Facebook Hesap Dondurma – Mobil & Bilgisayar – 2021

Bu makalede sizlere Facebook hesabınızı nasıl donduracağınızı göstereceğiz. Hem telefon yani mobil cihazlar hem de bilgisayar için adım adım anlatacağız, Facebook hesap dondurma işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Bundan dolayı sadece makaledeki adımları takip ederek Facebook hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz.

İşlemler mobilde ve bilgisayarda farklı olduğu için ikisinide ayrı ayrı anlatacağız. Aklınızda bulundurmanız gereken bir durum var Facebook’da hesabınızı dondurduğunuzda hesabınızı silmiş olmazsınız yani hesabınız hemen kapanmaz. Hesabınız dondurma işleminden sonra siz tekrar giriş yapana kadar hesabınız silinmiş olacak. Tekrar şifreniz ile giriş yaptığınızda hesabınız geri açılmış olacak. Fakat hesabınızı kalıcı olarak da silebilirsiniz ancak hesabınızı kalıcı olarak silmek için bir masaüstü cihaza yani bilgisayara ihtiyacınız var.

 

Facebook Hesap Dondurma

Facebook hesabınızı mobil ya da diğer platformlar için dondurmak ya da kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz ardından hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızı dondurduktan sonra hesabınıza tekrar giriş yaparsanız yaptığınız işlemler bir işe yaramayacaktır. Aynı zamanda hesabınız siz tekrar giriş yapana kadar dondurulmuş bir şekilde kalacak eğer aynı bilgiler ile tekrar giriş yaparsanız hesabınızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer Facebook hesabınızı kalıcı bir şekilde kapatmak istiyorsanız onuda yapabilirsiniz.

Masaüstü Cihazlar Üzerinde Hesap Kapatma

 • İlk işlem hesabımıza giriş yapmak olacak eğer zaten hesabınıza giriş yaptıysanız 2. işleme geçebilirsiniz.
 • Sıradaki adımımızda Facebook ayarlar kısmına gidiyoruz ve hesabımızın tüm ayarlarının olduğu sayfaya geliyoruz.
 • Hemen akabinde sol taraftaki sekmelerden Facebook bilgilerim sekmesini seçiyoruz ve karşımıza çıkan seçeneklerden “Dondurma ve Silme” seçeneğini seçiyoruz.
 • Buradan sonra karşımıza iki seçenek çıkıyor hesabı kalıcı olarak kapatmak yani silmek ya da hesabınızı geçici bir şekilde dondurmak.

Hesap Dondurma

 • Hesap dondurma seçeneğini seçtiyseniz bu adımları takip edin.
 • Hesap dondur seçeneğini seçtikten ve “Hesabı dondurma işlemine devam et” tuşuna tıkladıktan sonra, karşımıza çıkan formda hesabımızı neden dondurduğumuzu soracak. Formu tamamlayığ Facebook hesap dondurma işleminizi başarılı bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Artık hesabınız tekrar giriş yapana kadar kapalı kalacak.

Hesabı Kalıcı Olarak Kapatma

 • Eğer hesabı kalıcı olarak kapat seçeneğini seçtiyseniz bu adımları takip edin.
 • Hesabı kalıcı olarak kapat kısmını seçtikten sonra “Hesap silme işlemine devam et” düğmesine tıklıyoruz. Ardından size eğer isterseniz bilgilerinizi indirebilirsiniz diyor isterseniz bilgilerinizi indirebilirsiniz (Fotoğraflar ve diğerleri)
 • Sonrasında “Hesabı Sil” tuşuna tıklıyoruz ve kalıcı bir şekilde Facebook hesabımızı silmiş oluyoruz.

Mobil Cihazlar Üzerinde Hesap Kapatma

 • İlk işlemimiz uygulamayı açıp giriş yapmak olacak eğer zaten Facebook’a giriş yaptıysanız diğer adıma geçebilirsiniz.
 • Sıradaki işlemimiz ayarlar kısmına gitmek olacak.
 • Ardından kişisel bilgiler kısmına gireceğiz zaten ayarlar kısmına girdikten sonra en başta yer alacak.
 • Hemen akabinde hesabı yönet butonuna tıklıyoruz ve diğer işleme geçiş yapıyoruz.
 • Karşımıza “Hesap” başlığı altında tek bir seçenek çıkacak ona tıklıyoruz.
 • Ardından şifremizi isteyecek tekrar şifremizi giriyoruz. (Facebook Şifre Sıfırlama)
 • Ve hesabımızı geçici bir şekilde başarıyla donduruyoruz.

NOT : Hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız bir bilgisayar kullanmak zorundasınız eğer nasıl yapıldığını merak ediyorsanız yukarıdaki resimlere ve adımlara bakabilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma Linki

Hesabınız tek bir link sayesinde de dondurabilirsiniz fakat bu link mobil cihazlarda zaman zaman çalışmayabiliyor. Denemekte fayda var çünkü bu link bizi direkt olarak hesap dondurma sayfasına yönlendiriyor. Buraya tıklayarak linki kullanabilirsiniz ve hesabınızı daha hızlı bir şekilde dondurabilirsiniz. Aynı zamanda unutmadan söyleyelim sizden şifre girmenizi isteyecek yani facebook şifrenizi biliyor olmanız gerekiyor.

Link

Messenger Hesap Dondurma

Peki messenger hesabınızı nasıl dondurabilirsiniz size bir iyi bir kötü haberim var. İyi haber messenger hesabınızı dondurabilirsiniz, kötü haber messenger hesabınızı dondurabilmek ya da silebilmek için önce Facebook hesabımıza aynı işlemleri yapmamız gerekiyor. Yani eğer donduracaksak Facebook hesabımızı dondurmalıyız eğer sileceksek önce Facebook hesabımızı silmeliyiz. Ve aynı zamanda bunları en hızlı bilgisayardan yapabilirsiniz, eğer hesabınızı dondurmadıysanız yukarıdan o işlemi gerçekleştirip geri buraya dönebilirsiniz.

Bilgisayar İle Messenger Dondurma

 • İlk yapmamız gereken işlem hesabımıza giriş yapmak.
 • Ardından hesap ayarlarımıza giriyoruz.
 • Sonrasında Facebook bilgileri sekmesine gidiyoruz.
 • Karşımıza çıkan seçeneklerden en altta olan “Hesap Dondurma Silme” kısmına giriyoruz.
 • Hemen akabinde “Hesabı Kalıcı Olarak Silme” kısmına giriş yapıyoruz.
 • Karşımıza çıkan seçeneklerden Messenger hesabını dondur seçeneğini seçiyoruz.
 • Tekrar şifremizi isterse şifremizi giriyoruz.
 • Ve bize gösterilen formu dolurup işlemi bitiriyoruz.

Hesap Dondurma & Silme İşlemlerini Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hesabınızı dondurmanız hiçbir zaman kalıcı olmaz bunu zaten hesabınızı dondururken Facebook size bildiriyor. Eğer hesabınızı dondurduktan sonra hesabınıza herhangib bir şekilde herhangi bir yerden giriş yapılırsa hesabınız tekrar aktif bir hesap olarak gözükecektir. Bundan dolayı hesabınızı dondurduysanız o hesabı birdaha kullanmamanız gerekir.

Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız beklemeniz gereken süre 2 haftadır. 2 Hafta sonrsa hesabınızın ana verilerinin tamamı silinir ve 90 gün sonra hesabınız tamamen kalıcı bir şekilde komple silinmiş olacaktır. İlk 2 hafta içinde hesabınıza giriş yaparsanız tüm işlemler iptal edilecektir ve tekrar hesabınızı silmeniz gerekecektir. Bundan dolayı işlemleri yaptıktan sonra çıkış yapacaksınız ve 2 hafta boyunca hesabınıza girmeyeceksiniz. Eğer hesabınızda hareketlilik olursa hesabınız tekrar aktif olacaktır.

Facebook hesabınızdaki fotoğraflarınızı saklamak istiyorsanız hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce size zaten verilerinizi indirmek ister misiniz diye bir kısım çıkacak. Bu kısımda verilerinizi indirerek fotoğraf ve videolarınızı saklamış olacaksınız. Eğer hesabınızı dondurduysanız zaten verileriniz silinmeyecektir tekrar giriş yaptığınızda tüm gönderileriniz olduğu gibi yerinde olacaktır.

Eğer cevabını bulamadığınız bir soru varsa Discord sunucumuza gelebilirsiniz ya da yorum yazabilirsiniz.

Facebook Ve Messenger Hesap Farklılığı

Aynı zamanda bilmeniz gereken önemli bir detay var Facebook hesabı ile Messenger hesabı aynı şey değildir. Yani eğer Facebook hesabınızı kapatırsanız ya da dondurursanız bu Messenger hesabınıza yansımaz kısaca mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Messenger hesabınızı ayarı bir şekilde dondurmanız ya da silmeniz gerekmektedir fakat bu işlemi de yapabilmek için önce Facebook hesabınızı silmeniz ya da dondurmanız gerekmektedir.

Belki burada bulamadığınız bilgileri Facebook’un kendi destek sisteminde bulabilirsiniz. Facebook Destek

 

Benim Düşüncelerim

Birçok insan Facebook hesabını kapatmak ve sıfırdan yeni bir başlangıç yapmak istiyor fakat bu işlemler birçok kişiye karışık gelebiliyor bende bu işlemleri en sade ve kolay anlaşılabilecek bir biçimde sizlere anlatmaya çalıştım. Umarım makale sonunda hesabınızı başarılı bir şekilde silmiş ya da kapatmışsınızdır. Ya da aradığınız bilgiye ulaşmışsınızdır. Eğer aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız bize sormaktan çekinmeyin her türlü sorularınızı cevaplamak için Discord sunucumuza sizi bekliyoruz aynı zamanda Discord sunucumuza katılarak en son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Önerilen İçerikler

Instagram Keşfet Algoritması Nasıl Çalışır

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır

2019’da En Çok Aratılmış Filmler

Web Tabanlı Tarayıcı Oyunları Listesi

Instagram Facebook Otomatik Gönderi Paylaşımı

Öncekini Oku

İnternetten Para Kazanma Yolları – Mümkün Mü ? – 2021

Sonrakini Oku

Ücretsiz Domain Nasıl Alınır (Alan Adı) – 2021

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir