Fotoğraf Boyutu Düşürme Programsız Ve Çok Kolay

Fotoğraf boyutu düşürme, fotoğraflarımızın boyutları zaman zaman çok fazla olabiliyor yada indirdiğimiz fotoğraflar 1-2-5-7-9 MB olabiliyor bu yüzden bizde sizlere ufak taktik ve tüyolar ile fotoğraflarımızın boyutlarını nasıl düşüreceğinizi göstereceğiz.

Öncelikle dediğim gibi programsız bir şekilde fotoğraf boyutu düşürme işlemi yapacağız bu yüzden aşağıda bir yerde linki bulunan siteye tıklayarak gidebilirsiniz.Ardından tek yapmanız gereken fotoğrafınızı seçmek ve oraya yüklemek bunun ardından zaten çok da fazla bir şey kalmıyor bu yüzden çok detaya girmeden devam edelim.

  • Fotoğraf Boyutunu Düşürme – Devamı

  • Fotoğraf Boyutunu Verimli Bir Şekilde Düşürme

 

Fotoğraf Boyutunu Düşürme – Devamı

Öncelikle arkadaşlar sıra sıra gidelim. Fotoğrafımızı koyduk her şey tamam bize otomatik olarak bir ayar yaptı. Eğer jpg bir uzantılı fotoğrafsa büyük ihtimalle 90 kalite ayarına düşürdü bunun akabinde yapmamız gereken iki şey var yada yok birinci yolumuz. Fotoğrafın boyutundan hoşnut değilsek 90 sayısını biraz daha düşürüp uygula “Apply” butonuna tıklamak daha sonrasında Download butonuna tıklayarak indirmek. Eğer fotoğrafın boyutundan hoşnutsak olduğu gibi bırakıp Download butonuna tıklamak ardından fotoğrafı zaten indirecektir. Bunun dışında fotoğrafın boyutunu daha fazla düşürmek. Gerekiyorsa ki eğer bir web siteniz varsa ben size 90 veya 100 kb altını tavsiye ediyorum. Tabii ki burada kalite de önemli benim önerim 75 yada 70 değerlerinin altına inmeyin fotoğrafları sitede yakınlaştırarak farklarını görebilirsiniz. Eğer daha fazla düşürmek isterseniz fotoğrafı png uzantısına dönüştürebilirsiniz. Onuda buradaki makalemizden bulabilirsiniz.

Web Site

Sponsorlu Bağlantı – Aşğıdaki Resime Tıklayarak Sadece 90₺ Ye 128GB SD Kart Alabilirsiniz

Fotoğraf Boyutunu Verimli Bir Şekilde Düşürmek

Fotoğrafın boyutu gerektiği kadar düşmedi ise şöyle bir yol izleyebiliriz.Öncelikle png fotoğraflarda 0-256 jpg fotoğraflarda 0-90 arasında kalite ayarı var ve bu sayede png fotoğraflarda daha fazla kaliteyi düşürebiliyoruz.Fotoğrafların uzantısını değiştirme makalesine buradan göz atabilirsiniz. Neyse diyelim ki fotoğraf png ama hala yüksek bir boyuta sahip arkadaşlar. Buna yapacak bir şey yok denir başka da ekstra bir detay uygulayamazsınız.Ama diyelim ki png uzantısına geçiş yaptık ve artık sayı kısmındaki ayar genişledi,bu sefer eskiden 75-70 olan sayısı 200-180-230 yapmanız yeterli olacaktır

Aynı zamanda png fotoğraflar ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü aşağıda gördüğünüz bizim logomuz ve asıl fotoğraf 3.1Mb yani 3100 kilobayt (kb) bakın ayarlarda düşürme yapmadım 256 yani en yüksek ayarda bıraktım. Ama 3.1Mb den 22Kb ye kadar inanılmaz bir düşüş var ki site zaten -99 oranında düşüş olduğunu gösteriyor. Bunu download demem yeterli oalcaktır. Sizde png fotoğraf kullanarak jpg-jpeg gibi uzantılara göre daha fazla verim alabilirsiniz.

fotoğraf boyutu düşürme

Benim Düşüncelerim

Ücretsiz bir şekilde fotoğraflarınızın boyutunu program kullanmadan düşürmek isterseniz bu siteyi kullanabilirsiniz ben kullanıyorum ve gayet memnunum bazen çok fazla boyutunu düşüremesede oldukça kaliteli bir site. Çünkü işinizi hızlıca halledebiliyorsunuz birden fazla fotoğrafı da aynı anda düzenleyebiliyorsunuz. Gayet kullanışlı ve güzel kullanmanızı tavsiye ederim.


Önerilen İçerikler

Fotoğrafı PNG Yapma Programsız

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Öncekini Oku

Instagram’da Otomatik Gönderi Paylaşma

Sonrakini Oku

Fotoğrafı PNG Yapma Ücretsiz Programsız

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir