Discord Müzik Botu Ekleme (Rythm ve Groovy) – 2021

Merhaba bu makalede sana Discord sunucuna nasıl müzik botu ekleyebileceğini göstereceğim, Discord müizk botu ekleme adlı makalemize geçmeden önce birkaç şeyi belirtmemiz gerekiyor. Makale bir videoya dayalı ve 3-4 dakikalı bir video ile ya da makaleyi okuyarak da nasıl müzik botu ekleyeceğini görebilirsin. Yani aslında bu makale bir videoya dayalıdır.

discord müzik botu ekleme 2021
Discord

Discord Müzik Botu Ekleme

Öncelikle hangi botu seçeceksiniz ona karar verin çünkü botların kullanım komutları birbirinden farklı. Komutlar farklı olsada aynı şeye yarıyor tabii ki aralarında bazı ufak farklılıklar var mesela Rythm botu müzik bittikten birkaç saniye sonra odadan ayrılıyor ama Groovy uzunca bir süre daha odada duruyor bu sayede sürekli çık gir yapmıyor. Bunun gibi bazı farklılıkları ikisinide kullanarak test edebilirsiniz. Videoda zaten kullanım şekilleri ve bazı özelliklerinden bahsettik ikiside YouTube üzerindeki her videoyu açabiliyor fakat yaş kısıtlaması gibi videoları açamayabilirler. Şu ana kadar biz bir problem yaşamadık kendi Discord sunucumuzda uzunca bir süredir Groovy’i kullanıyoruz ve bir problem olmadı. Videoyu izleyerek yapmak isterseniz aşağıya göz atabilirsiniz. Ya da makaleyi okuyarakta botu sunucunuza ekleyebilirsiniz.

Discord Sunucunuza Müzik Botunu Nasıl Eklersiniz ?

Yapmanız gereken işlemler benzer olduğundan dolayı basit bir anlatım yapacağız. Zaten oldukça kolay ihtiyacınız olan şey sunucuda Yönetici rolüne sahip olmak ve sunucuda bulunmak. Ayrıca kullandığınız tarayıcıda da daha önce Discord’a giriş yapmış olun.

  1. Rythm veya Groovy ikisinden birisini seçtiyseniz websitesine gidin. (Rythm Groovy)
  2. Ardından siteye üye oluyorsunuz ya da Botu sunucuya ekle düğmesine tıklıyorsunuz. (Add to Discord)
  3. Sonrasında site sizi yönlendirecek ve Discord sunucusu seçeceksiniz.
  4. İşlemleri bitirdikten sonra botu eklemiş olacaksınız.

 

İşte Discord sunucunuza bu kadar kolay bir şekilde bir müzik botu ekleyebilirsiniz. Groovy’i kullanmak için “-” işareti Rythm’ı kullanmak için “!” işaretine ihtiyacınız olacak. Örnek bir şark çaldırma komutunu aşağıya yazdım.

-p {videoUrl} >>> Groovy için.

!play {videoUrl} >>> Rythm için.

Yukarıdaki komutlarda videoUrl kısmına kendi açmak istediğiniz videonun linkini yazacaksınız. Sonrasında bot odanıza girecektir ama botaun odanıza girebildiğinden emin olun.

 

Özet

Bu makalede sizlere Discord müzik botu ekleme işleminin nasıl yapıldığını göstermiş olduk. İster video üzerinden ister makale üzerinden işlemleri takip edebilirsiniz. Umarız bir problem yaşamadan halletmişsinizdir. Problemleri yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Benim Düşüncelerim

Birçok Discord sunucusu Müzik botu kullanıyor bizde dahil olmak üzere sizede tavsiye ederim bir radyo görevi bile görebiliyor yani canlı yayınlarıda bota açtırabilirsiniz ve radyo gibi kullanabilirsiniz. Tabii eğer isterseniz bunu yapabilirsiniz. Eğer örnek görmek isterseniz sunucumuzdaki müzik kanalına girebilirsiniz ve nasıl olduğunu görebilirsiniz.


Önerilen İçerikler

2019’da En Çok Aratılmış Müzikler

Discord Nedir Ne İşe Yarar

Discord Açıkken Oyun Neden Kasıyor

2020’de Discord’dan Banlanan Kullanıcı Sayısı

Öncekini Oku

Apex Legends Sistem Gereksinimleri Nelerdir ? – 2021

Sonrakini Oku

TV Zararları – Televizyonun Zararları Nelerdir ?

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir