Dünyadaki En Pahalı Arabalar & En Pahalı 10 Araba

Sizlere bu makalemizde dünyadaki en pahalı arabalar için, fiyatlarından ve özelliklerinden bahsedeceğiz. İnanıyorum ki bu makalemizdeki çoğu arabayı alabilecek durumunuz yoktur. Ancak umudunuzu kaybetmeyin ve sıkı çalışmaya devam edin ve kim bilir belki bir gün bu arabalardan daha pahalılarına sahip olursunuz. Eğer hazırsanız makaleye geçelim.

Makalaye başlamadan önce aradığınız sorunun cevabını hemen verelim. Dünyadaki en pahalı arabalar listesinde zirveyi yakalayan arabamız 1963 Ferrari 250 GTO dur ve fiyatı ise 70M $ dır.

 

Dünyadaki En Pahalı Arabalar

Listemizdeki araba fiyatları değişkenlik gösterebilir. Çünkü bu arabaları alabilecek parası olan insanlar pazarlık yaparak, açık artırmadan satın alıyorlar. Listemizin birinci sırasına bir bonus koyuyoruz ve dünyadaki en pahalı arabayı sizlere gösteriyoruz

1- 1963 Ferrari 250 GTO ($70M)

1963 Ferrari 250 GT0
1963 Ferrari 250 GT0

Dünyadaki en pahalı arabalar listesinin en pahalı arabasıdır kendisi. Aracımız saate 280km hıza ulaşabilir. Tam bir yol canavarıdır. 0’dan 96’e 6.1 saniyede çıkabiliyor. Aracımız 1964 Tour de France ı kazanmakla beraber bazı yarışlarda da yüksek başarı elde etmiştir. Her ne kadar eski olsa da, hızlanması ile beraber şimdiki çoğu lunapark aletinden daha hızlı hızlanıp size daha çok aksiyon verebilir.

2- Bugatti La Voiture Noire ($18.7M)

Dünyadaki en pahalı arabalar bugatti la voiture noire 57 SC Atlantic
Bugatti La Voiture Noire

Listemizin ikinci sırasındaki güzellik ise cezbedici siyah rengi ile bir Bugatti. Bu aracın son limiti ise 418km/h ve 96km/h ye sadece 2.4 saniyede ulaşıyor. Jean Bugatti, Type 57 SC Atlantic aracını İkinci Dünya Savaşında kaybetti. Bu yüzden eski aracından ilham alınarak yapılan bu Bugatti La Voiture Noire, hem tasarımsal hemde duygusal olarak bizi etkilemektedir.

3- Pagani Zonda HP Barchetta ($15M)

Pagani Zonda HP Barchetta
Pagani Zonda HP Barchetta

Bu mavi güzelliğin ulaşabildiği en yüksek hız 320km/h dır. 0-95km hıza sadece 2.8 saniyede ulaşmaktadır. Sanki bir video oyunun içinden çıkıp gelmiş gibi gözüküyor olabilir. Kim bilir belki de öyledir. Ancak şunu söylemeliyim ki bu aracı sürerken insanların gözleri hep üzerinizde olacaktır. Bundan emin olabilirsiniz.

4- Rolls-Royce Sweptail ($13M)

Dünyadaki en pahalı arabalar Rolls Royce Sweptail
Rolls Royce Sweptail

2013 yılında, kimliği hala bilinmeyen bir milyarder, Rolls-Royce’dan bir istek istedi ve bu araba ortaya çıktı. Aracın kendine has dış görünüşünden bahsetmiyorum bile. Bir Rolls-Royce’a sahip olunce yapmanız gereken tek şey kendinizi rahatlatmak olmalıdır. Geriye yaslanıp ayaklarınızı uzatın ve gizli bölmelerden birinden bir şampanya çıkarıp, keyifle yudumlarken filmli camlarınızdan dışarıyı izlemelisiniz. Bu aracın en yüksek hızı ise 241km/h dır ve 0 dan 96km/h hıza ise sadece 5.6 saniyede ulaşmaktadır.

5- Bugatti Centodieci ($9M)

Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci

Dünyadaki en pahalı arabalar listesinde ikinci kez bir Bugatti var. Markanın kuruluşunun 110. yılına özel olan bu araba ismini ise ‘centodieci’ yani İtalyanca 110 anlamına gelen kelimeden almaktadır. Bu aracın maksimum hızı 380km/h olmakla beraber 0’dan 100km/h hıza 2.4 saniyede çıkmaktadır.

6- Mercedes-Maybach Exelero ($8M)

Dünyadaki En Pahalı Arabalar Mercedes-Maybach Exelero
Mercedes-Maybach Exelero

Dış tasarımı ile birlikte bence listenin en güzel arabalarından biri. İbre sonu 350km/h olan bu otomobil 0’dan 95km/h hıza sadece 4.4 saniyede ulaşmaktadır. Bir limuzin düşünün ama daha spor, daha şık ve daha hızlı olduğunu düşünün. İşte düşündüğünüz otomobil Mercedes-Maybach Exelero.

7- Bugatti Divo ($5.8M)

Dünyadaki En Pahalı Arabalar Bugatti Divo
Bugatti Divo

Listedeki 3. Bugatti, dünyadaki en pahalı arabalar listesinde yerini 7. sırada buldu. Maksimum hızı 380km/h olan bu güzellik 0’dan 100km/h ye hızlanması sadece 2.4 saniye sürüyor. Ara. sınırlı üretilmesiyle beraber, üretilen otomobillerin neredeyse hepsi satıldı.

8- Pagani Huayra Imola ($5.4M)

Dünyadaki En Pahalı Arabalar Pagani Huayra Imola
Pagani Huayra Imola

1.2 ton olan bu canavar 350km/h hızla gidebilir ve aynı zamanda 0’dan 95km/h hıza sadece ama sadece 2.7 saniyede çıkmakta. Sadece şu arabanın güzelliğine bakın ve içinde oturduğunuzu hayal edin. Açıkcası bek benlik değil ama sizce de sanki yarış oyunlarında sürekli gördüğümüz bir arabaymış gibi durmuyor mu?

9- Koenigsegg CCXR Trevita ($4.8M)

Dünyadaki en pahalı arabalar Koenigsegg CCXR Trevita
Koenigsegg CCXR Trevita

Sadece eski arabalardan alınmış gibi duran burnu yetmez mi? Neredeyse 5 milyon dolarlık bu canavar saate 408km/h gitmesi ile beraber bu arabadan gezegende sadece 2 tane var. Bir tanesi çoktan satıldı. İkincisinin ise boş durduğunu sanmıyorum.

10- Lamborghini Veneno ($4.6M)

Lamborghini Veneno
Lamborghini Veneno

 

Dünyadaki en pahalı arabalar listemizin tek Lamborghini’si, listede kendine zar zor yer buldu. Saatte 354km yi gören bu araç 0’dan 100km ye 2.9 saniyede çıkabiliyor. Aslında daha çok Lamborghini görmeyi planlıyordum ama kısmet değilmiş sanırsam.

Özet

Bu makalemizde sizlere dünyanın en pahalı arabalarını bir araya getirdik. Sıralamayı ise en pahalıdan en ucuza doğru ayarladık. Umarız makalemizi okuduktan sonra aradığınız sorunun cevabını bulmuş olursunuz. En pahalı arabalara ve özelliklerine araştırırken LUXE DIGITAL sitesinden yardım aldık.

Benim Düşüncelerim

Sizlere bu makaleyi yazarken gerçekten arabalar hakkında bir çok yeni şey öğrendim. Ancak arabaların genişçe özelliklerini yazmak yerine kısaca bir özet geçtim ve sizin makaleye geliş amacınızı öncelik alarak fiyatlarla ilgili derin bir araştırma yaptım ve bunları sizin için yazdım. Ben normalde eski takılırım, yeni arabalarla pek aram yoktur ama bu listedeki bazı arabalar gerçekten hoşuma gitti. Umarım benin bu listedeki bazı arabaları sevdiğim gibi sizde makalemizi sevmişsinizdir.


Önerilen İçerikler

Among Us Kazanma Taktikleri – Önemli Stratejiler

2 Faktörlü Doğrulama Nedir & Beni Koruyabilir Mi ?

İngilizce İsimler Ve Anlamları & İngilizce Soy İsimler

Tesla Arabadaki Video Oyunlarını Geliştirmek İçin Yazılımcı Arıyor

Öncekini Oku

Logo Yapma Programları & En İyi 5 Logo Yapma Programı

Sonrakini Oku

Discord Nedir Ne İşe Yarar – Oyuncuların Platformu !

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir