in , , ,

Logo Yapma Programları & En İyi 6 Logo Yapma Programı

Logolar akla gelebilecek tüm şekil ve boyutlarda bulunur. Yoğurt kapları, kot etiketleri, araba radyatörleri, advertisement panoları ve diğer birçok yerde kurumsal ikonlar görebilirsiniz. Logo yapmak tasarım için çok önemlidir. Özel bir kişi için, bir site için veya bir marka için logo oluşturulabilir. Logo oluşturmak çok özen ve dikkat isteyen bir iştir tabi bazı kolaylıkları da vardır. Logo işine yeni girişen birisi iseniz iyi bir logo tasarlamak için ücretli veya ücretsiz logo yapma programları işinizi görecektir. Biz de bu arkadaşlarımız için en iyi 6 ücretsiz logo yapma programlarını sizlere derledik.

Logo yapabilmek için ücretli ve ücretsiz olarak sunulmuş pek çok program yer almaktadır. Bu programları kullanarak profesyonel  ve basit bir şekilde logo tasarlayabilirsiniz.

Logo Nasıl Yapılır ?

Logo yapmak için bir sürü husus bulunmaktadır. Öncelikle logo yapmak sabır, dikkat ve hayal gücü isteyen bir iştir, bazı logoları yapmak günler haftalar hatta aylar sürebilir. logo denince günümüzde bir çok insanın aklına gelen ilk şey basit grafik bazlı görseller olmaktadır. Markanız için gerekli olan logo tasarım türünüzün nasıl bir şekle sahip olması gerektiği konusunda bilgi sahibi olun Eğer ne yapacağınızı bulamıyor iseniz başka markaların logolarını inceleyerek ilham alabilirsiniz. Basit bir logo tasarlayacak iseniz ücretli ve ücretsiz kullanımı kolay programlardan yararlanabilirsiniz.

Logo Türleri :

  • Sözcük Baskı Kalıpları (Logotype)
  • Kısaltmalar
  • Semboller
  • Maskotlar
  • Soyut logolar
  • Amblemler
  • Kombinasyon işaretleri

Bu 7 tane logo türünden 1 ini seçerek yada bir kaçını birleştirerek kendi logonuzu yapabilirsiniz ancak unutmayın ki logonun sade olması her zaman daha iyidir.

En iyi 6 Ücretsiz Logo Yapma Programları

Şimdi nasıl logo yapacağınız hakkında ufakda olsa bir bilginiz var. İlk başta yüksek fiyatlı ajansalara yaptırmak isteyeceksinizdir bizde sizi bu maliyetten kurtarmak için 6 ücretsiz logo yapma programını sizlere derledik.

en iyi 5 logo yapma programı
Logaster

1) Logaster

logo yapma programı denince akla gelen ilk programlardan birisi Logasterdır. Logasterda bir sürü araçdan yararlanabilir ve logonun yanında davetiye veya kartvizit yapabilirsiniz. Logasterın Türkçe dil desteklemeside farklı bir artısıdır. Sitede logo tasarımını yapabileceğiniz bir logo tasarım aracı bulunuyor bu aracın içindeki 4 adımı takip ederek keni logonuzu hazırlayabilir ve küçük resmini ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

sitesine burdan ulaşabilirsiniz

logo yapma programları
Shopify Logo Maker

2) Shopify Online Logo Maker

Bu program online bir şekilde logo yapmanızı sağlar. Sade ara yüzü sayesinde kullanımı çok basittir ve tasarım hakkında bilginiz olmasa dair profesyonel bir logo yapmanıza olağan sağlar. Shopify Online Logo Maker’ı kullanmak için bir internet de lazım olacak. Shopify’in çevrimiçi logo yapımcısının tek dezavantajı, fikrinizi tam olarak yansıtabileceğiniz müdahaleleri yapamıyor oluşunuz. bu yüzden de logonuz başka bir sitenin kuruluşun logosuyla benzerlik gösterebiliyor. Site içerisinde logo tasarımını yapabileceğiniz bir logo tasarım sihirbazı bulunuyor. Logo tasarım sihirbazı içerisindeki 4 adımı takip ederek logonuzu hem hızlı hem kolay hem de ücretsiz bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

siteye burdan ulaşabilirsiniz

Turbologo
Turbologo

3) Turbologo

Eğer bilgisayarınıza bir program indirmek istemiyorsanız ve tüm işinizi tarayıcınız üzerinde hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız Turbologo sizin için en iyi seçeneklerden birisi olabilir. Turbologo yapay zekası size birkaç soru soracak bu sorulara verdiğiniz cevaplara göre karşınıza tonlarca logo seçeneği çıkaracak karşınıza çıkacak logo seçeneklerinden birisini seçerek istediğiniz formatta indirebilirsiniz ve bunların hepsini yapmanız en fazla 15 dakika sürecektir. Ayrıca yapay zekanın size sunduğu hazır logoları Turbologo’nun kendi editörü içerisinde istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Turbologo sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

logo nasıl yapılır
Graphicspring Logo creator

4) GraphicSprings Logo Creator

GraphicSprings Logo Creator logo yapma programları listesinin en güçlü üyelerden birisi. Bu online logo tasarım sitesi, daha çok kontrol isteyen işletmeler için uygun bir seçenek. Profesyonel resim düzenleme programlarının sağladığı özelliklerin çoğunu size sağlar ve sitede bulunan grafik tasarım ekibinden görevlileri logo yapmaları için kiralayabilirsiniz ancak sitenin bir kötü yanı ise oluşturduğunuz logoyu yüksek kalitede indirmek için para ödemeniz lazım.

siteye burdan ulaşabilirsiniz

logo yapma
Canva

5) Canva

Canva özünde logo tasarımı için hizmet veren bir site değil ancak nerdeyse tamamen ücretsiz bir şekilde yüksek çözünürlükte bir sürü özellik sunmakta. Canva içerisinde birçok yüksek çözünürlükte görsel barındırmakta, ayrıca istediğiniz icon ve görseli de yüklemenize izin verir. Bu sayede beğendiğiniz ikonları indirip Canva üzerine yükleyerek logonuza ekleyerek rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

siteye burdan ulaşabilirsiniz

logo yapımı
Free Logo Maker

6) Free Logo Maker

Free logo maker ücretsiz olarak logo tasarlayabileceğiniz başka bir programdır. Logo yaparken program etrafında komutlar çıkmaktadır. Bu şekilde kolayca logonuzu oluşturma imkanına sahip oluyorsunuz. Karikatür tarzı bir logo tasarlamak istiyorsanız free logo maker programı tamda size göre bir programdır. Oluşturmuş olduğunuz logolarınızı PNG olarak da kaydedebilirsiniz. Bu programımızla karikatür tarzı

siteye burdan ulaşabilirsiniz

Özet

Yukarıda logo yapma ve logo yapma programları  ve en iyi 6 logo yapma programı hakkında bahsettik.

Benim Düşüncelerim

Bence logo yapmayı düşünen  yada logo tasarımına başlamayı düşünen arkadaşlar için çok yararlı bir makale oldu aralara bazı bilgileri sıkıştırdığımız ve sizler için öğretici bir makale yazdığımı düşünüyorum


Önerilen İçerikler 

Hayata Kalma Filimleri

Zula Sistem Gereksinimleri

CS:GO Sistem Gereksinimleri

Pubg Mobile Sistem Gereksinimleri

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

csgo crosshair kodları ve ayarları

CS:GO Crosshair Kodları – En İyi Crosshair Nasıl Ayarlanır?

cs go kasa açma siteleri

CS:GO Kasa Açma Siteleri – 2022 (Bu Siteler Nasıl Çalışıyor)