Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri (Telifsiz Siteler)

ücretsiz stok fotoğraf

Ücretsiz ve telifsiz fotoğraf bulmak zordur ama ücretsiz stok fotoğraf bulmanızı kolaylaştıracak bir site ile işinizi hızlandıracağız aynı zamanda bu siteden istediğiniz fotoğrafı istediğiniz boyutlarda indirenbileceksiniz.

Öncelikle sitemizin ismi Pixabay oldukça şık ve güzel bir site aynı zamanda çok kaliteli fotoğraflar sunuyor bunun dışında işimizi yaparken yani fotoğraf ararken bize yardımcı olacak siteye giriş yaptıktan sonra kayıt olmamız gerekecek daha sonrasında fotoğraflara erişebileceğiz. Hemen akabindede indirme işlemlerimizi istediğimiz boyut ve çözünürlükte gerçekleştireceğiz.

 

  • Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri – Devamı

  • Google Telifsiz Fotoğraflar

  • Ücretsiz Stok – Vektör

 

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri – Devamı

Pixapay sitesine kayıt olduktan sonra arama çubuğuna istediğimiz fotoğrafın anahtar kelimenisini örnek olarak “car, social media” gibi kelimeler yazabiliriz İngilizce yazmak zorunda değiliz ama İngilizce yazarsak çok daha fazla fotoğrafa erişeceğinizden emin olabilirsiniz. Arattıktan sonra beğendiğimiz hoşumuza giden bir fotoğrafı seçiyoruz ve üzerine tıklıyoruz ardından sol tarafta yeşil bir indirme butonu belirecek bu butona tıkladığımızda karşımıza 4 tane seçenek çıkacak burada çözünürlüğü seçeceğiz ne kadar yüksek çözünürlük o kadar yüksek boyut demek olduğunu unutmayın eğer boyutunu düşürmek isterseniz bu makalemize

göz atabilirsiniz. Neyse seçtiğimiz çözünürlükte fotoğrafı indiriyoruz ve hemen ardından fotoğrafı istediğimiz gibi kullanabiliriz unutmayın burada indireceğimiz her fotoğraf ticari olacak bile kullanıma açıktır yani para kazanırken bile kullanabilirsiniz.

 

Google Telifsiz Fotoğraflar

Eğer fotoğrafı Google’dan aramak isterseniz bunun da bir yöntemi var hem ticari olarak hemde kişisel olarak kullanabileceğimiz fotoğrafları bulabilmemiz için Google bize bir filitreleme sistemi sunuyor bunu nasıl yapıyoruz şu adımları takip ederek bu işlemi kolayca gerçekleştirecelirsiniz.

Google Görseller’de aramak istediğimiz sözcüğü giriyoruz ve ardından aratıyoruz karşımıza çıkan görsellerin en üstünde arama çubuğunun hemen altında ayarlar kısmı mevcut buraya tıklıyoruz. Alt tarafta açılan menüden gelişmiş arama butonuna tıklayarak devam ediyoruz. Mavi ile yazılmış kullanım hakları kısmını buluyoruz ve buradan seçeceğimiz seçenek ise şu Ticari olarak bile kullanıma, paylaşıma veya değiştirilmeye açık. Bu seçenği seçtikten sonra Mavi butona yazılmış Gelişmiş Aram düğmesine tıklıyoruz ve tekrar aratıyoruz. Karşımıza çıkan tüm fotoğrafları istediğimiz gibi kullanabiliriz. Unutmayın Google size çok az sonuç verebiliriz Pixabay’ı öneririz.

 

Ücretsiz Stok – Vektör

Evet bu konuda gerçekten çok soruluyor bunuda basit bir site yardımı ile çözeceğiz ve istediğimiz vektörlere ulaşacağız bu kısımda kullanacağımız site Shutterstock bu site sayeseinde bu adresten telifsiz ve ticari olarak da kullanabileceğiniz ücretsiz fotoğraf veya vektörlere ulaşabilirsiniz burası vektörler için burası da görseller yani fotoğraflar için. Bu sitede yine Pixabay’da olduğu gibi aramızı yapıyoruz ve seçtiğimiz görseli üye olarak yada olmayarak indirebiliriz ama üye olmaz isek her seferinde bize e-posta adresimizi sorabilir üye olmak en mantıklısı diyebilirim. Bunun dışında burada vektör yada diğer tarzda içerik indirirken sizlere Instagram Twitter yada Facebook için özel çözünürlüklerde hazırlanmış bir biçimde verecek bu sayede daha kolay bir işlem hazırlamış olacaksınız. Fotoğrafları veya vektörleri düzenleme özelliği de mevcut bu sayede indirmeden düzenleme yapabiğlirsiniz tabii ki Photoshop gibi düzenleme detayı yok ama basit düzenlemer mavcut. Hatta diğer birçok siteye gör çok daha detaylı bir düzenleme sunuyor düzenleme ekranı aşğıdaki fotoğraftaki gibi.

 

Benim Düşüncelerim

Oldukça kullanışlı ve birbirinden güzel 3 farklı siteyi sizlere gösterdim ve elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Umarım sitelerden herhangi biri işinize yaramıştır. Ve şuanda stok fotoğrafınızı indirmiş kullanıyorsunuzdur dileğim bu yönde. Her neyse cümleyi çok uzatmaya gerek yok düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Önerilen İçerikler

Fotoğrafı Programsız PNG Yapma

Fotoğraf Boyutu Düşürme

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Exit mobile version