in ,

Zula Sistem Gereksinimleri & Tahmini FPS Değerleri – 2021

Merhaba arkadaşlar bu makalede sizlerer zula sistem gereksinimlerinden ve tahmini FPS değerlerinden bahsedeceğiz. Kısaca hangi sistem ile ortalama kaç FPS alabilirsiniz. İsterseniz çok uzatmadan makaleye geçelim.

Zula bir FPS oyunu yani Zula’da yüksek FPS değerlerine ulaşabilmek için bize iyi bir işlemci gerekli. Aynı zamanda işlemci kadar iyi olmasada iyi bir ekran kartı. Zulanın sistem gereksinimlerini aşağıya bakarak bulabilirsiniz. Her sistem gereksinimi için ortalam kaç FPS alacağınızı zaten belirttik. Ortalama bir Ryzen ya da Intel bir işlemci ile bu işlemcilerin yanına ortalama bir ekran kartı oldukça yüksek FPS almanız için yeterli olacaktır.

zula sistem gereksinimleri

Zula Sistem Gereksinimleri

Zula bilgisayarları çok fazla zorlayan bir oyun değildir bundan dolayı ortalam bir bilgisayar ile akıcı bir şekilde oynayabileceğiniz bir oyundur. Kısacası Zula’yı oynayabilmek için çok iyi bir sisteme ihtiyacınız yoktur. Eğer amacınız yüksek FPS almak ise işler bu sefer değişebilir çünkü herhangi bir oyunda iyi bir sisteme sahip olmadan yüksek FPS değerlerine ulaşmak kolay değildir bununla alakalı Bilgisayar Hızlandırma videomuzu izleyebilirsiniz. Eğer bilgisayarınız ortalam bir bilgisayar ise birçok kişide olduğu gibi sizin bilgisayarınızda da RAM kullanımı 2GB düşecektir. Kısaca kolay bir şekilde bilgisayarınızın performansını arttırabilirsiniz. Şimdi Zula sistem gereksinimlerine geçebiliriz.

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi : Windows 7, 8 veya 10

İşlemci : CPU Pentium 4 – 2,4 GHz, / Athlon XP 2500 +

Bellek : 2 GB RAM

Ekran Kartı : Intel HD /  Ortalam Bir Ekran Kartı

DirectX : Sürüm 9.0c

Depolama : 1 GB Kullanılabilir Alan


Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, 8 veya 10

İşlemci: CPU Pentium 4 3.0 GHz, / Athlon XP 3000 +

Bellek: 4 GB RAM (Önerilen 2×2)

Ekran Kartı: Intel HD 4000

DirectX: Sürüm 9.0c

Depolama: 2 GB Kullanılabilir Alan

 

Benim tahminimce minimum sistem gereksinimlerine yakın bir bilgisayara sahipseniz, büyük ihtimalle 30-60 FPS alacaksınız. Eğer önerilen sistem gereksinimlerine yakın bir bilgisayrınız varsa büyük ihtimalle 50-90 FPS alacaksınız. Benim tahminim böyle fakat bu değerler bilgisayardan bilgisayara değişebilir 1×4 veya 2×2 RAM bile bunu 30 FPS kadar oynatmaya yetecektir.

Zula Kaç GB ?

Zulayı rahatça indirip oynayabilmek için sistem gereksinimlerinde de bahsettiğimiz gibi 2-5 GB seviyesinde bir alan size yetecektir fakat zulanın dosya boyutu C: diskinde 4.41 GB olarak gösteriliyor, kısaca asıl ihtiyacınız olan alan 5 GB civarında bir alan gibi duruyor.

 

Zula Tahmini FPS Değerleri

Sisteminize göre tahmin isterseniz yorumlara sistem özelliklerinizi yazabilirsiniz. Ama benim tahminim şu şekilde olacak Intel Pentium bir işlemciye sahip olan 2GB RAM’e sahip olan bir bilgisayar ortalama 30 FPS civarında oyun oynayacaktır. Intel i3-i5 4. ya da 5. nesil işlemcisi olan ve 4-8 GB RAM’e sahip olan bir bilgisayar ise 60-120 civarında bir FPS değerine sahip olacak.

Fakat burada tahmin etmesi çok zor olan ekran kartı da var Zula’da en önemli olan şeylerden bir tanesi ekran kartı fakat çok fazla ekran kartı modeli olduğu için bir tahmin yapamadım. Yani bu FPS değerlerini ekran kartınız oldukça fazla etkileyebilir. Aynı zamanda çözünürlüğünüzde etkili faktörlerden bir tanesi mesela 1920×1080 ekranda oynayan bir oyuncu ile 1024×768 ekranda oynayan birinin FPS değerleri aynı olamaz. Çünkü 1920×1080 ekranda daha fazla pixel olduğundan dolayı işlemci ve ekran kartı daha fazla yorulacaktır. Bu 1 işçinin 3 katlı binayı ve 6 katlı binayı yapmasına benzer 6 katlı binayı tabii ki daha geç yapacaktır 3 katlı olanı ise daha erken.

zula indir

Zula Nasıl İndirilir

Zula indirmek için iki farklı platform var birisi Steam diğeri ise internetten eğer Avrupa’da yaşıyorsanız Zula’nın kendi web sitesinden indirdiğinizde hata verecektir ve oyunu oynayamayacaksınız. Bundan dolayı Steam’den indirmeniz en mantıklısı olacaktır. Eğer Türkiye sunucularında oynamak isterseniz VPN kullanmanız gerekecek. Aşağıya hem internet sitesinin hem de Steam sayfasının linklerini bırakacağım oradan ikisinede kolayca ulaşabilirsiniz ve Zula’yı kolayca indirebilirsiniz.

SteamWebsite

 

Özet

Bu makalede sizlere Zula Sistem Gereksinimlerinden bahsettik umarız makale işinize yaramıştır ayrıca Tahmini FPS değerlerinide sunarak tahminen ortalama kaç FPS alabilirsiniz bundan bahsettik.

Benim Düşüncelerim

Zula oldukça büyük bir kitleye sahip fakat oldukça da fazla eleştiri alan bir oyun sebebini zaten birçok kişi biliyor burada tekrar söylemeye gerek yok. Eğer sizde Zula oynuyorsanız sistem gereksinimleri karşılığına göre yaptığımız tahminlerin doğruluk oranını yorumlarda belirtebilirsiniz. Bu makalede sizlerer Zula’nın sistem gereksinimlerinden ve ortalama kaç FPS alacağınızdan bahsettik umarım aradığınız sorunun cevabını bulmuşsunuzdur.


Önerilen İçerikler

CS:GO Sistem Gereksinimleri

Web Tabanlı Oyunlar

Arka Planda Çalışan Programları Kapatma

CS:GO FPS Arttırma

İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Yazar: Enes Bekar

Yıllardır E-Spor ve Oyunlarla ilgiliyim hem oynuyorum hem izliyorum hem de olan bitenleri takip ediyorum. Oyunların dışında internet ve teknoloji dünyası hakkında olan şeyleri de elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum. Bunu yaparken de gerçekten eğleniyorum ve daha da ötesi yeni şeyler öğreniyorum. Bu öğrendiğim yeni şeyleri de burada sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Yorum

dünyada en çok oynanan oyunlar

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar – 2021

valorant-fps-arttırma-2021-detaylı-rehber-min

Valorant FPS Arttırma 2021 – En Detaylı Rehber