in , ,

İngilizce İsimler Ve Anlamları & İngilizce Soy İsimler

english names

İngilizce bir dünya dili, birçok ülkede resmi dil olarak kullanılıyor, peki İngilizce isimler ve anlamlarını biliyor muydunuz? Hadi hep beraber öğrenelim. Bu makalede sizlere tonlarca İngilizce isim sunacağız sunduğumuz isimlerin anlamları da altlarında olacak iyi okumalar. Merak ettiğiniz isimleri bilgisayarda CTRL+F fonksiyonu ile beraber aratıp bulabilirsiniz. Eğer telefon kullanıyorsanız sol alt kısımdaki üç noktaya tıklayarak sayfada bul özelliğini kullanabilirsiniz.

İngilizce isimler ve bu isimlerin anlamları hakkında yazdığımız makalede geçen popüler isimleri sizlere kısaca göstermek istedik, isterseniz anlamlarına aşağıdan göz atabilirsiniz. Bu popüler isimlerden bazıları; Elizabeth, Jennifer, Margaret, William, Thomas, Christopher işte bu isimler popüler ve sık duyacağınız bazı İngilizce isimlerden.

ingiliz isimleri ve anlamları

İngilizce İsimler & Anlamları

İngilizce İsimler Ve Anlamları

İngilizcede de İngiliz kültürüne has bazı İngilizce isimleri diğerlerine nazaran çok daha fazla tercih ediliyor. İngilizce dünyada en çok konuşulan dildir. Peki, en çok kullanılan İngiliz isimleri nelerdir biliyor muyuz? İşte bu yazımızda en çok kullanılan İngilizce kadın ve erkek isimlerini ve anlamlarını göreceğiz. İngilizce isimler ve soy isimler ile alakalı olan listemize artık geçebiliriz.

Kız İsimleri & Anlamları

 • Yasmin : İsmin anlamı seven, sayılan, sevilen, dışlanmayan, islami insan demektir. Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir. Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

 

 • Mary : Türkçede Meryem ismine denk gelen Mary, İncil’de geçen isimlerden biridir ve İncil’de de İsa peygamberin annesi Meryem’e ithaf olarak geçmektedir. Kelime anlamı olarak; isyan eden, isyankâr olarak kullanılmaktadır. İncil’de yer alan anlamının dışında ve İngilizcedeki kullanımının dışında, İbranicede de kullanılan bir isimdir. İbranicede de isyankar anlamında kullanılmaktadır. Bu isme sahip insanlar kendilerini ifade etme konusunda yaratıcı ve mükemmel olma eğilimindedir. Sanata eğilimlidirler ve çoğu zaman hayatın tadını çıkarırlar. Genellikle ilgi odağıdırlar ve dikkat çeken kariyerlerinin tadını çıkarırlar. Birçok farklı aktiviteye katılma eğilimindedirler ve bazen hem enerjileriyle hem de maddi durumlarıyla dikkat çekerler.

 

 • Susan : Sihirbaz gibidirler. Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

 

 • Barbara : Kelime anlamı olarak “ateş ve şimşeğe karşı koruyucu kadın’ dır. İngilizce dışında Yunanca’ da da tanrıçalar için kullanılan bir isimdir. Bu isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Scarlett : Dostları azdır ama özdür. Bir kimseye bağlandıkları zaman içten bağlanırlar. Heyecan duydukları zaman gözleri hiç bir şey görmez fakat bazen kalp kırabilirler. Çok heyecanlıdırlar. Geniş bir kalp ve ruha sahiptirler. Yaratıcı, arkadaş canlısı, tarafsız, yumuşak, estetik kaygıları yüksek, sosyal, hoşgörülü, huzuru seven, duyarlı, sevecen, sanatsal, tatlı dilli, dengeli, nezaketli, eğlenmeyi seven, adil, zevk sahibi, uyumlu, iyimser, uzlaşmacı, ılımlı, zarif. Aşırı detaya önem veren, zor affeden, aşırı sorgulayan, kuşkucu, aşırı titiz, zor memnun olan. Atletik yapıya sahip vücut, pürüzsüz cildi olan, gözler ince ve düz , kaşlar düz ve arası açık, gamzeli, kısa çeneli, düz saçlıdır. Kalın ve gür ve ses tonuna sahiptir.

 

 • Elizabeth : Fonetiği son derece güzel isimlerden biri olan Elizabeth, pek çok kraliçe ismi olduğu için de oldukça popülerdir. Elizabeth isminin anlamı; Tanrı’nın yemini ya da Tanrı’nın bereketi şeklindedir. İncil’de geçen ve Kral Arthur döneminde de kullanılmış olan isimlerden biridir. İngilizce dışında Yunanca ve İbranicede de kullanılmaktadır.Bu isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Sandra : Sihirbaz gibidirler. Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler. Liderlik Vasfı vardır. Doğal bir liderdir. Kendine has görüş ve düşüncelere sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

 

 • Susan : Kelime olarak zarif zambak anlamına gelen Susan ismi, İngilizce dışında İbranicede de çocuklara verilen isimlerden biridir. Türkiye’de de çocuklara “Suzan” şeklinde verilebilmektedir. Bu isme sahip insanlar, hayatlarına dokundukları herkes için kuvvetli bir güç olma eğilimindedirler. Genellikle, büyük çabaları büyük bir başarı ile tamamlanan yetenekli, karizmatik liderlerdir. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, bu yetenek ve başarıları sadece teoride kalır.

 

 • Ruth : İşkolik insanlardır, onlar için eğlenceden ziyade öncelikle iş gelir. Bu yüzden girdikleri ortama hemen ayak uyduramazlar. Kendilerini mesleklerine adamış insanlardır ve zamanı boşa geçirmeyi hiç sevmezler. Özel hayatlarında aceleci değil yavaş adımlar ile hareket ederler. Genellikle soğukkanlı bir yapıdadırlar. Planlı, aşırı ilgiden hoşlanmayan, mükemmelci. kuralcı, doğal davranışları seven, yalnız kalmaktan sıkılmayan, tutumlu, mantıklı, işine çok önem veren, gelenekçi, pratik, yönetici vasfa sahip, dikkatli, çalışkan, sözüne Güvenilir, sorumluluk sahibi, öncü, kararlı, mesafeli, sabırlı. Bağlanmaktan korkan, aşırı risk almaktan kaçınmayan, abartıcı, limitlerini belirleyemeyen, aşırı hareketli, çabuk inanan, dağınık, detayları sevmeyen. Köşeli belirgin yüz hatları, uzun boylu , sağlam yapılı, vücut kemikli ve ince, eller ve ayaklar büyük, kafa yapısı oval, yanaklar düz, saçlar bukleli ve koyu renkli, dudaklar ince, uzun burun yapısına sahiptir. Kararlı bir ses tonuna sahiptir.

 

 • Jennifer : Jennifer, mitolojide de sıkça geçen isimlerden biridir ve anlamı; adil, adaletli şeklindedir. Kral Arthur döneminde oldukça popüler bir isim olan Jennifer, İngilizce haricinde, Kernevekçe, Keltik Dili ve Galcede de kullanılmaktadır. Bu isme sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • Patricia : Patricia ismi kelime anlamı olarak asil, soylu anlamlarına gelir. İngilizce dışında Latince ve İspanyolca dillerinde de kullanılır. Bu isme sahip insanlar değişim, macera ve heyecandan mutluluk duyarlar. Dinamik, vizyon sahibi ve çok yönlüdürler, özgürlüğü yapıcı bir şekilde kullanabilirler. Kurallar ve kısıtlamalarla kendilerini kısıtlayanlarla adeta savaşırlar. Optimist, enerjik, zeki olma ve kolayca arkadaş edinme eğilimindedirler. Değişken, huzursuz, düzensiz ve asi olabilirler.
english names
İngilizce İsimler – Anlamları
 • Linda : Linda da çok kullanılan ve beğenilen popüler İngilizce kız isimlerinden biridir. Kelime anlamları yeşil limon ağacı, güzel, sevimli şeklindedir. İngilizce dışında; Latince, İspanyolca ve Almanca dillerinde de kullanılmaktadır. Bu isme sahip insanlar, hayatlarına dokundukları herkes için kuvvetli bir güç olma eğilimindedirler. Genellikle, büyük çabaları büyük bir başarı ile tamamlanan yetenekli, karizmatik liderlerdir. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, bu yetenek ve başarıları sadece teoride kalır.

 

 • Michelle : Fedakar ve aynı zamanda merhametlidirler. Polyanna karakteri taşır ve hayatını iyilik yapmaya adamıştır. Kendi çıkarlarını gözetmeksizin başkalarının çıkarlarını düşünürler. Bu sebepten dolayı çok dostları vardır. Bu kişiler iyi ebeveyn olabilirler. Herkese haddinden fazla şefkat gösterir ve kol kanat gererler. Hırslı, korkularıyla yüzleşen, çekici, dikkatli, sadakatli, sahiplenen, paylaşımcı, sabırlı, derin, dayanıklı, kararlı, sezgisel, araştırmacı, tutkulu, karizmatik, sözünden dönmeyen, gizemli, hassas, çekingen, konsantre, detayları seven. Rahatına düşkün, hiçbir şeyden vazgeçemeyen, tartışmaktan hoşlanmayan, zevklere fazla düşkünlük, sürekli erteleyen, her şeye katlanan, tereddütlü, kararsız. Uzun boylu, belirgin yüz hatları, omuz yapısı dik, saçlar dalgalı , gözler genellikle açık renkte, yüz hatları düzgün ve belirgindir. Ses tonu kararlı ve güven vericidir.

 

 • Maria : Dostları azdır ama özdür. Bir kimseye bağlandıkları zaman içten bağlanırlar. Heyecan duydukları zaman gözleri hiç bir şey görmez fakat bazen kalp kırabilirler. Çok heyecanlıdırlar. Geniş bir kalp ve ruha sahiptirler. Yaratıcı, arkadaş canlısı, tarafsız, yumuşak, estetik kaygıları yüksek, sosyal, hoşgörülü, huzuru seven, duyarlı, sevecen, sanatsal, tatlı dilli, dengeli, nezaketli, eğlenmeyi seven, adil, zevk sahibi, uyumlu, iyimser, uzlaşmacı, ılımlı, zarif. Aşırı detaya önem veren, zor affeden, aşırı sorgulayan, kuşkucu, aşırı titiz, zor memnun olan. Atletik yapıya sahip vücut, pürüzsüz cildi olan, gözler ince ve düz , kaşlar düz ve arası açık, gamzeli, kısa çeneli, düz saçlıdır. Kalın ve gür ve ses tonuna sahiptir.

 

 • Margaret : Bir aziz ismi olan Margaret, kelime olarak da inci anlamına gelmektedir. İngilizce dışında Yunanca, İrlandaca ve Farsça dillerinde de kullanılmaktadır. Bu isme sahip insanlar idealist, oldukça yaratıcı olmayan, sezgisel ve manevi olma eğilimindedir. Manevi gerçeği ararlar ve genellikle bulurlar. Vizyon sahibi olma eğilimindedirler ve başkalarına ilham verebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, hayalperest olabilir veya gücü kötüye kullanabilirler.

 

 • Lisa : İngilizce, Yunanca, İbranice, Almanca dillerinin konuşulduğu ülkelerde çocuklara verilebilen isimlerden biri olan Lisa, anlam olarak da Tanrı’nın yemini, zambak çiçeği ve Tanrı’ya adanmış anlamlarına gelmektedir. Bu isme sahip insanlar değişim, macera ve heyecandan mutluluk duyarlar. Dinamik, vizyon sahibi ve çok yönlüdürler, özgürlüğü yapıcı bir şekilde kullanabilirler. Kurallar ve kısıtlamalarla kendilerini kısıtlayanlarla adeta savaşırlar. Optimist, enerjik, zeki olma ve kolayca arkadaş edinme eğilimindedirler. Değişken, huzursuz, düzensiz ve asi olabilirler.

 

 • Karen : Bu insanlar öfkelidir. Sevmedikleri insanı hırpalamaktan haz duyarlar. iş yaşamında oldukça başarılıdırlar. Hırslıdırlar itirazlar onları durduramaz aksine daha fazla şevke sebep olur. Özel hayatlarında sevdikleri insanlara karşı ruhen daha yakındırlar. Yaptığı işe önem veren, tutumlu, esnek, zeki, mantıklı davranan, gerçekçi, yetenekli, disiplinli, mükemmeliyetçi, titiz, düzenli, çevresinden takdir bekleyen, amacına düşkün, sabırlı, sağlığına önem veren, el becerileri yüksek, analitik düşünce yeteneğine sahip, prensipli, çalışkan, detayları görebilen, yardım sever, pratik zekalı, anlayışlı. Eleştirilerden hoşlanmayan, aşırı gururlu, aşırı hırslı, geri planda kalamayan, hep ön planda olmak isteyen. Büyük ve etkileyici gözler, kaşlar arası mesafe geniş, aşağı kıvrımlı geniş burun yapısı , köşeli çene yapısı, pürüzsüz cilt, kalın ve gür saçlar, alın kısmı dar, yuvarlak omuzlu, gövde kısa, düz kalçalı, genellikle koyu renkli gözlere sahiptir. Kısık bir ses tonuna sahiptir.

 

 • Carol : Charles isminin kadın versiyonu olan Carol ismi, Charles ismi ile aynı anlamlara gelmektedir. Kelime anlamı olarak eski İngilizce’ye dayanan Charles ismi; ‘ceorl’ kelimesinin evrilmesiyle oluşmuştur. Eski İngilizce’de ‘ceorl’, insan, adam gibi anlamlara gelmekteydi. Bugün de Charles ismi, insanca, adamca, mert gibi anlamlar taşımaktadır. Carol ismi de bu anlamlara gelmektedir. Fransızca anlamı mutluluğun şarkısıdır. İngilizce ve Fransızca dillerinde çocuklara verilen bir isimdir. Bu isme sahip insanlar, hayatlarına dokundukları herkes için kuvvetli bir güç olma eğilimindedirler. Genellikle, büyük çabaları büyük bir başarı ile tamamlanan yetenekli, karizmatik liderlerdir. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, bu yetenek ve başarıları sadece teoride kalır.

 

 • Sarah : Sarah da İncil’de yer alan isimlerden biridir. Anlam olarak ise hanım, kadın, prenses, halkların prensesi anlamlarına gelir. İngilizce haricinde köken olarak Yahudilikte ve Müslümanlıkta da bulunan bir isimdir. Bu dinlerdeki anlamı da saf, temiz şeklindedir. Bu isme sahip insanlar sessiz, işbirlikçi, düşünceli, başkalarına sempatik görünen, uyumlu, dengeli ve bazen utangaç olma eğilimindedir. Güvenilirdirler, başkalarının güvenlerine saygı duyarlar ve mükemmel diplomatlık, arabuluculuk ve ortaklık yaparlar. Genellikle çok sezgiseldirler. Ayrıntı ve düzeni severler ve genellikle endişe verici değişiklikler bulurlar. Bazen kendilerini güvensiz veya huzursuz hissedebilirler.

 

 • Helen : Yunanca kökenli bir isim olan Helen, parlayan ışık anlamına gelmektedir. Yunan mitolojisinde Sparta kralı Menaleus’un eşi ve Tanrıların kralı Zeus’un kızıdır aynı zamanda. Yunanca, Latince ve İngilizce dillerinde kullanılır. Bu isme sahip insanlar yetkin, pratiktir ve genellikle büyük güç ve servet kazanırlar. Ticari ve ticari işlerde başarılı olma eğilimindedirler ve büyük maddi hayaller kurar ve bu hayallere de ulaşabilirler. Genellikle iş ve başarıya çok güçlü odaklandıkları için özel hayatlarını ve ilişkilerini ihmal edebilirler.

 

 • Isabel : Merhametli, vefakar ve fedakarlardır. İyilik yapmayı çok severler. Kendi çıkarlarından daha çok başkalarının çıkarlarını düşünürler. Bu yönlerinden dolayı çok fazla dost kazanırlar. Bu tip kimseler iyi aile babası ve iyi bir anne olabilirler. Herkese şefkat gösterir ve kol kanat gererler. Hırslı, korkularıyla yüzleşen, çekici, dikkatli, sadakatli, sahiplenen, paylaşımcı, sabırlı, derin, dayanıklı, kararlı, sezgisel, araştırmacı, tutkulu, karizmatik, sözünden dönmeyen, gizemli, hassas, çekingen, konsantre, detayları seven. Rahatına düşkün, hiçbir şeyden vazgeçemeyen, tartışmaktan hoşlanmayan, zevklere fazla düşkünlük, sürekli erteleyen, her şeye katlanan, tereddütlü, kararsız. Uzun boylu, belirgin yüz hatları, omuz yapısı dik, saçlar dalgalı , gözler genellikle açık renkte, yüz hatları düzgün ve belirgindir. Ses tonu kararlı ve güven vericidir.

 

 • Kimberly : İngilizce kökenli bir kelime olan Kimberly, kraliyet ormanında yer alan bir ağaç ismidir. Bu isme sahip insanlar değişim, macera ve heyecandan mutluluk duyarlar. Dinamik, vizyon sahibi ve çok yönlüdürler, özgürlüğü yapıcı bir şekilde kullanabilirler. Kurallar ve kısıtlamalarla kendilerini kısıtlayanlarla adeta savaşırlar. Optimist, enerjik, zeki olma ve kolayca arkadaş edinme eğilimindedirler. Değişken, huzursuz, düzensiz ve asi olabilirler.

 

 • Betty : Betty çok sık kullanılan bir isim olmasa da çocuklara hala verilen adlardan biridir. Dini olarak Tanrı’nın yemini anlamına gelmektedir. İngilizce, Yunanca ve İbranice dillerinde çocuklara verilen bir isimdir.Bu isme sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

Erkek İsimleri & Anlamları

 • William : William isminin kelime anlamı; kararlı, kuvvetli, güçlü, koruyucudur. Özellikle İngiliz tarihine göz attığımız zaman Fatih William’ın (Normandiya Dükü) başarısından sonra aileler çok uzun süre çocuklarına William ismini verme eğilimindeydiler.Bu isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Charles : Kelime anlamı olarak eski İngilizce’ye dayanan Charles ismi; ‘ceorl’ kelimesinin evrilmesiyle oluşmuştur. Eski İngilizce’de ‘ceorl’, insan, adam gibi anlamlara gelmekteydi. Bugün de Charles ismi, insanca, adamca, mert gibi anlamlar taşımaktadır. Charles ismi bugün İngiltere, Fransa, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İskandinav Ülkeleri’nde çocuklara verilebilmektedir. Bu isme sahip insanlar kendilerini ifade etme konusunda yaratıcı ve mükemmel olma eğilimindedir. Sanata eğilimlidirler ve çoğu zaman hayatın tadını çıkarırlar. Genellikle ilgi odağıdırlar ve dikkat çeken kariyerlerinin tadını çıkarırlar. Birçok farklı aktiviteye katılma eğilimindedirler ve bazen hem enerjileriyle hem de maddi durumlarıyla dikkat çekerler.

 

 • Thomas : İş hayatını ve sosyal hayatı bir arada yürütebilen sıcak , samimi insanlardır. Ailelerine oldukça bağlıdırlar. Çevrelerini stresli anlarında pozitif yöne çekmekten keyif alırlar. Bu sebeple çok fazla çevresi vardır. Oldukça sadıktırlar. Özgüveni yüksek ve güçlü karaktere sahiptirler. İnsalcıl, özgürlükçü ruha sahip, üretken, sosyal, yenilikçi, mantıklı, ekip çalışmasın yatkın, geleceğe yönelik, arkadaş canlısı, sağduyulu, entelektüel, dışadönük. Fazla kontrolcü, fazla otoriter, çekingen, duyguları aşırı kontrol altına alan, duygusallıktan uzak, görev düşkünü. Geniş alınlı, düz kaşlara sahip, yüz çevresi oval olup, göz hizasından aşağı inildikçe daralmakta, parmakları ince , el ve ayaklar uzun, uzun bir boyna sahip, gözler küçük ve kısık, kararlı bakışlara sahip, ebeveynlerine göre daha uzun boyludur.

 

 • Steven : Çekici, bakımlı ,ılımlı alımlı tiplerdir. Onlarda şeytan tüyü vardır ve herkesin gönlünü rahatça kazanabilirler. Fikirleri sabit değildir çoğu zaman değişkenlik gösterir. Kimi zaman çok hoş sohbetli kimi zamanda çok suskun olabilirler. Asla vazgeçemeyen, duygularını bastıran, kolayca incinen, yıkıcı olabilen, aşırı duyguları olan, kuşkucu. Arkadaş canlısı, yeni hedefler peşinde koşan, özgürlükçü, çekincesiz, dışa dönük, sıcakkanlı, küçük şeylerle mutlu olabilen, gelişimci, aktif, canlı, maceracı, sempatik, şakacı, iyimser, yenilikçi, saf, hevesli, sosyal, hoşgörülü, neşeli, deneyime açık, sporcu, değişim isteyen. Saçlar kalın ve gür genellikle dalgalı , sağlıklı bir görüntüye sahip, yüzü geniş ve açık , alın yapısı geniş ve düz, büyük ve yuvarlak gözler, kaşlar eğri şeklinde, dik ve enerjik duruşa sahiptir.

 

 • David: Türkçe karşılığı Davut olan David ismi, sevgili, canan gibi kelime anlamlarına sahiptir. Bunun dışında Yahudiler için de önemli bir isimdir.Bu isme sahip insanlar, hayatlarına dokundukları herkes için kuvvetli bir güç olma eğilimindedirler. Genellikle, büyük çabaları büyük bir başarı ile tamamlanan yetenekli, karizmatik liderlerdir. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, bu yetenek ve başarıları sadece teoride kalır.

 

 • Kevin : Kevin adı Yakışıklı, Güzel anlamına gelir ve İrlanda kökenlidir. Kevin, öncelikle erkekler için bebek isimleri düşünen ebeveynler tarafından kullanılan bir isimdir.  İrlandalı yazım Caoimhín’den.  Saint Caoimhín, İrlanda’nın koruyucu azizidir. Bu isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.
ingilizce isimler ve anlamları english names and meanings
İngilizce İsimler Ve Anlamları Ve Soy İsimler
 • Christopher : Dini isimlerden biri olan Christopher, içinde Christ yani İngilizce “İsa” barındırdığı için, “İsa’yı kalpten seven, İsa’yı kalbinde barındıran” anlamlarına gelmektedir. İngilizce, Yunanca, Latince dillerinde kullanıldığı bilinmektedir. Bu isme sahip insanlar düzenlidirler ve yaşamlarını sağlam bir düzen ve hizmet temeli üzerine inşa etmeye eğilimlidirler. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Pratik doğaları onları para yönetimi ve tasarrufunda ve maddi dünyada bir şeyler inşa etme konularında diğerlerinden daha iyi hale getirmiştir. Düzen ve pratikliğe odaklandıkları için, bazen aşırı temkinli ve muhafazakâr görünebilirler.

 

 • George : Kelime anlamı çiftçi olan George ismi, aslında birçok mit ve efsaneye de konu olmuş önemli kişilerin de ismidir. Yunan mitolojisinden İncil’e, Eski İngiliz sözlü hikayelerine değin uzanan zengin bir tarihi vardır bu ismin. Bu isme sahip insanlar kendilerini ifade etme konusunda yaratıcı ve mükemmel olma eğilimindedir. Sanata eğilimlidirler ve çoğu zaman hayatın tadını çıkarırlar. Genellikle ilgi odağıdırlar ve dikkat çeken kariyerlerinin tadını çıkarırlar. Birçok farklı aktiviteye katılma eğilimindedirler ve bazen hem enerjileriyle hem de maddi durumlarıyla dikkat çekerler.

 

 • Anthony : Anthony isminin kelime anlamları; değerli, paha biçilemez şeklindedir. İsim İngilizce haricinde Bask dilinde, Yunancada ve Latincede de kullanılmaktadır.Bu isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Jeff : Kelime anlamlarından bazıları; gezgin, bölge ya da huzurlu olan Jeff ismi, çok sık çocuklara koyulan bir isim değildir. Bu isme sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • Edward : Kelime anlamları koruyucu; yaban domuzu kadar güçlü şeklinde olan Edward ismi, İngilizce dışında Almanca dilinde de kullanılmaktadır. Bu isme sahip insanlar, güçlü kişilikleri olan kişilerdir. Etkinlikler başlatma, bir ekipte yönergeleri izleyen kişi olmak yerine lider olma eğilimindedir. Belirli hedeflere odaklanma, yaratıcı yeni fikirlerin zenginliğini deneyimleme ve bu fikirleri verimlilik ve kararlılıkla uygulama yeteneğine sahiptirler. Cesur ve bazen agresif olma eğilimindedirler. Eşsiz, yaratıcı bireyler olarak, otoriteye karşı çıkma eğilimindedirler ve bazen inatçı, gururlu ve sabırsızdırlar.

 

 • Mark : Kelime anlamları; kibar, ışıltılı, parıldayan olan Mark ismi, İncil’de yer alan isimlerden biridir. Ayrıca Mark ismi İngilizce haricinde Latince ve İsveççede de kullanılmaktadır. Bu isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • James : Sosyal hayatından önce iş gelir kısacası işkoliktirler. Bu yüzden ortama çabuk uyum sağlayamazlar. Hayatı mesleğiyle birleşmiştir ve boş zaman geçirmekten nefret ederler. İlişkilerinde adımlarını sağlam atabilmek için acele etmezler. Bulundukları ortamda pek sıcakkanlı oldukları söylenemez çoğunlukla soğukturlar. Planlı, aşırı ilgiden hoşlanmayan, mükemmelci, kuralcı, doğal davranışları seven, yalnız kalmaktan sıkılmayan, tutumlu, mantıklı, işine çok önem veren, gelenekçi, pratik, yönetici vasfa sahip, dikkatli, çalışkan, sözüne Güvenilir, sorumluluk sahibi, öncü, kararlı, mesafeli, sabırlı. Köşeli belirgin yüz hatları, uzun boylu , sağlam yapılı, vücut kemikli ve ince, eller ve ayaklar büyük, kafa yapısı oval, yanaklar düz, saçlar bukleli ve koyu renkli, dudaklar ince, uzun burun yapısına sahiptir. Kararlı bir ses tonuna sahiptir. Bağlanmaktan korkan, aşırı risk almaktan kaçınmayan, abartıcı, limitlerini belirleyemeyen, aşırı hareketli, çabuk inanan, dağınık, detayları sevmeyen.

 

 • Joseph : Türkçe karşılığı Yusuf olan Joseph ismi de İncil’de geçen isimlerden biridir. Yine Yusuf peygambere ithafen kullanılmıştır. Kelime anlamı bereket, bolluk, refah şeklindedir. Bu isme sahip insanlar, güçlü kişilikleri olan kişilerdir. Etkinlikler başlatma, bir ekipte yönergeleri izleyen kişi olmak yerine lider olma eğilimindedir. Belirli hedeflere odaklanma, yaratıcı yeni fikirlerin zenginliğini deneyimleme ve bu fikirleri verimlilik ve kararlılıkla uygulama yeteneğine sahiptirler. Cesur ve bazen agresif olma eğilimindedirler. Eşsiz, yaratıcı bireyler olarak, otoriteye karşı çıkma eğilimindedirler ve bazen inatçı, gururlu ve sabırsızdırlar.

 

 • Robert : Anlam olarak Robert; ünlü, parlayan, ışıltılı anlamlarına geliyor. Orta Çağ dönemlerinden beri en popüler İngilizce isimlerden de biri aynı zamanda. Bu isme sahip insanlar, başkalarına daha yüksek bir sebeple ilham vermek ve ruhsal konularda kendi güçlü görüşlerini paylaşmak için derin bir içsel arzuya sahiptir.

 

 • Jack : Arkadaş canlısı, yeni hedefler peşinde koşan, özgürlükçü, çekincesiz, dışa dönük, sıcakkanlı, küçük şeylerle mutlu olabilen, gelişimci, aktif, canlı, maceracı, sempatik, şakacı, iyimser, yenilikçi, saf, hevesli, sosyal, hoşgörülü, neşeli, deneyime açık, sporcu, değişim isteyen. Çekici, bakımlı ,ılımlı alımlı tiplerdir. Onlarda şeytan tüyü vardır ve herkesin gönlünü rahatça kazanabilirler. Fikirleri sabit değildir çoğu zaman değişkenlik gösterir. Kimi zaman çok hoş sohbetli kimi zamanda çok suskun olabilirler. Saçlar kalın ve gür genellikle dalgalı , sağlıklı bir görüntüye sahip, yüzü geniş ve açık , alın yapısı geniş ve düz, büyük ve yuvarlak gözler, kaşlar eğri şeklinde, dik ve enerjik duruşa sahiptir. Asla vazgeçemeyen, duygularını bastıran, kolayca incinen, yıkıcı olabilen, aşırı duyguları olan, kuşkucu.

 

 • John : John İncil’de geçen bir isimdir ve Tanrı’nın merhameti ve bereketi anlamlarına gelmektedir.
  Bu isme sahip insanlar sessiz, işbirlikçi, düşünceli, başkalarına sempatik görünen, uyumlu, dengeli ve bazen utangaç olma eğilimindedir. Güvenilirdirler, başkalarının güvenlerine saygı duyarlar ve mükemmel diplomatlık, arabuluculuk ve ortaklık yaparlar. Genellikle çok sezgiseldirler. Ayrıntı ve düzeni severler ve genellikle endişe verici değişiklikler bulurlar. Bazen kendilerini güvensiz veya huzursuz hissedebilirler.

 

 • Michael : İncil’de geçen isimlerden biri de Michael’ dır. Aynı zamanda baş meleklerden birinin ismidir ki Türkçe’ de de Mikail olarak geçmektedir. İncil’deki anlamı; fakir, alçakgönüllü şeklindedir. Bu isme sahip insanlar, istikrarlı, sevgi dolu bir aile veya topluluk için derin bir iç arzuya ve başkalarıyla çalışma ve takdir edilmeye ihtiyaç duyarlar.

 

 • Daniel : Daniel de İncil’de geçen dini isimlerden biridir. Kelime anlamı; “Tanrı’nın hükmü” olan Daniel ismi, İbranice, İrlandaca ve Galce dillerinde de kendine yer bulmuştur. Bu isme sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • Kenneth : Kelime anlamları; yakışıklı, iyi görünüşlü, sarışın, adil olan Kenneth ismi; İngilizce dışında İskoçya ve Keltik dillerinde de karşımıza çıkmaktadır. Bu isme sahip insanlar değişim, macera ve heyecandan mutluluk duyarlar. Dinamik, vizyon sahibi ve çok yönlüdürler, özgürlüğü yapıcı bir şekilde kullanabilirler. Kurallar ve kısıtlamalarla kendilerini kısıtlayanlarla adeta savaşırlar. Optimist, enerjik, zeki olma ve kolayca arkadaş edinme eğilimindedirler. Değişken, huzursuz, düzensiz ve asi olabilirler.

 

 • Paul : İncil’de yer alan isimlerden bir diğeri de Paul’dür. Kelime anlamları; küçük, minik şeklindedir. İngilizce dışında Latince ve Fransızcada da kullanılmaktadır.Bu isme sahip insanlar değişim, macera ve heyecandan mutluluk duyarlar. Dinamik, vizyon sahibi ve çok yönlüdürler, özgürlüğü yapıcı bir şekilde kullanabilirler. Kurallar ve kısıtlamalarla kendilerini kısıtlayanlarla adeta savaşırlar. Optimist, enerjik, zeki olma ve kolayca arkadaş edinme eğilimindedirler. Değişken, huzursuz, düzensiz ve asi olabilirler.

 

 • Adam : Yaratıcı, arkadaş canlısı, tarafsız, yumuşak, estetik kaygıları yüksek, sosyal, hoşgörülü, huzuru seven, duyarlı, sevecen, sanatsal, tatlı dilli, dengeli, nezaketli, eğlenmeyi seven, adil, zevk sahibi, uyumlu, iyimser, uzlaşmacı, ılımlı, zarif. Atletik yapıya sahip vücut, pürüzsüz cildi olan, gözler ince ve düz , kaşlar düz ve arası açık, gamzeli, kısa çeneli, düz saçlıdır. Kalın ve gür ve ses tonuna sahiptir. Çevresi geniş değildir dostları az ve özdür. İlişkileri için ise sevdi mi tam severler bağlandı mı tam bağlanırlar. Onları heyecanlandıran bir olay olduğunda gözleri başka bir şey görmez. Fazla heyecanlıdırlar. Geniş bir yüreğe sahip ve duygusaldırlar. Aşırı detaya önem veren, zor affeden, aşırı sorgulayan, kuşkucu, aşırı titiz, zor memnun olan.

 

 • Brian : Brian isminin kelime anlamı “güçlü” dür. Brian ismi Keltik kültüründe, Viking, İngiliz ve İrlanda tarihinde önemli anlatılarda yer almıştır. Bu isme sahip insanlar yetkin ve pratiktir. Genellikle büyük güç ve servet kazanırlar. Ticari ve ticari işlerde başarılı olma eğilimindedirler ve büyük maddi hayalleri vardır. Bu hayalleri gerçekleştirmek için de çok çalışırlar. Genellikle iş ve başarıya çok güçlü odaklandıkları için özel hayatlarını ve ilişkilerini ihmal edebilirler.

 

 • Jason : Jason İncil’de geçen isimlerden biridir. “İyileştiren ve iyi gelen Tanrı” anlamında kullanılmaktadır. Yunancada da iyileştirme anlamında kullanılmaktadır. Bu isme sahip insanlar değişim, macera ve heyecandan mutluluk duyarlar. Dinamik, vizyon sahibi ve çok yönlüdürler, özgürlüğü yapıcı bir şekilde kullanabilirler. Kurallar ve kısıtlamalarla kendilerini kısıtlayanlarla adeta savaşırlar. Optimist, enerjik, zeki olma ve kolayca arkadaş edinme eğilimindedirler. Değişken, huzursuz, düzensiz ve asi olabilirler.

 

 • Calvin : Kendine güveni tam olan, rekabet den korkmayan, kararlı, enerjik, açık sözlü, fikrini açıkça ifade edebilen, mert, girişimci, cesur, risk almaktan korkmayan, hızlı öğrenen, amacına uygun hareket eden, önderlik etmeyi seven, maceraya atılmaktan korkmayan, yenilikleri seven, hareketli, samimi, lider, atılgan, cömert, güçlü, deneyimlerinden ders çıkaran. Karamsar, kolay etki altında kalan, çabuk değişen fikirler, disipline olmakta zorlanan, kırılgan, zora gelemeyen, şartlara göre çabuk yön değiştiren. Çoğu zaman pozitif düşünen , motive eden güçlü iradeye sahip kimselerdir. Detayları sevmezler. Olgun karaktere sahiplerdir. 1 rakamı egoizmi ve zirveyi temsil ettiğinden dolayı bu insanlar inatçı ve bencildir. Bu sebeple daima çıkarlarını korur ve gözetirler. Çıkarların başka insanların çıkarlarıyla kesişmemesine dikkat edilmelidir. Bu durum dostlarını düşman konumuna getirebilir. Kendilerini kontrol edebilmeyi öğrenirlerse son derece parlak bir gelecek onları beklemektedir. Bir rakamı liderlik yeteneği baskın insanı temsil eder. Kendine olan güveni ve cesareti çok yüksektir. Çok para kazanıp kolay harcamayı severler. İlişkilerinde çok sahiplenici ateşli ve kıskançtırlar. İnce uzun, atletik yapıya sahip, kafa şekli uzun ve üçgenimsi, bazılarının boynu kısa, omuzları geniş, keskin güçlü yüz hatlarına sahip, iri gözleri olan, geniş ve çukurlu bir çeneye sahip, ağız yapısı düzgün, ince dudaklı, geniş alınlı, saçları gür ve sıktır. Kararlı ve etkileyici bir ses tonu vardır.

 

İngilizce Soy İsimleri

İngilizcede de İngiliz isimlerin de olduğu gibi kültürlerine has soy isimleri daha yaygın kullanılıyor ve bu sizi şaşırtabilir ama “Grey” “Brown” “Baker” “Fox” gibi günlük hayattan kelimeler olabiliyor. Nede olsa bizim kültürümüzde de babamızın yaptığı meslek ailemizin yaptığı meslek ve lakapları soy isim olarak kullanılıyor. O zaman gelin bir de İngilizce konuşan birçok ülkede kullanılan Soyadlarına bir bakalım. İngilizce isimler ve anlamları hakkında makalemiz bitmedi soy isimler ile devam ediyoruz.

 • Baker : İngilizce “fırıncı” anlamına gelen kelime soyadı olarak kullanılmaktadır. Bu isme sahip insanlar, güçlü kişilikleri olan kişilerdir. Genellikle aktiviteler başlatma, takipçiler yerine lider olma eğilimindedir. Belirli hedeflere odaklanma, yaratıcı yeni fikirlerin zenginliğini deneyimleme ve bu fikirleri verimlilik ve kararlılıkla uygulama yeteneğine sahiptirler. Cesur ve bazen agresif olma eğilimindedirler. Eşsiz, yaratıcı bireyler olarak, otoriteye kızma eğilimindedirler ve bazen inatçı, gururlu ve sabırsızdırlar.

 

 • Black : Kelime anlamı siyah, koyu, karanlık olan Black soy ismi, İngilizcede çok sık kullanılan bir soyadıdır.Bu soy isme sahip insanlar idealist, oldukça yaratıcı olmayan, sezgisel ve manevi olma eğilimindedir. Manevi gerçeği ararlar ve genellikle bulurlar. Vizyon sahibi olma eğilimindedirler ve başkalarına ilham verebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, hayalperest olabilir veya gücü kötüye kullanabilirler.

 

 • Brown : Renklerden devam eden bir başka soy ismi de Brown olarak karşımıza çıkıyor. Brown kelime anlamı olarak “kahverengi” demek ve İngilizce kökenli bir soy ismi. Bu soyada sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • Clark : İngilizce kökenli bir soy adı ve aynı zamanda da erkek ismi olan Clark, rahip anlamına gelen “cleric” ya da yazman, katip, mübaşir anlamlarına gelen “clerk” kelimelerinden birinden türetilmiştir. İngilizce kökenlidir. Bu soyada sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • Cooper: Kelime anlamı varil yapıcı, varil yapan kişi olan Cooper, sıklıkla karşılaşabileceğimiz soy isimlerinden biri aynı zamanda. Kökeni İngilizce. Bu soyada sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • Davis : Davis ve Davies ve benzerleri gibi, Davut peygambere ithaf edilerek kullanılmaktadır. Bu soy isme sahip insanlar, güçlü kişilikleri olan kişilerdir. Etkinlikler başlatma, bir ekipte yönergeleri izleyen kişi olmak yerine lider olma eğilimindedir. Belirli hedeflere odaklanma, yaratıcı yeni fikirlerin zenginliğini deneyimleme ve bu fikirleri verimlilik ve kararlılıkla uygulama yeteneğine sahiptirler. Cesur ve bazen agresif olma eğilimindedirler. Eşsiz, yaratıcı bireyler olarak, otoriteye karşı çıkma eğilimindedirler ve bazen inatçı, gururlu ve sabırsızdırlar.

 

 • Edwards : Edwards soy ismi, Edward isminden türemiştir ve Edward’ın soyundan gelen anlamında kullanılmaktadır. Edward ise kelime olarak gardiyan, koruyucu anlamlarına gelmektedir. Soy adı ya da isim olarak eski İngilizceden türetilmiş olup günümüz İngilizcesi ve Almanca dillerinde kullanılmaktadır. Bu soy isme sahip insanlar, güçlü kişilikleri olan kişilerdir. Etkinlikler başlatma, bir ekipte yönergeleri izleyen kişi olmak yerine lider olma eğilimindedir. Belirli hedeflere odaklanma, yaratıcı yeni fikirlerin zenginliğini deneyimleme ve bu fikirleri verimlilik ve kararlılıkla uygulama yeteneğine sahiptirler. Cesur ve bazen agresif olma eğilimindedirler. Eşsiz, yaratıcı bireyler olarak, otoriteye karşı çıkma eğilimindedirler ve bazen inatçı, gururlu ve sabırsızdırlar.

 

 • Bennett : Saf ve temiz anlamlarına gelen Benneth soyadı, İngilizce kökenlidir ve aynı zamanda sağ elini kullanan erkek evlat anlamına da gelmektedir. İngilizce dışında, Fransızca ve Latince dillerinde de kullanılmaktadır. Bu soy isme sahip insanların liderlik yeteneklerini kullanma ve kişisel bağımsızlığa sahip olma gibi derin bir istekleri vardır. Büyük ve önemli konulara odaklanmayı tercih ederler ve ayrıntıları sevmezler.

 

 • Forester : Forester İngilizce bir kelime olan “forest ranger” kelime öbeğinin kısaltılması şeklinde kullanılan bir soy ismidir. Forest ranger ise korucu, orman koruyucusu, ormanları korumakla yükümlü görevli anlamlarına gelmektedir. Köken olarak İngilizce diline ait bir soy ismi olsa da Fransızca dilinde de kullanılmaktadır. Bu soy isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Foster : Foster’ da Forester soy isminin kısaltmasıdır ve aynı anlamlara gelmektedir. Yani; İngilizce bir kelime olan “forest ranger” kelime öbeğinin kısaltılması şeklinde kullanılan bir soy ismidir. Forest ranger ise korucu, orman koruyucusu, ormanları korumakla yükümlü görevli anlamlarına gelmektedir. İngilizce, Fransızca ve Latince dillerinde kullanılabilmektedir. Bu soy isme sahip insanlar idealist, oldukça yaratıcı olmayan, sezgisel ve manevi olma eğilimindedir. Manevi gerçeği ararlar ve genellikle bulurlar. Vizyon sahibi olma eğilimindedirler ve başkalarına ilham verebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, hayalperest olabilir veya gücü kötüye kullanabilirler.

 

 • Davies:  Kökeni Galce olan bir soy ismidir Davies ve ait olan anlamına gelmektedir. Bu soy isme sahip insanlar, istikrarlı, sevgi dolu bir aile veya topluluk için derin bir iç arzuya ve başkalarıyla çalışma ve takdir edilmeye ihtiyaç duyarlar.

 

 • Evans : Evans soy ismi, Evan soyundan gelen anlamında kullanılmaktadır. Evan ismi ise, İbranice John isminin Galler dilindeki versiyonudur. Anlamı; Tanrı’nın lütfu, Tanrı’nın merhameti, Tanrı’nın bereketi gibi anlamlara gelir. Galce ve İngilizce dillerini kullanan ülkelerde çocuklara isim olarak verilebilmektedir. Bu isme ve soy isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Gray : Gri anlamına gelen Gray kelimesi aynı zamanda İngilizce’ de sık karşılaşılan bir soyadıdır. İngilizce kökenlidir ve aynı zamanda ak saçlı, gri saçlı anlamlarında da kullanılmaktadır. Bu soy isme sahip insanların liderlik yeteneklerini kullanma ve kişisel bağımsızlığa sahip olma gibi derin istekleri vardır. Büyük ve önemli konulara odaklanmayı tercih ederler ve ayrıntıları umursamazlar.

 

 • Green : Yeşil anlamına gelen Green kelimesi, ayrıca İngilizcede kullanılan soyadlarından da biridir. Ayrıca Shakespeare döneminden kalma bir alıntıya göre de Kral 2. Richard’ın da en sevdiği isimdir. Bu soy isme sahip insanlar düzenli ve yaşamlarını sağlam bir düzen ve hizmet temeli üzerine inşa etmeye eğilimlidirler. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Pratik doğaları onları para yönetimi ve tasarrufunda ve maddi dünyada bir şeyler inşa etmede iyi yapar. Düzen ve pratikliğe odaklandıkları için, bazen aşırı temkinli ve muhafazakar görünebilirler.
ingilizce isimler
İngilizce Soy İsimler Ve Anlamları
 • Hamilton : Kökeni Fransızcadır ve Fransızca ile İngilizce dillerindeki anlamı; dağ şehrinden olanlar, dağ eteklerindeki şehirliler şeklindedir. Aynı zamanda İskoçya’da da kullanılan bir soyadıdır. İskoçya’da çok ünlü ve soylu bir ailenin soyadı olarak karşımıza çıkar. Bu soy isme sahip insanlar idealist, oldukça yaratıcı olmayan, sezgisel ve manevi olma eğilimindedir. Manevi gerçeği ararlar ve genellikle bulurlar. Vizyon sahibi olma eğilimindedirler ve başkalarına ilham verebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, hayalperest olabilir veya gücü kötüye kullanabilirler.

 

 • Henderson : Henry’nin soyundan, Henry oğlu anlamlarına gelmektedir. Henderson soy ismi İskoçca ve İngilizce dillerinde kullanılmaktadır. Bu soy isme sahip insanlar kendilerini ifade etme konusunda yaratıcı ve mükemmel olma eğilimindedir. Sanata da eğilimlidirler ve çoğu zaman hayatın tadını çıkarırlar. Genellikle ilgi odağıdırlar ve onları dikkat çeken kariyerlerin tadını çıkarırlar. Birçok farklı etkinliğe katılma eğilimindedirler ve bazen hem enerjileriyle hem de paralarıyla savurgandırlar.

 

 • Carter : İngilizce kökenli soy ismi, at arabası anlamına gelen “cart” kelimesinden türemiştir. Carter kelime olarak “at arabası sürücüsü, at arabası kullanan kişi” anlamlarına gelmektedir. İngilizce kökenlidir ve çok nadiren de olsa soyadı dışında ilk isim olarak da kullanılabilmektedir. Bu soy isme sahip insanlar idealist, oldukça yaratıcı olmayan, sezgisel ve manevi olma eğilimindedir. Manevi gerçeği ararlar ve genellikle bulurlar. Vizyon sahibi olma eğilimindedirler ve başkalarına ilham verebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, hayalperest olabilir veya gücü kötüye kullanabilirler.

 

 • Burns : Byrne oğlu anlamına gelmektedir. Bu soy ismi de sıklıkla duyabileceğimiz soy isimlerinden biridir ve İngilizce kökenlidir. Bu soy isme sahip insanlar sessiz, işbirlikçi, düşünceli, başkalarına sempatik görünen, uyumlu, dengeli ve bazen utangaç olma eğilimindedir. Güvenilirdirler, başkalarının güvenlerine saygı duyarlar ve mükemmel diplomatlık, arabuluculuk ve ortaklık yaparlar. Genellikle çok sezgiseldirler. Ayrıntı ve düzeni severler ve genellikle endişe verici değişiklikler bulurlar. Bazen kendilerini güvensiz veya huzursuz hissedebilirler.

 

 • Adams: Adam isminden türetilmiş bir soyadıdır ve Adem’in soyundan gelen, Âdem peygamberin soyu anlamlarına gelmektedir. Türkçedeki Adem isminin karşılığıdır. İbranice kökenlidir. Bu soy isme sahip insanlar idealist, oldukça yaratıcı, sezgisel ve manevi olma eğilimindedir. Manevi gerçeği ararlar ve genellikle bulurlar. Vizyon sahibi olma eğilimindedirler ve başkalarına ilham verebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, hayalperest olabilir veya gücü kötüye kullanabilirler.

 

 • Holmes : İlk kökeni İngilizce olan Holmes soy isminin İngilizcedeki anlamı nehir adalı olan, nehir adasından olan soy şeklindedir. İskandinav dillerinde de kullanılmaktadır. Burada da benzer şekilde “nehir kıyısındaki yurt” anlamına gelmektedir. Holmes soy ismi Germen dillerinde ise, Holman soyundan olan, Holman oğlu anlamları taşımaktadır. Bu soyada sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • Anderson : Kelime olarak İngilizce “son of Ander” anlamına yani “Ander’ in oğlu, Ander soyundan gelen” anlamlarına gelmektedir. Anderson soy ismi aynı zamanda bir erkek ismi olarak da kullanılmaktadır. Birçok dilde kullanılan bir isimdir. Yunanca, İskandinav dilleri, Viking ve Norveç dilleri, İsveççe ve İngilizce dillerinde kullanılır. Bu soyada sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • Jackson : İngilizce kökenli soyadlarından biri de Jackson’dır. Anlamı Jack soyundan olan, Jack oğlu şeklindedir. Ayrıca Jack ya da Jacques isimlerinden türediği düşünülmektedir. Bir diğer anlamı Tanrı’nın sonsuz merhameti, Tanrı’nın bereketi şeklindedir. Ayrıca İskoç dilinde de kullanılmaktadır .Bu soy isme sahip insanlar, güçlü kişilikleri olan kişilerdir. Etkinlikler başlatma, takip eden yerine lider olma eğilimindedir. Belirli hedeflere odaklanma, yaratıcı yeni fikirlerin zenginliğini deneyimleme ve bu fikirleri verimlilik ve kararlılıkla uygulama yeteneğine sahiptirler. Cesur ve bazen agresif olma eğilimindedirler. Eşsiz, yaratıcı bireyler olarak, otoriteye kızma eğilimindedirler ve bazen inatçı, gururlu ve sabırsızdırlar.

 

 • Johnson : İngilizce kökenlidir ve isim olan John’dan türetilmiştir. John oğlu, John soyundan gelen anlamındadır.

 

 • John : John İncil’de geçen bir isimdir ve Tanrı’nın merhameti ve bereketi anlamlarına gelmektedir. Bu soy isme sahip insanlar sessiz, işbirlikçi, düşünceli, başkalarına sempatik görünen, uyumlu, dengeli ve bazen utangaç olma eğilimindedir. Güvenilirdirler, başkalarının güvenlerine saygı duyarlar ve mükemmel diplomatlık, arabuluculuk ve ortaklık yaparlar. Genellikle çok sezgiseldirler. Ayrıntı ve düzeni severler ve genellikle endişe verici değişiklikler bulurlar. Bazen kendilerini güvensiz veya huzursuz hissedebilirler.

 

 • Jones : İbranice kökenli bir soy isimdir ve Tanrı’nın hediyesi anlamına gelmektedir. Bu soy isme sahip insanlar yetkin ve pratiktirler ve genellikle büyük güç ve servet kazanırlar. Ticari ve ticari işlerde başarılı olma eğilimindedirler ve büyük maddi hayaller kurabilirler. Genellikle iş ve başarıya çok güçlü odaklandıkları için özel hayatlarını ve ilişkilerini ihmal edebilirler.

 

 • Hunt: Hunt İngilizce kökenli bir soyadı olup, anlamları; kovalayan kişi, muhasebeci, ısrarcı, davacı şeklindedir.Bu soyada sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • King : İngilizce kökenli bir soy ismidir. King İngilizcede kral ya da kral toprakları anlamına gelmektedir. Soylu bir aileden gelen insanların kullandığı türden bir soy ismidir. Bu soyada sahip insanlar değişim, macera ve heyecanı severler. Dinamik, vizyon sahibi ve çok yönlüdürler, özgürlüğü yapıcı bir şekilde kullanabilirler. Kurallar ve sözleşmelerle kısıtlanmaktan asla hoşlanmazlar. Optimist, enerjik, zeki olma ve kolayca arkadaş olma eğilimindedirler. Değişken, huzursuz, düzensiz ve asi olabilirler.

 

 • Marshall: İngilizce kökenli bir soy isim olup, at bakıcısı, seyis, kahya gibi anlamlara gelmektedir. İngilizce dışında Fransızcada da aynı anlamlarda kullanılmaktadır. Bu soy isme sahip insanlar kendilerini ifade etme konusunda yaratıcı ve mükemmel olma eğilimindedir. Sanata da eğilimlidirler ve çoğu zaman hayatın tadını çıkarırlar. Genellikle ilgi odağıdırlar ve onları dikkat çeken kariyerlerin tadını çıkarırlar. Birçok farklı etkinliğe katılma eğilimindedirler ve bazen hem enerjileriyle hem de paralarıyla savurgandırlar.

 

 • Lee: Keltik kökenli bir isim olan Lee, iyileştirici anlamına gelmektedir. İngilizce anlamına baktığımızda çayır, ağaç ya da sığınak anlamlarına gelmektedir. Bunun dışında İrlandaca dilinde de kullanılan bir soy ismidir ve bu dilde “şiirsel” anlamına gelmektedir. Bu soy isme sahip insanlar düzenli ve yaşamlarını sağlam bir düzen ve hizmet temeli üzerine inşa etmeye eğilimlidirler. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Pratik doğaları onları para yönetimi ve tasarrufunda ve maddi dünyada bir şeyler inşa etmede iyi yapar. Düzen ve pratikliğe odaklandıkları için, bazen aşırı temkinli ve muhafazakar görünebilirler.

 

 • Matthews : Matthews soy ismi, Matthew isminden gelmektedir ve “Matthew soyundan olanlar, Matthew oğlu” gibi anlamlar taşımaktadır. Matthew ise İncil’de geçen isimlerden biridir. İncil’de Tanrı tarafından verilen, hediye anlamlarında kullanılmaktadır. İncil dışında İbranice ve İngilizce dillerinde de kullanılmaktadır. Bu soyada sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • Miller : İngilizce kökenli soy isimlerden biri olan Miller, tahıl öğüten anlamında kullanılmaktadır. Ayrıca Latince dilinde de geçen bir soy isimdir. Bu soy isme sahip insanlar seyahat ve macera için derin bir içsel arzuya sahiptir ve gelenekle yönetilmeden yaşamda kendi hızlarını belirlemek ister.

 

 • Morris : Morris soy ismi, İngilizce kökenli bir isimdir ve aslında “More oğlu, More soyundan gelenler” anlamında kullanılmaktadır. İngilizce dışında Latincede de kullanılan Morris soy ismi, bu dilde ise Faslılara benzeyen, esmer tenli anlamlarında kullanılmaktadır. Bu soy isme sahip insanlar idealist, oldukça yaratıcı, sezgisel ve manevi olma eğilimindedir. Manevi gerçeği ararlar ve genellikle bulurlar. Vizyon sahibi olma eğilimindedirler ve başkalarına ilham verebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, hayalperest olabilir veya gücü kötüye kullanabilirler.

 

 • Morrison : Morrison İngilizce kökenli bir soyadıdır. Maurice eyaletinden olan kimse anlamına geldiği gibi, moor kelimesinden gelen Faslı ya da esmer tenli anlamı da vardır. Ayrıca İskoçça’da da “Meryem’in hizmetkarının oğlu” anlamında kullanılmaktadır .Bu soy isme sahip insanlar düzenli ve yaşamlarını sağlam bir düzen ve hizmet temeli üzerine inşa etmeye eğilimlidirler. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Pratik doğaları onları para yönetimi ve tasarrufunda ve maddi dünyada bir şeyler inşa etmede iyi yapar. Düzen ve pratikliğe odaklandıkları için, bazen aşırı temkinli ve muhafazakar görünebilirler.

 

 • Murphy : Köken olarak İrlandaca dilinden gelen bir soy ismi olan Murphy, deniz savaşçısı demektir. İngilizcede de deniz savaşçısı anlamı taşımaktadır. Bu soy isme sahip insanlar idealist, oldukça yaratıcı, sezgisel ve manevi olma eğilimindedir. Manevi gerçeği ararlar ve genellikle bulurlar. Vizyon sahibi olma eğilimindedirler ve başkalarına ilham verebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, hayalperest olabilir veya gücü kötüye kullanabilirler.

 

 • Nicholson : Nicholson, İngilizce isim olan Nicholas’tan türemiştir. Yunancada Nicholas zafer ve insanlar kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Yani aslında kelime anlamı olarak insanların zaferi demektir. Bunun dışında ünlü aziz St. Nicholas da Collins isminin geldiği Nicholas ismine sahiptir. St. Nicholas çoğu insan tarafından Santa ya da Türkiye’de Noel Baba olarak tanınmaktadır. Collins Yunanca kökenli bir soy adıdır. Yunanca haricinde İngilizce, Fransızca ve İrlandaca dillerini kullanan ülkelerde de ailelerin kullandığı soy isimleri arasındadır. Bu soyada sahip insanlar yetkin ve pratiktir. Genellikle büyük güç ve servet kazanırlar. Ticari ve ticari işlerde başarılı olma eğilimindedirler ve büyük maddi hayalleri vardır. Bu hayalleri gerçekleştirmek için de çok çalışırlar. Genellikle iş ve başarıya çok güçlü odaklandıkları için özel hayatlarını ve ilişkilerini ihmal edebilirler.

 

 • Parker : İngilizce kökenli bir soy adı olan Parker, oldukça sık karşılaşılan soy isimlerinden biridir. Kelime olarak; orman korucusu, orman koruyan kimse gibi anlamlara gelmektedir. Bu soy isme sahip insanlar, istikrarlı, sevgi dolu bir aile veya topluluk için derin bir iç arzuya ve başkalarıyla çalışma ve takdir edilmeye ihtiyaç duyarlar.

 

 • Paters : İngilizce kökenli bir soy ismidir ve Peter isminden türemiştir.

 

 • Patterson : İngilizce kökenli bir soyadıdır ve Peter soyundan olan, Peter oğlu anlamlarına gelmektedir.

 

 • Peterson : İngilizce kökenli bir soy isim olan Peterson, Peter isminden türemiştir. Peter soyundan olan, Peter oğlu gibi anlamlara sahiptir. Bu soy isme sahip insanlar düzenli ve yaşamlarını sağlam bir düzen ve hizmet temeli üzerine inşa etmeye eğilimlidirler. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Pratik doğaları onları para yönetimi ve tasarrufunda ve maddi dünyada bir şeyler inşa etmede iyi yapar. Düzen ve pratikliğe odaklandıkları için, bazen aşırı temkinli ve muhafazakar görünebilirler.

 

 • Phillips or Philips : İngilizce kökenli bir soy isim olan Philips, Philip soyundan olan, Philip oğlu gibi anlamlar taşımaktadır. Philip de yine İngilizcede bir isimdir. Philip isminin anlamı ise, atları seven insan, savaşmayı seven insan şeklindedir. İncil’de de geçmektedir. İncil dışında, Fransızca ve Yunanca dillerinde de görülebilmektedir. Bu soy isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Richards : Richard isminden türemiş olan Richards soy ismi; Richard’lar anlamına gelmektedir. Richard soyundan olan şeklinde de yorumlanabilmektedir.Kelime anlamı “güçlü hükümdar” olan Richard ismi, İngilizce, Fransızca ve Almanca kullanılabilmektedir.Bu isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Richardson : Richards soy ismi gibi, Richardson da Richard soyundan gelen, Richard oğlu gibi anlamlar taşımaktadır. Kelime anlamı “güçlü hükümdar” olan Richard ismi, İngilizce, Fransızca ve Almanca kullanılabilmektedir .Bu isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Roberts : Robert isminden türemiş olan Roberts soy ismi, İngilizce kökenlidir ve Robert’ın soyundan olan, Robert oğlu gibi anlamlara sahiptir.Anlam olarak Robert; ünlü, parlayan, ışıltılı anlamlarına geliyor. Orta Çağ dönemlerinden beri en popüler İngilizce isimlerden de biri aynı zamanda.Bu isme sahip insanlar, başkalarına daha yüksek bir sebeple ilham vermek ve ruhsal konularda kendi güçlü görüşlerini paylaşmak için derin bir içsel arzuya sahiptir.

 

 • Robinson : İngilizce kökenli bir kelime olan Robinson, Robin isminden türemiştir ve Robin soyundan olan, Robin oğlu anlamlarına gelmektedir. Robin ise, Robert’ın oğlu, ünlü, ışıltılı, parlayan gibi anlamlara gelmektedir. İngilizce dışında Almanca ve Germen dillerinde de kullanılmaktadır. Bu soy isme sahip insanlar düzenli ve yaşamlarını sağlam bir düzen ve hizmet temeli üzerine inşa etmeye eğilimlidirler. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Pratik doğaları onları para yönetimi ve tasarrufunda ve maddi dünyada bir şeyler inşa etmede iyi yapar. Düzen ve pratikliğe odaklandıkları için, bazen aşırı temkinli ve muhafazakar görünebilirler.

 

 • Rogers : Rogers, Roger isminden türemiş bir soy ismidir ve Roger soyundan, Roger oğlu anlamlarına gelmektedir. Roger ise, ünlü mızrak, iyi mızrak atan kişi anlamlarına gelmektedir. Bir benzeri İspanyolca dilinde bulunmaktadır; Rogelio. Ayrıca Almanca ve Germen dillerinde de Rogers şeklinde karşılaşılabilmektedir. Bu soyada sahip insanlar tutkulu, merhametli, sezgisel, romantik ve manyetik kişiliklere sahip olma eğilimindedir. Genellikle insani, geniş görüşlü ve cömerttirler ve insanlığa hizmet edebilecekleri meslekleri takip etme eğilimindedirler. Çok sevecendirler ve karşısındaki insanlara karşı vericidirler. Romantiktirler ve kolayca aşık olurlar, ancak kolayca zarar görebilirler ve bazen çabuk sinirlenirler.

 

 • Russell : Russell soy ismi; tilki, kızıl, kırmızı saçlı gibi anlamlar taşımaktadır. İngilizce kökenlidir ve Anglo Saxon dönemde İngilizce anlamı tilkidir. Günümüz İngilizcesinde kırmızı saçlı anlamı taşımaktadır. Fransızcada kızıl ve Latincede kırmızı saçlı olarak kullanılmaktadır.Bu soy isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Scott : İngilizce kökenli bir soyadı olup, Kuzey İskoçyalı, İskoçyalı, Galli gibi anlamlara gelmektedir. İskoçyada ise gezgin anlamına gelmektedir. Bu soy isme sahip insanlar değişim, macera ve heyecandan mutluluk duyarlar. Dinamik, vizyon sahibi ve çok yönlüdürler, özgürlüğü yapıcı bir şekilde kullanabilirler. Kurallar ve kısıtlamalarla kendilerini kısıtlayanlarla adeta savaşırlar. Optimist, enerjik, zeki olma ve kolayca arkadaş edinme eğilimindedirler. Değişken, huzursuz, düzensiz ve asi olabilirler.

 

 • Simpson : Simon isminden türemiş bir soy ismi olan Simpson, Simon oğlu, Simon soyundan gelen gibi anlamlarda kullanılmaktadır. Bu soy isme sahip insanlar, istikrarlı, sevgi dolu bir aile veya topluluk için derin bir iç arzuya ve başkalarıyla çalışma ve takdir edilmeye ihtiyaç duyarlar.

 

 • Smith : Oldukça sık karşılaşılan bir soy ismidir Smith. İngilizce kökenlidir. Tüccar anlamına gelmektedir. Bu soy isme sahip insanlar, insanlığa hizmet etmek ve para, bilgi ve deneyim ya da yaratıcı ve sanatsal yetenekleri paylaşarak başkalarına vermek için derin bir iç arzuya sahiptir.

 

 • Smyth : İngilizce kökenli bir soy isimdir ve Smith gibi tüccar anlamına gelmektedir. Bu soy isme sahip insanlar, hayatlarına dokundukları herkes için kuvvetli bir güç olma eğilimindedir. Genellikle, büyük çabaları büyük bir başarı ile üstlenen yetenekli, karizmatik liderlerdir. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, tüm bu yetenek ve becerileri teoride kalabilir.

 

 • Stevens or Stephens : Steven ya da Stephens İngilizce kökenli bir soy ismi olup, kraliyet tacı, tacı olan kimse, muzaffer anlamlarında kullanılmaktadır. İngilizce yanında, İncil’de de yer almaktadır. Dillere baktığımızda Yunanca dilinde de soy ismi olarak kullanıldığını görmekteyiz.Bu soy isme sahip insanların liderlik yeteneklerini kullanma ve kişisel bağımsızlığa sahip olma gibi derin bir istekleri vardır. Büyük ve önemli konulara odaklanmayı tercih ederler ve ayrıntılardan hiç hoşlanmazlar.

 

 • Taylor : İngilizce “terzi” anlamına gelen “tailor” kelimesinden türemiştir ve soy ismi olarak da Terzioğlu, terzilerin soyundan gelen” gibi anlamları vardır. İngilizce kökenlidir. Bu soy isme sahip insanlar, güçlü kişilikleri olan kişilerdir. Etkinlikler başlatma, bir ekipte yönergeleri izleyen kişi olmak yerine lider olma eğilimindedir. Belirli hedeflere odaklanma, yaratıcı yeni fikirlerin zenginliğini deneyimleme ve bu fikirleri verimlilik ve kararlılıkla uygulama yeteneğine sahiptirler. Cesur ve bazen agresif olma eğilimindedirler. Eşsiz, yaratıcı bireyler olarak, otoriteye karşı çıkma eğilimindedirler ve bazen inatçı, gururlu ve sabırsızdırlar.

 

 • Thomas : İsim olarak da kullanılabilen Thomas soy ismi, ismiyle aynı anlamları taşımaktadır. Kökeni doğuya, eski Suriye ya da Arami diline aittir. Kelime anlamı “ikiz, çift” şeklindedir. Bu isme sahip insanlar, hayatlarına dokundukları herkes için kuvvetli bir güç olma eğilimindedirler. Genellikle, büyük çabaları büyük bir başarı ile tamamlanan yetenekli, karizmatik liderlerdir. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, bu yetenek ve başarıları sadece teoride kalır.

 

 • Thompson : Thomas isminden türemiştir ve aynı anlama sahiptir. Thomas oğlu, Thomas soyundan gelen anlamlarını taşımaktadır. Thomas ismi ise kökeni doğuya, eski Suriye ya da Arami diline aittir. Kelime anlamı “ikiz, çift” şeklindedir. Bu soy isme sahip insanlar, hayatlarına dokundukları herkes için kuvvetli bir güç olma eğilimindedirler. Genellikle, büyük çabaları büyük bir başarı ile tamamlanan yetenekli, karizmatik liderlerdir. Gerçeğe, adalete ve disipline değer verirler ve yapmayanlarla çabuk sinirlenebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, bu yetenek ve başarıları sadece teoride kalır.

 

 • Walker : İngilizce kökenli bir soy ismi olan Walker, kumaş ya da kıyafet fabrikasında çalışan kişi anlamına gelmektedir. Bu soy isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Wilson : Willson soy ismi, Will oğlu, Will soyundan gelen anlamlarında kullanılmaktadır. Will isminden türemiş olan Wilson soy ismi, İngilizce kökenli olup Galce’ de de geçmektedir. Bu soy isme sahip insanlar idealist, oldukça yaratıcı olmayan, sezgisel ve manevi olma eğilimindedir. Manevi gerçeği ararlar ve genellikle bulurlar. Vizyon sahibi olma eğilimindedirler ve başkalarına ilham verebilirler. Potansiyellerini geliştiremezlerse, hayalperest olabilir veya gücü kötüye kullanabilirler.

 

 • Williams : Williams soyadı, William isminden türemiştir ve William soyundan olan, William oğlu gibi anlamlar taşımaktadır.William ismi ise, kelime anlamı olarak; kararlı, kuvvetli, güçlü, koruyucudur. Özellikle İngiliz tarihine göz attığımız zaman Fatih William’ın (Normandiya Dükü) başarısından sonra aileler çok uzun süre çocuklarına William ismini verme eğilimindeydiler.Bu isme sahip insanlar analiz etme, anlama ve öğrenme konusunda mükemmeldir. Falcı, filozof, akademisyen veya öğretmen olma eğilimindedirler. Zihinde çok fazla yaşadıkları için sessiz ve iç gözlü olma eğilimindedirler ve genellikle içe dönüktürler. Sorunlarla baş ederken, daha büyük resmi görebilirler. İnsanları ve dünya olaylarını tek başına düşünmeleri ve analizleri onları uzak ve hatta bazen melankolik gösterebilir.

 

 • Young : İngilizce kökenli bir soyadı olan Young, İngilizcede “genç” anlamına gelmektedir.

 

Özet

Yukarı da ki makale de bulabildiğimiz birçok Türkçe ve yabancı kaynaklarda en çok kullanılan ve bahsi geçen İngilizce erkek isimleri, kız isimleri ve soy isimlerini anlamlarıyla beraber sizlere ulaştırmaya çalıştık. Eğer İngilizce isimler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz buraya link bırakıyorum Oxford. Ayrıca İngilizce isimler hakkında daha fazla makale yazmamızı isterseniz bunu yorumlarda belirtebilirsiniz.

Benim Düşüncelerim

Tahminimden daha çok garipseyeceğim İngilizce isimler ve soy isimleri buldum ama az çok bizmkilere benziyor daha doğrusu eski soy isimlerine benziyor Mehmet in oğlu Ahmet gibi veya Fırıncı Hüseyin, Kabakçı Cemal daha çok eskiden günümüze kadar gelmiş olan lakap veya yapmış oldukları iş ile anılan insanlar. İngilizce isimler ve anlamları hakkında makale yazarken Wikipedia gibi kaynaklardan da yararlandık onlarında linkini buraya bırakıyoruz. (Wikipedia)

Peki sizin bu listedeki İngilizce favori isminiz veya soy isminiz nedir ?


Önerilen İçerikler

Blogger Nedir – Blog Sitesi Açmak & Blogger Olmak ?

Gezegenlerin İsimleri Ve Özellikleri – Resimleri – Sırası

Kuş Türleri – Özellikleri Irkları Ve Cinsleri 20 Farklı Kuş Türü

Dil Öğrenme Uygulamaları – 5 En İyi Dil Öğrenme Uygulaması

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rust Sistem Gereksinimeri

Rust Minimum & Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

Among Us Kazanma Taktikleri

Among Us Kazanma Taktikleri – Önemli Stratejiler