Nasıl Kolay Tasarım Yapılır – Programsız Tasarım Hazırla

Merhaba, bu makalemizde sizlere nasıl kolay tasarım yapılır hatta program bile kullanmadan çok güzel infografik olsun ya da diğer tasarımlar olsun çok kolay hazrılayabileceksiniz. Kullanacağımız site ve bu makalenin sponsoru designcap.com olacak. Öyleyse hızlıca makalemize geçebiliriz, bu arada bu tasarımlara YouTube banner gibi diğer tarz tasarımlarda dahil yani kişisel çalışmalarınız içinde oldukça kullanışlı bir site. Ve birkaç kişiye çekiliş aracılığıyla özel kodlar sağlayacağız, sizde çekilişe katılarak premium designcap hesabı kazanabilirsiniz. Bu sayede daha fazla araca erişebilirsiniz.

Kolay tasarım dediğimizde aklınıza basit çalışmalar gelmesi yapması kolay ama profosyonel duran çalışmaları canlandırın. Çünkü designcap sizlere bunları sağlıyor gelin tarafsız bir şekilde sitenin tüm iyi ve kötü yanlarına göz atalım. Kolay tasarım yapmak için en güzel sitelerden biri ve enkullanışlı sitelerden biri olan designcap için incelememiz başlıyor.

 • DesignCap İle Neler Yapabilirsiniz (Kolay Tasarım Nasıl Yapılır)

 • Arayüz Ve Özellikleri

 • DesignCap Eksileri Ve Artıları

 

DesignCap İle Neler Yapabilrisiniz – Kolay Tasarım Nasıl Yapılır

DesignCap ile yapabileceklerimiz oldukça fazla çünkü tarayıcı üzerinde kullanabileceğiniz kullanışlı bir site, tabii ki bir program kadar fazla özelliği yok fakat bir program ile yapabileceklerimizi yapamayız anlamına gelmiyor. Mesela maske özelliğine sahibiz bu sayede fotoğraflarınızı istediğiniz şekillerde koyabilirsiniz. Veya hazır sosyal medya tasarımları örnek vermek gerekirse YouTube kapak fotoğrafları veya diğer türde birçok sosyal medya hazır tasarımlarıda sitede mevcut bunları seçip özelleştirebilirsiniz. Hemde düzenleme yapmak ve indirmek için para ödemenize gerek yok yani ücretsiz.

Örnek vererek konuşalım DesignCap ile neler yapabiliriz, isterseniz size teker teker sayabilirim. Infografik, poster, afiş, logo, kartvizit, broşür, facebook reklam, yemek menüsü, sunum, rapor, tablo, facebook kapağı, youtube kapağı, twitter kapağı, tumblr kapağı, email kapağı, facebook gönderisi, instagram gönderisi, pinterest gönderisi, davetiye veya kart tasarımı yapmak DesignCap ile mümkün. Gördüğünüz gibi birçok tasarımın hazir halini düzenleyip kendinize uygun hale getirmek DesignCap ile mümkün photoshop gibi profosyonel fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanmayı bilmeseniz bile oldukça şık tasarımları burada yapabilirsiniz.

Hazırladığınız tasarımları indirebilir ardından yayınlayabilirsiniz fakat hazırladığınız tasarımları kullanırken DesignCap’in kullanım şartlarını okumayı unutmayın. (Herhangi bir ihlal durumunda ExWeiv ve markaları sorumlu değildir bu sayfaya girerek bunu kabul etmiş olursunuz.)

Arayüz Ve Özellikleri

Gelelim arayüzüne yani düzenleme paneline ve sitemizin tüm özelliklerine, arayüz kullanımı oldukça rahat ve temiz yani karmakarışık bir alan sizi beklemiyor her şeyin yeri oldukça güzel. Arayüze geçerken birkaç detay daha vermek istiyorum ücretsiz versiyonda 5 tane kaydedilmiş tasarıma sahip olabilirsiniz ve bunları istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Premium paket kullananlar ise Basic pakette 100 tasarıma kadar kayıt yapabilir, Plus kullanıcıları ise 1000 tane tasarım kaydedebilirler.

Şimdi geçelim sol taraftaki barda eklemek istediğimiz şeyler yer alıyor burada yer alan özellikleri yukarıdan aşağıya sırası ile sayalım. Hazır şablonlar, elementler, fotoğraflar (kendi fotoğraflarınızıda yükleyebilirsiniz), grafikler, yüklemeler, yazılar, modüller ve son olarak arka planlar. Bu kısımların hepsini kendiniz detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz, herhangi bir katmana yani tasarım üzerindeki herhangi bir objeye tıkladığınızda üst tarafta onu özelleştirmenize yarayabilecek bazı ayarlar yer alıyor. Burada yer alan ayarlar seçtiğiniz objenin rengi stili gibi ya da opaklığı gibi temek ayarlar. Aynı zamanda seçtiğiniz her objeyi katmanlar arasında aşağıya yukarıya çekebiliyorsunuz yani eklediğiniz şey eğer resmin üzerinde ise arkasına gönderebilirsiniz.

Hizalama seçeneklerini kullanarak objelere hizlayabilirsiniz,  evet fakat bu saydıklarımın hepsi olmasa bile birçoğu bu tarz diğer sitelerdede mevcut nedir bu siteyi farklı kılan bize onu göster dediğinizi duyar gibiyim. Bu siteyi farklı kılan en büyük özelliği modüller kısmı ve grafik kısmı evet sol tarafta bulunan bu alanlar sayesinde aynı Photoshop gibi programlar ile yapabileceğiniz profosyonel tasarımlar yapabilirsiniz işte bu özellik bu siteyi diğer online tasarım sitelerinden ayrı kılıyor. Modüller sayesinde hazır mükemmel tasarımlara erişebilirsiniz ve bunu hazırladığınız resmin üstüne ekleyebilirsiniz sıfırdan bir şey yapabilirsiniz. Eğer bir rapor sunacaksanız grafikleri kullanarak çok güzel raporlar hazırlayabilirsiniz hemde hiçbir şey bilmenize gerek yok.

Gelelim sitenin diğer genel özelliklerine, sitenin bir destek sayfası var ve burada nasıl tasarım yapabileceğinizi bazı teknikler ve ipuçlarını görebilirsiniz. Aynı zamanda sıkça sorulan sorulara göz atabilir veya destek talebi gönderebilirsiniz sadece destek talebi değil aynı zamanda önerilerinizide yazabilirsiniz.

designcap support sayfası
Destek Sayfası

Designcap Eksileri Ve Artıları

Evet siteyi ekip olarak kullandık ve kendi görüşlerimizi karşılaştırma olarak değerlendirdik ve sizler için tüm artıları ve eksileri belirledik aslına bakarsanız site Photoshop kullanmayı bilemeyenler için veya kullanmak istemeyenler için mükemmel bir site çünkü birçok konu ile alakalı çok güzel tasarımları birkaç tık ve düzenleme il halledebiliyorsunuz tek yapmanız gereken istediğiniz tasarımları ve grafikleri belki birde fotoğrafları eklemek ardından düzenlemek ve ücretsiz bir şekilde jpg olarak ya da diğer formatlarda indirmek. Önce sitenin eksikleri ile yani kötü yanları ile başlayalım.

Eksikler

 1. Kendi Fontunu Eklemek Sadece Premium Versiyonda Mevcut
 2. Az Şablon Mevcut (Site Daha Yeni Buna Bakarsak Eksi Bir Yan Diyemeyiz Her Geçen Gün Yenileri Ekleniyor)
 3. Ücretsiz Versiyonda Kendi Kayıtlı Tasarımlarınızın Sınırı Sadece 5 Tane Prmeium’da İse 100 Tane Arası Çok Açık Bizce 20 Olabilirdi Fakat Kayıtlı Her Tasarımda Sınırsız Sayfa Oluşturup Her Sayfaya Farklı Tasarımlar Oluşturabilirsiniz Aslında Buda Bir Açık Gibi Bir Şey
 4. Elementler Kısmındaki Özellikler Bazen Yetersiz Kalabiliyor
 5. Premium Versiyon € İle Veya $ (Türkiye İçin Kötü)

İşte sitenin eksileri bunlar aslında bazı eksikler sitenin yeni olması ile alakalı fakat biz bulduğumuz tüm eksikleri yazdık bize kalırsa bunlar büyük problemler değil sadece az şablon olması kötü buda gün geçtikçe artacaktır an itibari ile toplam şablon sayısı 2900 belki siz bu makaleyi okuduğunuzda daha fazla olabilir. O zaman gelelim sitenin artı yanlarına yani güzelliklerine.

Artılar

 1. Hazırlanmış Öğretici Makeleler Ve Nasıl Tasarım Yapacağınızı Anlatan Makaleler Mevcut
 2. Destek Servisi Var Ve Oldukça Hızlı
 3. Photoshop’da da Olan Maskeleme Özelliği Mevcut
 4. Hazır Düzenlenebilir Grafikler Mevcut
 5. Birsürü Yazı Şablonları Mevcut
 6. Modüller Sayesinde Tasarımlarınızı Profosyonel Gösterebilirsiniz
 7. Kendi Fotoğraflarınızı Yükleyebilirsiniz
 8. Kalite Kaybı Yaşamdan İndirme
 9. Sınırsız İndirme (Ücretsiz)
 10. Kullanım Kolaylığı Ve Rahatlığı Bazı Detaylı Özellikler
 11. Sadece Fotoğraf Değil Sunum Ve Kartvizit Gibi Şeylerde Tasarlayabilirsiniz
 12. Ücretsiz Versiyon Var Ve Neredeyse Her Özellik Kullanılabilir
 13. Canlı Sunum Özelliği

İşte sitenin artı yanlarıda bunlar tüm artılarını siteyi kullanarak deneyimleyebilirsiniz farkı ve anlatmak istediklerimizi daha iyi anlayacaksınız. Birkaç artı özellikten detaylı bahsedecek olursak mesela canlı sunum özelliği sayesinde sunumu indirmeden tarayıcı üzerinden sunabilirsiniz site kullanımını sitedeki rehberlerden öğrenebilirsiniz. İstediğiniz kadar tasarım yapıp indirebilirsiniz hemde ücretsiz bir şekilde.

 

Özet

Kolay tasarım nasıl yapılır dendiği zaman aklınıza ne geliyor bilmiyoruz ama artık aklınıza designcap.com gelecek çünkü hiçbir program olmadan sanki program ile yapılmış gibi profosyonel tasarımları yapmak designcap ile çok kolay tüm özelliklerini artıları ve eksilerini makalemizde yazdık okuyup inceleyebilirsiniz.

Benim Düşücenelerim

Ben Photoshop kullanmayı biliyorum ekibimizdeki birçok kişide biliyor fakat size yemin edebiliriz photoshop ile 15-20 dakikada yapacağımız şeyleri designcap’deki hazır grafikler sayesinde 5 dakikada yapabiliyoruz site Photoshop bilmeyenler için ekmek ve su gibi bilseniz bile birçok tasarımı daha hızlı yapmak için kullanabilirsiniz. Her neyse benim siteye 10 üzerinden puanım 9 1 puan nereden kırdın diye soracak olursanız hiçbir şey mükemmel olamazda ondan.


Önerilen İçerikler

Photoshop Programları Ücretsiz Ücretli Karışık

Gif Nasıl Yapılır Programsız

Renklerin Anlamları Ve İnsana Etkileri

Öncekini Oku

Şampiyonlar Ligi Final Maçı Sonucu (PSG – Bayern) – 23 Ağustos

Sonrakini Oku

CS:GO Ping Düşürme & İnternet Hızlandırma 2021

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir