in , ,

Limonlu Suyun Faydaları – Limonlu Su Zayıflatır Mı ?

Limonlu suyun faydaları makalemize hoş geldiniz. Son zamanlarda birçok yerde gördüğümüz limonlu su, çoğu kişi tarafından oldukça fazla tüketilmeye başlanmıştır. İyi okumalar dileriz!

Kilo vermeye yardımcı olan, vücuttaki ödemi atmayı sağlayan detoks içecekleri popülerleşmeye devam ediyor.  Bu detoks içecekler arasında yapımı en kolay, masrafı neredeyse hiç olmayan ve etkisi sayısız kabul edilen limonlu sudur.

Limonlu Suyun Faydaları

limonlu-suyun-faydaları

Limonlu Su

Limonlu su faydaları sadece zayıflamada değil pek çok alanda sağlık için önerilir. İşte limonlu su içmenin faydaları:

1. Limonlu Su Bağışıklık Sisteminizi Canlandırır Ve Kuvvetlendirir

C vitamini bağışıklık sistemimizin adeta canlandırıcı anahtarı gibidir. Limonlu su ise istemediğiniz kadar C vitamini içerir. Özellikle stres altında olduğunuzda sisteminizdeki C vitamini yokuş aşağı yuvarlanan ilk değer olur, bu nedenle her gün düzenli olarak limonlu su tüketmeniz oldukça önemlidir.

2. Mükemmel Bir Potasyum Kaynağıdır

C vitamini olduğu kadar potasyum da sağlığımız için oldukça gerekli bir elementtir. Özellikle söz konusu kalp sağlığımız ise önemlidir. Neyse ki limonlu su, vücudunuzun ihtiyacı olan günlük potasyum miktarını da bol bol karşılamaktadır.

3. Sindirimi Kolaylaştırır

Limonlu su toksinlerin atılmasına yardımcı olmakla kalmaz; aynı zamanda mide yanması, gaz ya da şişkinlik gibi hazımsızlık belirtilerini de en aza indirir.

Limonlu su diyeti dendiğinde aklınıza sadece zayıflama gelmesin. Düzenli olarak limonlu su tükettiğiniz bir beslenme rejimi izleyerek bağışıklık sisteminizi temiz tutabilir ve toksik maddelerden arındırabilirsiniz. Bu vesile ile kendinizi hem daha sağlıklı, hem de daha dinç hissedersiniz.

5. Nefesinizi Tazeler

Nefesinizi ferah tutmak için katlanmak zorunda kaldığınız şekerli sakızlara elveda diyebilirsiniz. Her sabah aç karnına bir bardak limonlu su içmek, nefesinizi tazelemeye ve ağız kokusunu gidermeye yeterlidir.

6. Cildinizdeki Leke Ve Sivilceleri Azaltmaya Yardımcı Olur

Limonlu suyun faydaları sadece iç organlarınıza ve metabolizmanıza olumlu etkiler sağlamakla kalmıyor. Limonlu su tüketmek aynı zamanda cildinizde oluşabilecek sivilce, siyah nokta ve lekelere karşı da savaş açmak demek oluyor.

7. Şişkinliği Önler

Düzenli olarak limonlu su tükettiğiniz zaman limon; vücudunuzdaki asit oranını dengeler, eklemlerinizdeki ürik asitleri yok eder ve böylece şişkinliğin oluşmasını engellemiş olur.

8. Tam Bir Enerji Kaynağıdır

Limonun içinde bulunan C vitamini diğer faydalarının yanı sıra aynı zamanda günlük enerji ihtiyacınızı da karşılayarak gün boyu dinç ve zinde kalmanızı sağlar. Tabii ki bunun ön koşulu, her sabah düzenli olarak limonlu su içmektir.

9. Viral Enfeksiyonları Sizden Uzak Tutar

Limonlu su içindeki C vitamininin bünyenize kattığı yararlar gerçekten de saymakla bitmiyor. Virüs ve bakterilere soğuk savaş açan limonlu su, sıcak tüketildiğinde bu etkisini artırmaktadır, bizden söylemesi.

10. Günlük Kafein Miktarınızı Dengelemenize Yardımcı Olur

Sabahları düzenli olarak limonlu su içtiğiniz zaman kendinizi daha enerjik ve zinde hissedeceğiniz için çay ve kahve içinde bulunan kafeine daha az ihtiyaç duyacaksınız. Neticede de sinirlerinizin bu değişime minnettar olacağına emin olabilirsiniz.

Limonlu Suyun Faydaları İçerisinde En Merak Edilen: Limonlu Su Zayıflatır Mı?

limonlu-suyun-faydaları

Limonlu suyun faydaları arasında en çok merak edilen limon suyu zayıflatır mı sorusu akıllarda yer edinmiştir.

 • Limon, bağırsakları aktif olarak çalıştırmada oldukça etkilidir.
 • Sindirim sistemini düzene sokar. Uzun süredir hareket halinde olmayan ve sindirim problemleri yaşayan kişilerde limonlu su hemen etkisini gösterecektir.
 • Sağlıklı şekilde zayıflamak için öncelikle vücutta yer edinmiş ödemlerin atılması gereklidir. Bunun için de bağırsak probleminin giderilmesi en öncelikli ihtiyaçtır. Limonlu su bu konuda size yardım edecektir.
 • Açlık hissini de bastıracağından limonlu su ile zayıflama hayaliniz gerçek olabilir.
 • Limonlu su, gün içinde vücudunuzu alkali seviyede tutar. Bunun etkisi ile de metabolizmanız aktif hale gelir. Hareketli metabolizma her zaman zayıflamada sizi bir adım ileriye götürür.

Limonlu Su Neye İyi Gelir?

limonlu-su-faydaları

Limonlu suyu; limonlu suyun faydaları, zayıflatır mı gibi başlıklar altında inceledik. Ayrıca limonlu su hakkında sıkça sorulan soruları sizin için derledik ve şu sonuçları elde ettik:

Limonlu Su Göbek Eritir Mi?

 • Limonlu su metabolizmayı harekete geçiren en sağlıklı içecek seçeneğidir. Diyet döneminde kilo vermek isteyenlerin şişelerinden eksik olmaz.
 • Sağlıklı beslenildiği sürece ve spor ile desteklendiği sürece limonlu su göbek, basenlerde oluşan yağların yakımını daha da hızlandırır.

Limonlu Su Yağ Yakar Mı?

 • Sindirimi çalıştıran ve vücuttaki zararlı maddeleri yok eden limonlu su ile, yağ yakımını gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bunun için limonlu su içilen günlerde fast-food, abur-cubur tüketimine yasak koymalısınız.
 • Bolca içilen limonlu su ve günlük 45 dakika yürüyüş ile rahatsız olduğunuz yağlardan kurtulabilirsiniz.

Limonlu Su Kabız Yapar Mı?

 • Limonlu su içtiğinizde limonda bulunan antioksidan maddelerden dolayı, bağırsaklarınız harekete geçecektir. Bu nedenle limonlu suyun faydaları içerisinde kabız yapma gibi bir durumu olmaz. Aksine kabızlığı önleyen bir içecek olarak tercih edilir.
 • Eğer limonlu su içmeniz durumunda kabızlık sorunu oluşuyorsa, nedeni farklı olan bir sağlık probleminiz olabilir.
 • Kahvaltı öncesinde ılık limonlu su içerseniz, kabızlık problemini anında yok edebilirsiniz.

Limonlu Su Mide Bulantısına İyi Gelir Mi?

 • Mide dostu olan limon, mide problemlerini önlemek için harekete geçiyor.
 • Yolculuk esnasında mide bulantısı hissine kapılanlar bir bardak limonlu su içebilir. Limonlu suyun faydaları sayesinde mide asitleri düzenlenip kusma önleyebilir.
 • Hamilelerde oluşan mide bulantıları için de ölçülü şekilde limonlu su tavsiye edilir.
 • Limonlu su midenizdeki yanma ve kusma hissini önler.

Limonlu Su Aç Karnına Mı İçilmeli?

 • Limonlu suyu içmeniz için herhangi bir zaman dilimi beklemek zorunda değilsiniz.
 • Sabah uyandığınızda aç karnına içilen limonlu su, bağırsakları temizler ve güne daha rahat mide ile başlarsınız.
 • Yemeklerden sonra limonlu su içtiğinizde ise yemek sonrası oluşan ağırlığı yok edebilirsiniz.
 • Çok baharatlı ve yağlı yemeklerden sonra oluşan mide yanmalarını da yine limonlu su ile giderebilirsiniz.

Limonlu Su Sıcak Mı İçilmeli Soğuk Mu?

 • Ilık şekilde tüketilen limonlu su enfeksiyonları daha hızlı şekilde yok edecektir.
 • Soğuk içilen limonlu su ise diyet günlerinde sizi tok tutacaktır.

Limonlu Su Ne Zaman İçilmeli?

Limonlu suyu:

 • uyanınca,
 • uykudan önce,
 • kabızlık problemlerinde,
 • mide rahatsızlıklarında,
 • enfeksiyon günlerinde,
 • diyet yaparken,
 • asitli ve kafeinli içeceklerin yerine tüketebilirsiniz.

Limonlu Su Zararları ve Yan Etkileri

limonlu-su

 • Limonlu suyu tüketirken ölçülü olmakta fayda olacaktır.
 • Çok sık tüketilen limonlu su mideyi tahriş edebilir. Bu durumun sonucunda reflü gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir.
 • Mide rahatsızlıklarını önlemek adına gün içinde sürekli limonlu su içiyorsanız, bir süre sonra hastalığı iyileştireyim derken mide ekşimesini ve yanmasını daha da tetikleyebilirsiniz. Bu nedenle sağlıklı olmak adına ölçülü olmak gereklidir.
 • Limonlu su fazla tüketildiğinde tansiyon düşüklüğüne neden olacaktır. Tansiyonu düşük kişilerin de yine aynı şekilde ölçülü olmaları tavsiye edilir. Ayrıca doktorlarına danışmaları önerilir.

Özet

Bu makalemizde sizlere limonlu su hakkında; limonlu suyun faydaları, limonlu su zayıflatır mı, nelere iyi gelir, zararları şeklinde ve farklı olarak başka alt başlıklar altında inceledik.

Benim Düşüncem 

Tansiyonunuz düşük olmadığı taktirde aşırıya kaçmadan gönül rahatlığıyla içebileceğiniz, yukarıdaki bilgilerde yazdığı gibi limonlu suyun faydaları oldukça fazladır. Kilo verirken çoğunluk tarafından kullanılan detoks suları genelde tat olarak aşırı hoş gelmeyebiliyor ancak limon suyunun diğerlerine oranla hem daha kolay yapılışı hem de tadının daha içilebilir olması işinize birçok konuda yarayacaktır.


Önerilen İçerikler

Donmuş Et & Kıyma Nasıl Çözülür – Yapılan Hatalar ?

En Çok Tercih Edilen Meslekler Ve Bölümler

Patlıcan Sapının Faydaları – Patlıcan Sapı Nasıl Kullanılır ?

Patates Suyunun Cilde Faydaları – Patates Suyu Maskesi

En Çok Tercih Edilen Mezeler Nelerdir – 15 Meze Tarifi

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

keten tohumu faydaları

Keten Tohumu Faydaları – Keten Tohumu Yağı

Ayın Karanlık Yüzü Ve Bilinmesi Gereken Gerçekler