Teknoloji Siteleri – Teknoloji Yoğunluklu İçerik Üreten 25 Site

Bu listemizde sizlere hem Türkiye’de hemde Dünya üzerinde içerik üreten Türkçe ve İngilizce teknoloji siteleri göstereceğiz. Bu siteler yoğunluklu olarak teknoloji ile alakalı içerik üretiyorlar fakat bazıları teknoloji dışında farklı konularda da içerik üretiyor.

  • Teknoloji Siteleri (Türkçe)
  • Teknoloji Siteleri (İngilizce)

Teknoloji Siteleri – Türkçe

1. Webrazzi

Zaten birçok kişinin bildiği bir teknoloji sitesi, oldukça güzel içeriklere sahip. Üye olabildiğiniz bir websitesi ayrıca beğendiğiniz yazıları kaydetme özelliğide mevcut. Günlük olarak en az 3-4 tane içerik yayınlıyorlar. Buda oldukça aktif bir site olduğunu gösteriyor daha çok haberlere yönelik bir site. Etkinlikler diye bir sayfaya sahipler bu sayfadan bilet alabiliyorsunuz ve özel konuşmacıların bulunduğu canlı etkinliklere katılabiliyorsunuz. Siteye buradan gidebilirsiniz.

2. HardwarePlus

Daha çok inceleme sitesi oldukları için birçok teknolojik ürün incelemesini bulabilirsiniz hatta pil testi adında bir sayfa var ve buradan neredeyse tüm telefonların pil testlerini görebilirsinizç Ben kendi telefonum için baktım (Xiaomi Note 7) fakat benim telefonum henüz test edilmemiş. Fakat Note 6 Pro test edilmişti bundan dolayı onu inceledim. Her neyse genel olarak bu teknoloji sitesi de bu şekildeydi. Sitenin linki.

3. Technopat

Technopat zaten oldukça popüler bir website daha çok habere dayalı olan bir site fakat bol bol içeriklerde mevcut zaten burada olan sitelerin çoğu yıllardır Google üzerinde olan siteler. Her neyse site ile alakalı çok detaya girmeyeceğim Günlük ortalama 5-10 makale yayınlanıyor buda oldukça fazla bir rakam. Sitenin linki.

4. Teknobur

Güzel bir içerik sitesi haberler içerikler ve birçok makalenin paylaşıldığı bir website. Çok fazla kişi bilmesede kaliteli bir site. Sitenin linki.

5. Chip

Sadece teknoloji hakkında değil teknoloji dışında farklı konular hakkında da içerik ve haber üreten bir site zaten birçok kişinin bildiği popüler bir websitesi. Günlük olarak ortalama 5-8 makale yayınlanıyor. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

6. Cepkolik

Telefon karşılaştırması yapabileceğin güzel bir websitesi daha çok telefonlar ile alakalı içeriklerin üretildiği bir site. Aynı zamanda incelemeler bu sitede de oldukça fazla bunun dışında sitede haberler de yer alıyor. Sitenin ana sayfasına buradan gidebilirsiniz.

7. Teknoblog

Oldukça güzel bir site hatta bir dergileri var degilerini okuyabilmek için uygulamalarını indirmeniz gerekiyor incelemelerin bulunduğu ve birçok daldan içeriğin bulunduğu bir site. Sitenin linki.

8. BT Dünyası

Birçok dalda içerik üreten bir site politikadan teknolojiye kadar çok fazla kategoriye sahip diyebiliriz ayrıca hem ingilizce hem de türkçe içerikler site içinde mevcut. Sitenin linki.

9. Shiftdelete

Zaten birçok kişinin bildiği popüler bir websitesi incelemelerden makalelere kadar her daldan teknoloji ile alakalı içerikleri bulabileceğiniz bir websitesi. Siteyi ziyaret edin.

10. Webtekno

Birçok kişinin bildiği bir site aylık milyonlarca kullanıcının ziyaret ettiği bilimden teknolojiye kadar geniş bir kategoriye sahip olan bir site. Her saat yeni makalelerin yayınlandığı bir website diyebiliriz. Sitenin linki.

11. Donanım Haber

Yine popüler bir site birçok kişi zaten biliyordur bir forumu da mevcut hatta sitenin ana sayfasını üç farklı şekilde görebiliyorsunuz bildirim seçenekleri de oldukça güzel. Favori sitelerimden bir tanesi diyebilirim. Sitenin linki.

12. Tamindir

Tamindir daha çok oyun program veya uygulama indirmek için kullandığımız popüler sitelerden olsa da teknoloji ile alakalı bloglarda sitede her geçen gün artmaya devam ediyor. Sitenin ana sayfası.

13. Digitalage

Aylık abonelik satın alabileceğiniz bir site 10₺ gibi ucuz bir fiyata dergisini ve birçok farklı içeriği okuyabileceğiniz abonelik versiyonuna geçiş yapabilirsiniz. Yine birçok içeriğin bulunduğu geniş bir websitesi. Sitenin linki.

14. Teknogaste

Genel olarak haberler paylaşan bir websitesi oldukça güzel içeriklere sahipler aynı zamanda menüde bulunan karıştırma ikonuna tıklarsanız rastgele bir makaleye sizi yönlendiriyor. Site linki.

15. Webhakim

Sadece teknoloji değil oyun internet gibi farklı kategoriler üzerinde de içerik üreten bir website. Sitenin linki.

 

Teknoloji Siteleri – İngilizce

1. Slashgear

Oldukça güzel bir site arabalar hakkında ayrı bir bölümü var fazlaca içeriğin bulunduğu bir site. Buradan siteyi inceleyebilirsiniz. Sitenin tasarımı normal siteler gibi çok bir farkı yok.

2. TheVerge

Üye olabildiğiniz ve podcast dinleyebildiğiniz harika bir site tasarımı da diğer sitelerden biraz daha renkli diyebiliriz. İncelemelerin de yer aldığı bir site birçok kategori hakkında içerik üretiyorlar bence gayet başarılı bir site. Sosyal medya internet gibi genel olarak teknoloji odaklı içerik ve haber üreten bir website. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

3. TechRadar

Daha çok incelemelerin buldunğu bir site teknolojik ürünlere ve haberlere sayalı içerik üretiyorlar sitenin birçok dil sçeneği var bunlardan bazıları; Almanca, İngilizce, Fransızca… Hatta isterseniz 7.95$ vererek abone olabilirsiniz siteyi reklam olmadan kullanmak isterseniz seçebileceğiniz yöntemlerden birisi. Bildirimleri sağ alt köşeden açabilirsiniz. Siteye buradan göz atabilirsiniz.

4. Eurogamer FDSSDFDSFDSFSFSDFDSF

Rehberlerin haberlerin ve içeriklerin yer aldığı bir websitesi teknoloji dışında farklı kategorilere de ev sahipliği yapan bu siteye eğer reklam engelleyici ile giriş yaparsanız bunu kapatmanızı isteyecektir. Abonelik satın alabileceğiniz bir site değil ama hesap oluşturma imkanınız var. Siteye buradan göz atabilrisiniz.

5. Engadget

Eğer bir şey satın alacaksanız birçok ürünün incelemesi bu site üzerinde bulunuyor elbette evrendeki tüm ürünleri incelemediler fakat birçok ürünün incelemesine buradan bakabilirsiniz. Bunun dışında, giriş yapabilirsiniz yani hesap oluşturabilirsiniz. Sadece teknoloji değil farklı konular ve kategoriler hakkında da haber ve içerik üretiyorlar buda siteyi içerik bakımından çok daha zengin gösteriyor. Sitenin ana sayfasına giden bağlantıya buradan ulaşabilirsiniz.

6. DigitalTrends

Diğer sitelerden farklı bir yönü var buda indirme sayfası içerikler dışında bir sayfa bu indirme sayfasına giderek bilgisayarınız ya da herhangi bir cihazınız için yazılımlar oyunlar gibi şeyler indirebilirsiniz. Ya da yeni programlar keşfedebilirsiniz. İçerik konsuna gelecek olursak bolca içeriğe sahipler. Bu site üzerinde de incelemeler hakkında içerikler bulunuyor. Sitenin ana sayfa linki.

7. Wired

Birçok kategoriye ev sahipliği yapan çok geniş bir site yıllık 5$ ile beraber internet degilerini satın alabilirsiniz. Eğer kapınıza dergi getirmelerini istiyorsanız 5$ yerine 35$ vermeniz yeterli olacaktır. Bu fiyat ülkenize göre değişebilir. Her neyse çok geniş konulara sahip bir site birçok farklı içerik site içerisinde yer alıyor. Aynı zamanda site içinden izleyebileceğiniz videolar da mevcut. Sitenin ana sayfa linki.

8. Gizmodo

Tasarım olarak diğer sitelerden biraz daha farklı bir tasarıma sahip hespa oluşturabildiğiniz bir site. Aynı zamanda kendi ürünlerini sattığı bir marketi var buradan üzerinde Gizmodo yazan T-Shirt ya da bardak alabilirsiniz. İçerik bakımından diğer sitelere göre ortalama bir yapıya sahip oldukça güzel haberler ve içerikler yayınlıyorlar fakat tasarımları biraz daha farklı ama benim hoşuma gitti. Ücretsiz bir şekilde bizim sitemizde olduğu gibi e-posta abonesi olabilirsiniz. Bu sayede onlardan posta alabilirsiniz. Sitenin linki.

9. TheNextWeb

Biraz farklı bir tasarıma sahip bir site benim çok hoşuma gitti fakat soldan açılan menüleri pek sevmiyorum çünkü ekranın tamamını kaplıyorlar. Her neyse hesap oluşturabildiğiniz bir site hatta reklam verebileceğiniz bir sayfaları bile var. İçerik konusunda mükemmeller diyebilirim sitenin içerikleri ve tasarımı çok hoşuma gitti renkleri de çok güzel favori sitelerimden birisi oldu diyebilirim. Her neyse sitenin aynı zamanda dijital ürünler satan bir alanı da var buradan e-kitap gibi ürünleri ücretsiz ya da ücretsiz satın alabilirsiniz. Sitenin linki.

10.TechCrunch

Tamamen farklı bir tasarıma sahip başka bir websitesi daha diyebilirim. Bu sitenin tasarımı pek hoşuma gitmedi webtekno gibi bir tasarımı var. Menüsü yine soldan açılıyor, her neyse içerik olarak gayet zengin bir site bolca içeriğe sahipler. Sitenin linki burada.

 

Ne Oldu ?

Bu makalede sizlere Türkçe ve İngilizce yayın yapan toplamda 25 farklı teknoloji sitesi tanıttık. Kısaca bilgiler verdiğimiz bu sitelerin hepsine makalemiz üzeinden ulaşabilirsiniz. Teknoloji siteleri hakkında olan bu makalemizin detayları yukarıda yer alıyor.

 

Benim Düşüncelerim

Sizde benim gibi teknoloji meraklısıysanız bu sitelerin e-posta listelerine katılabilirsiniz ya da sadece bildirimleri açabilirsiniz. Ben arada bir bakıp çıkıyorum, eğer beğendiğim ya da dikkatimi çeken bir şey olursa okuyorum. Eğlenceli vakit geçirmek için kullanabileceğiniz bir site. Hatta bazılarının mobil uygulamaları da onalrı da indirebilirsiniz. Ben indirmedim .ünkü bu sitelerin hepsini bir yerde toplayan Google News’i kullanıyorum isterseniz siz indirebilirsiniz.


Editörün Seçtikleri

Dünya’da En Çok Oyanan Oyunlar

Hayatta Kalma Filmleri

Dünya’nın En Pahalı Kahvesi

Google’da En Çok Aratılan Filmler

Renkler Ve Anlamları

Kişisel Blog Nedir Nasıl Açılır

Öncekini Oku

Gif Nasıl Yapılır Ve Gif Nedir – Gif Yapma Programları – 2021

Sonrakini Oku

Google Bildirimleri Kapatma – Chrome Bildirim Kapatma – 2021

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir