Eski Çizgi Filmler – 1980,90 Ve 2000 Yıllarının Unutulmazları

Bu makalemizde sizler için çocukların, gençlerin hatta bazen büyüklerin bile severek izledikleri eski çizgi filmler den bahsedeceğiz. Dünyanın en eski çizgi filmi ”Humorous of Funny Faces” olup 1906 yılında yapılmıştır. Ancak biz bu kadar geriden başlamayacağız. Bizi duygulandıracak, nostalji olacağımız, 80, 90 ve 2000 lerden çizgi filmleri bir araya getirdik. Kahvenizi, çayınızı alın ve geçmişe doğru kısa bir yolculuk yapın.

80’ler Ve 90’lar Dan Unutulmaz Eski Çizgi Filmler

Sizler için bu başlık altında 80’ler ve 90’lar da yaşamışların vazgeçilmez eski çizgi filmler ini bir araya getirdik.

Heidi

Heidi Eski Çizgi Filmler
Heidi

Konusu: Heidi 5 yaşlarında bir kız çocuğudur. 1 yaşında hem annesini hem de babasını kaybettikten sonra 5 yaşına kadar teyzesile yaşar. Teyzesi güzel bir iş imkanı yakaladıktan sonra Heidi’yi dedesinin yanına bırakır. Heidi dedesi ile birlikte köyden uzakta bir kulübede yaşamaktadır. Heidi burada dedesi, keçileri ve arkadaşı Peter ile güzel vakit geçirirken teyzesi gelir ve Heidi’yi, zengin bir ailenin sakat kızına arkadaşlık yapması için götürür. Heidi evin kızı Clara ile iyi anlaşsa bile evini yani köyünü çok özler. Üzüntüden yemeden içmeden kesilen Heidi’yi geri köyüne yollarlar.

Belle Ve Sebastian

Belle Ve Sebastian
Belle Ve Sebastian

Konusu: Amcası ile birlikte köyde yaşayan Sebastian, bir gün köyde kocaman bir köpek bulur ve adını Belle koyar. Köylüler ise bu devasa köpeği bir canavar sanıp birilerini öldürmekle suçlarlar. Sebastian ise bu büyük köpeğin ne kadar akıllı ve sakin bir canlı olduğunu anladığı için onu korur. Sebastian, Belle’yı da yanına alır ve dağlarda annesini aramaya karar verir.

 

He-Man

He-Man Film
He-Man

Konusu: Normal hayatta bir prens olan He-Man, tehlike anında yarı çıplak bir süper kahramana dönüşür. He-Man, dünyayı ele geçirmek isteyen kötü kalpli İskeletor’a, arkadaşları ile birlikte engel olmaya çalışıyordu. Prensin He-Man olması için yapması gereken tek şey kılıcını kaldırıp, gölgelerin gücü adına diye bağırması. Bunu yaptıktan sonra değişen tek kişi o olmuyordu, onunla birlikte korkak kaplanı Titrek’de değişiyor, ve onu Atılgan adında bir savaş makinesine döndürüyordu.

 

She-Ra

She-Ra
She-Ra

Konusu: She-Ra’nın güçleri ikiz kardeşi He-Man’e göre biraz daha çeşitlidir. He-Man’inkinden farklı olarak onun kılıcında bir kristal vardır. Bu kristal aracılığıyla büyücü Zoar ile iletişim kurar. Ayrıca kılıcını her türlü objeye dönüştürebilir, bu yetmez ve ayrıca hayvanlar ile de konuşabilme özelliği vardır.

 

Voltran

Voltran Eski Çizgi Filmler
Voltran (Voltron)

Konusu: 5 adet mekanik aslan ve bu aslanları kontol eden 5 tane kahraman savaşçı. Her aslanın ayrı ayrı güçleri vardı, istediklerinde tek başlarına savaşabiliyor olsalar bile tek başlarına savaştıklarında genelde yeniliyorlardı. Daha güçlü olmak için güçlerini bir araya getiriyor ve devasa bir robot haline dönüşüyorlardı. Uzun zaman önce evrende bir efsane doğdu, Voltran efsanesi.

 

Bayan Karabiber

Bayan Karabiber Film
Bayan Karabiber

Konusu: Aslında Norveçli yazar Alf Proysen’in çocuklar için yazdığı bir kitap serisidir. Kitap yoğun ilgi görünce 1983-1984 yılları arasında 10 ar dakikalık 130 bölüm çekilir. Bayan Karabiber boynunda sihirli bir çay kaşığı taşıyan iyi kalpli tatlı bir teyzedir. Sihirli çay kaşığını kullandığında Bayan Karabiber küçülür ve istediği her yerden geçebilir. Ayrıca hayvanların dünyasına girip onlarla da konuşabilir. Hayvanların dünyasında kötü bir olay yaşandığında Bayan Karabiber hemen yardıma koşar.

 

Yakari

Yakari
Yakari

Konusu: Bir kızılderili çocuğun hikayesini anlatırdı. Yakari’nin çok iyi arkadaşları vardı. Kız arkadaşı Gök Kuşağı, atı Şimşek ve akıl hocası Kartal. Ayrıca karakterimiz bütün hayvanlarla konuşabilme özelliğine sahip. Atı Şimşek ile birlikte bütün kötü olaylara zamanında ulaşır ve yardım ederdi.

 

Hollywood Yaramazları

Hollywood Yaramazları Film
Hollywood Yaramazları

Konusu: Bir grup kendini beğenmiş, zengin, güzel ve şımarık gencin hikayesini anlatırdı. Zamanında bu çizgi filmi i izleyen çocukların çoğu bu gençlerin hayatını hayal bile edemiyordu.

 

Sevimli Dinazor Denver

Sevimli Dinazor Denver Eski Çizgi Filmler
Sevimli Dinazor Denver

Konusu: Grubumuz bir gün kazara Denver’in hâlâ içinde olduğu yumurtayı çatlatırlar ve içinden Denver çıkar. İlk başlarda birbirlerinden korkan, gençler ve dinazor kısa zamanda çok yakı arkadaş olurlar. İnsanlar Denver’den korktukları için onu her bölüm saklamaya çalışırlar.Denver’in kimseye zarar verme gibi bir planı yoktur, hatta kendisi otoburdur. Her ne kadar sakin olsa da, eğer arkadaşlarının başına bir şey geldiyse, çok sinirlenir ve adeta vahşi bir dinazor gibi onları korur.

 

Richie Rich

Richie Rich Film
Richie Rich

Konusu: Richie Rich, paranın sahip olabileceği her şeye sahip olan zengin bir çocuktur, ancak köpeği ve robot uşaktan başka dostu yoktur. Richie her bölüm köpeği ile arkadaş aramaya çıkar. Ancak Richie’nin başka sorunları vardır. Amcası Richie’nin sahip olduğu bütün mallara sahip olmak ister.

Şeker Kız Candy

Şeker Kız Candy
Şeker Kız Candy

Konusu: Candy ve Annie çok yakın iki arkadaştır. Bu iki kız da yetimhanede büyümüşlerdir. Bir gün Annie’yi evlat edinmek için zengin bir aile gelir ve Annie’yi evlat edinirler. Bunun ardından arkadaşı için hem sevinen aynı zamanda yalnız kaldığı için üzülen Candy, kendini her gün dağlara atar ve orada bir ağacın altında hüngür hüngür ağlar. Zamanla Candy birilerine aşık olur sonra başka bir zengin aile Candy’yi evlat edinmeye gelirler.

 

Güneşin Oğlu Esteban

Güneşin Oğlu Esteban
Güneşin Oğlu Esteban

Konusu: Barcelona’da yaşayan Esteban adında bir yetim vardır. Bu çocuk güneş doğduktan sonra gizemli güçleri ortaya çıkar. Bu nedenle ona Güneşin Oğlu Esteban derler. Üvey babasının ölümünün ardından Esteban’a gerçekler anlatılır. Kendisinin batık bir gemiden kurtarıldığını öğrenir. Bunun üzerine Esteban, boynundaki kolyenin geldiğini düşündüğü şehire yani Altın Şehiri ve gerçek annesini, babasını aramaya yola koyulur. Esteban yolda Zia adında bir kızla karşılaşır. Onda da aynı madalyondan vardır, son olarak yanlarına Tao adında, hava imparatorluğunun son üyesi katılır ve böylelikle bu 3 arkadaş altın şehiri aramaya koyulur.

 

Nils Ve Uçan Kaz

Nils Ve Uçan Kaz Eski Çizgi Filmler
Nils Ve Uçan Kaz

 

Konusu: Nils, insanları kızdıran ve hayvanlara eziyet eden acımasız bir çocuktur. Bir Pazar Günü ailesi ile kiliseye gitmek istemeyen Nils, babası tarafından 14 sayfalık bir dua yı ezberleme cezasına çarptırılır. Ancak Nils dua yı ezberlerken uykuya dalar. Sonra bir sandığın içinden küçük bir cin çıkar ve Nils uyanır. Cini gören Nils onu hemen yakalar ve ona duayı hemen ezberletmesini söyler. Cin ise ona kibar olmasını söyle ama Nils onu dinlemez. Bunun ardından sinirlenen cin, küçük afacanı kendi boyutuna küçültür. Küçülükten sonra hayvanların dilini anlayan Nils, onlara karşı daha iyi olmaya başlar. Eski çizgi filmler arasında masal gibidir.

 

Hayalet Avcıları

Hayalet Avcıları
Hayalet Avcıları

Konusu: Ekibimizin her farklı bölümde başka bir kötüyle savaşmasını anlatıyor. Kötülükler ustasını yenmeye çalışırken diğer insanlarla ekip olarak savaşıyorlar.

 

Kalimero

Kalimero
Kalimero

Konusu: ”Ama haksızlık bu, öyle değil mi?” sözleri ile tanıdığımız Kalimero, her bölüm kafasındaki o yarım yumurta kabuğuyla oradan oraya dolaşırdı.

 

Red Kit

Red Kit
Red-Kit

Konusu: Gölgesinden bile hızkı silah çeken yalnız kovboyumuz her bölüm sadık atı Düldül ve köpeği Rin Tin Tin ile beraber suçluların üstesinden gelirdi. Sürekli başlarına iş alan 4 Dalton kardeşler ise yeniden ve yeniden cesur kovboyumuz sayesinde hapsi boylarlardı.

 

Varyemez Amca

Varyemez Amca Eski Çizgi Filmler
Varyemez Amca

Konusu: Varyemez amcamız servetini ve uğur parasını korumak için her şeyi yapardı. Ancak kötü adamlar amcamızın servetine göz dikmişlerdir.

 

Seksen Günde Devri Alem

Seksen Günde Devri Alem
80 Günde Devri Alem

Clementine

Clementine
Clementine

Konusu: Karakterimiz Clementine geçirdiği bir uçak kazası sonucu sakat kalır ve yürüyemez. Çizgi film bu kızın sabahları bir tekerlekli sandalyeye bağlı olmasını, akşamları ise Emera adındaki bir peri ile zaman yolculukları yapıp maceradan maceraya koşmasını ve ayrıca Malmott’un iblisleri ile savaşmasını anlatıyor.

 

Space Cobra

Space Cobra
Space Cobra

Konusu: Johnson çok uzak bir gelecekte yaşar. Bir gün canı sıkılır ve rüya simulasyonu satan bir yere gider ve oradaki çalışandan kendisinin kral olduğu ve etrafında güzel kadınlarla bir eğlence ister. Ancak simulatör ona yanlış bir hikaye verir. Johson bu rüyada, uzay korsanlarıyla savaşıp maceradan maceraya koşan ‘Cobra’ isminde bir gezgindir.

 

Atom Karınca

Atom Karınca Eski Çizgi Filmer
Atom Karınca

Konusu: Süper hızlı ve aşırı güçlü karıncamız kötülerle savaşmak için polisle birlite iş birliği içindedir. Birinin ona ihtiyacı varsa oraya hemen uçarak gider ve olayı düzeltir.

 

Pokemon

Pokemon
Pokemon

Konusu: Ash 10 yaşına bastığı gün ilk pokemonunu alacağı için heyecandan geç kalkar. Pokemon almaya gittiğinde ise dükkan sahibi geç kaldığını ve bir pokemon dışında bütün pokemonların alındığını söyler. Kalan tek pokemon ise Pikachu dur. Haylaz, laftan anlamayan ve topuna girmek istemeyen Pikachu’muz zaman içinde en sevilen pokemon haline gelecektir.

 

Müfettiş Gadget

Müfettiş Gadget
Müfettiş Gadget

Konusu: Aşırı sakar, dalgın ve olanlardan bihaber olan müfettişimiz suçluları köpeği ve yeğeni ile yakalar. Müfettiş Gadget insan olmasına rağmen, vücudunun her yerinden çıkan aletler sayesinde her olayı çözer.

 

Sevimli Hayalet Casper

Sevimli Hayalet Casper
Sevimli Hayalet Casper

Konusu: Arkadaş bulmak için gezinen karakterimiz Sevimli Hayalet Casper, ondan korktukları için hep yalnız kalırdı. Ancak bölümün sonlarına doğru bir kahramanlık sergiler ve tüm herkesin ilgisini ve sevgisini toplardı.

 

Maske

Maske Eski Çizgi Filmler
Maske

Konusu: Stanley İpkiss’in gerçekten aşırı sıradan ve sıkıcı bir hayatı vardır, taa ki maskeyi bulana kadar. Stanley maskeyi taktıktan sonra o sıkıcı halinden eser kalmıyor, çok haraketli ve yerinde duramayan birine dönüşüyor.

 

Tom Ve Jery

Tom Ve Jery
Tom Ve Jerry

Konusu: Evin kedisi Tom ve davetsiz misafir Jerry’nin maceralarını anlatırdı. Jerry genellikle kendine yiyecek bulmak için küçük fare deliğinden çıktıktan sonra kovalamaca başlardı. Tom, Jerry’yi yakalasa bile bir şekilde elinden kaçırırdı. Bölümün sonunda ise kazanan hep Jerry olurdu.

 

Taş Devri

Taş Devri
Taş Devri

Konusu: Çakmaktaş ailesi ve Moloztaş ailesinin hikayelerini anlatırdı. Başlarına gelen sıkıntılar neredeyse şimdiki zamanın sıkıntılarıyla aynıydı. Acaba hiç ilerleyemedik mi yoksa?

 

Jetgiller

Jetgiller
Jetgiller

Konusu: Hepimize gelecek hakkında yüzlerce hayal kurduran o çizgi film. Sanırsam o zamandan bu zamana gerçekleşen tek şey görüntülü konuşma oldu.

 

Roadrunner

Roadrunner Eski Çizgi Filmler
Roadrunner

Konusu: Avına ulaşmak için her şeyi yapan çakalımız Coyote, asla ama asla amacına ulaşamazdı. Çünkü Roadrunner hep daha hızlı ve zeki olduğu için Coyote’ye yem olmazdı. Biz onu, ekrandan hızlı bir şekilde geçerken ”beep beep” demesiyle bilirdik. Her bölüm bir kovalamaca olan bu çizgi filmde, Coyote’ye fiziksel hasar gelirdi ama o etkilenmezdi, ancak etkilenen tek şey gururu olurdu.

 

Tazmanya Canavarı

Tazmanya Canavarı
Tazmanya Canavarı

Konusu: Bizim bu Tazmanya Canavarımızın ortada ne var ne yok silip süpürmesini izlerdik sadece.

 

Şirinler

Şirinler
Şirinler

Konusu: Kötü büyücü Gargamel’in her bölüm yorulmadan, sıkılmadan şirinler köyünü bulup şirinlerin öz suyunu kullanmak istemesini anlatıyor. Gargamel arada kazanacak gibi olsa da, şirinler bir arada kalıp güzel bir plan yaptıktan sonra, kötü büyücü Gargamel’in hiç şansı kalmıyor.

 

Bugs Bunny

Bugs Bunny
Bugs Bunny

Konusu: Havuç yiyişi ve ”nsı gidiyo cnm” lafı ile akıllara kazınan akıllı tavşanımız, başına ne gelirse gelsin o kıvrak zekası ve soğukkanlı kişiliği ile her türlü durumdan kendini kurtarmayı başarıyor.

 

Temel Reis

Temel Reis Eski Çizgi Filmler
Temel Reis

Konusu: Çocuklara ıspanağı sevdiren yaşlı amcamız Temel Reis. Her bölüm Temel Reis’in sevgilisi Safinaz, kötü karakter Kaba Sakal tarafından kaçırılır ve ilk önce Temel Reis, Kaba Sakal tarafından güzelce bir dayak yer, sonrasında ise ıspanağını yer ve Kaba Sakala gününü gösterir.

 

Ağaçkakan Woody

Ağaçkakan Woody
Ağaçkakan Woody

Konusu: Hiçbir şeyi umursamayan Woody, bizi o gıcık ama tatlı gülüşüyle ekranda tutmayı başarırdı. Biz onu haylazlığıyla tanımıştık ama kendisi haylaz olduğu kadar zekiydi. Başına gelen her olaydan bir şekilde kurtulurdu.

 

Pembe Panter

Pembe Panter
Pembe Panter

Konusu: Birazcık hatırlamaya çalışın, melodisi aklınıza gelecektir. Başına gelen her olayı bütün sakinliğiyle çözen Pembe Panter ne olursa olsun asla kendine zarar verilmesine izin vermez.

 

Kaptan Tsubasa

Kaptan Tsubasa
Tsubasa

Konusu: Bir nesile futbolu sevdiren çizgi film. Yerçekimini hiçe sayarak oynanan bu futbol beni hep gıcık ederdi. Veya saatlerce bir sahnede takılı kalması. Ancak nefretten çok sevgi kazanan bir çizgi filmdir.

 

2000’liler İçin Unutulmaz Eski Çizgi filmler

 

Tutenstein

Tutenstein Eski Çizgi Filmler
Tutenstein

Konusu3000 yıllık uykusundan uyanan bu küçük mumyamız, dünyada hâlâ kendine tapan insanların olduğunu sanmaktadır. Uyandıktan sonra arkadaş edinen mumyamız, arkadaşı ile birlikte maceradan maceraya koşacaktır.

 

Gazoon

Gazoon
Gazoon

Konusu: Aslında bu çizgi film için pek fazla konusu olduğunu söyleyemeyiz. Hayvanların salaklıklarını izler dururduk sadece.

 

Son Mohikan

Son Mohikan
Son Mohikan

Konusu: Film, İngiltere ve Fransa’nın arasında geçen savaşın doğa insanlarınıda etkilemesi ve savaşın boş bir şey olduğunu anlatmakta.

 

Dogstar

Dogstar
Dogstar

Konusu: İnsanlar yaşadıkları dünayı çöplük haline getirdikten sonra uzayda yaşamaya başlarlar. Zengin kötü bir adam ise bütün köpekleri yeni evrene götürmek için mekiğine alır. Ancak kötü olduğu anlaşıldıktan sonra ekibimiz köpeklerin kokusunu alabilen bir kedi ile bu kötü adamın mekiğini aramaya koyulur.

 

Secret Saturdays

Secret Saturdays Eski Çizgi Filmler
Secret Saturdays

Konusu: Bu çizgi film, ailesi ve ailesine sonradan katılan yaratıklar ile kötü insanları ve yaratıkları avlamalarını ve başlarına gelen maceraları anlatıyor.

 

Ben 10

Ben 10
Ben 10

Konusu: Ana karakterimiz Ben’in koluna bir sihirli saat yapışır. Ben ilk başta ne olduğunu anlayamaz ama zaman içinde saati çözer. Saatin içinde 10 tane uzay canavarı vardır ve Ben hangisini seçerse o canavara dönüşür. Hepsi ona ayrı ayrı güçler verse de kendisi hâlâ bir çocuk olduğu için başını hep belaya sokar. Kuzeni Gwen ile her bölüm kavga etse bile onu çok sever.

 

Tommy Ve Tuhaf Dostları

Tommy Ve Tuhaf Dostları
Tommy Ve Tuhaf Dostları

Konusu: Adından da anlıyabileceğiniz üzere Tommy ve tuhaf arkadaşlarının günlük hayatında başına gelen şeyleri anlatıyor. Bu arkadaşlar 1 saniye bile yerlerinde duramıyor.

 

Rahat Koltuk

Rahat Koltuk
Rahat Koltuk

Konusu: Eğer bu çizgi filmi izlemediyseniz şanslısınız. Normalde çocuklara bir şeyler öğretmek için olan bu program benim psikolojimi bozardı.

 

Arka Bahçede Bilim

Arka Bahçede Bilim Eski Çizgi Filmler
Arka Bahçede Bilim

Konusu: Her yeni bölüm insanlara, ellerindeki malzemelerle yapabilecekleri basit ama birbirinden ilginç ve güzel icatların yapımını gösterirdi.

 

Zaboo Mafoo

Zaboo Mafoo
Zaboo Mafoo

Konusu: Her yeni bölümünde hayanlarla ilgili yeni şeyler öğrenirdik.

 

Louie

Louie
Louie

Konusu: Çocukları resim yapmaya ve hayal güçlerini zorlamaya çalışan bir çizgi filmdi. Eğer bir eşyaya veya bir hayvana ihtiyacı olduğu zaman yapması gereken tek şey, o küçük çantasından boya kalemlerini çıkartmasıydı.

 

Arthur

Arthur
Arthur

Konusu: Bizim çocukken yaşadığımız olayların aynısını kendi dünyalarında da yaşarlardı, ve bize sorunlar karşısında nasıl davranmamız gerektiğini gösterirdi.

 

Bakugan

Bakugan Eski Çizgi Filmler
Bakugan

Konusu: Küçük yumurtalarından çıkıp, devasa büyüklükte ejderhalara dönüşürler ve ölümüne savaşırlardı.

 

Skunk Fu

Skunk Fu
Skunk Fu

Konusu: Hayvanlarımızın diğer kötü hayvanlara karşı kendilerini ve başkalarını savunmalarını anlatıyor.

 

Cedric

Cedric
Cedric

Konusu: Bizim 8 yaşındaki Cedric, okulundaki Çin kökenli Chen adında bir kıza deli gibi aşıktır. Sıra arkadaşı Christian ile çok iyi bir arkadaşlığı vardır. Zengin Nicolas ise Cedric’in bir numaralı düşmanıdır. Anne babası ve dedesi ile birlikte yaşayan Cedric, babası ve dedesi ile hep kavga halindedir.

 

Foster’ın Hayali Dostlar Mekânı

Foster'ın Hayali Dostlar Mekânı
Foster’ın Hayali Dostlar Mekânı

Konusu: Film, Foster’ın hayali arkadaşları ile kocaman bir evin içinde yaşadıkları macerayı anlatmakta.

 

Kamp Lazlo

Kamp Lazlo Eski Çizgi Filmler
Kamp Lazlo

Konusu: Bu 3 izci gerçekten kelimenin tam anlamıyla saflar. Ancak sadece saf olmakla kalmıyor, her bölüm kamp alanına veya izcilere istemeden de olsa zarar veriyorlar.

 

Cramp İkizleri

Cramp İkizleri
Cramp İkizleri

Konusu: İkiz olmalarına rağmen birbirlerinin tam zıttı olan iki kardeşin hayatını anlatıyor.

 

Marsupilami

Marsupilami
Marsupilami

Konusu: Mutlu ve sakince bir hayat yaşayan Marsupilamiler, kötü kalpli avcının para için yavruları kaçırmaya çalışması ile bozulur.

 

Samuray Jack

Samuray Jack
Samuray Jack

Konusu: Samurayımız, kötü karakter Aku ile dövüşürken, Aku güçsüz düşmüş ve korkmuştur. Tam Jack son darbeyi indirecekken, Aku bir zaman tüneli açar ve Jack’i geleceğe yollar. Uçan arabalar ve ileri teknoloji olan gelecekte Jack, Aku’yu yenebilmek için önüne çıkan bütün engelleri tek tek geçecektir.

 

Johnny Test

Johnny Test Eski Çizgi Filmler
Johnny Test

Konusu: Johhny ve en yakın arkadaşı konuşan köpeği Dukey ile beraber ikiz ablalarının zoruyla veya keni isteğiyle tehlikeli maceralara atılan bir çocuktur. İkiz ablaları Susan ve Mary Test iki dahi bilim kadınıdır. Komşuları Gil’e deli gibi aşıktırlar ama Gil onların varlığından bile habersizdir.

 

Flapjack

Flapjack
Flapjack

Konusu: Heyecanlı bir çocuk Flapjeck ve huysuz yakın arkadaşı Kaptan Yosun ile birlikte Flapjeck’i yetiştiren balina Bubbie’nin ağzında Şekerli adayı bulmaya çalışırlar.

Johnny Bravo

Johnny Bravo
Johnny Bravo

Konusu: Normalde çok çekici olan bu karakterimiz, her kızın peşinden koşar ama asla başarılı olamaz.

 

Megas XLR

Megas XLR
Megas XLR

Konusu: Glorftlar dünyayı işgal etmişlerdir. Dünyanın elinde kalan son kozu ise, onların ellerinden çaldıkları Megas dır.

 

Beyblade

Beyblade Eski Çizgi Filmler
Beyblade

Konusu: Takao ileride iyi bir beybladeci olmak istemektedir ama dedesi, onun dövüş sanatlarında gelişmesini ister. Ancak Takao her seferinde kaçarak Beyblade oynamaya gider.

 

Ed, Edd Ve Eddy

Ed, Edd Ve Eddy
Ed, Edd Ve Eddy

Konusu: Bu üç sakar arkadaş hep insanları dolandırma peşindedirler. İşte bu yüzden insanlar bu üç arkadaşı sevmez ama bu umurlarında değildir.

 

Her Şeyin Özeti

Bu makalede sizler için yakın geçmişten eski çizgi filmler başlığı adı altında nostaljik filmler topladık. Aslında 80 lerden kalan filmler genelde animelerden oluşuyor, ama sizin için olabildiğince farklı tarzda film toplamaya çalıştık. Umarım geçmişe yaptığınız bu yolculuktan keyif almışsınızdır. Eğer sizin hatırladığınız ama bizim yazmadığımız başka eski çizgi filmler varsa, lütfen yorumlara yazın.

Filmlerin özetine Wikipedia sitesinden ulaştık.

 

Benim Düşüncelerim

Sizlere eski çizgi filmler başlığı altında filmler toplamaya çalışmak gerçekten zor ama eğlenceliydi. Bazı filmleri eklemek istedim ama pek hatırlayamadığım ve hakkında çok bilgi bulamadığım çizgi filmleri listemizden çıkarmak zorunda kaldım. Umarım yaptığımız listeyi beğenmişsinizdir.


Editörün Seçtikleri

İzlerken Nefesinizi Kesecek 26 Film

Renklerin Anlamları Ve İnsan Üzerindeki Etkileri

Genel Kültür Soruları – Dev Test

2019 Da En Çok Aratılmış 10 Film

Öncekini Oku

Renklerin Anlamları Ve İnsan Üzerindeki Etkileri

Sonrakini Oku

Windows 10 WiFi Şifresi Öğrenme – Ve Şifre Değiştirme

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir