in ,

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri & Kaç GB ? (PC ve Mobil)

Merhaba arkadaşlar bu makalede sizlere hem PUBG Mobile sistem gereksinimleri hem de PUBG Mobile PC için sistem gereksinimlerini vereceğiz yani her iki PUBG Mobile için de sistem gereksinimlerini burada bulabilirsiniz. Her neyse o zaman hızlıca makaleye geçiş yapalım ve sistem gereksinimlerini görelim.

PUBG Mobile’ın PC versiyonu yani emulator ortalama bir dizüstü bilgisayarda ya da bilgisayarda çok rahat oynanabilirken. PUBG Mobile’ın kendisi ortalama bir telefonda kolay kolay kasmadan donmadan oynanamıyor. Bunun sebebi ise çok açık bir şekilde bellidir, mobil cihazlara çıkarılmış bir oyunu eğer bilgisayarda oynarsak doğal olarak sıkıntılar ile karşılaşmayız. Fakat eğer telefona çıakrılmış bir oyunu telefonda oynarsak burada sıkıntı çıkabilir. Sıkıntı çıkmasının ve kasmasının sebebi de tabii ki telefonun oyun için yetersiz kalmasıdır. Bu konuda birçok Apple cihaz yani iPhone telefonlar ya da iPad’ler oldukça başarılı olmasına rağmen, diğer markalar performans o kadar başarılı değil.

 

PUBG Mobile Emulator Sistem Gereksinimleri (PC) – 2021

PUBG Mobile’ın bilgisayar (pc) versiyonu için minumim sistem gereksinimleri aşağıda görüldüğü gibidir. Biligsayarınız aşağıdaki özellikleri karşılıyor ise PUBG Mobile’ı bilgisayarınızda oynayabilirsiniz demektir.

Tahmini FPS Değerleri

Bu sistem gereksinimlerine yakın bilgisayarların ortalama alacağı FPS değeri büyük ihtimal ile 30-50 arasında olacaktır. RAM’in çift ya da tek kanal olmasına bağlı bir şekilde bu 60 FPS değerine çıkabilir. Çift kanal RAM için kısaca bir açıklama yapmak gerekirse. Eğer 4 GB RAM’e sahipseniz bu 1×4 veya 2×2 şeklinde olur. 2×2 RAM kullananlar 1×4 RAM kullananlara göre çok daha fazla performans alırlar. Hatta birçok oyunda ortalama FPS farkı 50-70 arasında görülmüştür, bundan dolayı ufak bir RAM parçası her şeyi değiştirebilir.

Mininum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi : Windows 7, 8, 8.1 ve 10
 • İşlemci : Intel Dual-Core, AMD 1.8 GHz
 • Ekran Kartı : Nvidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
 • RAM : 3 GB
 • DirectX : Sürüm 9.0

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi : Windows 7, 8, 8.1 ve 10 (64 Bit)
 • İşlemci : Intel Core i3 8100 ya da AMD Ryzen 5 2600
 • Ekran Kartı : Nvidia GTX 660Ti, GeForce GTX 1050 veya AMD Radeon HD 7850
 • RAM : 8 GB DDR4 RAM (2X8)
 • DirectX : Sürüm 11.0

PUBG Mobile (PC) İçin Kaç GB Alan Lazım

PUBG Mobile için çok yüksek bir alana ihtiyacınız yok sadece benim önerim SSD varsa SSD kullanmanız olacaktır. Oyunun açılmasında haritaların yüklenmesinde veya diğer tüm bu tarz yükleme işlemlerinde oldukça büyük bir performans fakrı oluşturan bir faktör olduğu için zaten herkes tarafından tavsiye edilen bir şey. Her neyse ihtiyacınız olan alan toplamda 30 GB PUBG Mobile’ın PC versiyonu 30 GB alan kaplıyor.

pubg mobile sistem gereksinimleri pc ve anroid ios

PUBG Mobile

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri – 2021

PUBG Mobile’ın normal telefon ve tablet versiyonu için minumim sistem gereksinimleri aşağıda görüldüğü gibidir. Telefonunuz aşağıdaki özelliklerde ise ya da daha iyiyse PUBG Mobile’ı rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Tahmini FPS Değerleri

Eğer telefonunuz aşağıda özelliklerde ise ya da bu özelliklerden biraz daha iyiyse oyunu orta derece akıcılıkta rahatlıkla oynayabilirsiniz. Sadece şunu demek istiyorum Apple cihazların vereceği performans android cihazlara göre çok daha fazla olabilir. Tahmini FPS değeriniz ise 30-40 civarında olacaktır. PC yani bilgisayara göre biraz daha düşük olması oldukça normal. Bu değerleri yüksek grafiklerde değil orta düşük grafiklerde alacağınızı unutmayın.

Gereken Minimum Mobil İşlemciler

 • Snapdragon : 821, 820, 835, 660, 653, 652, 650, 625
 • Exynos : 8890, 8895, 7420, 5443
 • Apple : A11 Bionic, A10, A9X, A9
 • MediaTek : X30, X25, X10, MT6797T, MT6797, MT6795, P10
 • Huawei Kirin : 655, 658, 970, 960, 955, 950, 935, 930

Android Cihazlar İçin Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi : Android 5.1.1 veya üzeri
 • RAM : 2 GB RAM

iOS Cihazlar İçin Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi iOS 9 veya üzeri
 • iPhone 5s veya üzeri

PUBG Mobile Kaç GB ?

Eğer telefonunuzda çok fazla yer yoksa birkaç bir şey silmek zorunda kalabilirsiniz. Çok yüksek olmasada bir telefon için yüksek sayılabilecek bir boyuta sahip. Anroid cihazlarda  ve iOS cihazlarda PUBG Mobile’ın kapladığı alan 3 GB kısaca telefonunuzda ya da tabletinizde bu oyun 3 GB yer kaplayacak.

Oyunu Sağdaki Linklerden İndirebilirsiniz. AnroidiOS

 

Her Şeyin Özeti

Makalede kısaca hem bilgisayar hem de pc (emulator) için PUBG Mobile sistem gereksinimlerine değindik ve tahmini olarak bu gereksinimlere yakınsanız kaç FPS aralığında oynayacağınızı tahmini olarak sizlerle paylaştık. Aynı zamanda telefon ve tabletler için sistem gereksinimini karşılayan işlemcilere de göz atabilirsiniz.

Benim Düşüncelerim

PUBG Mobile birçok kişi tarafından oynanan bir oyun fakat mobil marketlerde olan oyunların sistem gereksinimnlerine ulaşmak biraz zor olabiliyor ve boyutunun kaç gb olduğuna ne akdar alan kaplayacağına bakacağınız tek bir sayfa genelde kolay kolay mobil marketler üzerinde bulunmuyor. Neyse ki biz sizin için bunu yaptık ve hem bilgisayar yani emulator oyuncuları için hem de mobilde oynayanlar için PUBG Mobile sistem gereksinimleri adlı bir makale yazmış olduk bu sayede sistem gereksinimlerine buradan göz atabilrisiniz. Ve alacağınız tahmini FPS değerlerini görebilirsiniz.


Editörün Seçtikleri

CS:GO Sistem Gereksinimleri

Zula Sistem Gereksinimleri

Dünya’da En Çok Oynanan Oyunlar

CS:GO Konsol Komutları

Bilgisayar Hızlandırma FPS Arttırma

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

1.9k Puan
Upvote Downvote

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

hayatta kalma filmleri

Hayatta Kalma Filmleri – İzlerken Nefesinizi Kesecek 26 Film

ssd nedir nasıl çalışır

SSD Nedir ? – SSD HDD Ve M.2 SSD Farklar Nelerdir ?