in , , ,

Dip Ses Temizleme – Videolardaki Uğultu Nasıl Kaldırılır

dip ses temizleme

Merhaba bu makalede sana videolardaki dip ses temizleme işlemi nasıl yapılır bunu göstereceğiz aslında bir video suncağız sende YouTube linki verdiğimiz videomuzu izleyebilirsin. Her neyse öyleyse yavaştan makalemize geçelim.

Videodaki dip sesi temizlemek isterseniz size vereceğim en iyi taktik şu, videolarınızın ilk 5 saniyesinde hiç ses yapmayın ve bırakın mikrofon sadece uğultuyu duysun. Bu sayede programa geçtiğimizde sesi dip sesi daha iyi alacağından dolayı daha iyi bir performans çıkaracaktır. Kullanacağımız program ise Adobe Audition.

 

Dip Ses Temizleme Videosu

Aşağıdaki videodan nasıl dip sesi temizleyeceğinizi görebilirsin. İyi seyirler dilerim kanalımıza abone olursan aynı zamanda bizi desteklemiş olursun. Şimdiden teşekkürler ve iyi seyirler.

 

Peki yazılı olarak anlatacak olursak dip ses nasıl temizlenir. Videonuzu veya ses dosyanızı Adobe Audition içerisine at. Ardından tek yapman gereken o dip sesi aldığın 5 saniyeye gitmek ve burayı farenin sol tuşu ile basılı tutarak seçmek. Dip sesin olduğu alan seçili iken CTRL+Shift+P tuşlarına bas. Sonrasında gelen ekranda önce en yukarıdaki tuştan “Select Noise Print” kısmını seç yani oradaki butona tıklayın.

Ardından oraya dip ses gelecektir, aşağıdaki ayarlar kısmından ilk sürüklenebilir kısmı “100” ikinci dB kısmını “40” yap bunun anlamı dip sesi %100 sil demek ve 40dB oranında sil demektir. Bu ayarları bir kere yapman yeterli olacaktır. Sonra yapacağın tek şey “Select Entire File” butonuna tıklamak ve tüm sesi seçmesini sağlamak ve “OK” butonuna basıp ya da “Enter” tuşuna basıp işlemi bitirmek. İşte dip ses temizlemek bu kadar kolay. Dip ses kaldırma videosu.

adobe audition dip ses kaldırma deep sound cleaning
Adobe Audition

Özet

Bu kısa makalemizde sana videoki dip sesi nasıl kaldırabileceğini anlattık, yukarıdan tüm bilgilere ulaşabilirsin.

Benim Düşüncelerim

Dip ses videolarda önemli bir etki oluşturur yukarıdaki videonun arka planında sürekli olarak bir uğultu olsaydı izlemek istemezdin bu yüzden videolardaki dip sesi kaldırmak önemlidir. Bizde bu makalede sana bunu gösterdik.


Önerilen İçerikler

İçerik Üreticilerine Özel Platform

YouTube 4000 Saat Tamamlama

YouTube Abone Kasma

Instagram Keşfet Algoritması

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

discord nedir ne işe yarar what is discord and what does do

Discord Nedir Ne İşe Yarar – Oyuncuların Platformu !

bilgisayarım simgesini geri getirme

Bilgisayarım Simgesini Masaüstüne Getirme Windows 10/8