Steam İndirimleri Ne Zaman ? – İndirim Tarihleri – 2020

Merhaba arkadaşlar bu makalede sizlere steam indirimleri ne zaman ve hangi tarihlerde olacağını göstereceğiz. Her neyse çok uzatmadan Steam inidirmlerine geçelim.

Steam üzerinde 4 büyük indirim vardır, bunlardan iki tanesini zaten herkes bilir kış ve yaz indirimleri her kış ve her yaz bu indirimler gerçekleşir. Aynı zamanda paskalya indirimi, black friday ya da sonbahar indirimi ve cadılar bayramı indirimi bunun yanında ilkbahar indirimi de vardır. Bu indirimlerden en büyük olanları kış ve yaz indirimleri paskalya ve sonbahar indirimleridir. Eğer oyun almak istiyorsanız şuanki tarihle hemen önümüzde olan paskalya indirimlerini bekleyebilirsiniz.

steam indirimleri ne zaman
Steam İndirimleri Ne Zaman ?

Steam İndirimleri

Steam’de bulunan ve her yıl yapılan indirimler şu indirimlerdir;

 • Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimleri
 • Kış İndirimleri
 • Yaz İndirimleri
 • İlkbahar İndirimleri
 • Paskalya İndirimleri
 • Cadılar Bayramı İndirimleri
 • Black Friday İndirimleri

Steam İndirimleri Ne Zaman ? (Tarihleri)

Steam indirimlerinin tarihi her yıl değişebiliyor fakat sizlere tahmini olarak büyük ihtimal ile bu tarihler arasında olacağını düşündüğümüz tarihleri söyleyebiliriz. Aynı zamanda Steam üzerinde yapılan indirimlerin süresi yaklaşık olarak ortalam 1-2 hafta sürmektedir.

 • Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimleri 23-27 Ocak
 • Kış İndirimleri 19 Aralık – 2 Ocak
 • Yaz İndirimleri 25 Haziran – 9 Temmuz
 • İlkbahar İndirimleri (Bazen Yapılmıyor Tahmini Bir Tarih Yok)
 • Cadılar Bayramı İndirimleri 28 Ekim – 1 Kasım
 • Paskalya İndirimleri 5-18 Nisan
 • Black Friday İndirimleri 28 Kasım

Hangi İndirimler Büyük Oluyor

Genellikle yaz ve kış indirimleri her yıl çok büyük oluyor ve bilinen oyunlarda %50’nin üzerinde indirim yapılıyor. Yani GTA V gibi oyunlar alacaksanız yazın alabilirsiniz. Ya da ben daha fazla veririm diyorsanız önümüzdeki nisan ayında yapılacak  paskalya indirimlerinde alabilrisiniz. Kış indirimleri de yaz indirimleri gibi oluyor ve bilinen oyunların birçoğuna büyük indirimler yapılıyor. Blackfriday indirimleri de büyük indirimler arasına girebilir oldukça büyük bir indirim şansı yakalamk istiyorsanız bu indirimlere bakabilirisniz. Paskalya indirimi de büyük indirimler arasında yer alır.

Bunun dışında Steam üzerinde zaten sürekli indirim yapılıyor fakat indirimlerin büyüklüğü çok yüksek olmuyor bundan dolayı %10 gibi indirimler ile kimse oyun almak istemiyor. Bunların dışında büyük bir indirim yok diğer indirimler birbirlerine yakın büyüklükte.

Hangi Oyunun İndirimde Olduğunu Nasıl Bilebiliriz

Büyük oyunlar zaten Steam’in ana sayfasında olacaktır fakat eğer özellikle bir oyunu takip etmek istiyorsanız onu istek listenize ekleyebilirsiniz bu sayede o oyun indirime girdiğinde Steam telefonunuza bildirim gönderecektir mail olarak da bildirim alabilirsiniz. Bunun dışında direkt olarak bir oyunu takip etme şansınız yok istek listenize eklediğiniz oyunlar için zaten bildirim alacaksınız.

Oyunları istek listenize eklemek için tek yapmanız gerek oyunun mağaza sayfasına gitmek ve resimlerin hemen altında bulunan “istek listesine ekle” butonuna basmak bu sayede telefondan ve e-postanızdan bildirim alabilirsiniz. Oyunu takip ederseniz indirimlerden haberdar olmazsınız. İstek listenize ulaşmak için buraya tıklayabilirisniz.

steam indirimleri
Steam İndirimleri

Özet

Bu makalemizde Steam indirimleri ve indirimler ile ilgili birkaç konudan bahsettik. İndirimlerin ne zaman olacağından, herhangi bir oyunda indirim olduğunda nasıl bildirim alacağımızdan ve hangi indirimlerin büyük indirimler olduğundan bashettik. Makaleyi yukarı çıkıp okuduğunuzda sizde tüm diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Benim Düşüncelerim

Steam indirimleri olmazsa olmaz bir etkinlik çünkü bazı oyunlar eski olmasına rağmen çok pahalı ya da normal olarak çok pahalı ve insanlar benim ya da sizin gibi bu tarz oyunlara çok fazla paralar vermek istemiyorlar. Bu yüzden bu tarz indirimlerin sık sık olması cüzdanımızı rahatlatıyor. Aynı zamanda indirimler ile zaman zaman gelen etkinlikler sayesinde sadece oyun almış olmuyoruz rozet de kazanabiliyoruz. Bu sayede Steam profil levelimizi yükseltmiş oluyoruz. Steam indirimleri ne zaman sorusunun umarım sizin için cevabını verebilmişizdir ve aradığınız sonuca ulaşabilmişsinizdir.


Önerilen İçerikler

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Ücretsiz Steam Oyunları

Dünya’da En Çok Oynanan Oyunlar

Web Tabanlı Oyunların Listesi

Öncekini Oku

YouTuber Ekipmanı Toplama – Yeni Başlayanlar İçin Rehber

Sonrakini Oku

Gezegenlerin İsimleri Ve Özellikleri – Resimleri – Sırası

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir