in ,

YouTube Abone Arttırma Yöntemleri – 2021

Önceki makalemizde YouTube izlenme arttırma hakkında bir içerik hazırlamıştık, bu makalemizde YouTube abone arttırma üzerine konuşacağız. Ve artık bundan sonra abone kazanabilmek için nasıl yöntemler kullanabilirsiniz bunları görmüş olacağız. YouTube’da abone arttırmak için önce izlenme almanız gerekir bu yüzden eğer izlenme arttırma hakkında yazılmış makalemizi okumadıysanız önce onu okuyabilirsiniz.

Düşünmemiz gereken ilk noktalardan bir tanesi video içindeki hatırlatmalar ve abone olduklarına verdiğiniz vaatler bunlar abone kazanabilmek için çok önemlidir. Marka filigranınız kanal logosu ya da resminiz yerine Abone Ol yazısı içeren bir resim olursa bu işinize yarayabilir. Video içerisinde 2-3 defa kullanıcılara yani izleyenlerinize abone olabileceklerini hatırlatın. Eğer bunu yapmazsanız izleyicinin aklına abone olmak gelmeyebilir. Aynı zamanda bir diğer püf nokta ise aboneleriniz ile bir bağ kurun ve bunu tüm izleyicilere gösterin ki insanlar abone olmak istesin.

  • YouTube Abone Arttırma – Devamı

  • Kitleyi Nasıl Elde Tutarım ?

youtube abone arttırma

YouTube Abone Arttırma – Devamı

Eğer kanalınızın abone sayısı çok yavaş artıyorsa ya da artmıyorsa kontrol etmeniz gereken bir istatistik var. Videolarınızdan bir tanesine gidin ve izleyicilerin yüzde kaçının abone olduğuna ve yüzde kaçının abone olmadığına bakın eğer abone olan taraft daha fazlaysa bu pek iyi değil. Çünkü videolarınızı genel olarak zaten aboneleriniz izliyor demektir yani farklı kişilere ulaşamıyorsunuz demektir. Ama abone sayınız yüksekse bu oranlar şöyle olabilir; Abone olan kullanıcılar: %35 Abone olmayan kullanıcılar: %65 merak etmeyin %65 yeterli bir rakam ama dediğim gibi abone olan kullanıcılar fazlaysa bu bize biraz sıkıntı yaratabilir. Her neyse bunu kontrol ettik diyelim ve abone olanlardan gelen izlenme sayısı fazla bu sefer yapmamız gereken izlenme arttırma konusu altında bahsettiğimiz SEO yöntemi gibi yöntemleri kullanarak farklı kitlelerden izleyi kazanmayı denemelisiniz.

Eğer oranlar normalse bu sefer kontrol etmemiz gereken istatistik kullanıcıların yüzde kaçı videolarınızı kaç dakika izliyor eğer videolarınızın başında kullanıcılar videodan çıkıyorlar bu pek de iyiye haber değil ama şunu yapabilirsiniz mesela 30. saniyeye kadar birçok kişi videoda kalıyor sonra çıkıyor ilk 30 saniyede abone olmalaırnı söyleyin ve abone olduklarında ne kazanacaklarını ya da nelerin değişeceğini söyleyin. Bu sayede abone kazanmanız daha kolay olabilir bunu videonun ortasında ve sonunda da yapmayı unutmayın. Fakat asla çok sık yapmayın bu sefer kullanıcıyı sıkarsınız, her neyse diğer yapmanız gereken tekrar söylüyorum ama bu konuları izlenme arttırma makalesinde ele aldık oraya bakabilirsiniz. Orada okumanız gereken alt başlık izlenme süresi kısmı orayı okuduğunuzda neyi yanlış yaptığınızı ya da yapmanız gerekenleri görebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise video içerisinde abone olma ile alaklı efekt kullanmak olacaktır yakın zamanda YouTube kanalımızda bununla alaklı bir video çekeceğiz abone olup bildirimleri açarsanız sizde haberdar olabilirsiniz yada zaten buraya o videonun linkini koyarız. Efekten kastımız şu videoda 3-4 defa çıkacak şekilde ayarlanmış sosyal medya adresleriniz gösteren ya da abone olmaya teşvik eden efektlerden bahsediyoruz. Bunları kullanarak kullanıcılara sözlü değilde aynı zamanda görsel olarak da hatırlatmış olacaksınız.

YouTube Abone Arttırma Podcast

Bazı Püf Noktalar

Filigranınızı abone ol yazan bir resimle değiştirmeyi unutmayın. Açıklamanızda abone olabileceklerini tekrar hatırlatın. Videolarınızın bitiş ekranınıza kanal simgenizi koymayı unutmayın bu sayede oradan da abone olabilecekler. Abone olduklarında ne farkı olacağını anlatın kendi abonelerinizi özel kılan yanlar bulun veya oluşturun. Aboneleriniz için özel rozetler ya da sunucularınızda özel roller verebilirsiniz. Veya abonelerinize özel çekilişler yapabilirsiniz.

Aynı zamanda diğer istatistiklerinize göre kendinize farklı sonuçlar çıkararak kanalınızda bunları değiştirebilirsiniz. Bu sayede daha başarılı bir kanal olma yolunda başarı ile ilerleyeceksinizdir. YouTube abone arttırma ile ilgili söylenecek çok fazla detay yok çünkü YouTube’da izlenme sayesinde abone kazanılır. Yani eğer abone kazanmak istiyorsanız önce izlenmeniz gerekecek bunu asla unutmayın. Ve şunuda unutmayın izlenme abone getirir ama abone izlenme getirecek diye bir garanti yoktur. Bununla alaklı en büyük örnek malesef Burak Oyunda’dır.

Kitleyi Nasıl Elde Tutarım

Evet abone kazanmak güzel ve insanı mutlu ediyor peki bu aboneleri kaybetmek hoş olur muydu tabii ki hayır bundan dolayı gelen ve gelmiş kitleyi elde tutmanız gerekiyor. Bununla alaklı yapacağınız en önemli şey kitleniz ile bap kurmak ve sürekli etkileşim içinde kalmak. Kitleyi elde tutmanın en güzel yolu budur örnek vermek gerekirse mesela arada aboneleriniz ile birlikte oyun oynayın ya da onlara özel etkinlikler ayarlayın. Gelen kitle içinde aynısını yapabilirsiniz mesela Instagram hikayenizde soru cevap ya da ödüllü yarışmalar düzenleyebilirsiniz bunlar insanları size abone olmayı teşvik edecektir. Çünkü bu tarz etkinlikleri birdahaki sefere kaçırmak istemeyecektir. Bundan dolayı kitleniz ile etkileşim içinde kalın ve kendi içinizde özel bir bağ kurun.

Kitleyi elde tutma ile alaklı söyleceklerimizde bu kadardı şimdi diyeceksiniz ki bunun YouTube abone arttırma ile ne alakası var. Arkadaşlar abone kazanmanın önemi kadar aboneyi kaybetmemeninde önemi çoktur aynı zamanda gelecek kullanıcıları da bu taktikler ile kazanabilirsiniz. Yani bunlar sadece aboneleri elde tutmak için değil abone kazanmak için de kullanılan yöntemler. Bu yüzden önemli.

 

Benim Düşüncelerim

Son sıralar birsürü insan YouTube kanalı açmak istiyor ama kafasında bu tarz soruların cevaplarını bir türlü bulamıyor bundan dolayı YouTube abone arttırma ile alaklı bir makale yazmak istedik eğer sizde bu sorulara cevap arıyorsanız bu makaleden cevap bulabilirsiniz.


Önerilen İçerikler

YouTube İzlenme Arttırma

Instagram Keşfet Algoritması

İnternetten Daha Hızlı Dosya İndirme

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

youtube izlenme arttırma

YouTube İzlenme Arttırma Yöntemleri – 2021

internetsiz oynanabilen mobil oyunlar

İnternetsiz Oynanabilen En İyi Mobil Oyunlar – Ücretsiz