İnternetten Para Kazanma Yolları – Mümkün Mü ? – 2021

Birçoğumuz internet üzerinden para kazanmaya çalışıyoruz ve internetten para kazanmaya çalışırken kullandığımız onlarca yol var. İnternetten para kazanma ile alakalı kullanılabilecek onlarca yol var. Bu makalede sizlere bu yollardan ne kadar para kazanabileceğinizden ve bunların mümkün olup olmadığından bahsedeceğiz.

Öncelikle internetten nasıl para kazanılır ve ne kadar yöntem vardır? İnternetten para kazanmak isteyen birisi için para kazanılabilecek onlarca yol vardır fakat her iş herkesin yapabileceği bir iş olmayacağı gibi internette de her yöntemi yapamayabilirsiniz. Aynı zamanda ne kadar para kazanmak istediğinize de bağlı olarak bu yollar dğeişkenlik gösterecektir. İnternet üzerinde kazanç sağlayabileceğimiz yerler ve bunlarla alakalı detayları makalemizde ele alacağız.

  • İnternetten Para Kazanmak Mümkün Mü ?

  • Ne Kadar Kazanç Sağlayabiliriz ?

  • İnternetten Para Kazanma Yolları

internetten para kazanma

İnternetten Para Kazanmak Mümkün Mü ?

Gelelim en çok merak edilen soruya internetten para kazanamk mümkün mü? Bu sorunun cevabı açık ve net bir şekilde evettir. Fakat sorumuzun cevabı değişkenlik gösterebilir sebebi ise internette onlarca para kazanma yöntemi var ve siz hangi yöntemi kullanarak para kazanacaksınız. İşte burada bize website oluşturarak para kazanacağım derseniz cevap dğeişmez website oluşturarak para kazanabilirsiniz. Ama eğer bize reklam izleyerek para kazanacağım derseniz cevabımız hayır olabilir.

İnternet üzerinde sizi kandırmaya çalışan onlarca website var bunlara yakalanmamanız için dikkatli olmanız gerekmektedir yapacağınız teş şey kullanıcı yorumlarını okumak. Yorumları okumak için şikayetvar.com adresine göz atabilirsiniz. Kısaca internette her gördüğünüz kaynağa inanmayın, peki internetten gerçekten para kazanılabilecek kolay yollar varmı? Tabii ki var mesela link kısatlma ya da bazı websitelerinde belirli görevleri yaparak kazanma. Ya da buna benzer diğer kolay yöntemler, fakat bu tarz yöntemler hiçbir zaman sizlere aylık olarak düzenli bir kazanç sağlamaz ve hiçbir zaman geçiminizi buradan sağlayamazsınız.

Eğer geçiminizi sağlayacak kadar para kazanmak istiyorsanız öğrenmeniz gereken onlarca şey olabilir çünkü internette para kazanmak kolay değildir rekabet edeceğiniz çok güçlü rakipleriniz sizi bekliyor olacak. Mesela bir YouTube kanalı açıp para kazanabilirsiniz fakat yüklediğiniz ilk video dayım ile beraber pikniğe gittik şeklinde olursa bunu akrabalarınız ve arkadaşlarınızdan başka kimse izlemez. Şimdi soracaksınız, peki nasıl videolar yüklememiz gerekiyor işte bu tarz soruların cevabını öğrenebilmek için çalışmanız ve kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Kendinizi YouTube’da bulunan videolar ücretli online kurslar sayesinde geliştirebilirsiniz.

Diyelim ki amacınız basit paralar kazanmak mesela 20-30$ o zaman kolay yöntemler ile bu paraları kazanabilirsiniz. Sizlere bu konu ile ilgili 2 farklı video bırakacağım isterseniz onalrı izleyebilir ve orada yöntemleri kullanarak da kazanç sağlayabilirsiniz. Eğer kolay yöntemleri seçecek olursanız internet üzerinden ufak bir ek gelir elde edebilirsiniz. Yani sorumuzun asıl cevabı evet internetten para kazanamk mümkündür ve seçeceğiniz yönteme göre kazancınız değişiklik gösterebilir.

 

Ne Kadar Kazanç Sağlayabiliriz ?

Bunun cevabını çok kısa bir şekilde aslında yukarıda söyledim fakat detaylı bir şekilde bu başlığı inceleyecek olursak size şunu söyeleybilirim. Eğer internette yeteneklerinizi ve öğrendiğiniz şeyleri satarak para kazanırsanız oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. Burada ne demek istiyorum biraz açıklayayım, eğer YouTube’da içerik üreterek ve bu videoları arama sonuçlarında nasıl üst sıralara taşıyacağınızı biliyorsanız düzenli bir şekilde içerik üretmeniz ve biraz da pazarlama bilmeniz size ayda binlerce dolar kazandırabilir.

Başka bir örnek vermek gerekirse, mesela işletmeler ya da serbest çalışanlar için yeteneklerinizi kullanabilirsiniz demek istediğim Freelancer websitelerde kendinize iş bulabilirsiniz bildiğiniz bir motaj programı ya da fotoğraf düzenleme programı (Photoshop) sayesinde yüzlerce binlerce dolar para kazanmanız mümkün.

Ama eğer basit uygulamaları ya da websitelerini kullanarak belirli görevleri yaparak para kazanmak isterseniz bu size ayda 100 dolar bile kazandırmaz kısaca bu tarz bir yöntem seçecek olursanız çok para kazanamazsınız tahminimce aylık olarak 20 dolarlık bir kazanç oldukça fazla olacaktır. Kısaca bu tarz yöntemler sizlere sadece ek gelir sağlar ve ulaşım yemek masraflarınız gibi basit ihtiyaçlarınız karşılar.

Son bir yöntem ise kitle yöntemi, örneğin Instagram üzerinde 12 bin takipçiniz var ve hepsi gerçek. Böyle bir kitleye sunacağınız bir reklamlı link sayesinde 300-400 dolar para kazanabilirsiniz. Ya da böyle bir kitleye sunacağınız bir ürün size yine 300-500 dolar para kazandırabilir. Ya da bir Bloggersınız diyelim Blog sitenize aylık gelen düzenli bir tekipçi kitleniz var bu kitleye tanıtacağınız bir ürün sonrasında onlara vereceğiniz satış ortaklığı (Affilate) linki sizlere yine yüzlerce dolar kazandırabilir.

Özetlemek gerekirse internette onlarca yöntem var ve bu yöntemleri kullanarak geçiminizi sağlayabilir ya da zengin olabilirsiniz. Ya da sadece ek gelir elde ederek basit masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

 

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yolları olarak sizlere sunabileceğim birsürü para kazanma yöntemi var fakat bence mantıklı olan en kullanışlı ve en güzel olanlarını göstermek. Bu yüzden her iki taraftan da yöntem önermek en iyisi olacak. Aşağıdaki yöntmelerin hepsi size farklı kazançlar sağlayacaktır ve basit kazançları tercih ederseniz size öenrim sadece boş vakitlerinizde kullanmanız olacaktır.

bc vc link kısaltma sitesi

Link Kısaltarak Para Kazanma

Basit kazançlar sağlayabileceğiniz yöntemlerin başında link kısaltma yöntemi geliyor. bv.vc sayesinde kısalttığınız linkleri paylaşarak reklamlardan kazanç sağlayabilirsiniz. Sağladığınız kazançları farklı yollar ile çekebilirsiniz bu yollardan bir tanesi ise Bitcoin. Çektiğiniz parayı istediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Sitenin çalışma mantığı oldukça basit linklerinizin uzun versiyonlarını link kısaltma kutucuğuna yapıştırın ardından, linklerinizin kısaltılmış reklamlı hallerini kopyalayın ve paylaşmak istediğinzi yerlerde paylaşın. Sistem bu kadar kolay çalışıyor.

Link Kısaltarak Para Kazanma Videomuza Göz Atın

sorhadi net para kazanma sitesi

Soru Sorarak Websiteden Para Kazanma

Basit kazanç sağlayabileceğiniz diğer bir web sitesi sorhadi.net bu sitede insanların sormuş olduğu sorulara yanıt vererek para kazanıyoruz aynı zamanda seviye atladıktan sonra bizde soru sorabiliyoruz verdiğimiz her cevap ve sorduğumuz her soru bizlere para kazandırıyor eğer sizde bu şekilde ufak kazançlar sağlamak isterseniz bu websitesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda seviye atladıkça kazançlarınız ve yapmanız gerekenler değişiklik gösterbiliyor. Para çekme yöntemleri arasında, IBAN, Banak hesabı (Türkiye içi) ve Bitcoin yer alıyor. Aynı zamanda referans linkiniz ile arkadaşlarınızı davet ederseniz arkadaşlarınızın kazanacağı paranın %10’u size geliyor. sorhadi.net

freelancer olarak internetten para kazanma

Freelancer Olarak Çalışmak

Basit kazançlar sağlayabileceğiniz diğer bir websitesi Freelancer fakat bu site hem basit kazançlar sağlayabileceğiniz hem de çok para kazanabileceğiniz bir site. Yapacağınız tek şey çalışan olarak kayıt olmak ardından yaptığınız işi ve yeteneklerinizi sergilemek. Sonrasında belirli iş verenler gelip sizlere iş teklif edecek ve para karşılığında işleri yapacaksınız bu bir video motajlama olabilir. Ya da pazarlama olabilir matematik ile alaklı bir şey olabilir. Para çekme yöntemi ise değişiklik gösterebilir. Becerilerinizi seçebileceğiniz sınırlı bir kategori olduğunu unutmayın mesela fazladan bir dil biliyorsanız tercümanlık yapabilirsiniz. Ya da bilimle alakalı bir yeteneğiniz varsa onuda kullanabilirsiniz. Fakat genel olarak kategoriler bilgisayar, teknoloji, yazılım, pazarlama ve SEO gibi alanlar ile ilgili.

youtube dan para nasıl kazanılır

YouTube’dan Kazanç Sağlama

YouTube hepinizin bildiği bir site hatta sizin için daha önce yazdığımız YouTube izlenme arttırma ve YouTube abone arttırma makalelerini de buraya bırakıyorum. YouTube’a basit eğitici ve öğretici videolar hazırlayarak izlenme kazanabilirsiniz para kazanma sınırına geldiğinizde AdSense ile Google’dan para kazanamaya başlayabilirsiniz. Zaten para kazanam kilidiniz açıldığınızda kanalınızın binlerce abonesi ve binlerce belki yüz binlerce izlenmesi olmuş olacak. Nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız veya fikir almak istiyorsanız, Discord sunucumuza katılabilirsiniz. YouTube’da üreteceğiniz içerikler için bilmeniz gereken ilk şey SEO diğer şey ise biraz pazarlamadır. Çünkü kazandığınız kitleyi nasıl elinizde tutacağınızı ve nasıl yönlendireceğinizi bilmeniz gerekir bunları yapabilmek için birkaç hafta araştırma yapmanız birazcık deneme yapmanız ve kendi stratejinizi oluşturmanız başlangıç için yeterli olacaktır.

Bu konu ile alakalı Google’dan ücretsiz bir şekilde sertifika alabilir ve pazarlamnın temellerini sonuna kadar öğrenebilirsiniz bu kurs içerisinde SEO da öğrenebilirsiniz fakat SEO konusuna çok fazla değinmedikleri için farklı yerlerden destek almanız gerekebilir.

website den para kazanma

Website Açarak Para Kazanma

Diğer bir yöntem internet sitesi açmaktır. İnternet sitesi açmak ve yönetmek oldukça zor bir iştir internet sitesinden hem ek gelir sağlayabilir hem de çok fazla para kazanabilirsiniz. Kuracağınız siteyi açmadan önce hem bilen birine sormak hem de fazlaca araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum. Aynı zamanda para harcayacağınız hosting firması olarak hem ucuz hem de dünyanın en iyi firmalarından birisi olan Bluehost‘u size tavsiye ediyorum. Oluşturacağınız site bir Blog olabilir bir Niche site olabilir ya da bir haber sitesi olabilir.

En fazla kazanç sağlayacağınız site Niche sitesi olur fakat Niche sitesi açtıktan belli bir süre sonra içerik üretme konusunda sıkıntı yaşabilirsiniz. Aynı zamanda internet sitesinden sadece Google reklamlarından değil oldukça farklı yöntemlerden para kazanabilirsiniz mesela. Satış ortaklığı, ya da kendi ürünleriniz satma gibi onlarca yoldan websitenizin trafiğini kullanarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Eğer detaylı bilgi ve fikir isterseniz Discord üzerinden sunucmuza katılarak bize sorularınızı sorabilirsiniz.

sosyal medya sayfası açma

Sosyal Medya Üzerinden Sayfa Kurma

Son olarak belki şuanda zaten sahip olduğunuz bir şey ya da daha önce denediğiniz bir şey. Sosyal medya üzerinden kazanç sağlamak, Instagram üzerinde ya da diğer sosyal medya platformlarında sayfa oluşturarak bir kitle oluşturabilirsiniz. Ardından reklam alarak kazanç sağlayabilirsiniz kitlenizin büyüklüğüne göre kazanacağınız para değişecektir. Aynı zamanda internet sitesi açmak ve yönetmek zor olduğu gibi sayfa yönetmekte zordur düzenli bir şekilde vakit ayırmanız gereken bir iş olacağından dolayı kendinize önceden bir planma yapmanız iyi olacaktır. Burada söylenecek çok bir detay yok söyleyebileceğim tek şey bilgili ve tecrübeli olduğunuz bir konu üzerine sayfa açmanız ve size önerim Instagram keşfet algoritmasının nasıl çalıştığına ve Instagram’da keşfete nasıl düşeceğinize bakmak. Sonrasında ufak araştırmalar sayesinde güzel bir sayfa oluşturabilirsiniz ama hızlı vazgeçmeyin çünkü sosyal medyada büyük kitlelere ulaşmak zaman alacaktır.

 

Benim Düşüncelerim

Onlarca insan internet üzerinde para kazanmaya odaklanıyor bizde bunu fark ettik ve sizler için internetten para kazanma ile alaklı bir makale hazırladık. İçeriğimiz içinde en çok sorulan sorulardan biri olan ne kadar para kazanabileceğinizide yanıtlamış olduk. İnternet üzerinde birçok şeyin değişiklik gösterebilceğine de değinmiş olduk aynı zamanda hangi platformlardan nasıl para kazanabileceğinizi söyledik. Bunun yanı sıra ek gelir elde edebileceğiniz siteleri de sizlere önerdik.

Bence internetten hem ek gelir elde edilebilir hem zengin olunabilir fakat eğer bunu internetten yapmak istiyorsanız ve amacınız çok para kazanmaksa bence yetenekleriniz ile fikirlerinizi birleştirin çünkü insanlara yıllar boyunca gerçekten para kazandıran teş şey aslında fikirleri olmuştur. Bugün internetin devlerinden biri olan Microsoft ya da Facebook başka bir örnek vermek gerekirse Amazon bunlar bir fikirdi ve bu fikri gerçekleştirenler kazandı bu yüzden kendinize güveniyorsanız ve fikrinizin değerli olduğuna inanıyorsanız ki her fikir değerlidir. Bence bu işi denemelisiniz, her neyse umarım internetten para kazanma ile alaklı yapmış olduğum içeriği beğenmişsinizdir. Başka makalelerde görüşmek üzere bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.


Önerilen İçerikler

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Kodsuz Android iOS Uygulama Yapma

Ücretsiz Google Pazarlama Sertifikası

YouTuber’lar Ne Kadar Kazanıyor

Ücretsiz WordPress Magazin Haber Temaları

Öncekini Oku

+30 Hangi Ülkenin Kodu – Telefon Kodları

Sonrakini Oku

Facebook Hesap Dondurma – Mobil & Bilgisayar – 2021

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir