Para Kazandıran Mobil Uygulamalar – 2020 Güncel

Bu içeriğimizde sizlere güvenli bir şekilde gerçekten ödemesini yapan ve para kazanabileceğiniz mobil uygulamaları göstereceğiz. Evde boş boş oturmak yerine ek gelir elde etmek için kullanabileceğiniz para kazandıran mobil uygulamalar sayesinde daha verimli ve kazançlı bir vakit geçirebilirsiniz.

Size şunu söyleyerek başlamak istiyorum eğer para kazanmak istiyorsanız bu uygulamalar sizin için zaman kaybı olacaktır çünkü buradan kazanacağınız en büyük tutar ayda 100₺ olacaktır. Bundan dolayı sadece boş vakitlerinizde bu uygulamaları kullanmak daha mantıklı olacaktır. Aynı zamanda mobil uygulamalardan para kazanmak oldukça kolay ve bazende eğlenceli bir iştir. Telefonunuzun başından kolayca para kazanmak kulağa hoş geliyor fakat bakalım bu işler nasıl yürüyor ve neler yapmamız gerekiyor.

 • Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Listesi

 • Aylık Ortalama Ne Kadar Kazanabilirim

 • Farklı Para Kazanma Yöntemleri

para kazandıran mobil uygulamalar

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Listesi

 • WhatsAround

Arkadaşlar bence listedeki en çok para kazanabileceğiniz uygulama(artık değil) bu çünkü size Biitcoin gibi bir kripto para birimi olan Ethereum ile ödeme yapıyor. Uygulamamız Instagram benzeri bir uygulama anlık olarak çektiğiniz fotoğrafları yükleyerek para kazanıyorsunuz. Biraz daha detaya inecek olursak, anlık olarak çektiğiniz fotoğrafları yüklüyorsunuz ve bu fotoğraflara gelen WoW’lar sayesinde para kazanıyorsunuz.

WoW beğeni gibi bir şey, yanlız şuna dikkat galerinizden bir fotoğrafı yükleyemiyorsunuz o anda çektiğiniz bir fotoğrafı paylşabiliyorsunuz. Her 20 WoW başına 1 Shotcoin kazanıyorsunuz, yani 20 beğenme 1 Shotcoin anlamına geliyor.

Aynı zamanda profil bilgilerinizi tamamlamak, diğer fotoğrafları oylamak, yorumlamak gibi görevlerden de seviye atlayarak Shotcoin kazanabilirsiniz. Aynı zamanda kendi referans linkiniz ile beraber arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz, bu sayede 30 Shotcoin kazanabilirsiniz. 0.5 Ethereum 1890 Shotcoin 1 Ethereum ise 3510 Shotcoin yapıyor. 1 Ethereum ise şuanda 190 dolar yani 1200₺ demek.

(Önemli not : Birçok kullanıcı tarafından artık ödeme yapmadığı söyleniyor uygulamada farklılaşmış galiba isterseniz deneyebilirsiniz fakat ben önermiyorum)

Android İndirme LinkiiOS İndirme Linki

 • EyeEm

eyeem - para kazandıran uygulama

EyeEm’de WhatsAround gibi bir uygulama fakat tabii ki belirli farkları var yine listede en çok para kazanabileceğiniz uygulamalardan bir tanesi. Farklarına gelecek olursak şöyle anlatayım, en büyük farkı eskiden çekmiş olduğumuz fotoğrafları yükleyebiliyor olmamız. Bir diğer farkı ise burada beğeni sayısına göre değil fotoğrafımızın satıldığı sayıya göre para kazanıyoruz. Çektiğimiz fotoğrafları EyeEm uygulamasına yükledikten sonra fotoğraf için belirtilen etiket açıklama ve başlık tarzındaki alanları doldurarak fotoğrafı incelemeye gönderiyoruz.

Fotoğraf incelendektin sonra belirli 2 farklı mağazada satışa sunulabiliyor burada satış fiyatları belirlendikten sonra eğer fotoğraflarınız satılırsa %50 komisyon alıyorsunuz. Yani 50$ fiyatından satışta olan fotoğrafınız satılırsa 25$ kazanmış oluyorsunuz. Aynı zamanda uygulamanın güzel de bir özelliği bulunmakta eğer yapmak isterseniz, uygulamaya albümlerinizi taratabiliyorsunuz.

Uygulama otomatik olarak uygun olabileceğini düşündüğü fotoğrafları eğer siz isterseniz EyeEm marketine yüklüyor. Fakat bu işlemi yaparken kablosuz ağ kullanın mobil veriniz ile yaparsanız çok fazla internet kullanabilir aynı zamanda biraz uzun sürüyor bundan dolayı gece ya da boş bir vaktinizde yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır.

Peki marketteki fotoğrafları nasıl göreceğiz, bunun çok kolay bir yolu var eyeem.com/marketplace adlı bağlantıya gidip kendi kullanıcı adınızı aratırsanız markete çıkarılmış olan fotoğrafları görebilirsiniz. Sadece EyeEm’in kendi marketinde değil gettyimages.com üzerinde de satışa sunulmuş olabilir. Eğer Getty Images üzerinde satışa sunulduysa şansılısınız demektir çünkü genelde Getty Images üzerinde satışa sokulan fotoğraflar en düşük 20$ gibi fiyatlarda satışa sunuluyor.

 

Eğer fotoğraflarınız kolay satılmasını isterseniz web sitelerde kullanılabilecek fotoğraflar çekmeye çalışın ya da bir konu üzerine üzerine fotoğraflar çekin. Mesela yemek fotoğrafları ya da teknoloji ile alakalı bilgisayar tablet telefon ya da Facebook açıkken çekilmiş bir telefonun görüntüsü aşağıya 3-4 tane örnek bırakacağım. Bu tarz fotoğraflar çekerseniz daha kolay satış yapabilirsiniz.

Ödemeleri ise sadece PayPal üzerinden alabiliyorsunuz, Türkiye gibi bazı ülkelerde PayPal yasak fakat eğer para kazanırsanız bir şekilde paranızı çekmek için bir yol bulabilirsiniz en kolayından Bulgaristan ya da Bulgaristan gibi bir ülkede PayPal hesabı açıp paranızı o şekilde de çekebilirsiniz. Veya yurt dışında yaşayan bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Android İndirme LinkiiOS İndirme Linki

 • StreetBees

streetbees

Bu uygulamamnın para kazandırma şekli ise anket doldurma. uygulamaya giriş yaparken sizden bazı bilgiler istenecek ve verdiğiniz bilgilere göre size uygun anketler karşınıza çıkacak. Bu arada eğer yoksa bir Papara hesabı açmayı unutmayın çünkü Türkiye’de uygulamadan kazandığınız parayı Papara ile çekiyorsunuz. Anketler birçok farklı konuyu içerebiliyor çok yüksek miktarlarda para kazanmanız mümkün değil ortalama 1-2$ civarında para kazanabilirsiniz. Kazandığınız paralar 1-2 hafta içinde hesabınıza gönderiliyor. Anketlerde bazen sadece mesaj yazarak dolduruyorsunuz bazende fotoğraf göndermenizi isteyebiliyorlar.

Android İndirme LinkiiOS İndirme Linki

 • Bounty

Yine StreetBees gibi bir para kazanma uygulaması fakat bu sefer kazancınız daha yüksek olabilir. Çünkü burada size verilecek görevler biraz daha zor olacaktır, bu görevler bazen bir yere gidip oranın fotoğrafını çekip orası hakkında bilgi vermenizi bazen sadece bilgi vermenizi isteyebilir. Her zaman bir yere gitmenize gerek yok bazen sadece anket doldurarak da para kazanabilirsiniz. Kazanacağınız tutarlar 3-5$ civarlarında olabilir.

Eğer örnek vermek gerekirse bir mağazaya gitmenizi ve oranın fotoğraflarını çekmenizi isteyebilir anketi doldurup gönderdikten sonra onaylanırsa verilen ödülü kazanmış oluyorsunuz. WhatsAround’da olduğu gibi burada da referans kodu var eğer arkadaşlarınız sizin kodunuz ile kayıt olurlarsa onlar puan kazanıyorsunuz bu puanlar sayesinde karşınıza daha yüksek ödüllü görevler çıkabilir.

Android İndirme LinkiiOS İndirme Linki

 • Yandex Toloka

Yine görevleri yerine getirerek para kazandığımız bir uygulama. Tek yapmamız gereken bize söylediği yere gitmek ve orada çekmemizi istediği fotoğrafları çekip istenilen bilgileri göndermek fakat, diğer uygulamalara göre çok daha az para kazandırıyor. Her görev başına yaklaşık olarak 20-40 cent civarında para kazandırıyor. Bu uygulamanın diğer görevli uygulamalardan farkı ise her zaman bir yere gitmenizi istemesi ve ora ile alaklı bilgileri uygulamaya vermeniz. Ödeme yöntemi olarak Papara, Paypal, Skrill gibi seçenekler mevcut.

İndirme Linki

Aylık Ortalama Ne Kadar Kazanabilirim

Aylık benim tahminimce eğer içlerinden görevli olanlardan birini seçerseniz yaklaşık olarak 10$ en fazla 50$ kazanabilirsiniz. Fakat EyeEm’i seçerseniz ve satış yaparsanız 100$’ı geçeceğini tahmin ediyorum. Fakat şöyle bir durum var uygulamalar her zaman sabit bir ödül vermiyorlar, ve bazen yüksek bazen düşük seviyeli ödüller olabiliyor. Mesela İngilterede Streetbees kullanırsanız aylık 200£ kazanabilirsiniz. Fakat Türkiye’de kullanırsanız en fazla kazanacağınız tutar bence 100₺ olur. Bundan dolayı ülkeden ülkeye bile farklılık gösterebilir, aynı zamanda bazı görevlerde biryerlere gitmeniz gerekebiliyor bu biraz yorucu olabilir ve tabii ki nadiren de olsa masraflı olabilir. Bunu da düşünmek lazım fakat aylık geçiminizi sağlayacak bir uygulama isterseniz öyle bir uygulama yok. Eğer aylık geçminizi internetten kazanmak istiyorsanız Website açmayı düşünebilirsiniz ya da yazılım işleri ile uğraşabilirsiniz. Para kazandıran mobil uygulamalar ile alakalı aylık kazancınız ile alaklı benim düşüncelerim böyle.

Farklı Para Kazanma Yöntemleri

Eğer farklı bir para kazanma yöntemi istiyorsanız bilgisayar başından yapacağınız onlarca iş olabilir. İnternet üzerinde kısa bir araştırmadan sonra yapılabilecek aylık geçiminizi sağlayabilecek bir sürü farklı yöntem bulabilirsiniz ama eğer ufak tefek para kazanmak isterseniz ve amacınız ek gelir elde etkmekse para kazandıran uygulamalar gibi internet siteleri de mevcut. Bununla alaklı çekmiş olduğumuz bir videoyu buraya bırakacağım.

Benim size tavsiyem eğer çok para kazanmak istiyorsanız gelişmekte olan oyun sektörüne girebilirsiniz bunun anlamı e-sporcu olun demek değil. Oyunlar ile alakalı bir website açabilirsiniz, YouTube kanalı açabilirsiniz ya da bir Instagram sayfası açabilirsiniz. Eğer işleriniz büyürse reklamlar sayesinde çok para kazanabilirsiniz fakat bu yöntemlerin hiçbiri garanti değildir. Garanti olmamasının sebebi şu; Eğer bir YouTube kanalı veya bir internet sitesi açarsanız iyi seviyede SEO bilginiz olması gerekiyor. Eğer bir Instagram sayfası açarsanız içerik üretebiliyor olmanız lazım ve başlarda biraz para harcayarak çekiliş yapmanız gerekebilir. Ya da bunların hiçbirini yapmayın yazılım dillerini öğrenebilirsiniz mesela JavaScript veya internet site yapmayı öğrenerek tanıdıklarınıza komşunuza caddenizdeki pastanenize internet sitesi hazırlayabilirsiniz.

 

Benim Düşüncelerim

Bugün ele aldığımız konu para kazandıran mobil uygulamalar, bana kalırsa fotoğraf çekerek para kazanmak hem diğerlerinden daha kolay hem de daha kazançlı fakat siz hangisini tercih etmek isterseniz onu seçebilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulamaları sadece boş zamanlarınızda kullanmaznızı tavsiye ederim çünkü hiçbirinden aylık geçiminizi sağlayacak kadar para kazanamazsınız. Yani kısacası boş zamanlarınızda bu uygulamayı kullanarak kitap abur cubur ya da oyunlara vereceğiniz parayı buradan çıkarabilirsiniz. Kolay para kazanma yöntemlerinden biri olan bu uygulamalar gerçekten gün geçtikçe daha fazla kullanılmaya başlıyor eğer siz herhangi birini daha önce kullandıysanız deneyimlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

 


Önerilen İçerikler

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar

YouTube İzlenme Arttırma Yöntemleri

YouTuberlar Ne Kadar Kazanıyor Ayda 100.000 $

Öncekini Oku

CS:GO Konsol Komutları Ve Açıklamaları – 2020

Sonrakini Oku

Web Tabanlı Oyunlar Listesi & Küçük Bir Rehber

13 yorum

 • You actually make it seem really easy together with your presentation however I find this topic
  to be really something which I feel I’d by
  no means understand. It seems too complex and extremely extensive
  for me. I’m taking a look ahead on your next post, I will
  try to get the hold of it!

 • It is actually a nice and helpful piece of information. I’m
  satisfied that you shared this useful information with us.
  Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 • hello there and thank you for your info – I have certainly picked up anything new from right here.
  I did however expertise some technical points using this site,
  as I experienced to reload the site a lot of times previous to I could get it to load
  properly. I had been wondering if your web hosting is OK?
  Not that I am complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your
  placement in google and can damage your quality score if ads and marketing with Adwords.
  Anyway I am adding this RSS to my e-mail and can look
  out for a lot more of your respective intriguing content.

  Ensure that you update this again very soon. adreamoftrains web hosting

 • Your method of describing all in this piece of writing is
  really nice, every one be capable of without difficulty know
  it, Thanks a lot.

 • Do you have any video of that? I’d like to find out some additional information.

 • I blog often and I really appreciate your content.
  The article has really peaked my interest. I will book mark your site and keep checking for
  new details about once per week. I opted in for your RSS
  feed as well.

 • Howdy! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
  Is it tough to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast.
  I’m thinking about making my own but I’m not sure where to begin.
  Do you have any tips or suggestions? With thanks

 • This is a really good tip especially to those fresh to the blogosphere.
  Brief but very precise information… Appreciate your sharing this one.
  A must read article!

 • Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and
  I will be waiting for your next post thank you once again.

 • I don’t know if it’s just me or if everybody else encountering problems with your website.
  It looks like some of the text on your content are running
  off the screen. Can someone else please comment and let me know if
  this is happening to them too? This might be a issue with my web browser because
  I’ve had this happen previously. Many thanks

 • This paragraph presents clear idea designed for the new viewers of blogging, that truly how to do running a blog.|

 • Ben daha önce Streetbees kullandım yaklaşık 2 ay kullanmam sonucunda kazandığım para 45₺ civarlarında bir paraydı tam hatırlamıyorum eğlenceli bir uygulama fakat hangisi olursa olsun belli bir dönem sonra bence sıkılabiliyor insan ne kadar kazandırırsa kazandırsın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir