Uzaktan Bilgisayar Kontrol Etme Programı – Teamviewer İndir

Uzaktan Bilgisayar kontrol etme programı, Teamviewer programını belki de duymuşsunuzdur yada duymamışsınızdır ama bu program işinize çok yarayacak çünkü arkadaşınızın bilgisayarını uzaktan kontrol edebilecek kısacası ekranına ve tüm bilgisayarına erişebileceksiniz aslında zaman zaman ihtiyaç duyulan bir teknoloji çok kolay bir şekilde arkadaşınızın bilgisayarını kontrol edebileceksiniz. Eğer makaleyi sonua kadar okursanız tüm adımları doğru uygularsanız sonunda sizde bunu yapabileceksiniz.

Öncelikle uzaktan bilgisayar kontrol etme programımız Teamwiever’ı indirelim sonrasında kurulumunu gerçekleştirelim arından da arkadaşımızın yada müşterimizin bilgisayarına bağlanalım. Ve işimizi halledelim Bu linke tıklayarak Teamwiever’ı indirin sonrasında kurulumunu yapın. Ve sonrasında arkadaşımıza şifremiz ve id miz ile beraber bağlanacağız hadi diğer adımlara geçelim.

  • Uzaktan Bilgisayar Kontrol Etme Programı – Teamwiever Nasıl İndirilir

  • Uzaktan Bilgisayar Kontrol Etme Programı – Teamwiever Bağlanma İşlemi

  • Uzaktan Bilgisayarı Kontrol Ederken Neden Kısayol Tuşları Çalışmıyor

  • Uzaktan Kontrol Ederken Kasma Sorunları

Uzaktan Bilgisayar Kontrol Etme Programı – Teamwiever İndir

Setup dosyasını indirdik çalıştırdık ve karşımıza farklı bir kurulum menüsü geldi bu arada internet sitesinden indirirken seçmeniz gereken seçenek kişisel kullanım olmalı buna dikkat etmeyi unutmayın. Şimdi ilk kısımda seçmemiz gereken seçeneler sırası ile “Kur” ve “Kişisel / Ticari Olmayan Kullanım” seçeneklerini seçeceksiniz fakat bunları seçerken eğer ticari bir şekilde kullanacaksanız yada diğer türlü kullanacaksanız diğer seçeneği seçmeniz gerekecek kısacası bazı seçenekleri kendinize göre değiştirmek zorunda olabilirsiniz. Geçelim diğer adıma kabul et bitir diyoruz ardından zaten program açılıyor karşınıza gelecek ekranın fotoğrafını buraya bırakıyorum.

teamwiever nasıl indirilir

 

Gördüğünüz gibi oturum aç altında uzaktan kontrol toplantı gibi birsürü şey var biz eğer uzaktan kontrolü seçersek bu uzaktan bilgisayar kontrol etmek için kullanacağımız seçenek olacak bunu seçtikten sonra ekranımızda sizinde gördüğünüz gibi ID ve Şifre belirdi ID hep aynı kalıyor fakat şifrenizi kişiselleştirebiliyorsunuz. Yani kendinize özel bir şifre belirleyebilirsiniz yada rastgele bir tane daha oluşturabilirsiniz. Neyse sağ tarafta bir içi boş kutucuk var ve üstünde Karşıdaki kişinin ID’si yazıyor oraya geleceğiz işlemlerimizi oradan yapacağız kısaca bu şekilde kurulumunu yaptık geçelim bağlanmaya.

 

Uzaktan Bilgisayar Kontrol Etme Programı – Teamwiever Bağlanma İşlemi

Geçelim uzaktan kontrol kısmına yani bilgisayarları kontrol etmeye başlayacağımız bölüme şimdi ilk yapmamız gereken karşıdaki kişinin ID ve Şifresini istemek kısaca gerekli iki bilgiye ulaşmak. Sonrasında Uzaktan kontrol sekmesindeki “Karşıdaki kişi ID” kısmına karşıdaki kişinin ID’sini yazıyoruz yada yapıştırıyoruz sonrasında, Bizden şifre isteyecek karşıdaki kişinin şifresini giriyoruz ve işlem tamam aslında herşey bundan ibaret bilgisayarı kontrol etmek bu kadar basit. Eğer bazı sorunlar yaşıyorsanız aşağıdaki başlıklarda sorunuza yanıt olabilir.

 

Uzaktan Bilgisayarı Kontrol Ederken Neden Kısayol Tuşları Çalışmıyor

Bunun çok basit bir sebebi var bir ayarımız var ve bu ayarda siz bağlantı kurduğunuzda yukarıda çıkıyor aşağıdaki resimde “Kombinasyon Tuşlarını Gönder” ayarını açtığınızda birçok kısayol tuşu karşıdaki bilgisayar için kullanılır hale gelcektir ve işinizi daha hızlı bir şekilde bitirebilir olacaksınız. Aşğıda gördüğünüz iki resimdeki ayarlardan (Tuş Kombinasyonu) gibi bazı ayarları etlkinleştirerek kolay bir şekilde işinizi halledebilirsiniz.

uzaktan bilgisayar kontrol etme programı

Uzaktan Kontrol Ederken Kasma Sorunları

Arkadaşınızın yada müşterinizin bilgisayarını kontrol ederken neden kasarak işlem yapıyorsunuz aslında bunun iki sebebi olabilir birisi ikinizin de birbirinizden fazla uzak olmanız diğeri internet bağlantısının bir tarafta yada iki tarafta da çok kötü olması bir diğeri ise karşıdaki kişinin yada sizin bilgisayarının gerekli performansı sağlayamıyor olması olabilir bu sorunları düzletmek için yapılacak birkaç şey vardır.

Arkadaşınızın yada müşterinin kısaca karşı tarafın arka planını o anda işlem yaparken siyah yani tek renk yapabilirsiniz. Bir diğer çözüm arka planda gereksiz çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz. Başka bir çözüm yolu ise gereksiz internet kullanan programları görev yöneticisi ile tespit edip görevi sonlandır diyebilirsiniz (Görev yöneticisini açmak için Ctrl+Shift+Esc) sonrasında yukarıda kalacak Ağ kısmına tıklayıp en çok internet kullananları yukarı alabilirsiniz, ardından tıklayıp Del tuşuna basabilirsiniz. Dikkat edin de Windows’un çalışmasını sağlayan bilmediğiniz birşeyi kapatmayın.

 

Benim Düşüncelerim

Son zamanalrda uzaktan bilgisayar kontrol etme uygulamaları programları her ne derseniz işte onlar oldukça gelişmeye başladılar özelliklede farklı bir makalede incelemek istediğim Pilot modu yada toplantı modları bunlar gerçekten çok güzel çok kolay ve güvenilir hizmetler açıkçası teknolojinin kolayca gelişiyor olması güzel. Yani indirenler ve kullananlar için güle güle kullanın. Çok diyecek birşeyim yok fakat söylemek istediklerimin hepsini söyleyememiş gibi hissediyorum her neyse hoşçakalın isteklerinizi yada herhangi bir düşüncenizi yorumlara yazabilirsiniz.


Önerilen İçerikeler

İnternetsiz Oynanabilen Mobil Oyunlar

30 Nerenin Kodu

Öncekini Oku

Digital Vibrance Nasıl Açılır – Renk Canlandırması

Sonrakini Oku

Google Play Store İndir APK – Mobil Cihazlara

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir