdik sizlere. Bu anlattığımız dil öğrenme uygulamaları aslında çok bilindik olmasına rağmen bizim anlatma amacımız: Bu popüler uygulamalar bilindik olmlarına karşın ayrıca en etkili dil öğrenme uygulamlarıdır. Bu yüzden diğer uygulmalardan fazla bahsetmedik. Sizlerle paylaştıklarımızı detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık, işleyişlerinden bahsettik ve fiyat belirttik.

Benim Düşüncelerim

Birçok kimse toplumda ayrışmaların sebebinin genellikle dinler, milliyetçilik, cinsiyetçilik, ırkçılık vs. olduğunu düşünür ama asıl sebep aynı dili konuşamamaktır. Aynı dili konuşsak, dahi, anlayamamaktır birbirimizi, idrak edememektir olan biteni asıl sorun budur. Eğer ki birbirimizi anlamaya başlarsak barış yolunda önümüzde hiçbir engel kalmayacatır. Bu sorun çağımızın belli başlı en büyük sorunlarından biridir. Bu yüzdendir ki dil öğrenmek hem sizin kendinizi geliştirmek için büyük bir adımdır ayrıca dünyayı tanımanız ve anlamanız açısından da yapmanız gereken en önemli icraattır.


Editörün Seçtikleri

Dünyanın En Pahalı Kahvesi

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar 

Blogger Nedir? Blog  Sitesi Açmak Ve Blogger Olmak

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

dünyada kaç kıta vardır - how many continents are there in the world

Dünyada Kaç Kıta Var – Dünyada Sadece 8 Kıta Mı Var ?

kripto para nedir what is cyrpto

Kripto Para Nedir – Kripto Paralar Nasıl Üretiliyor ?