Mafia 2 Sistem Gereksinimleri Nelerdir ? – Tahmini FPS Değerleri

Merhaba bu yazımızda sizlere mafia 2 sistem gereksinimleri nelerdir ? minimum ve önerilen sistem gereksinimlerinde tahmini FPS değerleriniz kaç olur ? gibi bazı özelliklerinden bahsedicez

Mafia 2 nin eski olan sürümünü oynamak için iyi bir bilgisayara ihticanız yok ancak yeni sürümü olan Mafia 2 Definitive Edition u oynamak için ortalama bir bilgisayardan daha üst seviye bir bilgisayara ihtiyacınız olacak sebebi ise yeni sürümünde daha kaliteli grafikler ve daha yoğun çalışan bir oyun motoru bulunmakta bu yüzden daha iyi bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır.

mafia 2 sistem gereksinimleri
Mafia 2’den Bir Kare

Mafia 2 Sistem Gereksinimleri

(Minimum) Mafia 2 Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP ve üstü
 • İşlemci: Intel Pentium D 3 GHz/AMD Athlon 64 X2 3600+ (Dual core)
 • RAM: 1,5 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600/ATI HD2600
 • Gerekli Depolama Alanı: 8 GB
 • DirectX: 9c

(Tavsiye Edilen) Mafia 2 Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP ve üstü
 • İşlemci: 2,4 GHz dört çekirdekli işlemci
 • RAM: 2 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 9800 GTX/ATI Radeon HD 3870
 • Gerekli Depolama Alanı: 10 GB
 • DirectX: 9c

Mafia 2 Kaç Gb

Mafia 2 kaç gb sorusunun cevabını kesin olarak söyleyemiyoruz ancak oyunu oynamak için yaklaşık 8 gb alan yetmektedir. Mafia 2 yi indirmek için 8 gb alan yetmektedir fakat tavsiye edilen 10 gb boş alanınızın olmasıdır sebebi ise oyun hatalarının düzeltilmesi için alıncak güncellemelerden dolayıdır.

Mafia 2 Definitive Edition Sistem Gereksinimleri

(Minimum) Mafia 2 Definitive Edition Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64-bit
 • İşlemci: Intel i5-2500K veya AMD FX-8120
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: 2GB NVIDIA GeForce GTX 660 veya 2GB AMD Radeon HD7870
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

(Tavsiye Edilen) Mafia 2 Definitive Edition Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64-bit
 • İşlemci: Intel i7-3770 veya AMD FX 8350
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: 4GB NVIDIA GeForce GTX 780 veya 4GB AMD Radeon R9 290X
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
 • 64-bit işlemci veya işletim sistemi gerektirir

Mafia 2 Definitive Edition Kaç Gb

Mafia 2 Definitive Edition kaç gb sorusunun cevabını kesin olarak söyleyemiyoruz ancak oyunu oynamak için yaklaşık 50 gb alan yetmektedir. Mafia 2 yi indirmek için 40 gb alan yetmektedir fakat tavsiye edilen 50 gb boş alanınızın olmasıdır sebebi ise oyun hatalarının düzeltilmesi için alıncak güncellemelerden dolayıdır.

Mafia 2 Ve Mafia 2 Definitive Edition Tahmini FPS Değerleri

Mafia 2 Sistem Gereksinimleri & Tahmini FPS Değerleri (Minimum İçin)

Mafia 2 yi yükleyip oynamak isyitor iseniz ve bilgisayaranız minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor veya bu özelliklere yaklaşık bir bilgisayarınız varsa düşük çözünürlükte ve düşük grafik ayarlarında tahmini olarak 30 40 FPS alırsınız bu FPS değereleri çözünürlük ve grafik ayarlarını düşürdükçe FPS’iniz zıt bir oran ile yükselmeye başlayacaktır yani ne kadar düşük grafikler o kadar yüksek FPS demek.

Mafia 2 Sistem Gereksinimleri & Tahmini FPS Değerleri (Önerilen Ayarlar İçin)

Mafia 2 oyununu oynamak istiyorsanız ve bilgisayarınız özellikleri önerilen sistem gereksinimlerini destekliyor yada bi tık üst seviyede ise düşük ayarlada 60 FPS düşük ortada ise 40-50 arasında bir FPS alabilirsiniz ancak sisteminiz bunun üstündeyse orta veya yüksek ayarlda da sabit 60 FPS alabilirsiniz bu yapıcağınız grafik ayarlarına bağlı olmakla birlikte bilgisayarınızda arkada yapılan işlemler de bunu etkilemektedir ne kadar az işlem o kadar iyi FPS diyebiliriz.

Mafia 2 Definitive Edition Sistem Gereksinimleri & Tahmini FPS Değerleri (Minimum İçin)

Mafia 2 Definitive Edition oyununu oynamak istiyorsanız ve bilgisayarınızın özellikleri tam ucu ucuna denk geliyor veyatta biraz daha iyi ise yüklemeden önce kaç FPS alacağınızı merak ediyorsunuzdur eğer ayarları en düşüğe çekerseniz ve bilgisayarınız yukarıdaki ayarları karşılıyor ise tahmini sabit olarak yaklaşık bi 30 FPS alırsınız bu FPS ayarları yükselttikce düşer ve kasmalara sebep olur ancak bilgisayarınız yukarıdaki özellikleri karşılıyor ve üstüne de koyuyor ise bu FPS değeri artıcaktır.

Mafia 2 Definitive Edition Sistem Gereksinimleri & Tahmini FPS Değerleri (Önerilen Ayarlar İçin)

Mafia 2 Definitive Edition oyununu oynamak istiyorsanız ve bilgisayarınız özellikleri önerilen sistem gereksinimlerini destekliyor yada bi tık üst seviyede ise düşük ayarlada 60 FPS düşük ortada ise 40-50 arasında bir FPS alabilirsiniz ancak sisteminiz bunun üstündeyse orta veya yüksek ayarlda da sabit 60 FPS alabilirsiniz bu yapıcağınız grafik ayarlarına bağlı olmakla birlikte bilgisayarınızda arkada yapılan işlemler de bunu etkilemektedir ne kadar az işlem o kadar iyi FPS diyebiliriz.

Mafia 2 Ve Mafia 2 Definitive Edition Arasındaki Farklar

Mafia 2 23 Ağustos 2010 da piyasaya sürülmüş bir oyundur bu oyun herkes tarafından çok beğenilirken grafikleri eskidiği için yapımcıları Mafia 2 Definitive Edition isminde aynı oyunun yüksek grafikli oyununu 19 mayıs 2020 de piyasaya sürdü ilk başlarda sadece ps 4 için uyumlu olsada günümüzde bilgisayar kullanıcılarınada oyun erişilebilir hale geldi. Güzel hoş oyunun grafikleri yükseltildi vsyle ancak kullanıcılar memnun kalmadı sebebi ise mafia 2 oyununa sahip olan kişiler bu oyunu tekrar almak zorunda kaldı oyunun fiyatı ise 199 tl olarak sürüldü piyasaya alan oyuncular oldu almayan oyuncular oldu ancak alan oyuncuların genelinin konuştuğu şey oyunda fazla değişiklik olmadığı ve paralarının boşa gittiği tarafındaydı. Yinede oyunu almak isterseniz burdan satın alabilirsiniz.

Mafia 2 Definitive Edition Satın Alınırmı ?

Mafia 2 Definitive Edition oyunu satın alınırmı ? Bana kalırsa oyunun mafia 2 den pek farkı yok eğer siz önceden mafia 2 yi oynayıp bitirdiyseniz hiç gerek yok çünkü optimizasyon sorunları var ve mafia 2 nin hikayesi ile nerdeyse aynı sadece grafikler iyileşmiş buda optimizasyon sorunlarını beraberinde getirmiş yani diğeceğim eğer önceden mafia 2 yi bitirdiyseniz veya bilgisayaranız kötü ise gerek yok ancak mafia 2 yi daha önce oynamadıysanız ve bilgisayarınız iyi ise vakit geçirmek için güzel bir oyun olabilir.

Özet

Yukarıda Mafia 2 ve Mafia 2 Definitive Edition  minumum ve  önerilen sistem gereksinimleri ve tahmini FPS değerlerinden bahsettik ayrıca kaç gb olduğunuda söyledik. Apex Legends için aradığınız tüm sistem gereksinimi detaylarına bu makalede bulabilirsiniz.

Benim Düşüncelerim

Yukarıda Mafia 2 sistem gereksinimlerinden bashettik eğer bilgisayarınız bu sistem gereksinimlerini karşılıyo ise Mafia 2 oyununu vakit geçirmek için oynayabilirsiniz oyun çok fazla bağımlılık yapıyor oyunu bitrdikten sonra yenisini arıyorsunuz ancak bana kalırsa Mafia 2 oyununu önceden bitirdiyseniz Mafia 2 Definitive Editionı satın almaya hiç gerek yok tabiki karar size kalmış.


Önerilen İçerikler

Bilgisayar Hızlandırma

Arka Planda Çalışan Gereksiz Programları Kapatma

CS:GO Ping Düşürme

CS:GO FPS Arttırma

Öncekini Oku

Kitap Okumanın Faydaları – Kitapların Bize Sağladığı 20 Fayda ?

Sonrakini Oku

Patlıcan Sapının Faydaları – Patlıcan Sapı Nasıl Kullanılır ?

Bir yorum

 • Oyun gerçekten güzel, sürükleyici bir oyun. Oynamayanlar için kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir