Video Dönüştürme Programı (Ücretsiz) – Format Factory

Video dönüştürme programı, Merhabalar tekrardan bugün sizlere videolarınız ses dosyalarınız ya da resimleriniz için bir dönüştürme programı göstereceğim program sayesinde kolayca birçok formatı istediğiniz formata dönüştürebileceksiniz.

Öncelikle ilk yapmamız gereken programı indirmek daha sonrasında aşağıdaki adımları takip etmek zaten kolay bir şekilde dönüştürme işlemini gerçekleştireceğiz herneyse. Programı hemen bu paragrafın altındaki linkten indirebilirsiniz. Kurulumu yaptıktan sonra zaten tek yapmamız gereken programı açmak ve sol taraftaki seçeneklerden video resim yada diğerlerinden hangisini seçmemiz gerekiyorsa onu seçmek.

  • Format Factory Full İndir

  • Ücretsiz Video Dönüştürme Programı Kullanımı

  • Format Factory De Olan Diğer Özellikler

format factory ücretsiz video dönüştürme programı

Format Factory Full İndir

Format Factory full sürümü indirmek için buraya tıklayınız siteye gidip sağ tarafta buluncak “Download” tuşuna tıklayarak son sürümü ve full sürümünü ücretsiz bir şekilde indirmiş olacaksınız indirme işlemi bu kadar kolay kurulum yaparken bazı programların reklamları çıkabilir aynı zamanda yanında 2 farklı fotoğraf düzenleme uygulaması kurmak isteyebilir bunları kabul etmeden devam edebilirisniz. Ama ben fotoğraf düzenleme uygulamalarından birini kullanıyorum onları deneyebilirsiniz herneyse biz konumuza devam edelim.

Ücretsiz Video Dönüştürme Programı Kullanımı

Şimdi programımızı indirdik ve videomuzu dönüştürmek için ilk yapmamız gereken sol taraftan “Video” sekmemizi açmak olacak karşımıza yine sol tarafta bazı format seçenekleri çıkacak “mp4, avi, mkv, mov, flv, mpg, …” diye gider kısaca birsürü seçenek var bizim seçmemiz gereken hangisini istiyorsanız o benim önerim mp4 yada avi olacaktır eğer videoyu internete yükleyecekseniz mp4 daha mantıklı bir seçim olacaktır mp4 seçebilirsiniz video dönüştürme programı olarak bilinsede onlarca özelliği içinde barındırıyor biraz karışık bir arayüzü olabilir ama kafanızın karışmasına gerek yok neyse diğer adıma geçelim.

Şimdi yapmamız gereken dönüştürülecek videoyu seçmek, videoyu açılan pencerenin içine sürükleyip bırakabilirsiniz yada “Tüm Dosyalar” tuşuna tıklayıp videounuzu bulup ekleyebilirsiniz aynı anda birden fazla video dönüştürebilirsiniz yada işlem yapabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken şey şu hemen üzerinde bulunan “Tamam” tuşuna tıklamak.

Herşey hazır son bir hamle kaldı oda işlemi yani dönüştürmeyi başlatmak bunun için üst kısımda yeşil oynatma işaretine sahip “Başlat” seçeneğine tıklıyoruz bu sayede işlem başlamış oluyor işlemin istatistiklerine sağ taraftan bakabilirsiniz işlem sonunda eğer solunda yeşil aşağı ok var ise boyutu düştü kırmızı yukarı ok var ise boyutu arttı demek olacaktır eğer bu konuda kayıp yaşamak istemiyorsanız herhangi bir ayara dokunmadan dönüşütrme işlemi yapın ama eğer düşük boyut istiyorsanız mp4 için olan düşük boyutlu seçenekleri seçebilirsiniz bu seçenekleri ise.

Videomuzu seçtiğimiz ikinci adımdaki pencerede yapacağız,  bu pencerede ayar simgesine sahip çıktı ayarı diye bir olay var buna tıkladıktan sonra ayarlarınızı buna göre değiştirip başka hazır ayarları kullanabilir yada direkt olarak kişiselleştirebilirsiniz.

Videonun nereye gittiği görmek isterseniz C: diskinizi açın daha sonra orada FFOutput diye bir klasör görmeniz gerekiyor işlem yapılan dosyalar buraya geliyor buraya kısayoldan ulaşmak için programın sol üstündeki çıktı klasörü tuşuna tıklayabilirsiniz bu sayede hızlıca oraya gitmiş olursunuz video dönüştürme işleminizi bu şekilde ücretsiz ve kolay bir şekilde tamamlamış olursunuz umarız öyle olmuştur.

video dönüştürme programı

Format Factory De Olan Diğer Özellikler

Format Factory sadece video dönüştürme programı değildir aynı zamanda resimler sesler içinde format değişikliği özelliği sunmaktadır sadece bununla kalmamaktadır aynı zamanda CD DVD lerin içindeki müzikleri ses dosyasına mp3 e dönüştürüp bilgisayarınıza koymanızı da sağlayabilir bununla beraber döküman değişikliği de yapabilirsiniz PDF dosyalarınızı word excel gibi office programlarında kullanılacak şekilde ayarlayabilirsiniz yada e-pup uzantılı dosyalarıAZW3 uzantısına çevirebilirsiniz kısaca say say bitmiyor kendiniz bunların hepsini sol taraftan keşfedebilrisiniz.

Dönüştürme işlemleri genel olarak bu kadar fakat sadece bunlar da değil. Video kesmek birleştirme gibi özelliklerde en alttaki kısımdan ulaşabilirsiniz. Hatta belki inanamıyacaksınız ama internetten YouTube dan mesela video indirme özelliği bile bulunmaktadır aynı mantıkta videolarınızı bile indirebilirsiniz ekranınızı kaydedebilirsiniz.

Kısaca onalrca farklı özelliği Format Factory’nin içinde bulabilirsiniz.

 

Benim Düşüncelerim

Bu kadar kapsamlı bir program olması gerçekten çok güzel onlarca özelliği tek bir programda toplayıp video dönüştürme olsun ses dönüştürme olsun resim olsun ya da diğer özellikler olsun gerçekten iannılmaz bir program her zaman kullandığım favori uygulamalarımdan birisi oldu kendisi. Sizede öneriyorum çünkü dönüştürme ve video indirmek için kullanabileceğiniz harika bir program 🙂 Ner neyse eğer sizde indirdiyseniz yorumlarınızı bekliyorum.

 


Önerilen İçerikler

Programsız Fotoğraf Boyutu Düşürme

Programsız Fotoğrafı PNG Ye Çevirme

Öncekini Oku

Google Play Hizmetleri İndir APK – Mobil Cihazlara

Sonrakini Oku

Otomatik Bilgisayar Kapatma Windows – Zaman Ayarlı

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir