Donmuş Et & Kıyma Nasıl Çözülür – Yapılan Hatalar ?

Donmuş et nasıl çözülür? Aslında bu sorun herkesin günlük hayatta unutkanlığı yüzünden yada aniden bir olay yüzünden karşımıza çıkabiliyor yada herhangi bir şey sonucu. Önemli değil donmuş et yada kıymanın nasıl çözülmesi gerektiğini aslında sürekli internetten yada başka bir yerden bakıp bakıp unutuyoruz. Ama yapacak bir şey yok. Lafı uzatmadan nasıl çözeceğiz hemen ona geçelim.

Donmuş et nasıl çözülür? Öncelikle etin sağlıklı ve yenilebilir bir şekilde çözülmesi için sağlıksız yollara başvurmamak gerekmektedir. Örneğin; kullandığımız, kötü olan yöntem eti dışarıda poşetsiz bir şekilde bekleterek çözülmesini beklemektir. Bu yöntemde oldukça sağlıksızdır bunun için bu tarz yöntemleri bir kenara bırakıp etimizi geniş bir leğenin içine poşet ile sarılı bir şekilde koyup ardından leğenin içine kaynar su koymanız etinizin sağlıklı bir şekilde çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca bu sayede etiniz yaklaşık 1-2 saat arasında çözülecektir.

Donmuş Et Ve Kıyma Nasıl Çözülür

 

 • Donmuş Et Mikrodalgada Çözülür Mü?

 • Buzlu Et Fırına Atılır Mı?

 • Donmuş Et Hemen Pişirilir Mi?

 • Donmuş Et Nasıl Çözülür ?

Donmuş Et Mikrodalgada Çözülür Mü ?

Donmuş et mikrodalgada çözülebilir mi? Evet, fakat çok dikkat etmeniz gerekiyor burada ne demek istedik? Şundan bahsediyoruz eğer ki 1 dakika-30 saniye gibi süreler mikrodalgalar için oldukça uzundur. Etinizi poşetten çıkarın ve bir tabağa koyun tabağın yada kasenin cam değilde porselen olması kısaca sıcakta kırılmayacak bir şey olması gerekir. Cam da kolay kolay kırılmasa da tedbir almak önemlidir, bundan sonra düşük derecelerde düşük ısılarda 10-15 saniye ısıtıp eti kontrol edip bu şekilde çözülene kadar takip edin. Eğer et ısındıysa ve daha çözülmediyse dışarıda bekletin ayrıca kase kullanıp içine su koymakta sizin için faydalı olabilir. Unutmayın eğer et ısınırsa ve çözülmez ise devam etmeyin çünkü bu sefer pişmeye başlayacak özellikle kıymada buna dikkat etmek gerekir.

Donmuş Et Nasıl Çözülür ?

Yukarıda da yazdığımız gibi Donmuş et nasıl çözülür öncelikle etin sağlıklı ve yenilebilir bir şekilde çözülmesi için sağlıksız yollara başvurmamak gerekmektedir örneğin kullandığımız kötü olan yöntem eti dışarıda poşetsiz bir şekilde bekleterek çözülmesini beklemektir bu yöntemde oldukça sağlıksızdır bunun için bu tarz yöntemleri bir kenara bırakıp etimizi geniş bir leğenin içine poşet ile sarılı bir şekilde koyup ardından leğenin içine kaynar su koymanız etinizin sağlıklı bir şekilde çözülmesine yardımcı olur ayrıca bu sayede etiniz yaklaşık 1-2 saat arasında çözülecektir.

Buzlu Et Fırına Atılır Mı ?

Buzlu etin fırına atılması onun orantısız çözülmesini sağlar bu yüzden eti çözdükten sonra etinizi fırına atmanız sizin için daha iyi olur donmuş bir şekilde atarsanız içini pişmeden yeme gibi bir şansınız olabilir bu yüzden etinizi çözmek sizin için daha sağlıklı olur. Aynı zamanda donmuş eti çözmek için fırın kullanacaksanız mikrodalgada ki yöntemi deneyebilirsiniz fakat bu sefer daha uzun sürelerde yapmanızı tavsiye ederiz.

Buzlu Et Fırına Atılır'mı 

 

Donmuş Eti Hemen Pişirilir Mi ?

Donmuş eti hemen pişirmek etin orantısız pişmesine sebep olabilir bu etinizi daha sağlıksız ve çiğ bir şekilde yemenize neden olur. Bunun için etinizi donuk bir vaziyette pişirmeniz sizin için iyi olmayacaktır özellikle tava yemeklerde bu yüzden etinizi önce çözmeniz ve sonra pişirmeniz sizin için çok daha faydalı ve sağlıklı olur. Mikrodalga ve fırın ile çözme işlemini deneyebilirsiniz yada en başta yazan kısımdaki gibi yaparak kolay sağlıklı lezzetini bozmadan da eti yada kıymayı çözebilirsiniz.

 

Aynız zamanda YouTube kanalımızı veya Instagram hesanımızı takip edebilirsiniz

Aynı zamanda daha çok içeriğe buradan gidebilirsiniz yada yemek kategorisini seçebilirsiniz.


Önerilen İçerikler

Dünya Düz Mü Yuvarlak Mı ?

Ana Sayfadan Daha Çoğuna Ulaşabilirsiniz

Öncekini Oku

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır (Ücretsiz ve Kodsuz) Android & IOS

Sonrakini Oku

Instagram Keşfet Algoritması Nasıl Çalışır

2 yorum

 • You actually make it seem so easy with your presentation but
  I find this topic to be actually something which I think I
  would never understand. It seems too complex and very broad for me.
  I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!
  adreamoftrains web hosting providers

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir