in ,

Kitap Okuma Programları – Android & IOS İçin

Android ve IOS için kitap okuma programları, kitap okumayı seven insanların hayatlarını gerçekten kolaylaştırıyor ve burada en çok tercih edilen ve kullanışlı kitap okuma aplikasyonlarını sizler için derledik.

Benim de hayatıma da uzun bir süreden beri var olan kitap okuma (e-kitap) uygulamalarından bahsedeceğim. Kitabınızı her seferinde elinizde veya çantanızda taşımaktan yoruluyorsanız ve bu bir kitapla sınırlı değilse listelediğimiz en iyi 4 kitap okuma uygulaması tam size göre. Listenin sonunda bir tane de bonus olarak bir sesli kitap uygulaması bulunuyor.

kitap okuma programları

  • Kitap Okuma Programı Nedir Detayları Farkları

  • Kitap Okuma Programları

  • Bonus Sesli Kitap Programı

 

Kitap Okuma Programı Nedir Detayları Farkları

Android Ve IOS İçin Kitap okuma programları,  dijital ortamda düz bir panel ekranında(Laptop,telefon,kindel, vb.) kitap okumanıza imkan sağlayan araçlardır. Bizim aklımıza her ne kadar genellikle pdf okuyucu Google play de yayınlanan uygulamalar gelsede Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde dijital ortamda kitap okumak için ayrı cihazlar vardır;kindle,nook,kobo, vb. kullanılmaktadır ama ülkemizde bu tür cihazlar pek fazla bilinmez bunun sebepleri ise; cihazların paralı olmasıdır ve satın alsanız bile iş bununla bitmiyor ayrıca kitap satın almanız gerekiyor okuyabilmeniz için. Bu sebepten ötürü de ülkemizdeki insanlar dijital platformdaki ücretsiz okuyuculara yönelmektedir.

Kitap Okuma Programları

Readera : Kendisi 2017 yılında sunulmuş bir e-kitap uygulamasıdır. Birçok e-kitapta uygulamasında olduğu gibi içinde çok sayıda format barındırır. Bunlar şu şekilde sıralanır; PDF, EPUB, WORD (DOC, DOCX, RTF), MOBI, FB2, DJVU, TXT ve CHM. Bu kitap okuma programını güzel yapan bir başka özelliği ise da Goodreads’ın bir çeşidi olmasıdır. Dosyalarınızı kolayca bölümlendirebilirsiniz okunmuş, okunuyor veya okunması gerekiyor diye. Arayüzler düzenlenebilir.Renk, harf büyüklüğü, yazı tipi ve marjlar hepsi ayarlanabilir. Yer imleri konulabilir fakat buna maalesef sözlük dahil değildir.Tamamıyla reklamsız olması, herhangi bir kayıt gerektirmeden okumaya indirme bittiği anda başlayabilirsiniz. Bu arada indirime demişken webten indirdiğiniz okuma dosyaları da anında ana sayfanız da belirir ve çok yer kaplamaması da uygulamayı çekici yapan bir başka özellik. İndirmeLinki Android (IOS İçin Bulunmamakta)

Lithium : EPUB Okuyucusu: Adı üstünde bir epub okuyucusudur ama bu e-kitap okuyucusundan bahsetmemin sebebi  sebebi gayet basit ara yüzlere sahip olmasıdır ayrıca şu aralar çokça moda olan gece modu özelliğinin yanında sepya temasını barındırıyor(benim beğendiğim bir tema), vurgu özelliği ile de istediğiniz yerin altını çizebilirsiniz isterseniz bunları kolaylıkla Google Drive’a aktarabilirsiniz de. Otomatik kitap algılaması ile kolayca kitaba ulaşabiliyorsunuz indirdikten sonra. Tamamıyla reklamsızdır. İndirmeLinki Android

Inkitt : ücretsiz kurgu kitapları, romanlar & hikayeler: Binlerce yeni roman, favori kitap türlerinizi seçin, her zaman, isteyebileceğiniz türde yeni kitaplar eklendiğinde anında bildirim alırsınız, kişiselleştirilmiş ana ekran tavsiyeleri, e-kitaplar çevrimdışı okumak için kitapları indirebilirsiniz, özelleştirilebilir yazı büyüklüğü, renkler ve ayrıca gece modu olmazsa olmaz 🙂 . Bu uygulama da en çok sevdiğim yanlarından biri Fantazi, Sci-Fi, Üçlemeler, Suç, Romantik,Genç yetişkin, Aksiyon, Macera, Erotik: Özel seçilmiş tüm türlerde romanların hepsi Inkittte! Genç yazarları keşfedin! İndirmeLinki Android IOS

Wattpad : Wattpad ülkemizde bayağı yaygın bir e-book uygulamasıdır. Aslında çoğu kimse bu uygulama ön yargı ile yaklaşıyor old school kitap okuyucular vs. ama özgün hikayeler de bulunmaktadır en azından bu uygulamayı bir kere dahi indirip okumanız size çok ayrı bir deneyim kazandıracaktır. Farklı insanların sesini duymak veya duyurmak sizin düşüncelerinizi ve bakış açınızı önemli ölçüde değiştirir. Wattpad ayrıca belli bir saygınlığı olan bir kuruluş. İndirmeLinki Android IOS

android ve ios için kitap okuma programları

Bonus Sesli Kitap Programı

Google Podcastler : Google’ın bizim gibi kitap severler için çok önemli bir sesli kitap ve podcast uygulamasıdır. Modern ve eski roman, kitap, belgesel veya hikayeleri ücretsiz bir şekilde dinleyebilirsiniz veya indirebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamayı saece kitap değil konuşma röpörtaj gibi şeyleri dinlemek içinde kullanabilirsiniz oldukça kullanışlı. Kitap severler için gayet kolay ve rahat bir kullanımı var.

 

Düşüncelerim

Kitapların hayatımızda ne kadar önem arz ettiğini neredeyse çoğu kişi farkında artık. Teknolojinin gelişmesi kitap sektörünü de değiştirdi haliyle artık daha fazla insan çeşitli kitaplara erişmeye başladı. Hayata karşı bakış açınızı okuduğunuz kitapların yüzde yüz eklediğini unutmayın. Bu tarz içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.


Önerilen İçerikler

2019 Da En Çok Aratılmış Müzikler

2019 Da En Çok Aratılmış Filmler

Ücretsiz Google Sertifikası Alma

10 Tane Genel Kültür Sorusu

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Kamil Yağmur

Merhaba adım Kamil 20 yaşındayım ve bu sitede geneler olarak oyun içerikli makaleler yazıyorum. Oynadığım ve meraklı olduğum oyunları ve konuları sizlerle de paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

diş ağrısına ne iyi gelir nasıl geçer

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ? Nasıl Geçer ? – Evde Yapılabilecekler

google trends nedir

Google Trends Nedir – En Çok Arananlar ?