in ,

Instagram Keşfet Algoritması Nasıl Çalışır

Instagram keşfet algoritması nasıl çalışır, bu soruyu hep düşünmüşsünüzdür yada şuan aklınıza gelmiştir aslında birçok kişi farklı birşey söylüyor ama ortak sonuçlarda tabii ki var yorum sayısı gibi ama bunların detayları var.

Instagram keşfet algoritması ? Keşfet algoritmasının mantığı aslında çok da karmaşık değildir keşfete düşen gönderilerin etkileşim oranları diğer gönderilere göre daha yüksektir. Örneğin bir gönderi yayınladınız ve bu gönderiyi 100 kişi gördü ama 10 kişi beğendi başka bir gönderide ise 100 kişi gördü 50 kişi beğendi işte burdaki ayrıntı gösterimin sabit kalması ve etkileşimin (like, yorum, kaydetme) artmasıdır.

  • Instagram Keşfet Algoritması Nasıl Çalışır Devamı

  • Instagram’da Keşfete Nasıl Düşülür

  • Etkileşim Nedir

instagram keşfet algortiması

Instagram Keşfet Algoritması Nasıl Çalışır – Devamı

Öncelikle keşfet algoritmasındaki temel odak yorumlardır, yorumlar gönderinin bir tartışma oluşturduğunu ve bunun trend olduğunu gösterir. Ve tabii ki kaydetme kaydetme instagram için çok önemli şeylerden biri sayılabilir yorum kadar etkili olmasada önemlidir gösterime oranla erişilen hespaların %40’nın gönderiyi kaydetmesi demek paylaşılabilir içerik olduğunu yada önemli bir gönderi olduğunu gösterir bu yüzden buda keşfete düşmekte etkilidir. Peki yorumun bir oranı varmı aslında mantık olarak gösterime oranla yaklaşık tahmin edeceksek bence %50 civarı olabilir bunun yada bu rakamların tahmini sonuçları var resmi bir açıklama hiçbiryerde yok zaten. Aynı zamanda keşfete düşüren şeyler arasında beğenide az çok etkili diğebiliriz kısaca gösterime ve erişim oranına göre ne kadar yüksek etkileşim olursa o kadar keşfette yükselirsiniz.

Hashtag Paketi

Instagram’da Keşfete Nasıl Düşülür

Instagramda keşfete düşmeyi bilmek yani algoritmayı anlamak çok zor değildir ama keşfete düşmek zor olabilir. Keşfete düşebilmek için geçmeniz gereken milyonlarca rakibiniz var çünkü Instagramdaki her açık hesap (gizli olmayan) sizin rakibinizdir. Keşfete düşmek için kitleyi elde tutmalı ve belli bir seviye kadar zorla büyümeniz gerekmektedir bin takipçiyi ve yüksek bir görüntülenmeyi geçtiğiniz zaman yavaş yavaş keşfete düştüğünüzü göreceksiniz. İnsanların fotoğrafınıza yorum yapmasına teşvik edin ve topluluğunuz ile iletişim halinde kalmayı asla unutmayın. Eğer etkileşimi yüksek tutmak isterseniz paylaşılabilir içerik üretin bu sayede insanlar sizin gönderilerinizi başkalarına gönderecektir, Bu sayede etkileşim kazanabilirsiniz kazandığınız etkileşimden gelen takipçileri ise sayfanızda tutmak da sizin taktiklerinze kalmış birşey.

Etkileşim Nedir

Etkileşimin tanımı çok basittir yayınladığınız herhangi bir fotoğraf video galeri yada bir gönderide yapılan işlemlere etkileşim diyebiliriz aslında şunuda diyebiliriz. Mesela gönderiyi görüp profil fotoğrafınıza tıklayıp profilinize giden bir kullanıcı sizin gönderiniz ile etkileşime girmiş olur. Etkileşim nedir ile alaklı başka bir makale.


Önerilen İçerikler

Instagram’da Keşfete Nasıl Düşülür

YouTube İzlenme Arttırma Yöntemleri

YouTube Abone Arttırma Yöntemleri

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum

et kıyma

Donmuş Et & Kıyma Nasıl Çözülür – Yapılan Hatalar ?

Windows 10 Kayıt Defteri İçin Geçersiz Değer Hatası Çözümü