Instagram Beğeni Kasma Ve Kaliteli Gönderi Hazırlama

Telefonda instagrama girmiş dolaşıyordum, sayfanın beğeni sayısını nasıl arttırabileceğimi düşündüm ve Instagram beğeni kasma ile alakalı bir makale yazmaya karar verdim. Biraz araştırma yaptım ancak hep bot nasıl nasıl kullanılır 2 günde 5000 takipçi hilesi gibi şeyler çıktı. Bunun üzerine daha derin bir araştırma yaptım ve kendi bilgilerim ile beraber bulduklarımı bu makalede sizlere anlatacağım.

Instagramda beğeni kasmanın bir çok yolu var örnek verecek olursak reklam vermek veya doğru hashtag kullanımı gibi bunlara makalemizde detaylı olarak sizlere anlatacağız. Beğenilerinizi arttırmak için en önemli nokta kaliteli post hazırlamak ve Instagram algoritmasına uygun hareket etmektir. Eğer bunları doğru bir şekilde yaparsanız beğenileriniz artacaktır. Unutmayın bu iş sabırlı olmanız gereken ve hemen olacak bir şey değildir.

  • Instagram Beğeni Kasma
  • Instagram İçin Kaliteli Gönderi Hazırlama

Instagram Hashtag Paketi

Instagram Beğeni Kasma

Instagramda organik olarak beğeni ve takipçi kasmak istiyorsanız en verimli yollardan biri hashtag kullanımıdır. Hashtag nedir veya ne işe yarıyor diyecek olursanız kısaca özetleyeyim, hashtag # işaretini koyduktan sonra etiketlenen sözcük yada söz öbeğidir. Hashtag bizim ne işimize yarar derseniz, instagramda hashtag etiketi ile bir sözcük aratıldığı zaman sizde o hashtag etiketini kullanarak gönderi paylaştığınız zaman paylaştığınız postu o hashtagi takip edenler görebilir beğenebilir hatta sayfaya bakıp hoşuna giderse takip edebilir. Şimdi gelelim bu hashtag’i nasıl kullanmamız gerektiğine, öncelikle ilk yapmamız gereken ne tür bir post hazırladığımıza bakmak.

Örnek verirsek oyun, aile fotoğrafı gibi belirledikten sonra bu siteye giderek konu başlığınızı aratın ardından çıkan hashtag sözcüklerinden veya söz öbeklerinden en fazla 6 tanesini seçerken 2 tanesi yüksek aratılan 2 tanesi orta aratılan 2 tanesi de az aratılan olmasına dikkat edin. Artık kullanmamız gereken hashtagler hazır bu hashtagleri post açıklamasına ekliyoruz ve hesabımızın herkese açık olduğundan emin oluyoruz. Sonra postu paylaşıyoruz bunu düzenli ve istikrarlı bir şekilde yaparsanız yakın zamanda gelen beğeni ve takipçide yüksek bir artış olacaktır.

Etkileşim Nasıl Arttırılır

Etkileşimden bahsedecek olursak ilk olarak etkileşim nedir ? Etkileşim, sosyal medyada paylaşılan gönderilere kullanıcıların etkileşimde bulunmasıdır örnek vermek gerekirse. Mesela ben bir gönderi paylaşmışsam sizde bu gönderiye beğeni veya yorum yaptıysanız bu bir etkileşimdir. Şimdi bu etkileşimi arttırmak için bu makalede yazılanları yapmanız yeterli olacaktır fakat yapmanız ve yapmamanız gerekenler var.

İlk olarak fake sahte hesapları takipçi listenizden çıkarmanız gerek, çıkardıktan sonra belli programlardan bu etkileşime bakarak etkileşimde bulunmayan kişileri de takipçi listenizden çıkartınız. Bu arada asla bot kullanmayınız çünkü bot atarsanız sayfa etkileşimi yüksek derecede düşüş yaşar buda 3000 takipçiniz olsa bile bot attığınız için beğeni sayınız artış yaşamayacaktır buda sayfa etkileşimini düşürecektir. Bu yöntemler ile beğeni sayınızı takipçinizle oranla çok daha fazla arttırailirsiniz.

how to get more like on Instagram
Instagram İstatistikleri

Reklam Verme Yöntemleri

Reklam verme konusuna gelecek olursak ilk öncelikle sayfamızda belli bir post sayısına ulaşmalıyız ve belli bir takipçi sayısına şahsen mesela ben 100 takipçisi olan bir sayfanın reklamı verildiğinde takip etmem sebebi ise bu adamların takipçi sayısı azmış, gönderi de atmamışlar derim ve takip etmem aynı şekilde takipçi sayısı fazla olursa ama gönderi olmazsa yine takip etmem çünkü bu bot kullanmış derim bu yüzden organik bir şekilde hesabımızı biraz büyüttükten sonra reklam vermeliyiz.

İnsanlar ana sayfamızı dolaşabilsin en az 20 30 post olsun ondan sonra reklam verin ki insanların hoşuna gitsin ve sizi takip etsin. Bunları yaptıktan sonra kendi sayfanızın ne üstüne olduğuna karar verin örnek insanları güldürmek, eğlendirmek üstüne bir sayfanız varsa mizah sayfalarına bakmalısınız. Kendi takipçi sayınızın ortalama 10 katı fazla takipçi sayılı bir sayfa bulun, sayfa bulurken sayfa etkileşimlerine çok dikkat ediniz örnek veriyorum rakibinizin 20k takipçisi vardır ancak beğeni sayısı 1k ise o sayfaya reklam vermenizi önermem, aksine 5k takipçisi olan bir sayfa da 1k beğeni alıyor ise o sayfayı tercih etmeniz daha doğru olur.

Etkileşime dikkat ettikten sonra sayfanın sahibinden hikaye görüntülenmelerini isteyin ona göre bir karar verin Instagramdan reklam vermeniz şart değil ancak en yüksek etkileşim Instagram’ın kendi reklam alanından alırsınız. Başka nasıl reklam verebiliriz derseniz web siteleri, youtube kanallarını da tercih edebilirsiniz.

Ancak en çok etkileşim Instagramdan verilen reklamlardan olacaktır. Ama dediğim gibi web sitesinden de reklam vermek isterseniz sayfa görüntülenmesini sayısını öğreniniz ve unutmayın reklam vermek isteyeceğiniz yer sizin profiliniz ile ilgili olsun. Bir başka yöntem ise çekiliş ile reklam vermektir. Kendi düzeyinize göre bir çekiliş hazırlayıp bir çekiliş yaparsanız bu kullanıcıların çok hoşuna gidecektir. Başka bir yöntemde kendi takipçi sayınıza yakın kişilerle karşılıklı sayfa paylaşımı yapınız buda etkili bir yöntemdir.

Instagram İçin Kaliteli Gönderi Hazırlama

Post hazırlama konusuna gelecek olursak instagram üzerinde beğeni kasma için en önemli adımlardan biriside post hazırlamak olacaktır. Sebebi ise bir kullanıcının beğenmesi için sizin hazırladığınız postların hoşuna gitmesi gerekir. Bunun içinde kaliteli bir post hazırlamanız lazım. Nasıl hazırlayacağız derseniz lk olarak nasıl bir sayfanız var daha çok haberler üstüne mi yoksa videolarmı paylaşıyorsunuz ya da kaliteli fotoğraflarmı paylaşıyorsunuz ?

Sayfanızda yazılı bir şekilde haber paylaşıyor iseniz öncelikle kendinize bir post taslağı, tema oluşturmanız lazım. Sayfa düzenini korumak için genellikle aynı post tasalğını kullanmanız yararınıza olacaktır. Post taslağını oluşturdukdan sonra yazıyı nereye koyacağınızı iyi belirlemeniz lazım, sayfanızda güzel bir görünüm istiyor iseniz altlardan ve üstlerden biraz boşluk bırakıp gönderiye tıklamadan profilinizde okunulabilir bi hal aldırabilirsiniz. Bu sayede sayfa düzeninizi çok iyi gösterir.

Sayfanızda video ağırlıklı paylaşımlar yapıyor iseniz video edit nasıl yapılır bilmelisiniz. Bunlarla alakalı herhangi bilginiz yoksa internette ücretli ücretsiz bir sürü kurs var. Sayfanızda kaliteli fotoğraflar paylaşıyor iseniz video sayfaları nasıl video edit, yapmayı öğreniyor ise sizinde photoshop öğrenmeniz gerekmektedir. İnternette photoshop dersleri arattığınızda bir sürü ücretli ücretsiz dersler yer almaktadır. Buraya tıklayarak en iyi photoshop programları hakkında bilgi alabilirsiniz.

instagram beğeni kasma
Fotoğraf Çekme

Sayfa Düzeni

Instagramda beğeni kasmak için sayfa düzeninizde önemlidir çünkü kullanıcılar güzel gönderileri beğenirler. Sayfa düzeni konusuna gelecek olursak. Düzenli bir görünüme sahip olması lazım, eğer düzenli olarak bir tema kullanırsanız bu kullanıcıların hoşuna gidecektir. Tema nasıl yapılır derseniz internetten araştırarak öğrenebilirsiniz bu durumda bazı photoshop programlarına ihtiyacınız olacaktır. Ya da para ile yaptırabilirsiniz, hangi photoshop programını kullanmalıyım derseniz bunu buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Sayfanıza tek bir konu belirleyin ve onun üzerine ilerleyin.

Örnek; oyun ,mizah teknoloj, haber. Bunun sayesinde sayfanızdaki karmaşıklık azalacak ve oyun sayfası arayan birisi sizi takip edecektir. Ancak karışık olursa oyunlar ile alakalı gönderilen dışında gönderi görmek istemeyen kişi sayfanızı takip etmeyecektir. Bu yüzden kendi sayfanız eğer kişisel bir hesap değilse kesinlikle konu belirlemek çok işinize yarar. Ve konu üzerine yoğunlaşın eğer kişisel bir hesabınız varsa ve kendi fotoğraflarınızı atıyor iseniz arka plan renginden bir sayfa düzeni oluşturabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olabilecek şu makalemize bakabilirsiniz.

Bot Kullanmak Mantıklı Mı ?

Beğeni sayınızı arttırmak için bot kullanmak ne kadar mantıklı? Asla tavsiye etmediğim bir şey. Fakat atmak istiyorum diyorsanız şunları bilmelisiniz sayfa etkileşimi düşer o botlar gönderilere beğeni yada yorum yapmayacaktır. Bot sadece ilk attığınız zaman belki az bi takipçi getirir ancak instagram bot hesaplar ile takipçi kastığınızı anlarsa hesabınızı kısıtlar buda sizin için kötü olur. Başka bir konu bir sürü sahte satıcı var bunları ayıklamalısınız örneğin aktif bot diye satan ya da gerçek kullanıcı diye satan insanlar var. Zaten mantıklı bir şekilde düşündüğünüz zaman bunun olamayacağını anlarsınız.

Bir diğer konuda size gelecek bot takipçilerin sizin konumunuzda olacağınızı söylüyorlar. Hatta asla düşüş olmaz ömür boyu takip edecek diye paylaşıyorlar ancak bu adam bunları belli bir süre kullandıktan sonra instagram bu hesapları otamatik banlayacak. Yani kısaca böyle bir şey mümkün değil sonuç olarak bu botlar sadece takipçi kısmınızın fazla göstermekten başka hiç bir işe yaramayacak o yüzden boşuna paranızdan olmayın benim tavsiyem başta da dediğim gibi asla bot kullanmayınız.

 

Ne Oldu ?

Yukarıda sizlere Instagram beğeni kasma başğlığı altında beğenilerinizi nasıl arttırabileceğinizden bahsettik. Ayrıca bot satın almanın zararlarından, nasıl gönderi hazırlamanıza kadar birçok konuya detaylı bir şekilde değindik. Makaleyi okuyarak instagram beğeni sayınızdaki artışı görebilirsiniz.

Benim Düşüncelerim

Instagram beğeni kasma şeklinde Google üzerinde arama yaptığınızda bot kullanıcı satan siteler ağırlıklı olarak karşımıza çıkıyor. Biz bu makalemizde sizlere bot sitelerden alacağınız sahte hesaplar yerine organik bir şekilde hem takipçilerinizi hem de beğenilerinizi nasıl arttıracağınızı gösterdim. Bu şekilde çok daha kolay bir şekilde beğeni sayınızı arttırabilirsiniz. Hem de kalıcı ve devamlı bir şekilde.


Photoshop Programları

Instagram’da Keşfete Nasıl Düşülür

Instagram Keşfet Algoritması

Renklerin Anlamları

Öncekini Oku

Mesajlaşma Uygulamaları – En İyi 17 Uygulama – 2021

Sonrakini Oku

Kuş Türleri – Özellikleri Irkları Ve Cinsleri 20 Farklı Kuş Türü

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir