Photoshop Programları – Ücretsiz Ve En İyi Programlar

Bu makalemizde sizlere ücretsiz photoshop programları göstereceğiz ve göstereceğimiz tüm programlar ücretsiz olacak. Düşündüm ve bu tarz programlara ihtiyacınız olabileceğini düşündüm ve ücretsiz kullanabileceğiniz programlardan oluşan bir liste yapmaya karar verdim. Öyleyse listemize yavaş yavaş geçiş yapalım.

Listeye geçmeden önce sizlere fotoğraf düzenleme programlarını ne için kullanabileceğinizi özetlemek istiyorum. Listede verdiğimiz programları yüzünüzdeki bir sivilceyi yok etmek, fotoğrafları gerçekçi yapan efektler eklemek, fotoğrafların üzerine yazı yazmak, fotoğrafları kesmek silmek kolaj yapmak gibi birçok amaç için kullanabilirsiniz. Fakat bazı programların kullanımı sizin için zor olabilir bunun sebebi genelde arayüzleri birazcık karmaşık olduğundan olabilir. Bu yüzden kendinize uygun programı bulmalısınız ya da seçtiğiniz programı kullanmayı öğrenmelisiniz.

 • En İyi Photoshop Programları
 • Fotoğraflarınızı Başka Bir Seviyeye Taşıyacak Envato İle Tanışın

Photoshop Stilleri

Ücretsiz En İyi Photoshop Programları

Bu listede olan programların çoğu tamamen ücretsiz bazılarının ücretsiz ve ücretli versiyonları var bazılarının da ücretsiz denemeleri var yani hepsine ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Programları sonsuza kadar kullanmak isterseniz bazılarını satın almanız gerekebilir.

 

 • CorelDRAW

coreldraw 2020

Photoshop CC gibi detaylı bir program olduğu için eğer ilk defa kullanacaksanız zorlanacağınız bir program olabilir. Benim en çok hoşuma giden şeylerden bir tanesi efektleri ve bazı şeyleri kendisi yapması. Örneğin bir vektör istiyorsanız bunun için özel bir ayar var fotoğrafı bir vektöre dönüştürebiliyorsunuz. Eğer bir efekt eklemek isterseniz telefondaki gibi sürükle bırak tarzında efektler var ve bunlar için ekstra ayarlar mevcut. Aynı zamanda tüm temel araçlar programın içinde bulunmakta.

Temel araç derken kastetmek istediğim şeyler kesme gibi temel şeyler. Fakat eğer bu programı sadece temel araçlar için indirecekseniz bence gerek yok çünkü bir diğer inanılmaz güzel şey ise bu programı internet tarayıcınız üzerinden de kullanabilirsiniz. Evet bilgisayara yüklediğiniz nasıl oluyorsa internette öyle olmuyor yani tüm özellikleri barındırmıyor fakat temel özellikler basit efektler gibi birçok özelliği internet tarayıcınız üzerinden kullanabilirsiniz. Listenin en güzel photoshop programlarından birisi olmayı bence hak ediyor fakat fiyatı oldukça tuzlu, ama bedava deneme sürümü var 16 günlük deneme sürümünü kullandıktan sonra satın almanız gerekebilir.

İndirme Linki İnternetten Deneyin

 • Ashampoo

photoshop programları

15 ve 16 şeklinde iki farklı sürümü var bunların yanında tamamen bedava olan bir sürümü daha var. Ben size 16 ve ücretsiz srümün linklerini vereceğim. Bu programımız da genel olarak temel özelliklerin hepsine sahip fakat bunlarla kalmıyor. Fotoğrafların üzerine yazı yazma fotoğraflardan bir şeyi kaldırma gibi gelişmiş özelliklere de sahip mesela gözleriniz kırmızı çıktıysa bu program ile düzeltebilirsiniz. Fotoğraf seçerek kendinize bir takvim oluşturabilirsiniz ve fotoğraflarınızı organize debilirsiniz. Yine Photoshop CC gibi gelişmiş kullanımlar için bir uygulama olduğundan dolayı öğrenmekte başlarda zorluk yaşayabilirsiniz. Fakat oldukça güzel bir program eğer çok detaylar ile uğraşmıyorsanız tamamen ücretsiz sürümünü indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

İndirme Linki (Tamamen Ücretsiz) (Ücretsiz Deneme)

 • Paint.net

Paint.net

Yine birçok yerde gördüğümüz bir program fakat bu programımız genel olarak basit araçlar ile kullanılıyor yani eğer ilk defa bir fotoğraf düzenleme programı (photoshop) kullanacaksanız buradan başlayabilirsiniz. Mantık olarak profosyonel photoshop programları gibi diyebiliriz. Temel özelliklere sahip programımızada efektler ve renk ayarları öne çıkan özellikler diyebiliriz. Bunun dışında çok detaylı gelişmiş özelliklere pek sahip değil fakat kesme gibi çizme gibi yeni bir katman oluşturma ekstra bir fotoğraf ekleme gibi özelliklerin hepsini içerisinde barındırıyor. Ve ücretsiz denemesi olan bir program gidip indirebilirsiniz. Sizlere vereceğim link Microsoft store linki olacak eğer satın almak isterseniz 6-8$ gibi bir fiyatı var.

İndirme Linki

 • PicMonkey

en iyi photoshop programları

Tamamen basit bir düzenleme uygulaması deneme sürümü var ve sınırsız fakat deneme sürümünde fotoğrafları indiremiyoruz. Program aslında program değil internet tarayıcımız üzerinden kullandığımız bir uygulama diyebiliriz. Tamamen basit özellikler ile donatılmış bu uygulama ile fotoğraflarınıza tonlarca efekt verebilirsiniz. Efekt konusunda oldukça zengin bir uygulama. Fotoğrafınızın üzerine metin yazabilir ve metinlerinize de efektler ekleyebilirsiniz. Katman oluşturabildiğimiz bir uygulama, ayrıca saymadığım temel birçok özelliğede sahip.

İndirme Linki

 • Fotor

Fotor

Aslında bu da bir program değil tarayıcı üzerinden kullanabildiğimiz bir photoshop uygulaması diyebiliriz. PicMonkey gibi olsa da fotoğrafları kaydedebiliyoruz ve hesabımızı premium yapsak da yapmasak da neredeyse tüm özellikleri kullanabiliyoruz. PicMoney’den biraz daha gelişmiş özelliklere sahip bir uygulama fakat bu özelliklerin çoğu ücretli versiyonunda var. PicMonkey ile arasında birkaç özellik dışında çok bir fark yok eğer sadece efekt eklemek isterseniz oldukça kullanışlı bir uygulama, fakat detaylı şeyler isterseniz başka bir program tercih etmeniz gerekiyor.

Fotor basit ve sade tutulmuş bir uygulama olmasına rağmen 2 farklı editöre sahip birisi normal editör diğeri ise dizayn yaptığımız bir editör bu ikisininde birbirinden farklı özellikleri var. Bu konuda Fotor oldukça güzel, bunların yanında 3. editör olarak saymak istemediğim ama 3. editör diye adlandıracağım kolaj editörü var. Kolaj yapabildiğimiz basit bir editör.

İndirme Linki

 • Photospace

free photoshop software

Yeni başlayanlar için oldukça güzel ve basit bir uygulama ana sayfasında bizi karşıladığı menüden seçebileceğimiz toplam 13 farklı alan var. Her alanın kendine göre özellikleri var en başta yukarıda yer alan düzenleyiciyi seçtiğimiz zaman çok basit bir editör karşımıza çıkıyor burada kullanabildiğimiz özellikleri sizlere sayayım. Fotoğrafa çerçeve ekleyebiliriz, bazı efektleri kullanabiliriz keskinlik gibi. Yazı yazabilir, konuşma balonu tarzında şeyler ekleyebilir ve fotoğraf üzerinde fotoğraf ekleyebiliriz. Fotoğrafı kırpabiliriz ve son olarak da bazı efektler ile fotoğrafı düzenleyebiliyoruz bahsettiğim efektler mozaik efekti kopyalama efekti tarzında efektler.

Onun dışında sayfa kısmında tıklarsak bize kolaj yapma imkanı sunuyor. Ve fotoğrafları arka arkaya sıralayarak kendimize gif oluşturabiliyoruz buda program içindeki başka bir özellik.

İndirme Linki

 • GIMP

ücretsiz photoshop programları

Photoshop CC tarzında oldukça gelişmiş ve detaylı özelliklere sahip bir program hatta birçok kişi Photoshop CC’den daha iyi olduğunu da söylüyor. 2020 yılında geldiği nokta sayesinde kendini iyici geliştiren programı kullanmak isterseniz tamamen ücretsiz bir program yani deneme sürümü falan yok direk ücretsiz. Sonunda tamamen ücretsiz bir program dediğinizi duyar gibiyim. Neyse program oldukça detaylı olmasının yanında bu siteye giderek yeni efektler veya diğer eklentileri indirip programa ekleyebilirsiniz.

Filtreler efektler ve onlarca araca sahip GIMP ile yapamayacağınız çok az şey var diyebilirim. Arayüzü yine biraz karışık gelebilir fakat deneyimli biri iseniz hızlıca anlayacağınızı düşünüyorum. Aynı zamanda bu siteden gimp hakkında bahsettiğimiz ekstra efekt ya da fırça tarzında eklentileri indirebilirsiniz. Ve GIMP hakkında makalelere ulaşarak nasıl kullanacağınızı daha detaylı anlayabilirsiniz.

İndirme Linki

 • Pixlr X

pixlrx ve e edit yazılımı

 

Bu programında tamamen ücretsiz versiyonu var fakat isterseniz yükseltebilirsiniz. Yine internet üzerinden düzenleme yaptığımız bir photoshop programı. Hatta bu makalenin ana resmini bu program ile beraber yapacağız. Basit bir fotoğraf yapacağız üzerinde genel olarak filtre ve efekt ayarı olacak yani yazı gibi araçları kullanmayacağız. Oradan örnek görebilmiş olacaksınız. Pixlr X basit ve kullanışlı bir uygulama diyebilirim bunun sebebi basit fotoğraflar hazırlamak için gayet iyi. Pixlr X’den bahsediyoruz fakat bu programın farklı bir versiyonu daha var ve Pixlr X basit olan versiyonu.

Pixlr E’den hiç bahsetmedik. Photoshop gibi bir arayüze sahip ve mükemmel bir uygulama diyebilirim. Eğer biraz daha detaylı işler yapmak isterseniz verdiğimiz linke gidin ve Pixlr E’yi seçin zaten farklarını kendiniz de görebilirsiniz. Photoshop CC’de olan birçok özelliği barındıran bir tarayıcı photoshop’u diyebiliriz. Ve gerçekten harika, kendiniz de deneyerek görebilirsiniz.

İndirme Linki

 • Photoshop CC

Photoshop CC 2020

Gelelim yukarıda sürekli Photoshop CC gibi dediğmiz programa. Photoshop programları dediğimizde aklımıza ilk gelen program olsa gerek. Detaylı özellikleri yapay zekanın sunduğu otomatik işler onlarca filtre efektler ve tabii ki mükemmel ve kusursuz araçların bulunduğu en iyi photoshop programı Adobe Photoshop CC 2020 bu makaleyi bir yıl sonra okursanız 2020 2021 olmuş olacak. İnanılmaz bir program demekten kendimi alıkoyamadım özür dilerim fakat bence listedeki diğer tüm programlara karşı en iyi program bu diyebilirim. Sebebi ise, sebebini sizde kullanırsanız anlarsınız. Sizlere örnek bir video bırakıyorum buraya tıklayarak izleyin ve Photoshop’un neler yapabildiğini görün. Tabii ki bu kadar övdüğümüz bir programın ücretsiz bir denemesi var fakat ücretsiz bir sürümü yok. Satın almanız gerekiyor, fiyatı listedeki bazı programlara göre daha iyi diyebilirim.

İndirme Linki

Fotoğraflarınızı Başka Bir Seviyeye Taşıyacak Envato İle Tanışın

Fotoğraf düzenlemeyi seviyorsunuz tamam fakat sürekli olarak etrafta fotoğraf arıyorsunuz bunu yapacağım şu efekt lazım bu fotoğraf lazım. Arıyorsunuz Google’a yazıyorsunuz ama ya kalitesi düşük fotoğraflar arasında kaliteli fotoğraf bulamıyorsunuz ya da hazırladığınız fotoğraf ticari amaçlı ise telif hakkı olduğundan kolay kolay fotoğraf bulamıyorsunuz. Etrafta bir sürü ücretsiz stok fotoğraf sitesi var fakat bu sitelerde de istediğiniz fotoğrafı bazen bulamayabiliyorsunuz. O zaman Envato’ya abone olup onlarca yüzlerce binlerce ve milyonlarca indirilebilir içeriğe tek bir abonelik ile ulaşabilirsiniz. Zaten biracık da kendiniz bakarsanız ne kadar kaliteli içerikler olduğunu görürsünüz.

 

Ne Oldu ?

Bu makalede sizlere photoshop programları hakkında bir liste hazırladık ücretsiz denemesi olan ya da direkt olarak ücretsiz olan programları bir araya geitrerek sizin için özetledik. Aynı zamanda bu uygulamalardan birisi olan Pixlr X ile bu makalenin kapak fotoğrafını yaptık. Tüm programlar ve indirme linkleri yukarıdaki listede yer alıyor.

 

Benim Düşüncelerim

Umarım makale hoşunuza gitmiştir bu yazıda fotoğraf düzenleme programlarını ele aldık ve sizler için 9 farklı programı barındıran bir liste oluşturduk. Hepsini ücretsiz bir şekilde kullanabiliyoruz bazılarının sadece deneme sürümü olsa da kullanılabilir. Her neyse umarım aradığınız içeriğe ulaşmışsınızdır ve kendi programınızı bulabilmişsinizdir. Bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.


Editörün Seçtikleri

Ücretsiz Kitap Okuma Programları

Dünya’da En Çok Oynanan Oyunlar

2019’da En Çok Aratılmış 10 Film

Renklerin Anlamları Nelerdir İnsan Üzerinde Etkileri

Öncekini Oku

Windows 10 WiFi Şifresi Öğrenme – Ve Şifre Değiştirme

Sonrakini Oku

Hertz Nedir Ne İşe Yarar – Bilgisayarlarda Hz & Fizikte Frekans

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir