in , , ,

Instagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır (Keşfet Taktikleri) – 2021

Instagram keşfete nasıl çıkılır? Bunun nasıl yapıldığını düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz. Eğer bir sayfanız varsa ya da kişisel profiliniz bununla nasıl keşfete çıkacağınızı bilmiyorsanız önce algoritmayı yani keşfete çıkmanın temel mantığını öğrenmelisiniz. Bu yüzden Instagram keşfet algoritması nasıl çalışır makalemize göz atabilirsiniz.

Instagram’da keşfete nasıl çıkılır sorusunun cevabı aslında o kadar da zor değil, eğer keşfete çıkmak istiyorsanız yüksek oranda etkileşim almanız gerekiyor etkileşimin ne olduğunu bilmiyorsanız sizi buraya alalım. Instagram da keşfete çıkabilmek için takipçilerinizi yorum yapmasına teşvik edin bunu güzel bir biçimde yapabilirsiniz. Aynı zamanda kaliteli ve kullanıcıların etkileşime geçeceği gönderiler hazırlayın. Bu şekilde Instagram’da keşfete çıkabilirsiniz.

  • Instagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır – Devamı

  • Instagram’da Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım

  • Instagram’da Keşfete Çıkamıyorum

  • Instagram Keşfete Çıkma Hilesi Var Mı ?

instagram da keşfete nasıl çıkılır

 

Instagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır – Devamı

Instagram’da keşfete çıkabilmek için yüksek oranda etkileşim almanız gerekir etkileşim ne diye soruyorsanız bu makalemizi okuyabilirsiniz. Eğer bu etkileşimi nasıl alacağım diyorsanız şu taktikleri kullanabilirsiniz. Öncelikle sayfanızın kategorisi hakkında popüler şeyleri araştırın ve popüler olan konular ile ilgili gönderiler yayınlayın eğer gönderileriniz kaliteli ve özgün içerik olursa zaten kullanıcılardan etkileşim alacaksınız. Bu gönderilerin açıklama kısmına takipçilerinizi yorum yapmaya teşvik edecek cümleler kurun ve yorumlarda tartışma başlatın.

Bu sayede kısa sürede sizin takipçileriniz kendi aralarında tartışırken sizde hem yorum hem takipçi hemde beğeni kazanacaksınız. Hatta belki takipçileriniz gönderilerinizi arkadaşlarına gönderecek ve bu sayede daha fazla kitleye ulaşacaksınız. Kısaca takipçilerinizin ne yapmasını istiyorsanız gönderilerinizi ona göre hazırlayın. Eğer nelerin popüler olduğunu nasıl anlayacağım diyorsanız “Google Trends” kullanabilirsiniz bu sayede popüler konulara erişebilirsiniz.

Mesela bir gönderi yayınladınız ve bu gönderinin açıklamasına “Sizce de 3. dünya savaşı yakın bir tarihte çıkacak mı?” tarzında bir açıklama yazdınız. Bu arada kendi düşüncelerinizi de belirtmeyi unutmayın. Ve bu açıklamayı gören kullanıcıların paylaştığınız içeriğin altındaki yorumlar kısmında tartışma başlatacak bu tartışmayı kendi gerçek olmayan diğer hesaplarınız ile başlatabilirsiniz. Emin olun bunu birçok kişi yaptı ve yapmaya devam eden binlerce sayfa website ya da YouTube kanalı var, bunları yapmaktan çekinmeyin çünkü rekabet ederken karşıdakinin yaptığını sizde yapmak zorundasınız.

Umarım dediklerimi anlamışsınızdır sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz ya da Discord sunucumuza gelerek bize sorularınızı sorabilirsiniz.

Instagram Sayfanızı Büyütün

Instagram’da Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım

Bunu anlamak aslında çok zor değil eğer gönderileriniz ortalama 100-200 beğeni alıyorsa ve biri çok daha kısa sürede 2000 5000 beğeni gibi yüksek rakamlara çıkmaya başladıysa bunun anlamı keşfete düştüğünüzü gösterir. Aynı zamanda eğer sayfanız işletme hesabı ise gönderi istatistiklerinden keşfet gösterim sayısını kontrol edebilirsiniz bu sayede emin olmuş olursunuz. Önemli olan keşfete düştüğümüzü anlamak değil keşfete düştüğümüzde ne yapmamız gerektiğini bilmek.

Keşfete düştüğünüz zaman yapmanız gereken en önemli şey keşfete düşen gönderinin açıklamasını kontrol etmek eğer kullanıcıları sayfanızı takip etmeye teşvik eden bir yazı yoksa açıklamaya bunu ekleyin ki insanların aklına sizi takip edebilecekleri gelsin. Eğer varsa emoji kullanarak süsleyerek o kısma dikkat çekebilirsiniz. Emoji kullanırken eğer dikkat çekmek istiyorsanız kırmızı renkli emojiler kullanabilirsiniz. Bir diğer yapmanız gereken şey hikayede bir etkinlik başlatmak. Bunu neden yapıyoruz diye soruyorsunuz biliyorum, bunu yapmamızın sebebi keşfetten profilinize gelen ve hikayenize bakan kullanıcılar ile bir bağ kurmak ve bu kullanıcıları kaybetmemek için. Bu tarz ufak taktikler sayesinde keşfete bir gönderiniz düştüğünde kullanıcıları elde tutmayı başarabilirsiniz. Kısaca ana mantık bizi fark eden kullanıcıları kaybetmeden onlarla bir bağ kurup onları takipçimiz haline getirmek, hikaye paylaşırken soru cevap  ya da test gibi küçük ama eğlenceli etkinlikler daha çok işe yarayacaktır.

instagram da keşfete düştüğümü nasıl anlarım

Instagram’da Keşfete Çıkamıyorum

Eğer yukarıda yazan her şeyi yapmanıza rağmen keşfete düşemiyorsanız bunun iki temel sebebi olabilir bunlardan ilki takipçi sayınızın çok düşük olması ve yeterince yorum kazanmıyor olmanız ya da tam tersine. Çok fazla takipçiniz olmasına rağmen çok az yorum kısaca etkileşim alıyor olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Tabi ki bunun daha bir sürü nedeni olabilir ama en temel nedenleri bu tarz nedenlerdir.

Eğer 15 bin takipçiniz varsa ve 20 yorum alıyorsanız 5000 beğeni alıyorsanız keşfete düşmeniz çok zor olabilir. Çünkü orantı olarak çok düşük bir oranda yorum almış olacaksınız. Ya da çok az takipçiniz olduğundan dolayı yeterli yorum sayısına ulaşmış olmayabilirsiniz. Yeterli yorum sayısı kaç peki diye soracak olursanız, cevabı yok. Çünkü Instagram keşfet algoritması ile alakalı hiçbir resmi paylaşım yapmamıştır yani böyle bir sayı var mı yok mu o bile kesin değil.

Instagram Keşfete Çıkma Hilesi Var Mı ?

Instagram keşfet hilesi diye bir şey çok basit bir cevapla yoktur bu çevrimiçi bir oyundaki sunucu ayarları ile oynamak gibi bir şey olur yani kısaca hacking. Bu da imkansız olduğundan dolayı hesabınızı size böyle vaatlerde bulunarak çalmaya çalışan kişilere inanmayın yapacakları en iyi şey hesabınıza yorum botu yüklemek olacaktır bunu yaptıklarında belki keşfete düşebilirsiniz ama bir hafta sonra Instagram hesabınızı kapatabilir. Çünkü Instagram bot takipçili hesapları veya bot kullanan hesaplarıı siliyor ya da bot yorumları kaldırıyor.

 

Benim Düşüncelerim

Instagram’da keşfete düşmeye çalışan onlarca sayfa ve kullanıcı var hepsi ile aynı anda rekabet etmek neredeyse imkansız bundan dolayı kendinize bir kategori belirleyip savaşa hazır olabilirsiniz. Size bu makalede Instagram’da keşfete nasıl çıkabileceğinizi anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olmuştur şimdiden hepinize okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Aynı zamanda umarım makaleyi okuduktan sonra gönderileriniz keşfete düşmeye başlamıştır ve daha fazla etkileşim alıyorsunuzdur.


Beğenebileceğiniz İçerikler

Instagram Keşfet Algoritması Nasıl Çalışır

2019 Da En Çok Aratılmış Filmler

YouTube’da İzlenme Arttırma Yöntemleri

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

Arka Planda Çalışan Programları Kapatma – 2021

youtubedan video indirme

YouTube’dan Video İndirme Nasıl Yapılır – 2021