Kaynaklarımız

Sitemizde ya da sosyal medyada paylaştığımız içerikleri üretirken kullandığımız kaynaklar neler öğrenmek istersen doğru sayfadasın.

Bu sayfada sana hangi programları websiteleri ya da ekipmanları kullandığımızı göstereceğiz buradaki ekipmanlar yenilenebilir değişebilir.

Çünkü gün geçtikçe sizlere daha kaliteli içerikler üretebilmek için daha kaliteli ekipmanlara ya da yazılımlara ihtiyacımız olacak.

Her neyse eğer merak ettiğin ekipmanı ya da herhangi bir şeyi bu sayfada bulamazsan bize sosyal medya üzerinden mesaj atabilirsin. Neyse çok uzatmadan neleri kullanıyoruz buna geçebiliriz artık.

ExWeiv

Adobe Premiere Pro

YouTube kanalımızda ya da diğer yerlerde gördüğünüz videoları Premiere Pro ile düzenliyoruz. Hem hızlı hem de çok kullanışlı bir program aynı zamanda Premiere sayesinde 1080p ya da 4K videoları kolayca düzenleyebiliyoruz. Zaten Dünya'da birçok kişinin kullandığı bir program.

Photoshop CS6

Aslında Photoshop'un yeni sürümleri de mevcut fakat biz eski bir sürüm olan CS6 versiyonunu kullanıyoruz. Fotoğraflarımızı logomuzu sosyal medya üzerinde paylaştığımız tüm içerikleri Photoshop ile düzenliyoruz ve oluşturuyoruz. Zaten içerisinde arayıp bulamayacağınız çok az özellik var bundan dolayı her türlü işimizi görüyor.

Nvidia Shdowplay

Ekran kaydı alırken kullandığımız program Shadowplay. Shadowplay ile kaydettiğimiz ekran videolarının kalitesi oldukça güzel oluyor ve yüksek FPS değerlerinde kolayca kayıt yapabiliyoruz. Bunun yanında kayıt yaparken bilgisayarı zorlamıyor, bize göre ekran kaydı için en iyi programlardan birisi.

Adobe After Effects CC

Videolarımızdaki efektlerin birçoğunu önce After Effects üzerinde yapıp daha sonra Premiere Pro üzerinde kullanıyoruz. Aklınıza gelebilecek birçok efekti After Effects ile yapabilirsiniz. Premiere de After Effetcs'de bir Adobe ürünü bundan dolayı aralarında senkronizasyonlu bir şekilde çalışabiliyorlar buda bizim için ayrı bir kolaylık oluyor.

Adobe Audition CC

Videolarımızı çektikten sonra arka plandaki uğultu seslerini Audition sayesinde kaldırıyoruz. Ve yakın zamanda Spotify üzerinde yayınlamayı düşündüğümüz Podcastleri de Audition ile beraber kaydedeceğiz. Hem kayıt hemde düzenleme için mükemmel bir program. Ses efektlerinden diğer düzenleme araçlarına kadar birçok özelliği içerisinde barındırıyor.

Bluehost

Hosting bir internet sitesi için en önemli şeylerden birisidir. Kullandığınız domain için kaliteli ve güzel bir hosting seçmelisiniz. Size önerim Bluehost kullanmanız Dünya'nın en iyi hosting firmalarından bir tanesi zaten birçok kişi Bluehost'u öneriyor eğer bize inanmıyorsanız yeni bir sekme açıp araştırma yapabilirsiniz. Bizde size eğer bir hosting ihtiyacınız varsa Bluehost kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Neden diye soracak olursanız hem ucuz hem de kesintisiz kaliteli sunuculara sahip ve birçok farklı lokasyonda sunucuları bulunmakta. Bu sayede Dünya'nın her yerinden insanlar websitenize daha hızlı bir şekilde erişebilirler.

Cloudflare

Cloudflare mükemmel bir CDN sunucusu hem ücretsiz hem de ücretli versiyonları bulunmakta ücretsiz versiyonu zaten birçok temel özelliği karşılıyor. Eğer sizde içerik üretiyorsanız ve trafiğinizi arama motorlarından alıyorsanız sitenizin hızı Google ya da diğer arama motorları için çok önemlidir bundan dolayı bir CDN sunucusu kullanarak sitenizin açılış hızını yükseltebilirsiniz.

GoDaddy

Alan adı bir website açarken önemli noktalardan birisidr. Çünkü alan adı sizin adresinizdir kolay hatırlanabilir kısa hoş ve anlamlı olmalıdır. En azından biz böyle düşünüyoruz. Alan adınızı en iyi alan adı sağlayıcılardan birisi olan GoDaddy'den alabilirsiniz. Hem çok ucuz hem de oldukça kaliteli bir marka. Şuana kadar hiçbir problem yaşamadık oldukça da memnunuz.

canon eos 800d kamera

Canon EOS 800D

Profosyonel bir fotoğrafçı değiliz. Ya da ekibimizde öyle birisi yok, bu fotoğraf makinası yeni başlayanlar için oldukça güzel ve kolay bir kullanımı var. Hem hızlı odaklaması hem kaliteli fotoğraflar çekmesi mükemmel bir şey. Saniyede 6 kare çekim hızına, yatay ve dikey netleme sistemine sahip bir kamera. Elde rahat videolar çekebilmek için titreşim engelleyici özelliği bulunan bir kamera. Harika fotoğraflar çekmek için oldukça güzel bir tercih. Bunların dışında Canon 800D diğer birçok kamera gibi ısınıp yorulmuyor yani fotoğraf çekerken biraz bekleyelim kamera soğusun gibi dertleriniz içindeki işlemci sayesinde, yok oluyor. Dokunmatik ve dönebilen bir ekranı var bunuda unutmamak lazım. Bu sayede VLOG ya da farklı açılardan fotoğraf, video çekerken gözünüzü vizöre dayamadan çektiğiniz yeri kolayca görebiliyorsunuz. 1080p 60FPS video çekebilen bu kameranın birde harici mikrofon girişi var yani ekstra bir mikrofonu kameraya bağlayarak daha kaliteli bir ses alabilirsiniz. Son olarak Canon'un kameranın kendi uygulamasını telefonunuza ya da diğer cihazlarınıza indirerek fotoğraf makinanızdaki fotoğraf veya videoları kablo olmadan cihazınıza aktarabilirsiniz.

trust gxt mikrofon

Trust GXT 212

Hem bilgisayar başındaki kayıtlarda hem de video kayıtlarımızda kullandığımız mikrofon bu. Ucuz ve yeterince kaliteli ses veriyor, en azından şuana kadar videolarımızda sesin kalitesi ile alakalı şikayet eden olmadı. Satın aldığınızda kutusundan çıkan minik bir tripod var bunun yanında bir de USB dönüştürü çıkıyor. Eğer laptop kullanıyorsanız ve mikrofon girişi olan bir bilgisayarınız yoksa. Bu mikrofon içinden dönüştürücü çıkıyor bu sayede rahatça kullanabilirsiniz. Daha önce mavi olan versiyonunu kullandık o kırıldı ve bu sefer oyuncular için hazırlanmış olan versiyonunu aldık hala memnunuz ve gayet güzel bir ses kalitesi var.

berno t600ex tripod

Benro T600EX

Bir fotoğraf makinamız var onu koyacak bir tripod olmazsa olmaz. Bundan dolayı Berno'nun T600EX tripod modelini kameramızı koymak için tercih ettik oldukça güzel ve yeterince uzun. Kolayca toplayıp çantasına yerleştirebiliyorsunuz, bu sayede başka bir yere götürmek daha kolay oluyor. Tripotu koyduğumuz yerin düz olup olmadığını anlamak için tripotun üzerinde bir su terazisi de mevcut. Önerebileceğim bir tripod fakat fiyatı biraz pahalı bundan dolayı siz isterseniz yine aynı kalitede daha ucuz ürünler bulabilirsiniz.

sumo email marketing

Sumo

Mail pazarlaması için Sumo'yu kullanıyoruz ücretsiz bir şekilde temel E-posta pazarlama için gerekli olan tüm özellikleri sizlere sunuyorlar. Bu sayede topluluğunuz ya da takipçileriniz için kaliteli haber bültenleri ya da özel farklı
E-posta listeleri oluşturabilirsiniz.

Unsplash

Bedava stok fotoğrafları bulabileceğiniz bir websitesi fakat bazen istediğiniz fotoğrafları bulamayabilirsiniz. Yinede oldukça güzel ücretsiz fotoğraflar sunuyorlar bizim sık sık stok fotoğraflar için kullandığımız websitelerden birisi.

pixabay exweiv

Pixabay

Yine stok fotoğraflar için kullandığımız bir site burayı daha çok hayatın içinden görseller bulmak için kullanıyoruz logolar ya da ona benzer fotoğraflar için çok fazla bir sonuç bulamıyorsunuz.

envato elements exweiv

Envato

Stok fotoğraflar, pluginler, photoshop dosyaları, videolar, efektler ve daha fazlasını bu site sayesinde kullanıyoruz makalelerde gördüğünüz bazı fotoğraflar bu sitedeki içerikler sayesinde oluşturuluyor eğer isterseniz abone olup sizde tüm içeriklere erişim sağlayabilirsiniz.

vinkmag wordpress theme

Vinkmag WordPress

Eğer sitenizi WordPress üzerinden oluşturacaksanız tema en önemli şeylerden birisi sitenizin hoş ve göz alıcı gözükmesi önemli olduğundan dolayı tema seçimine dikkat etmek gerekir. Tabii ki sadece görünüm değil SEO gibi mobil uyumluluk gibi önemli noktalara da değinmek gerekiyor. Dürüst olmak gerekirse biz bu temanın en çok destek servisini sevdik şu ana kadar ne istediysek hepsini bizim için yaptılar ve oldukça da hızlıydı. Bu bir hosting firması değil bundan dolayı 7/24 destek servisleri çalışmıyor fakat gayet güzel bir destek servisleri var. SEO optimizasyonu bizce mükemmel, site hızı olarak mükemmel değil ama kesinlikle kötü değil, orta diyebiliriz hatta iyi diyebiliriz. Mobil uyumluluğu gayet iyi, tonlarca demoya sahip bu da sitenizi oluştururken daha kolay karar vermenizi sağlayabilir. Tasarım olarak renkli ve farklı detaylara sahip olması çok hoşumuza gitmişti, bunun dışında editör olarak elementor kullanıyor elementor ile sayfa düzenlemek ya da oluşturmak da çok kolay ve harika kısaca temaya 10 üzerinden puanımız 8.5. Envato üzerinden satın alabilrisiniz.

buffer sosyal medya

Buffer

Sosyal medyada paylaştığımız gönderileri tam zamanında manuel bir şekilde paylaşmak çok zor bundan dolayı Buffer'ı kullanıyoruz ve önceden fotoğraflarımızı zamanlı bir şekilde yüklüyoruz bu sayede tam 4:30 da gönderimiz yayında oluyor.