in , , ,

Programsız Kaliteli Intro Nasıl Yapılır ? – Ücretsiz

intro nasıl yapılır

Merhaba bu makalede sana nasıl programsız intro yapılır bunu göstereceğim, bu sayede sende iyi bir bilgisayara sahip olmasan bile After Effects gibi programları kullanmadan güzel ve şık introlar yapabileceksin. Öyleyse yavaş yavaş makalemize geçiş yapalım.

Kaliteli intro yapmanın en önemli sırrı müziği güzel ve grafiklere ayak uyduracak şekilde seçmektir. İstersen introları müziksiz hayal edebilirsin, çok kötü olacağını hayal ederken bile anlayacaksın. Ayrıca intro kullanmanın YouTube gibi platformlarda dezavantajları da vardır bunlardan da bahsedeceğiz.

Programsız Intro Nasıl Yapılır

Aşağıdaki videoyu izleyerek nasıl programsız bir şekilde intro yapabileceğinizi görebilirsiniz. Ya da aşağıdan yazılı anlatımı okuyabilirsiniz.

Panzoid sitesini kullanacağız bu makalede ve sende bu site üzerinden istediğin şablonu seçerek kendi intronu hazırlayabilirsin. Objeler kısmına girdiğinde seçtiğin şablon içerisinde yer alan yazı (text) ya da görselleri (media) göreceksin onları objeler kısmından değiştirerek kendine özel hale getirmelisin. Bu işlemleri yaptıktan sonra introyu renderlamalısın onuda aşağıdaki render kısmından yapman lazım bu işlem uzun sürecek. Bunu yaparken 1080p çözünürlüğü seçmen yeterli olacaktır 4K seçmene gerek yok.

İşte programsız intro yapmak bu kadar basit eğer tam olarak anlamadıysan detaylara videodan göz atabilirsin.

Intro Kullanmanın Zararları

YouTube’da bir video ürettiğiniz zaman bir kullanıcı videonuza geldiğinde onu videoda tutup aboneneiz yapma ihtimalini kazanabilmek için toplamda 15-20 saniyeniz var bu süre içerisinde videonuz hakkında ufak ipuçları vererek onu videoda tutmaya çalışın. İşte Intro kullanmak bu süreyi size kaybettirir ve abone kazanma konusunda veya izlenme süresi konusunda problem yaşarsınız.


Özet

Bu makalede sana nasıl ücretsiz ve programsız bir şekilde intro yapabileceğini anlattık.

Benim Düşüncelerim

Oldukça güzel ve eski bir site panzoid yani geçmişi olan bir site sizde birçok intronuzu bu siteyi kullanarak yapabilirsiniz. Benim sevdiğim bir site fakat kanalımızda intro kullanmıyoruz bu yüzden ihtiyaç duymadık.


Önerilen İçerikler

Streamlabs OBS Ayarları

YouTube 4000 Saat Yapma

YouTube Abone Kasma

YouTube İzlenme Kasma

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum

en iyi diziler türk yabancı

En İyi Diziler Listesi – Türk Ve Yabancı Diziler

Windows gereksiz dosyaları silme 10 8 7

Windows Gereksiz Dosyaları Silme – C Diski Temizleme