in , ,

Hayatta Kalma Filmleri – İzlerken Nefesinizi Kesecek 26 Film

Bu makalemizde insanın zor zamanlarda ortaya çıkan, hayatta kalma duygusu konulu, en iyi filmleri toplamaya çalıştık. Bazı filmler gerçek hikayelerden alınmış, bazıları ise gerçekleşmesi mümkün olanların içinden. İnsanın doğa ile baş başa kaldıktan sonra, tanrı ile iyice yakınlaşması veya iyice uzaklaşması görülüyor.

 

Issız Adada Geçen Filmler

Sizin için bu başlık altında, ıssız adalarda hayatta kalma filmlerini topladık. Umarım beğenirsiniz, öyleyse makalemize geçelim!

ıssız ada

Issız Adada Hayatta Kalma Filmleri

Lord Of The Flies

Çıkış yılı : 1990

IMDb puanı : 6,4

Konusu: Nobel ödüllü yazar William Golding’in kitabından uyarlanan ve eserle bire bir aynı ismi taşıyan ”Lord Of The Flies – Sineklerin Tanrısı” filmi, başta insanlığa ve topluma olmak üzere içinde bir sürü mesaj barındırıyor.

Sanıldığının aksine İkinci Dünya Savaşından kaçan çocukları değil, Üçüncü dünya savaşında, atom bombalarından korunmaları için aileleri tarafından güvenli bir bölgeye götürülen çocukların, talihsiz ve sebebi belli olmayan bir uçak kazasının ardından ıssız bir adaya düşmelerinin ve orada hayatta kalmalarının hikayelerini anlatıyor. Karakterlerimizin yaşları farklı olsa da, ortalama 5 ila 14 yaşları arasındadır. İlk günler yarın yokmuşçasına eğlenirler. Adada yalnız olduklarını yaptıkları bir keşif sonrası öğrenirler. Bu korkunç durumda onları bir arada tutan şey ise, şeytan minaresi şeklinde bir deniz kabuğudur.

Üflemeli bir enstrüman gibi kullanılan bu deniz kabuğunu toplantı yapılmadan önce kullanırlar. Bu deniz kabuğunun sesini nereden duymuş olurlarsa olsunlar, hemen koşarak toplantı alanına giderler. Ralph, aralarında en büyük çocuk olması ve güçlü bir yöneticilik özelliğinin olması ile çocukların başına geçip lider olur. Organize olmanın ve birlikte hareket etmenin önemini bildiği için, sürekli toplantılar yapar. Adada bulunan diğer çocukların fikirlerini her zaman duymak ister.

Başına buyruk hareket etmeyi sevmez. Onlara toplantı sırasında deniz kabuğu ile söz verir. Ralp bu filmde, demokrasinin gücüne inanan iyi bir sivil lideri simgeler. Jack ise tam tersidir. Her zaman başına buyruk, kimseyi dinlemez, avlanma hırsıyla yanıp tutuşan, demokrasiye inanmayan bir gençtir.

Başlarda Ralph ile iyi arkadaş olan Jack, iktidarı ele geçirme arzusuna yenilip, araları bozulur. Zaman ilerledikçe Jack iyice kudurur ve Ralp’in yönettiği gruptan çıkar. Jack çıktıktan sonra onunla birlikte gruptan bazı kişilerde çıkar. Peki bu tehlikeli ve ıssız ada şartlarının yanında aralarında ciddi fikir ayrılıkları olan bu iki lider ve arkalarında onları sürü psikolojisiyle takip eden çocuklar ne kadar hayatta kalabilecekler?

 

 

Against The Wild

Çıkış Yılı : 2013

IMDb Puanı : 4,5

Konusu: 13 yaşındaki Zach ve 12 yaşındaki Hannah, ebeveynleri ayrılan ve boşanmayı bekleyen kardeşlerdir. Bu zor dönemde, bu işi kardeşin hayatları biraz daha kolaydır, çünkü yanlarında çok sevdikleri ve sürekli eğlendikleri köpekleri, Chinook vardır. Zach, Hannah ve Chinook, bir maden operasyonunun başkan yardımcısı olan babalarının yanına, vahşi doğanın içine doğru uçacaklardır. Belirlenen gün geldiğinde, çocuklar annelerine veda eder ve o küçük uçağa binerler.

Uçak ağaçların ve nehirlerin arasından geçerken bir anda motor arızalanır ve patlar. Pilot motorundan siyah dumanlar çıkan uçağı havada tutmaya çalışırken, çocuklara sıkı tutunmalarını söyler. Uçak ağaçlara sürtünerek hızını düşürür ama gene de sert bir düşüş yapar. Uçaktaki iki kardeş ve pilo bilincini kaybetmişken, köpeğimiz Chinook hâlâ uyanıktır ve yüzünü yalayarak Hannah’ı uyandırır. Uyanan Hannah, hemen kardeşini sarsarak uyandırır.

Zach pilotu uyandırmaya çalışır ama beceremez. Radyoda yardım isteme fikri aklına gelir ve radyo ile oynamaya başlar. Radyo ile biraz uğraştıktan sonra, radyodan kıvılcım çıkar ve bozulur. Uçağın ulaşması gereken yerden kötü haberler gelince anne paniğe kapılır. Arama ekipleri hemen çocukları aramaya koyulur. Peki iki kardeş ve yanlarındaki köpekleri ile birlikte, vahşi doğanın içinde hayatta kalabilecekler mi?

 

 

Cast Away

Çıkış Yılı : 2000

IMDb Puanı : 8,6

Konusu: FedEx isimli tanınmış bir şirkette sistem analiz uzmanı olan Chuck Noland, şirketi ile ilgili sorunları halletmek için, dünya genelinde seyahatler yapmaktadır. Zamanla kafayı bozmuş olan Chuck, her şeyi tam vaktinde ister. Geciken hiçbir şeye tahamülü yoktur.

Noel gecesi aldığı bir telefonla, Malezya’ya gideceğini öğrenir. Güney Pasifik’te uçuş sırasında, uçak bilinmeyen bir sebebten ötürü arızalanır ve düşer. Bilincini kaybeden Noland, kendine geldiğinde kendisini ıssız bir adada yalnız, bir başına bulur. Peki modern dünyada kafayı kariyer ve zamanla bozmuş olan bu adam, ıssız bir adada tek başına ne kadar dayanabilecek?

 

 

Apocalypto

Çıkış Yılı : 2006

IMDb Puanı : 7,8

Konusu: Filmin köylerinde mutlu, sak,n ve huzurlu bir hayat süren Maya halkının hayatlarından bir kesit ile başlıyor. Yaşama uğraşları, beklentileri, şakaları ve umutları neredeyse bizimkilerle aynı. Ta ki bir grup yağmacı asker köyü yağmalamaya gelene dek. Askerler köyü yağmalarlar, kadınları köle olmak üzere, erkekleri ise Maya geleneklerine göre, kurban etmek üzere yanlarına alırlar. Çocukları iste köyde yalnız başlarına bırakırlar. Başrolümüz olan Jaguar Pençesi, hamile eşini ve çocuğunu bir şekilde yağmacıların ellerine düşmemesi için saklar. Kahramanımızın idamına geldiğimizde, güneş tutulur ve bunu bir işaret sayan kral ve büyücüler onları bir nevi kurtarmış olur.

Ancak onları esir alan yağmacılarn insafına terk edilen erkekler bir beladan kurtulup, bir başka belaya doğru gidiyorlardır. Bir nevi yağmacıların eğlenmek için kullandıkları bu yerde, esirlerin ipleri çözülür ve koşmaları söylenir ve eğer çalılıklara ulaşırlarsa, kaçmalarına izin verilir.

Bu kadar kolay mı sandınız? Hayır tabii ki, esirler koşarken arkalarından yağmacılar onları sapan, mızrak, ok gibi savaş aletleri ile vurup öldürmeye çalışır. Jaguar pençesi çalılıkların sonunda bekleyen yağmacıların şefinin oğlunu öldürüp kaçar. Buna çok sinirlenen şef ve ekibi Jaguar pençesini yakalama yoluna koyulur. Sizce Jaguar pençesi hayatta kalıp ailesini kurtara bilecek mi?

 

Uzay Konulu Hayatta Kalma Filmleri

Sizin için bu başlık altında, uzayda hayatta kalma ile ilgili filmleri topladık. Umarım beğenirsiniz!

Uzayda hayatta kalma
Uzay’da Hayatta Kalma Filmleri

The Martian

Çıkış Yılı : 2015

IMDb Puanı : 8

Konusu: Mars gezegeninde, bir görevde çok şiddetli bir fırtına çıkar. Herkes Marsı terketmek üzere gemiye doğru giderken, Mark Watney isimli bir astronota fırtınada kopan bir uydu çarpar. Mark’ın astronot giysisiz delinmiştir. Bilgisayar ve ekip Mark’ın öldüğünü sanar. Mars’ı acil bir şekilde terketmeleri gerektikleri için, kalkış yaparlar. Ancak sanıldığının aksine başrol astronotumuz yaşıyordur. Kendine geldiğinde giysisindeki deliği görür ve fırtınada uydu ile sürüklendiği yerden kalkıp güvenli eve girer.

Olanları anlaması uzun sürmez. Elindeki sınırlı imkanlarda ve zekası ile dünyaya hâlâ hayatta olduğuna dair mesaj göndermeye çalışır. Ancak marsa bir roket göndermek hem pahalı hem de çok vakit alan bir olaydır. Mark bu gerekli zamanı bildiği için, kendini ve kısıtlı yemeğini ona göre planlar. Fakat yemeği, suyu ve oksijeni eninde sonunda bitecektir. Astronotumuzun buna göre bir plan yapması gerekmektedir. Ancak ne marsta ne dünyada her şey planlandığı gibi gitmez. Bu yüzden marsa beraber gittiği ekibinin hayati bir karar alması gerekmektedir. Peki sizce Mark’ı kurtarıp, aynı zamanda hayata kalmayı başarabilecekler mi?

 

Gravity

Çıkış Yılı : 2013

IMDb Puanı : 7,4

Konusu: Çok zeki bir tıp mühendisi olan Dr. Ryan Stone, emekliliğinden önceki son göreve çıkan, yetenekli ve tecrübeli astronot Matt Kowalsky’nin yönetimindeki gemide ilk uzay yolculuğuna çıkar. İlk başlarda her şey normal bir şekilde giderken, bir anda mekik, çarpan bir cisim sonucu paramparça olur. İki bilim insanı uzay boşluğunda tek başlarına yapayalnız kalırlar. Dünya ile iletişimleri tamamen kopmuş, artık sonsuz karanlıkta başbaşadırlar. Sınırlı olan oksijenleri yavaş yavaş tükenmektedir. Peki bu sonsuz karanlığın içinde, sınırlı bir oksijenle hayatta kalmayı başarıp, evlerine dünyaya dönmeyi başarabilecekler mi?

 

Passengers

Çıkış Yılı : 2016

IMDb Puanı : 7

Konusu: Avalon adında bir uzay gemisi, Homestead  II adında çok uzak bir koloniye 5000 kişiden fazla insanı götürmek üzere, tam 120 yıl sürecek bir yolculuğa çıkmıştır. Giden kişilerin yolculuğun sonunda hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için, özel uyku kapsüllerinde uyutulmaktadırlar. Ama yaşanan teknik bir aksaklık sonucunda mesleği tamircilik olan Jim Preston’un kapsülünde bir arıza çıkar ve Jim derin uykusundan bir anda uyanır.

Jim gemide konuşabileceği tek kişinin Arthur isimli robot olduğunu anlar ve zor zamanlar yaşamaya başlar. Yalnızlığa sadece bir yıl dayanabilen Jim, New York’lu güzel yazar Aurora’yı uyandırmaya karar verir. Çiftimiz gün geçtikçe birbirlerine aşık olurlar. Ancak Jim’in verdiği bu karar, beraberinde sonuçlarına katlanılmasını gerektirecek bir dizi olayın başlangıcını tetikler. Peki Jim ve Aurora 90 yıl erken uyandıkları bu yolda ne kadar hayatta kalabilecekler?

 

Geostorm

Çıkış Yılı : 2017

IMDb Puanı : 7,5

Konusu: Dünya, doğal afetler tarafından maddi ve manevi zarar görmekten bıkmış usanmıştır. Bu nedenle doğal afetleri önceden tespit edip engelleyen, karmaşık bir sistem hazırlamışlardır. Ancak bir gün doğal afetlerden de daha şiddetli bir şekilde olaylar olur. Eski afetleri mumla aratan bu olaylar dünyayı yerinden oynatır. Asıl amacı dünyayı korumak olan bu makina, dünyayı silip süpürmeye başlar. Eğer bir çözüm bulunmazsa dünyada yaşayan tek bir canlı bile kalmayacaktır.

 

Denizde Geçen Filmler

Sizin için bu başlık altında, tuzlu sularda hayatta kalma ile ilgili filmleri topladık. Umarım beğenirsiniz!

Denizde Hayatta Kalma
Deniz’de Hayatta Kalma Filmleri

Life Of Pi

Çıkış Yılı : 2012

IMDb Puanı : 7,9

Konusu: Filmi, Fransız bir yazarın öykü arayışı sırasında, başka bir yazarın ”seni tanrıya inandıracak bir hikayem var” demesiyle, yazarın Pi Patel ile bulaşmak üzere Kanada’ya gider ve Pi ile bir röportaj gerçekleştirir. Küçük Piscine Molitor Patel, isminden dolayı kendisiyle alay edilen bir çocuktur. Kendisi ile geçilen dalgalara dayanamaz ve kendince bir çözüm yolu bulur. Pi sayısını ezberlemeye başlar ve küçücük, yok denilebilecek kadar az bir kısmını ezberler. Tabi o küçük kısım bizim için tahtalar dolusu sayı demektir. Ezberlediklerini tahtalara yazdıktan sonra, kendisine Pi denmesini ister, ve insanlar bu kararına bu olaydan sonra saygı duyar.

Pi Kendini ve tanrıyı anlamaya ve keşfetmeye küçük yaşta başlamıştır. Hindistan’da ki yüzlerce din arasından kendini 3 dine adayan Pi, hepsinin sorumluluklarını tek tek yerine getirir. Babasının bir hayvanat bahçesi olmasına rağmen Pi. Annesi gibi vejetaryandır ve hayvanların insani zaaflar üzerine kullanılmasına karşıdır. Pi 16 yaşına geldiğinde maddi sıkıntılardan ötürü babası, hayvanat bahçesi hayvanlarını satıp Kanada’nın Montreal şehrine göç etmeye karar verirler.

Hayvanları Kuzey Amerikalı bir satıcıya anlaşır ve bir Japon gemisinde ailecek ve hayvanlarla birlikte yola çıkarlar. Fakat gemi Pasifik Okyansunda aşırı derecede güçlü bir fırtınada batar. Pi ise kurtarma filikasına zar zor girerek hayatını kurtarır. Ancak Pi filikada yalnız başına değildir. Yanında sırtlan, bacağı kırık bir zebra, orangutan ve 300 kiloluk Richard Parker adında bir Bengal kaplanı vardır. Pi’ye her şeyi yeniden sorgulatan bu tehlikeli yolculuk ne kadar sürecek? Peki Pi o vahşi kaplan ile ne kadar hayatta kalabilecek?

 

Shallows

Çıkış Yılı : 2016

IMDb Puanı : 6,3

Konusu: Gözlerden uzakta bir sahilde sörf yapan Nancy, eğlencenin ortasında bir köpek balığı tarafından saldırıya uğrar. 1 saat 30 dakika süren bu film çoğunlukla denizde geçiyor. Nancy devasa köpek balığının ilk saldırısına karşı hayatta kalmayı, bir kayanın üzerine çıkarak başarıyor. Ancak sonsuza kadar o kayanın üzerinde kalamaz. Kıyıya da yüzemez. Peki Nancy, kan kokusu aldıkça kuduran bu vahşi canavarın dişlerinden kurtulabilecek mi?

 

All Is Lost

Çıkış Yılı : 2013

IMDb Puanı : 6,9

Konusu: Hint Okyanusu’nda tek başına gezi yapan bir adam, yatının gemi konteynırlarından birine çarpmasının ardından bilincini kaybeder. Uyandığında daha kendine gelememiştir ancak kazayı yavaş yavaş hatırlamaya başlar. Telsizini, radyosunu ve navigasyon ekipmanlarını kaybetmiştir. Şimdi ise büyük bir fırtınanın içindedir. Eski denizcilik geçmişine dayanarak hayatta kalacağına inanmaktadır. Okyanusu ve dalgaları dinledikten sonra kendine bir plan yapar. Planı teknesini götüreceği yerden gemi geçmesini beklemektir. Ancak bu okyanustaki direnişi o kadar kolay olmayacaktır. Çünkü okyanusta yaşayan tehlikeli tek canlı o değildir.

 

Captain Phillips

Çıkış Yılı : 2013

IMDb Puanı : 7,8

Konusu: Gerçek bir hikayeden oluşan bu film 2009 senesinin Nisan ayında yola çıkan MV Maersk Alabama isimli Amerikan kargo gemisinin, Somali’nin doğu kıyılarında saldırıya uğramasını anlatıyor. Deneyimli kaptan Richard Phillips, normal bir yolculuktayken bir anda radarına 2 küçük nokta görüyor. Bu durum Phillips’i huysuzlandırıyor ve ana kuleyi arayıp gördükleri şeyleri söylüyor. Ancak kule işin ciddiyetini anlamıyor ve endişelenmeyin sadece balıkçılardır diyip konuyu kapatıyor. Philips o gelen insanların balıkçı değil de korsan olduğunu anlaması çok uzun sürmüyor ve hemen mürettebatını uyarıyor. Korsanların gemiye çıkmasını elinden geldiğince engellemeye çalışıyor ama başaramıyor. Peki kaptan ve mürettabatı bu korsanlara karşı koyabilecek mi?

 

Korku Ve Gerilim Temalı Hayatta Kalma Filmleri

Sizin için bu başlık altında, korku ve gerilim temalı hayatta kalma ile ilgili filmleri topladık. Umarım beğenirsiniz!

Korku Ve Gerilim Temalı Filmler
Ormanda Hayatta Kalma Filmleri

Don’t Breath

Çıkış Yılı : 2016

IMDb Puanı : 7,1

Konusu: Filmin konusu paraya ihtiyaçları olan üç gencin, hırsızlık yaparak, geçinmelerini anlatıyor. Rocky, Alex ve Money’in yeni planları aslında oldukça basittir. Görme engeli olan yaşlı bir adamın evine gizlice girip, kilitli kapıyı açıp parayı çalmak. İlk başlarda her şey normal gider. Gençler eve sessizce girdikten sonra, yaşlı ve kör adamı gaz ile bayıltırlar. Kapının kilidini silah ile açtıktan sonra adam bir anda kapıda belirir.

Gençlere göre aşırı kolay olacak olan bu plan bekledikleri gibi gitmez. Adam kapının açıldığını anladıktan sonra yavaş ve sakince, elinde silah olan gence yaklaşır ve zorlanmadan onu öldürür. Bunun ardından bir hırsızlık yapmak yerine, hayatta kalmak için çabalarlar. Hafife aldıkları bu adam çok tehlikeli bir insandır. Peki gençler daha iyi bir hayat için girdikleri bu evden, canlı bir şekilde çıkabilecekler mi? NOT: Ben bu filmi izlemedim ama izlemem gerek. Gerçekten güzel bir konusu var ve ayrıca fragmanı da harika.

 

The Maze Runner

Çıkış yılı : 2014

IMDb puanı : 6,8

Konusu: Labirent, Amerikalı yazar James Dashern’in kaleme aldığı bir seridir. Seriyi oluşturan kitaplar Ölümcül Kaçış, Alev Deneyleri, Son İsyan, Ölüm Emri ve Virüs Kodu dur. Serinin sadece ilk üç kitabının sinemaya uyarlaması vardır. İzlediğiniz fragman ise Ölümcül kaçışın fragmanıdır. Filmin Başında ana karakterlerimizden biri olan Thomas, bir anda kafesin içinde uyanır. Çok geçmeden kafes haraket etmeye başlar, içinde olduğu bir kafes değil asansördür. Thomas son kata geldiğinde, kapılar açılır ve kendisi ile yaşıt bir grup erkek onu karşılar. Thomas ne kendisinin kim olduğunu ne de ailesini kısaca geçmişini hatırlayamaz. Ancak geçmişini hatırlamak ile problemi olan tek kişi Thomas değildir. Başındaki erkekler, yani ”Kayran’lılar da geçmişleri hakkında bir şey hatırlamıyorlar.

Thomas etrafına bakınır ve kocaman duvarlarla çevrili bir yerde olduğunu farkeder. Kayranlılar da çok bir şey bilmezler neden ve nasıl burada oldukları hakkında. Tek bildikleri şey her sabah devasa kapılar açılır ve akşam olduğunda yeniden kapanır. Bildikleri bir başka şey ise her 30 günde bir aralarına yeni bir erkek yollandığıdır. Kapılar her açıldığında, koşucular devasa labirentin içine girip, bir çıkış yolu ararlar, ancak akşam olmadan yuvalarına geri dönmeleri gerekir.

Çünkü labirent sadece duvarlardan oluşmuyordur. Labirentin içinde metalden, değişik ve tek amacı öldürmek olan robotlar vardır. Karakterimiz Thomas geldikten 30 gün sonra arkasından ilk defa bir genç kız gelir. Thomas bu kızı gördükten sonra geçmişi ve labirent hakkında bazı şeyleri hatırlamaya başlar. Ama artık kamptaki düzen değişmiştir, sistem onların kurtulma planları yaptığını anlamış ve engel olmak için her şeyi yapacaktır.

 

Bird Box

Çıkış yılı : 2014

IMDb puanı : 6,8

Konusu: Filmde ilk başta insanların garip intiharları hakkında çıkan haberleri umursamayan, başrolümüz Maloria hamile olduğu çocuğunun kontrolü için hastaneye gider. Tüm testler güzel çıkar, bebek sağlıklıdır. Ancak arabada bekleyen ablasının yanına doğru giderken, bir kadının kafasını cama vurarak kendini öldürmeye çalıştığını görür. Bunun ardından hemen koşarak arabaya girer ve ablasına hemen güvenli bir yere gitmesini söyler. Ablası olayı ilk başta anlamaz ama etrafında birbirine vuran arabaları görünce hemen gazlar. Yolda giderken insanların bir anda intihar ettiklerini görürler.

Çok sürmeden, Maloria’nın ablası da o görünmez yaratıkları görür. İnsanın en büyük korkusunun şeklini alan yaratıklar, kendilerini gösterdikleri kişilerin intiharına sebep olmaktadır. Direksiyonda Maloria’nın ablası vardır. Ablasının o yaratıkları gördükten sonra kendisini bir önce öldürmeye çalışması arabayı takla attırır. İkiside bu kazada ölmez, ama ablası kendini bir tırın önüne atarak yaşamına son verir. O sırada o bu olayı gören bir adam, Maloria’yı yerden kaldırarak camları kapalı bir eve götürür. NOT: Size daha düzgün bir anlatım ile, filmin konusunu anlatmak isterdim ama, sizin film zevkiniz için ayrıntılara giremiyorum. Fena olmayan bir film, ama sonu sizi pek tatmin etmeyebilir.

 

A Quiet Place

Çıkış yılı : 2018

IMDb puanı : 7,5

Konusu: Nasıl gözüktüğü belli olmayan bazı yaratıklar, dünya üzerinde belli bir seviyenin üstünde ses çıkaran ne varsa silip süpürüyor. 4 kişilik Abbot ailesinin, yemekte, dışarıda, oyun oynarken, yatarken bile en ufak ses çıkarmamaları lazımdır yoksa… Bu aile ne olduğu belli olmayan yaratıklara karşı hayatta kalabilecekler mi?

 

Hush

Çıkış yılı : 2016

IMDb puanı : 6,6

Konusu: Dilsiz ve sağır olan bir kadın olan Maddie gözlerden uzakta, ormanın ortasında ıssız bir evde yaşamaktadır. Ama Maddie yalnız başına değildir, onu öldürmek isteyen psikopat bir katil vardır. Peki sağır ve dilsiz olan Maddie, kendisini öldürmek isteyen bu katilden kaçabilecek mi?

 

I Am Legend

Çıkış yılı : 2007

IMDb puanı : 7,2

Konusu: Robert Neville, korkunç bir virüsün dünyaya yayılmasına engel olamamış bir bilim insanıdır. Kendisi sabahları gerekli eşyalara bakmak ve kendisi gibi insan kaldıysa, onları aramak için New York sokaklarında gezinir. Akşamları ise zombilerden saklanmak için, güvenliğini kendisinin yaptığı evine girer ve bodrum kattaki zombi ile araştırmalarına devam eder. Günleri hep bu şekilde geçer. İnsanlar olmadığı için sokaklarda vahşi hayvanlar kol gezmektedir. Peki Robert, zombilere karşı bir ilaç bulabilecek mi? Daha da önemlisi, hayatta kalabilecek mi?

 

Karlı Dağda Hayatta Kalma Filmleri

Sizin için bu başlık altında, karlı bir dağda, dondurucu soğuğun ortasında temalı hayatta kalma ile ilgili filmleri topladık. Umarım beğenirsiniz!

Karlı Dağda Hayatta Kalma
Karlı Dağda Hayatta Kalma Filmleri

Walking Out

Çıkış yılı : 2017

IMDb puanı : 5,8

Konusu: Şehirli bir gencin, fazla samimi olmadığı babası ile çıktığı bir yolculuğu anlatıyor. Babası ile yola çıkmadan önce telefonunu yanına almak isteyen genç, babası tarafından durdurulur. Babası telefona ihtiyaç olmadığını söyler. Ancak hesaba katmadıkları bir şey vardır. O da bir ayı tarafından saldırıya uğramaktır. Genç babasını uzun süre boyunca sırtında taşır. Peki aç, susuz ve soğukta, vahşi hayvanların arasında nasıl ve ne kadar hayatta kalabilecekler?

 

Everest

Çıkış yılı : 2015

IMDb puanı : 7,5

Konusu: Gerçek olaylardan oluşan bu film Everest’e tırmanan dağcıların yaşadıkları zorlukları anlatıyor. Film, 1996 yılında Everest dağında meydana gelen felaketten kurtulmaya çalışan 2 dağcı grubunun hayatını gösteriyor. Everest’in zirvesine çıkmayı hedefleyen bu insanlar, canlarını tehlikeye atarak zirveye ulaşmaya çalışıyor. Her ne kadar profesyonel olsalar da, tırmandıkları dağ, dünyanın en yüksek dağı. Peki hedeflerine sağ sağlim uşaabiliyorlar mı, yoksa yarı yolda pes mi ediyorlar?

 

The Mountain Between Us

Çıkış yılı : 2017

IMDb puanı : 6,4

Konusu: Gazeteci Alex Martin ve beyin cerrahı Ben Bass bir kar fırtınası nedeniyle, diğerleri gibi havaalanında mahsur kalmışlardır. Ama Ben’in yarın için önemli bir ameliyatı, Alex’in ise düğünü vardır. Bu nedenle tanışıp karar alırlar ve özel uçak kiralarlar.

Yola çıktıktan belli bir süre sonra uçak arızalanır ve yere çakılır. Alex ve Ben, bu kazadan hafif yaralı olarak kurtulsalar bile, yardım alabilecekleri en yakın yerden kilometrelerce uzaktadırlar. Alex’in telefonu kazadan sonra parçalanmış, Sam’in telefonu ise çekmiyordur. Birbirlerii daha önceden hiç tanımayan bu iki kişi, birbirlerine güvenmek zorundadırlar. Güvenin ardından ise yavaş yavaş birbirlerinden hoşlanmaya ve birbirlerine aşık olmak ile devam eder film.

 

Bence Bir Bakmalısın

Burada önereceğim filmlerin altına sadece yılını, IMDb’sini ve fragmanını koyacağım. Yukarıdaki filmlerden de aşırı derece hoşuma gidenler vardı ama, şimdi önereceklerim gerçekten sıkılmadan izleyebileceğiniz türden filmler.

The Hunger Games 1,2,3,4

Çıkış yılı : 2012

IMDb puanı : 7,2

 

Snowpiercer

Çıkış yılı : 2013

IMDb puanı : 7,1

 

The Revenant

Çıkış yılı : 2015

IMDb puanı : 8

 

Into The Wild

Çıkış yılı : 2007

IMDb puanı : 8,1

 

127 Hours

Çıkış yılı : 2010

IMDb puanı : 7,6

 

Özet

Sizlere bu makalede ”Hayatta Kalma” filmlerini önerdik. Filmleri, sadece benim sevdiğim tarzda koymadım. Hatta benim sevmediğim tarzlarda, ama dünyanın sevdiği bir sürü film koydum. Filmleri kategorilerine göre ayırdım ki, belki canınız sadece korku temalı filmler izlemek veya uzay konulu filmler izlemek ister diye.

Hayatta kalmak ile ilgili gösterdiğimiz bu filmlerin içinde, umarım hoşunuza giden bir film bulursunuz.

Filmlerin Puanlarını IMDb Üzerinden Aldık

Benim Düşüncelerim

Size bu makaleyi hazırlarken, hayatta kalma filmleri adı altında yaklaşık 80 e yakın filmin konusuna ve fragmanına baktım. Aslına 3 – 4 tanesini tamamen izledim. Ama 80 filmi koymam imkansız olduğundan dolayı, sizin için en çok hoşunuza gidebilecek hayatta kalma filmleri  koydum. Umarım aralarından hoşunuza giden filmler çıkar, iyi seyirler!


Editörün Seçtikleri

2019’da En Çok Aratılmış Filmler

2019’da En Çok Aratılmış Diziler

Dünya’da En Çok Oynanan Oyunlar

Genel Kültür Soruları – Dev Test

Gezegenlerin İsimleri Ve İnanılmaz Özellikleri

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 Yorum

fps nedir kaç olmalı ve açılımı

FPS Nedir ? – Ne İşe Yarar & FPS Kaç Olmalı

pubg mobile sistem gereksinimleri 2020

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri & Kaç GB ? (PC ve Mobil)