in ,

Fotoğrafı PNG Yapma Ücretsiz Programsız

Fotoğrafı png yapma, Üvretsiz programsız ve çok kolay bir yol fotoğrafların boyutunu düşürme makalemizden bilenler bilir aynı web sitenin başka bir fonksiyonunu kullanacağız ve çok hızlı bir şekilde kolayca fotoğrafımızı png yapacağız ama şunu not olarak düşeyim sadece jpg fotoğraflar için geçerli.

Öncelikle ilk yapmamız gerken aşağıda verdiğimiz siteye gidip png yapmak istediğiniz fotoğrafı seçip onu yüklemek daha sonra bu fotoğrafın jpg den png uzantısına dönüşmesini beklemek aslında yapacağımız işlem bu bunu neden yaptığınız size kalmış hızlıca başlayalım.

  • Fotoğrafı PNG Yapma – Devamı

  • PNG & JPG Farkları

 

Fotoğrafı PNG Yapma – Devamı

Fotoğrafımızı seçtik ve yükledik varsayıyorum. Fotoğrafı yükledikten sonra sıkıştırılıp dönüştürülmesini bekliyorum hemen ardından fotoğrafın hazır olmuş olacak “İndir” butonu belirecek bu butona tıklamam yeterli olacaktır butona tıkladıktan sonra dönüştürdüğümüz fotoğraf indirilenler klasörüne yada sizin seçtiğiniz özel bir yere inecektir işlem bu kadar basit biz her adamı detaylıca anlattık umarız işiniz rast gider.

fotoğrafı png yapma

PNG & JPG Farkları

Aslında birçok kişi png fotoğrafların tek farkının arka planının beyaz yerine saydam olması olduğunu sanıyor ama alaksı yok öncelikle png fotoğrafların boyutları her ne kadar fazla olursa olsun bu makalemizde yazdığımız gibi boyutları çok kolay düşürülür bu yüzden png tercih edilebilir ekran görüntüsü alırken yada başka bir şekilde photoshop da resim düzenlerken bunun yanı sıra png fotoğraflar jpg fotoğraflara göre daha kalitelilerdir boyutlarını düşürseniz bile kolay kolay çok hızlı bir şekilde kalite kaybı vermezler buda png tercih etmenize sebep sayılabilir birazcık png vs jpg gibi oldu ama olsun bu tarz farklı bilgileri sizlere sunmak istedim bunun yanı sıra png fotoğraf il yani png uzantısı ile çıkışa alırken kalite oranlaırnı yüksek yapmaya çalışın.

Dönüştürme Sitesi

 

Benim Düşüncelerim

Birçok kişi hergün bazı fotoğraflarını jpg den png formatına dönüştürmek istiyor ama bunun için kimse program yüklemek istemiyor. En azından birçok kişi, bundan dolayı internet üzerinden hızlı ve kolayca tüm jpg fotoğraflarınızı png formatına dönüştürebileceğiniz bir siteye ihtiyacınız varsa o site bu site. Bence gayet kullanışlı bir site çok söze gerek yok 🙂


Önerilen İçerikler

Fotoğrafın Boyutunu Düşürme

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fotoğraf boyutu düşürme

Fotoğraf Boyutu Düşürme Programsız Ve Çok Kolay

ücretsiz stok fotoğraf

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri (Telifsiz Siteler)